Győr – Fehérvár 1:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Újpest FC 1:0 (vége)
ETO FC Győr
1:1 (0:0)
MOL Fehérvár FC
vasárnap 14.04.2013, 16:30 • ETO Park, Győr • OTP Bank Liga

Nagyszerű mérkőzést hozott a dunántúli rangadó, mindkét csapat győzelemre játszott, talán a Videoton állt közelebb a győzelemhez, de a második félidőben az ETO is sokat tett a pontszerzésért. (18:25:48)

92
    33 méterről jöhet szabadrúgással a Videoton, Mitrovic emel a kapu elé, hárítanak a védők

92
    Pátkai hátulról rúgja fel Paraibát, villan a sárga

90
    Tóthnak adnak vissza lövésre egy labdát, a középpályás 17 méterről csavar a bal felső sarok mellé

90
    2 perc a hosszabbítás

89
    Stavenovic vét el egy előreívelést, Nikolic ívelhet az üres kapura, fölé megy a labdája

87
    Kronaveter viszi rá a védőkre a labdát, 20 méterről lő mellé

85
    Kronaveter kap jó labdát Kambertől, a jobb oldalról csavarna kapura, rosszul találja el a labdát

Koltai az alapvonalról ível a kapu elé, Juhász fejel szögletre

10 perc van hátra, és nagyszerű mérkőzést láthatunk, mindkét csapat győzelemre játszik

80
    Gyurcsó 28 méterről lő egy szabadrúgást szemben a kapuval, Stevanovic tolja szögletre a labdát

79
    Dudás beadására Kamber mozdul jól, Juhásszal ütközik, Bozsovics szedi fel a labdát

77
    Kronaveter indítja Vargát, aki Caneira mellett lő 15 méterről kapura, magasan fölé

76
    Varga ível nagyszerűen a hosszú oldalra balról, Tokody az ötös magasságából emel a kapu fölé

75
    Csere a Győrnél: lemegy Kink, bejön Koltai.

74
    Dudás beadása jól kanyarodik a hosszú sarok felé, lemaradnak róla a csatárok

73
    Tóth becsúszása szabálytalan, sárgát kap érte

72
    Kettős csere a Videotonnál: lemegy Torghelle, bejön Nikolic, Vitor Gomes helyén Mitrovic folytatja

Az ETO gólt szerzett!
    Kronaveter ível be szabadrúgást a jobb oldalról, a berobbanó DJORDJE KAMBER 8 méterről ballal lő a kapu bal oldalába! 1:1

66
    Torghelle kap sárgát durvaságért

65
    Vinicius a kispadon kap sárgát túlzott gólörömért

63
    A Vidi gólt szerzett!
    Gyurcsó megy el a jobb szélen, visszarántani sem tudják, az alapvonalról ad középre, TÓTH BALÁZS a 11-es pont környékén senkitől sem zavartatva lő a jobb sarokba! 0:1

63
    Csere a Győr csapatában: lemegy Trajkovic, bejön Dudás.

62
    Csere a Videotonnál: lemegy Álvarez, bejön Gyurcsó.

57
    Varga jó cselekkel tör be a 16-oson belülre, 12 méterről lő a bal felső sarok mellé

56
    Kovács ugratja ki Torghellét, aki lesről lő a hálóba

54
    Kamber 28 méterről ível kapura, remekül vette észre, hogy Bozsovics kint áll a kapujából, a kapus bravúrral hárítja az emelést

53
    Völgyi beadását Caneira vágja ki

52
    Kink készülődik beadáshoz a jobb szélen, szerelik

51
    Csere a Győr csapatában: lemegy Andric, bejön Pátkay, ezzel szerkezetet is váltanak, a középpályát erősítik.

46

Nagy iramú első félidőt láttunk, amelyet a Videoton uralt, több helyzetük volt, de ezek kimaradtak, mint ahogy a győriek pár lehetősége is.

Pintér Attila együttesének kell változtatnia a taktikán vagy a felálláson, mert a Videoton lényegesen veszélyesebb futballt mutatott be.

