Rayo Vallecano – Real Sociedad 0:2 (vége) | Atlético Madrid – Granada 5:0 (vége) | Real Zaragoza – Barcelona 0:3 (vége)
Athletic Bilbao – Real Madrid 0:3 (vége)
Rayo Vallecano
0:2 (0:2)
Real Sociedad
vasárnap 14.04.2013, 12:00 • Estadio Teresa Rivero, Madrid • Primera División

Nem esett gól a második félidőben, így a végeredmény gyakorlatilag már a 14. percben kialakult. A Real Sociedad teljesen megérdemelten győzött ma, és továbbra is jó úton jár a BL-selejtezős 4. hely megszerzéséhez! A Rayo Vallecano valószínűleg nem jut ki a nemzetközi kupákba, de a madridi kis csapatnak ez nem is lehetett reális elvárás! (13:52:01)

91
    3 perc lesz a ráadás

86
    Járatja a labdát a madridi együttes, de igazán nagy helyzetbe nem tudnak kerülni

80
    Gyors baszk kontra végén Elustondo lő mellé!

80
    Szöglet a hazaiak javára

79
    Nagyon nincs benne a játékban, hogy a madridiak akár csak az egyik pontot is otthon tudják ma tartani

68
    A szögletet követően Agirretxe tüzelhet 10 méterről, a kapáslövése fölé száll!

67
    Vendég kontra végén Vela lő 13 méterről, Rubén szögletre ment!

63
    Az imént beállt Delibasic fejel fölé, nem sokon múlott a szépítés!

62
    Jöhet zsinórbán a második hazai sarokrúgás

62
    Kockáztat a Rayo, a madridiak kihasználják utolsó cseréjüket: Trashorras helyén Delibasic folytatja

61
    Szöglet a hazaiak javára!

60
    Domínguez kaszálja el Velat, ez már a negyedik madridi lap

59
    Piti lövésébe vetődnek bele, a labda lelassul. így könnyű prédává válik a vendégek kapusának

55
    Gálvez kénytele taktikai szabálytalansággal megállítani a vendégek kontráját, gyakorlatilag letarolta ellenfelét

54
    A áték képe nem sokat változott az első félideihez képest: támadnak a hazaiak, a baszkok pedig kontrákra rendezkednek be

53
    Domínguez teker a kapu fölé!

52
    Szabadrúgás most a hazaiaknak, eléggé jó helyről, a távolság 19 méter lehet!

51
    Szabadrúgás a Real Sociedad javára, közel a félpályához

50
    Rubén vágja a mezőnybe a labdát

48
    José Carlos életerős lövését nem tudja fogni Bravo, vetődnie kell a kipattanóért, ugyanis Leo Baptistao majdnem lecsapott a labdára!

48
    Tisztáznak a vendégek

48
    Szöglet a Rayo Vallecano javára!

47
    De La Bella fülel le egy átadást, majd egészen a hazaiak tizenhatosáig vezeti a labdát de a passza már nem jó Agirretxe számára

47
    Úgy néz ki, egyik csapat sem cserélt a szünetben

46

Két bal oldali kontra, két Agirretxe találat az első 14 percben, ami döntően befolyásolja a mérkőzés végkimenetelét. Ezzel a két góllal vezetnek a baszkok a szünetben, és habár a hazai tréner a 17. percben a teljes jobbszárnyát lekapta a pályáról, nem sikerült szépíteniük a madridiaknak. Helyzetek mindkét oldalon vannak, és nyilván a második félidőben sem lesz ez másként. Amennyiben viszont nem változik nagyot a játék képe, a Real Sociedad elviszi mindhárom pontot a Teresa Rivero-ból!

46
    1 perc lesz a ráadás

43
    Rubén üti fölé a sarokrúgást, újabb szöglet jön!

43
    Szöglet a vendégek javára!

42
    Óriási helyzetet hagy ki a hazai csapat! Pitit a kapu torkából vágta fölé a kihagyhatatlant!

41

41
    Leo Baptistao harcol ki szögletet a hazaiaknak

40
    Rubén kirúgásával folytatódik a játék, láthatóan esett a színvonal az elmúlt percekben

39
    Bravo vágja a mezőnybe a labdát, ami egészen a hazaiak hálóőréig jut el

38
    A vendégek igyekeznek lassítani a játékot, teszik mindezt biztosnak tűnő, két gólos vezetésnél

36
    José Carlos késik el egy belépőnél, a játékvezető nyugodt szívvel felmutathatta volna a sárgát a hazaiak játékosának

34
    Kis szöglet kombináció után José Carlost szerelik a vendégek

34
    Szöglet a Rayo Vallecano javára

33
    Újabb vendég kontra a bal oldalon, ezúttal a védők jobban figyeltek, és lefülelik a középre tett labdát

