Kazahsztán – Dél-Korea 4:2 (vége) | Japán2 – Nagy-Britannia 4:1 (vége) | Magyarország – Olaszország 1:2 (vége)
Kazahsztán
4:2 (3:0, 1:0, 0:2)
Dél-Korea
péntek 19.04.2013, 12:30 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

A befejező harmad megint a koreaiaké volt – más kérdés, hogy ezért nem járt pont! Így Kazahsztán 9, míg Dél-Korea 2 ponttal áll a befejező forduló előtt. Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét és ne feledjék;itt követhetik nyomon a vb hátralévő részét is! Egyelőre a viszontlátásra! (14:35:10)

Dél-Korea gólt szerzett!
    Gólszerző RADUNSKE. Kihasználták az emberelőnyt a koreaiak és máris csak 2 gól a kazah előny! Brock Radunske korcsolyáta körbe a kaput és gyönyörűen bevágta a korongot a léc alá! Kim Sangwook-tól kapta az átadást.

56:02
    Ellenben a kazahoktól egy újabb jön, szabálytalan testjátékért Beljajev áll ki 2 percre.

56:00
    Fegyelmezettebbek a koreaiak, ebben a harmadban nincs sok kiállítás tölük.

55:39
    Puskarjov hatalmas helyzetben fölé emelt.

55:14
    Radunske lőtte be a korongot a kapu elé, Poluektov rátenyerelt.

55:00
    Ez eddig a legkiegyenlítettebb játékrész.

54:01
    Shin Sanghoon lövését a túloldalon Poluektovnak kellett védenie.

53:16
    Szolarjov lövését is kivédte a koreai kapus.

52:31
    Megint Eum Hyunseung jeleskedett, ezúttal Romanov közeli korongját hatástalanította.

52:12
    Eum Hyunseung nyúlt ki szépen a bárdjával.

52:00
    Dél-Korea most nagyon versenyképes, jégkorongban is...

50:42
    Nagy ütközést követően Kim Sangwook lövését hárította a kazah csereportás.

50:20
    Cho Minho lövését védte Poluektov.

49:27
    Megint csak nehezen ütötték ki a korongot a kazahok.

48:10
    Támad Korea, Radunske lövését kellett védenie Poluektovnak.

45:49
    Gólszerző KIM WOOYOUNG. Assziszt: Cho Minho. Szép ellenakcióból szépített Korea. Cho Minho adta a végén a passzt Kim Wooyoung-nak aki biztosan lőtt a kapuba a kiszolgáltatott helyzetben lévő Poluektov mellett. 4-1

45:02
    Ez a koreai fór is kimaradt, a kazahok kiegészültek.

44:20
    Kim Kisung lövését védte Poluektov.

43:30
    Nem tudták benttartani a korongot a harmadban az emberfórban játszó koreaiak.

43:02
    Kazah büntetés jön, Szavenkov magas botért 2 perc.

42:48
    Most egy kicsit kivárásra játszanak a csapatok.

41:05
    Krasznoszlobodcev ütőjét szedték fel, közvetlenül a kapu előtt.

40:10
    Radunske indítja a koreai rohamot a szépítésért.

40:01

A II.harmad statisztikája nem mutatott olyan nagy kazah fölényt, mint az elsőé. 12:4 volt a kapuralövési arány. De amennyiben a koreaiak ennyire gólképtelenek lesznek továbbra is, akkor el is dőlt a meccs! Mindjárt indul a befejező játékrész, maradjanak velünk!

Ebben a harmadban – ahogyan Magyarország ellen is – csak egy gólt kaptak a koreaiak, de lőniük sem sikerült, pedig emberelőnyük, sőt büntetőlövésük is volt. Kazahsztán a középső játékrészben nem volt olyan nyomasztó fölényben mint korábban, de azért négygólos előnyük megnyugtató a befejező 20 percre.
    Maradjanak velünk a záróharmadra és persze a további mérkőzésekre is! Ne feledjék; ha ránk figyelnek, mindenről azonnal értesülhetnek!

40:00

39:30
    A harmad vége a koreaiaké, de gólt egyelőre nem tudtak lőni.

38:04
    Kiegészültek a kazahok.

37:42
    Park Woosang büntetőjét Poluektov kivédte, marad a 4-0 és még egy kis koreai fór.

37:42
    Büntető lesz a koreaiak javára; Park Woosang-ot gólhelyzetben elütötték.

36:04
    Kiállítás a kazahoktól, Szavcsenko kapott két percet akadályozásért.

Poluektov mindössze 21 esztendős és a Barisz Asztana hálóőre.

34:53
    A kazahoknál is kapuscsere: a korábban az NHL-ben is védő Kolesznyik helyett Poluektov őrzi tovább a kaput.