45
    Szolnoki ad be egy szabadrúgást jobbról, Kronaveter vágja ki a labdát

43
    Andric ível be nagyszerűen, Trajkovic fejel a hosszú saroknál, Vargát keresné, azonban Juhász kifejeli a labdát

A félidő hajrája következik, eddig a Videoton játszott fölényben, nagyobb helyzeteik is nekik voltak

40
    Kovács megy el Lipták mellett, Tokody szerel a kaputól 14 méterre, nagy mentés volt

39
    Paraiba 14 méteres lövése akad el Stevanovicban

38
    Trajkovicsnak szánnak egy labdát középen, Bozsovics lép ki a kapujából, övé lesz

37
    Alvarez kapja a labdát a 16-os jobb sarkánál, három csel után lő 13 méterről kevéssel a bal sarok mellé

36
    Völgyi lövi be keményen középre a labdát, Juhászról kicsit szerencsésen pattan a labda Bozsovicshoz, aki könnyedén szedi föl

35
    Völgyi beadását Juhász fejeli taccsra

34
    Lipták ível a kapu elé a saját térfeléről, Kronaveter fejelne kapura, de lesen állítják meg

28
    Alvarez nagyon jó labdát kap, a kaputól 8 méterre két lövőcselt is bemutat, Takács azonban blokkolja a lövését

27
    Hector beadását Torghelle teszi le Paraibának, aki 16 méterről – szokása szerint – most is fölé lő

25
    Varga lép ki egy Trajkovicsnak szánt labdával, a 16-oson belülről lő – mellé! Ez nagy helyzet volt.

22
    Torghelle ad vissza egy labdát a 16-oson belülről Szolnokinak, aki rosszul találja el, kis híján bedobás lesz a dologból

Varga lép ki egy középen egy jó indítással, lesen állítják meg

Az első negyedóra a Videotoné volt, többet támadtak egy helyzetük is akadt, de kimaradt

16
    Varga emel a védők fölött Kink elé, de hosszú a labda, ez is Bozsovicsé

15
    Völgyi nagy bedobását láthatjuk, átszáll a támadók feje fölött, Bozsovics gyűjti be

14
    Torghelle indítja Paraibát, akit a jobbösszekötő helyén szerel határozottan, de szabályosan Tokody

12
    Alvarez ível be jobbról, a túloldalon Paraiba cselei nem jönnek be, kirúgás lesz az ügyből

11
    Vitor Gomest szereli szabálytalanul Völgyi a kaputól 27 méterre, a szabadrúgást Álvarez lövi rá, gyenge a kísérlet

4
    Kovács elé pattan a labda a bal szélen, ő rávezeti a győriek kapusára akiről szögletre pattan a lövés

1

A magyar élvonal igazi rangadója következik, a Győr a második helyezett MTK aktuális veresége révén, szerzett pontok tekintetben kilenc egységgel vezeti már a táblázatot, egy mai győzelemmel szinte bajnoknak érezhetné magát.

Azzal ugyanis a harmadik Videotontól már 15 ponttal húzna el, és az ETO még egy elmaradt meccs pótlása során tovább növelhetné az előnyét a fehérváriakkal szemben.

Így a mai mérkőzés döntő jelentőségű lehet a bajnokság kimenetelést tekintve.

Vajon tud-e győzni a Győri ETO?

A hazaiak az idei öt bajnoki meccsükből négyet megnyertek, egy döntetlen mellett, odahaza tavaly május óta veretlenek, mindössze kétszer veszítettek pontot azóta az ETO Parkban. Ez eléggé impozáns mérleg.

A Videoton sem panaszkodhat éppen, hiszen az idén egyetlen vereség mellett négy győzelmet arattak a pontvadászatban, és ebből hármat idegenben.

Az egyik legrégebbi dunántúli rangadó az övék, és a mérleg eléggé kiegyensúlyozott, a legfeltűnőbb adat, hogy az utóbbi 10 évben csak három idegenbeli győzelem született, abból kettőt a Videoton aratott., de a legutóbbi mérkőzésüket éppen az ETO nyerte Fehérvárott.

A hazaiak pontosan látják mit érhetnek el ma, a Videoton pedig nagy esélyt kap, hogy egy győzelemmel szerzett pontok számában utolérje az MTK-t, és az sem elhanyagolható szempont a számukra, hogy nyílt maradhatna a bajnokság.

Nem véletlenül előzi meg óriási érdeklődés a találkozót, kár is lenne kihagyni.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:30 - kor kezdődik.

Gólok: 67. Kamber – 63. Tóth

Lapok:   68. Kamber (ETO), 70. Kink (ETO), 92. Pátkai (ETO) – 65. Vinicius (VID), 66. Torghelle (VID), 73. Tóth (VID)

ETO FC Győr: Stevanovic – Takács, Lipták, Kamber, Völgyi – Kink (75. Koltai), Tokody, Kronaveter – Varga, Trajkovic (63. Dudás), Andric (Pátkay)
    MOL Fehérvár FC: Bozsovics – Szolnoki, Caneira, Juhász, Hector – Tóth, Vítor Gomes (72 Mitrovic)– Álvarez (62 Gyurcsó), Kovács, Paraiba – Torghelle (72. Nikolic)

Játékvezetők: Kassai – Erős, Szpisják

Nézőszám: 9.400