32
    Leo Baptistao veszekszik a csapattársával, miután a sokadik pontatlan labdát kapja

31
    Griezmann egyből kapura küldi a labdát a két tagú sorfal fölött, azonban a kísérlete fölé száll

30
    Figueras kap sárgát, miután elkaszálta Velat, a tizenhatos oldalvonalától két méterre. Jöhet a Sociedad!

29
    Leo Baptistao bonyolódik cselekbe ahelyett, hogy passzolt volna, így a vendégek szerelni tudják a tizenhatos előtt

28
    Piti ad hosszú labdát Leo Baptistaonak, jöhetnek a vendégek

27
    Javi Fuego lövése pattan meg az egyik védő lábán, a labda így lelassul, és Bravo vetődve tudja azt hárítani

24
    Veszélyes jobb oldali beadást Carlos Martinez fejel ki szögletre, jöhet a Rayo!

23
    Rubén kirúgásával folytatódik az összecsapás

21
    Arbilla lép oda csúnyán Griezmann-nak, a nemrég beállt hazai játékos örülhet, hogy megúszta lap nélkül

20
    Sikerül tisztázniuk a baszkoknak

20
    Remek helyről jöhet a Rayo szabadrúgással, a tizenhatos vonala és az oldalvonal közötti területről

19
    Kaput eltaláló lövések aránya. 1:3, eddig remek a vendégek helyzetkihasználása

18
    Nagyon mérges lehet a hazaiak trénere, hiszen már a 17. percben a háromból kettő cserelehetőséget ki is használ. Kérdés, hogy ez adott esetben mennyiben bosszulja meg magát

A Real Sociedad gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Kifejelik ugyan a beadást a hazaiak, de a labda hamar visszakerül a védelem mögé, a madridiak elalszanak, Xabi Prieto pedig centerez, középen menetrendszerűen érkezik IMANOL AGIRRETXE, és megszerzi önmaga és csapata második gólját! 0:2!

13
    Egy gyors vendég kontra végén Xabi Prietot csak szabálytalanul képesek megállítani a fehér mezesek, jöhetnek a baszkok

12
    Járatja a labdát a madridi együttes, a Real Sociedad most átengedi a területet

11
    Rubén kirúgásával folytatódik a mérkőzés

9
    Próbálkozik a Rayo: Leo Baptistao marad le Piti bal oldali beadásáról, pedig a csatár még vetődött is a labda után

9
    Az első sárga a mérkőzésen: Vela rúgja fel csúnyán Pitit, a hazaiak középpályását

7
    Teljesen megérdemelt a baszkok vezetése

6
    GÓÓÓL! Vezetnek a vendégek! Egy hosszú kapuskirúgás után Griezmann kezeli le a labdát, kiugratja De la Bellat, aki az alapvonalról középre centerez, ott érkezik IMANOL AGIRRETXE, aki kihasználja a lehetőséget! 0:1!

5
    Eddig a Sociedad az aktívabb

5
    Griezmann távoli lövését fogja Rubén

3
    Veszélyes vendég akció után Agirretxe nem sokkal marad le a középre tett labdáról!

2
    Vela lepné meg a hazaiakat egy gyorsan elvégzett szabadrúgással, de a madridi védők résen vannak

1
    Mindkét együttes a jól megszokott szerelésében lép ma pályára: a hazaiak tiszta fehérben, egy vastag piros keresztcsíkkal a mezükön, míg a vendégek kék-fehér csíkos felsőben és kék alsóban

1

Kezdősor:

Rayo Vallecano: Rubén – Tito, Gálvez, Figueras, Casado – Javi Fuego, Trashorras – Lass, Domínguez, Piti – Leo Baptistao

Real Sociedad: Bravo – Carlos Martinez, Mikel, Inigo Martinez, Bella – Illarramendi, Bergara – Vela, Xabi Prieto, Griezmann – Agirretxe

Játékvezetők: Álvarez Izquierdo – Garciá, Trejo.

Elég színvonalasnak ígérkező összecsapást kapunk a vasárnapi ebéd mellé, ahol a bajnokságban erőn felül teljesítő, jelenleg 9. Rayo Vallecano fogadja a remek formában lévő, 4. helyig felkúszó Real Sociedad együttesét.
    A madridiak legutóbb Vigoban győztek, hazai pályán nem sűrűn játszana döntetlent, általában győznek.
    A baszkok az elmúlt öt mérkőzésen 3 győzelem 2 döntetlen mérleggel rendelkeznek, és 2 ponttal előzik meg a Valenciát a BL-selejtezős 4 helyért vívott versenyfutásban!
    Mindezek tudatában a korai kezdés ellenére is nagyszerű 90 perc elé nézhetünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:00 - kor kezdődik.