34:09
    Puskarjov nagy bombája elkerülte Eum Hyunseung kapuját.

33:46
    Shin Sanghoon találta el az oldalhálót.

32:58
    Alekszandrov hibázott nagy ziccerben, egyelőre még nen sikerült felavatni a csereként beállt koreai kapust.

32:06
    Korea nem tudott mit kezdeni fórjával, a kazahok kiegészültek.

31:41
    Radunske próbálta bepiszkálni a korongot a kapuba, de Kolesznyik a helyén volt.

30:06
    Közben a koreaiak kapust cseréltek, Eum Hyunseung véd tovább.

30:06
    Újabb kiállítás, ezúttal a kazahoktól, akadályozásért Zsajlauov.

28:46
    Na végre egy szép akció Koreától! Cho Minho lövését Kolesznyik biztosan védte.

28:00
    Mindenki nagyon várja a koreai feltámadást, mely eddig elmaradt...

26:28
    Kazahsztán gólt szerzett!
    Gólszerző SZTARCSENKO. Assziszt: Szavcsenko. Növelték előnyüket a kazahok. Szavcsenko bombája visszajött a palánkról és a kipattanót Sztarcsenko kíméletlenül bevágta! 4-0

25:27
    Kicsit most pontatlanabbak a kazah akciók, ezúttal is lesre korcsolyázott Beljajev.

24:45
    Ebből most nem született újabb kazah találat, kiegészültek a koreaiak.

23:41
    Krasznoszlobodcev elől az utolsó pillanatban sikerült mentenie a koreai védelemnek.

22:45
    Megint koreai emberhátrány következik, Park Sungje nagy védése után, bottal lökésért Radunske ül ki 2 percre.

22:25
    Poliscsuk ütöjét sikerült felszedni a koreai védőnek.

22:00
    Csak a koreai harmadban zajlik a játék.

21:11
    Alekszandrov közeli kísérletét majd Upper lövését védte Park Sungje.

20:39
    Dél-Korea kiegészült.

20:32
    Park Sungje védett szépen.

20:01

Azért ha a korongbirtoklási arány és a kapura lövések száma – 26-6 (!!!) – továbbra is ilyen nyomasztó kazah fölényt mutat majd, akkor nem nagyon lehet újra koreai feléledésre számítani! Mindjárt folytatódik a mérkőzés, maradjanak velünk!

Eddig magabiztos játékkal, simán vezetnek a kazahok Dél-Korea ellen, ráadásil a II.harmad elején még 40 mp-ig emberelőnyben lesznek. Azt azért ne felejtsük el, hogy a magyar-koreai meccs is ugyanígy állt 20 percnyi játék után, aztán emlékezhetünk, hogy mi történt a folytatásban... Vajon lesz megint nagy koreai feltámadás? Megtudhatják, ha a pihenő után is velünk tartanak.

20:00

19:16
    Tumultuózus jelenet a koreai kapu előtt, de Park Sungje hősiesen állta a sarat.

18:39
    Megint Kazahsztán került emberelőnybe Lee Don Ku ül ki a büntetőpadra, magas bottal való játékért.

18:10
    Upper visszatett korongját nagy helyzetben elhibázta Alekszandrov.

17:04
    Megint munkában a koreai kapus.

16:48
    Romanov közeli lövését szépen védte Park Sungje.

16:15
    A koreaiak csak nyomozzák a korongot ezekben a pillanatokban.

14:40
    Gólszerző SZTARCSENKO. Már három gól a kazahok előnye, Sztarcsenko bombázta be Upper remek átadását. 3-0

14:23
    Azért Kolesznyik sem unatkozik, most Cho Minho korongját védte.

13:52
    Most megint nyomasztó a kazahok fölénye, Park Sungje kétszer is nagyot védett.

12:56
    Gólszerző ZSAJLAUOV. Poliscsuk a kapu mögül visszatett korongját Zsajlauov vágta a koreai hálóba. 2-0

12:35
    Blohin lövését védte Park Sungje

12:22
    Kiegészült Kazahsztán.

11:36
    Szépen adogat a koreai csapat emberelőnyben, csak épp kapura lövésük nincs egyelőre.

10:22
    Most koreai fór jöhet, a kiállított játékos a kazahoktól, Poliscsuk.

10:09
    Zsajlauov emelt fölé.

9:30
    Most nem olyan nyomasztó a kazah fölény, mint a meccs legelején.

8:53
    A túloldalon Park Woosang helyzeténél kellett tisztáznia Kolesznyiknek.

8:23
    Szolarjov kétszer is kapura lőtt, a koreai kapus mindkétszer szépen védett.

7:28
    Ezt most kihagyták a kazahok, Korea kiegészült.

