West Ham United – Manchester United 2:2 (vége) | Manchester City – Wigan Athletic 1:0 (vége) | Fulham FC – Chelsea F.C. 0:3 (vége)
Manchester City
1:0 (0:0)
Wigan Athletic
szerda 17.04.2013, 20:45 • Etihad Stadion, Manchester • Barclays Premier League

Végül hozta a mérkőzést a City, de közel nem olyan meggyőzően és könnyen, mint ahogy azt várni lehetett. A vendégek minden dicséretet megérdemelnek, végig győzelemre játszva, több veszélyes helyzetük is volt. Elég ha csak Scharner kapufájára gondolunk, de Koné-nak is voltak lehetőségei.
    A mérkőzés képe alapján talán igazságosabb lett volna a döntetlen, de Tevez eldöntötte a három pont sorsát.
    Köszönöm, hogy velünk tartottak. (22:45:50)

90+3
    Mellé! Carlos Tevez lövése kerülte el a kaput.

90+2
    James McCarthy kap sárga lapot.

90+1
    Érdekességként elmondható, hogy a City ebben a szezonban ha vezetett 1:0-ra hazai pályán még nem kapott ki.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    Shaun Maloney helyére Roger Espinoza állt be.

88
    A City járatja a labdát, ők már nem bánnák ha vége lenne a mérkőzésnek.

87
    Kolarov lövése kerülte el a kaput.

86
    A labda a hazaiaknál, sietni már nem fognak.

85
    Nasri adja be a szögletet.

84
    Jordi Gomez ment le a pályáról, helyére James McArthur állt be.

84
    A City gólt szerzett!

CARLOS TEVEZ megszerzi a vezetést a hazaiaknak. Támadott a City, Kolarov passzolt pontosan Tevezhez, aki sokáig nem gondolkodott, okosan lőtt a hálóba.

83
    Micah Richards helyére Scott Sinclair állt be.

82
    Scharner maradt lesen, kifelé jöhetnek a hazaiak.

81
    Paul Scharner a kersztlécet találta el. Ez nagyon meleg volt a hazaiaknak.

80
    Yaya Toure lőtt a kapu mellé.

78
    James Milner találta el a kaput, gól azonban nem született.

77
    Nasri lövését blokkolják a vendégek.

76
    Dzeko nevéhez fűződik a mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete. Sikerült bejátszani neki a labdát, egyedül vihette kapura, majd a kapuból kijövő Roblesbe rúgta a labdát.

75
    McManaman lőtt kapura, de az eredmény nem változott.

73
    Sokkal jobb a második félidő. Mind a két csapat győzelemre játszik, felváltva támadnak.

71
    Nasri rúgja be a hazai szögletet.

70
    Egy haza szép támadást láthattunk. Dzeko kapott labdát bal oldalon,befordulni nem tudott vele, ezért visszapasszolta lövésre Yaya Toure-nak, aki azonnal lőtt is. Nem sokkal mellé.

69
    Sérülés történt! Franco Di Santo sérült játékos jön le, helyette McManaman.

68
    Carlos Tevez lövése kerülte el a kaput.

65
    Bedobással jöhet a City.

63
    A bal oldala nagyon aktív a vendégeknek, már sok támadást innen vezettek.

62
    A Wigan az utolsó öt mérkőzésén legalább egy gólt mindig szerzett.

61
    Koné felé egy indítás, de használhatatlan volt.

60
    Nasri maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

59
    James Milner váltja a lecserélt Javi Garcia -t.

57
    Kompany ment bedobásra.

56
    A Wigan támad, sokkal jobbak eddig a második félidőben.

55
    Egy szép kontra végén került helyzetbe Koné. Jobbról laposan berúgták a labdát, Koné elől az utolsó pillanatban tisztáztak a hazaiak.

54
    Megélénkült a mérkőzés, nincsenek megilletődve a vendégek.

53
    Koné lőtt a kapu mellé.

52
    Beausejour ada be a bal oldalról a szögletet.

51
    Figueroa ápolása miatt átmentileg áll a játék.

50
    Carlos Tevez sárgul be.

49
    Maloney kísérletezett lövéssel már nem először a mérkőzés alatt. Blokkolták a hazai védők.

48
    A középpályán megy a játék, helyzetig nem jutnak a csapatok.

47
    Les miatt kifelé jöhetnek a vendégek.

46
    Edin Dzeko ment be Sergio Agüero helyett.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Az első félidő meddő hazai fölényt hozott, de így is elmarad a játék az előzetes várakozástól. Mind a két oldalon voltak lehetőségek az első félidőben, ezekkel a csapatok nem tudtak élni. A City mintha nem pörögne olyan hőfokon, mint tette azt néhány napja a Chelsea, vagy éppen a városi rivális United ellen.
    A második félidőre mind a két gárdának javulnia kell, a hazaiaknak azért hogy hozzák a papírformát, a Wigannak pedig azért hogy életben tartsa bent maradási esélyeit. A vendégeknek itt egy sikeres szereplés komoly lélektani előnyt jelentene a hátralévő fordulókra.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45+2
    Maloney még egy lövéssel megpróbálkozott a mérkőzés végén.

45+1
    Kolarov íveli be a hazai szögletet.