6:11
    Troscsinszkij lövésénél spárgázott nagyot Park Sungje

5:38
    Fölé ment, méghozzá nagyon Poliscsuk korongja.

5:28
    Újabb kiállítás a koreaiaktól, bottal akasztásért Lee Yongjun 2perc.

4:29
    Szavenkov is gólt lőhetett volna, de a koreai kapus ezútal hárított.

3:26
    Gólszerző TROSCSINSZKIJ. Assziszt: Krasznoszlobodcev. Felálltak előnyben a kazahok és be is lőtték, Troscsinszkij ütötte be Krasznoszlobodcev centerezését. 1-0

2:52
    Szavcsenko bombája zúgott el a koreai kapu mellett.

2:09

1:49
    Itt az első kazah fór, Yoon Kyungwon kapott 2 percet bottal akasztásért.

0:54
    Shin Sanghoon majdnem vezetést szerzett Koreának, szólóban vitte a korongot kapura, de Kolesznyik hárított.

00:01

Már csak néhány perc és kezdődik a Kazahsztán-Dél-Korea összecsapás, a kazahoktól csak a régóta sérült Szemjonov hiányzik, míg a koreaiaktól a Magyarország ellen megsérülő Lee Seungyup mellé feliratkozott a maródiak listájára Kim Hyeok is. Vagyis a Távol-keletieknek mostanra már csak 18 bevethető mezőnyjátékosuk maradt. A kapuban az előzetesen megadottak szerint ezúttal Park Sungje kezd majd. Az biztos, hogy Korea – ahogy a mieink ellen – ezúttal sem adja majd oda könnyedén a győzelmet ellenfelének. A kazahok persze biztos 3 pontra számítanak. A találkozót osztrák, lengyel, kanadai és magyar játékvezetők dirigálják. Fehér mezben lép jégre Kazahsztán válogatottja, kék szerelésben a koreai csapat. Most már ne menjenek sehova, azonnal kezdünk! Jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 – kor kezdődik.
    A kazahok számára váratlan és lesújtó, nekünk, magyaroknak viszont örömteli és fantasztikus volt a szerda esti eredmény; Magyarország-Kazahsztán 2-1! Csütörtökön minden csapat szusszanhatott egy jó nagyot a vb második és egyben utolsó szünnapján, így két legutóbbi vesztes, a koreai és a kazah csapat is újult erővel vetheti magát a küzdelembe az Aréna jegén. Bár Dél-Korea – szétlövésben – legyőzte a házigazda magyar csapatot, a japánok elleni gólpárbajban (5-6) alulmaradt, így továbbra is divízió I/A. osztályú tagságának meghosszabbításáért küzd a hátralévő két kanyarban. Kazahsztán viszont mindenképpen ki akarja köszörülni a szerdai csorbát és tulajdonképpen még semmi sem veszett el számukra; ha begyűjtik a még begyűjthető 6 pontot, visszajutnak az elitbe. Mindenképpen Ők tehát az esélyesei a pénteki nap nyitómérkőzésének, de éppen az előbb említett két meccs a bizonyíték rá, hogy egy ilyen sűrű világbajnoki mezőnyben bizony nem is egyszer borulhat a papírforma. Hogy lesz –e újabb meglepetés, azt kedves olvasóink is megtudhatják, ha nyomon követik élő, helyszíni, szöveges közvetítésünket. Jó meccset, jó szórakozást kívánunk!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 4. Troscsinszkij (Krasznoszlobodcev), 13. Zsajlauov (Poliscsuk), 15. Sztarcsenko (Upper), 27. Sztarcsenko (Szavcsenko) – 46. Wooyoung (Minho), 58. Radunske (Sangwook)

Kazahsztán: Kolesznyik (Poluektov) – Novopasin, Blohin, Alekszandrov, Upper, Sztarcsenko – Szavcsenko, Troscsinszkij, Zsajlauov, Poliscsuk, Krasznoszlobodcev –Fagyejev, Kolesznyikov, Szpiridonov, Puskarjov, Romanov – Korobejnyikov, Szolarjov, Szavenkov, Beljajev. Szövetségi kapitány: Vlagyimir Krikunov
    Dél-Korea: Park Sungje(Eum Hyunseung) – Lee Don Ku, Kim Donghwan, Kim Sangwook, Kim Kisung, Radunske – Oh Hyonho, Yoon Kyungwon, Kim Wooyoung, Shin Sangvo, Cho Minho – Kim Yoonhwan, Park Woosang, Shin Sanghoon, Lee Yongjun – Yoon Jiman, Ahn Hyunmin, Kwon Tae an Szövetségi kapitány: Byun Sun Wook

Játékvezetők: Berneker(AUT), Meszinski(POL) vezetőbírók, Hull(CAN), Németh M.(HUN) vonalbírók