45
    Három perc hosszabbítást mutat a játékvezető.

43
    A Wigan is támad, sokkal kiegyenlítettebb már a mérkőzés, mint a félidő egyes szakaszaiban volt eddig.

42
    Kolarov 2 percen belül ismét lő, ezúttal sokkal jobban. Robles véd.

41
    Kolarov lőtt a kapu mellé.

40
    Folytatódik a játék. Maloney lövése után nagy helyzet alakult ki, ezt megúszták a hazaiak.

39
    Franco Di Santo szorul ápolásra, áll a játék.

39
    Micah Richards kap sárga lapot.

35
    A hazaiak próbálkoztak egy lövéssel, lejött a blokkról.

34
    Ezekben a percekben kiegyenlített a mérkőzés, a vendégek is jönnek előre.

33
    Beausejour bal oldali szöglete nem jelent veszélyt a hazai kapura.

32
    Agüero volt lesen, kifelé jöhet a Wigan.

31
    Agüero-t keresik labdával sokszor a társak, de igazából még nem tudott helyzetbe kerülni az argentin támadó, bár már egy komoly lehetősége volt a mérkőzésen.

30
    Nasri húzogatott a középpályán, majd visszafelé passzol.

29
    A Wigan egyre inkább csak a védekezéssel van elfoglalva.

28
    Nasri folytathatja a játékot az ápolás után. A játék is folytatódik.

27
    Samir Nasri szorul ápolásra.

26
    Nasri és Touré játékát emelhetjük ki, eddig mind a ketten nagyon aktívan és jól játszanak.

25
    Bedobással jöhetnek a hazaiak.

24
    A vendégeknek a labda megtartása is nehezen megy, egyre nagyobb a hazai fölény.

23
    Mellé! Sergio Aguero lövése kerülte el a kaput. Bal oldalról vette célba a hosszút, alig mellé. Ez már komoly lehetőség volt.

22
    Egy szép hazai támadást láthattunk. Kolarov ment el a bal oldalon, középen többen várták, de végül sikerült a vendégeknek megakadályozni a beadást.

21
    Koné szabálytalankdott a középpályán, szabaddal jöhet a City.

20
    Tevez passzolta be a labdát Agüero-nak, de az argentin nem tudott befordulni a labdával.

19
    Teljesen behúzódik a Wigan, támad a City.

18
    Arouna Kone lövését blokkolják a hazai védők.

17
    Robles rúgja ki meglehetősen komótosan a labdát.

15
    Davis Silva sérülés miatt nem játszhat a hazai csapatban, az ő mozgalmas játéka hiányozhat a középpályáról.

14
    A vendégek húzogattak a City tizenhatosa előtt, végül elvesztették a labdát.

13
    A beívelt szabadrúgást kivágják a Wigan védői.

12
    Scharner szabálytalankodott, szabaddal jöhet a hazai csapat.

11
    Az első 10 perc után átvette a mérkőzés irányítását a Manchester City.

10
    Tevez volt lesen, kifelé jöhet a Wigan.

9
    Agüero felé egy mélységi indítás, kicsit hosszú volt a labda.

8
    A vendégek hozzák a labdát, de nagyon nem jutnak előre, letámad a City.

7
    Kolarov szabadrúgása nem sokkal megy mellé.

6
    Richards felé egy hazai indítás a jobb oldalra, de szabálytalankodnak ellene. Szabadrúgáshoz jut a hazai csapat. Robles kapujától 20 méterről jöhet a szabad.

5
    Touré cselezgetett a Wigan tizenhatosán belül, végül elveszíti a labdát.

4
    Határozottan, aktívan kezdenek a vendégek.

3
    A szögletet Touré vágja ki.

2
    A vendégek passzolgatnak a City térfelén, majd szögletet is rúghatnak.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

Manchester City: Hart – Richards, Lescott, Kompany, Kolarov – Barry, García – Nasri, Touré, Tévez – Agüero

Wigan Athletic: Robles – Alcáraz, Scharner, Figueroa – Boyce, Gómez, McCarthy, Beausejour, Koné – Di Santo, Maloney

Játékvezetők: Jon Moss – Garratt, Flynn.

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának elhalasztott mérkőzésén a Manchester City a Wigan együttesét fogadja. A hazaikkal mostanában fut a szekér, tíz napon belül a városi rivális United ellen a bajnokságban remekeltek, míg a hétvégén a címvédő Chelsea-t legyőzve kerültek a FA-kupa döntőjébe.
    A bajnokságban a hazaiak a másodikok, és nagy valószínűséggel így is fognak zárni. A vendégek a tabella 18. kieső helyén találhatóak, számukra már minden meccs élet-halál harc a bent maradásért folytatott küzdelemben. Ettől függetlenül a mérkőzés egyértelmű esélyese a City, de abban is biztosak lehetünk, hogy a Wigan nem fogja olcsón adni magát.
    Mindenkinek jó szórakozást és szurkolást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

Gólok: 84. Tevez

Lapok:   39. Richards (MAC), 50. Tevez (MAC) – 90+2. McCarthy (WIG)

Manchester City: Hart – Richards (83. Sinclair), Lescott, Kompany, Kolarov – Barry, García (59. Milner) – Nasri, Touré, Tévez – Agüero (46. Dzeko)
    Wigan Athletic: Robles – Alcáraz, Scharner, Figueroa – Boyce, Gómez (84. McArthur), McCarthy, Beausejour, Koné – Di Santo (69. McManaman), Maloney (89. Espinoza)

Játékvezetők: Jon Moss – Garratt, Flynn