Kazahsztán – Dél-Korea 4:2 (vége) | Japán2 – Nagy-Britannia 4:1 (vége) | Magyarország – Olaszország 1:2 (vége)
Japán2
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Nagy-Britannia
péntek 19.04.2013, 16:00 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

A nagyon gyatra emberelőnyös játékot hozó összecsapáson, Japán háromgólos győzelmet aratott, ezzel a vb-n – legrosszabb esetben is – a negyedik helyen végez majd. A britek viszont továbbra is pont nélküliek és szombaton rendes játékidőben kell legyőzniük Dél-Koreát, különben búcsúznak ettől az osztálytól! Köszönjük kedves olvasóink megtisztelő figyelmét és ne feledjék; este fél nyolckor magyar-olasz a feljutásért itt az Arénában és természetesen az onlajnok.com-on is! Tartsanak továbbra is velünk! (18:07:31)

60:00

59:46
    Még egy brit kiállítás a végére, bottal akasztásért Davies, de ennek már nincs sok jelentősége.

58:06
    Kiegészültek a britek, 2 percen belül vagyunk, ami a hátralévő időt illeti.

56:40
    Keller korongját is ártalmatlanította a brit kapus.

56:25
    Jamasita lövését védte szépen Murphy.

56:06
    Japán kerül emberelőnybe, Clarke kap 2 percet, bottal lökésért.

54:51
    Dowd közeli lövését is megfogta Fukufudzsi.

54:02
    Peacock ziccerben léphetett ki, de kapu mellé csúsztatta a korongot.

53:30
    Fukufudzsi védett megint nagyon stépen, most Shields lövését.

52:37
    És ezt sem, sőt komoly kapura lövésük sem volt az Egyesült Királyság hokisainak, Japán kiegészült.

52:00
    Ez már a kilencedik brit fór, eddig még egyet sem ütöttek be.

50:37
    Megint egy japán kiállítás, Tanaka R. a kiállított, bottal akasztásért.

49:45
    Japán gólt szerzett!
    Gólszerző KUDZSI. Assziszt: Szuzuki. Újabb japán gól, megint megbosszulta magát a gyatra emberelőnyös brit játék! Szuzuki korongját, KUDZSI biztosan értékesítette. 4-1, megint 3 van közte.

48:30
    Peacock nagy helyzetet hagyott ki.

47:55
    Hány emberelőny kell még a briteknek, ez is eltelt gól, sőt komoly helyzet nélkül. Japán kiegészült.

47:15
    Lövésig sem nagyon jutnak a britek emberfórban.

45:55
    Megint kiállítás a japánoktól, magas bottal való játékért Mizucsi ül ki a büntetőpadra.

44:44
    Nagy-Britannia gólt szerzett!
    Gólszerző FARMER Ez már bent van! Richardson letett korongját, a már imént is ügyeskedő Farmer belőtte, nagy erővel. 3-1

44:22
    Farmer hiába kevergetett nem tudott helyzetig jutni.

43:29
    Mitamura bombáját védte szépen a britek eddigi legjobbja, Murphy kapus.

43:20
    Egyre magabiztosabban menetel a 3 pont megszerzése felé a japán válogatott.

41:15
    Gólszerző OSZAVA. Assziszt: Kudzsi. Egyre messzebb a pontszerzésről a brit csapat, Oszava ütötte be Murphy alatt Kudzsi passzából a korongot. 3-0

40:45
    Tilosra ütötték a korongot a britek, eből, így nehezen lesz talpraállás!

40:07
    Kiegészültek a britek.

40:01

Hamarosan kezdődik a meccs befejező játékrésze, 7 mp lesz még a japán fórból. Vajon tud -e változtatni valamit a brit csapat, mert ha nem, akkor holnap rendes játékidőben kell megverniük a koreaiakat ahhoz, hogy ne essenek ki ebből az osztályból! Egy biztos; érdekes lesz ez a harmadik harmad, maradjanak továbbra is velünk!

Hét másodpecig tart majd még a japán fór a befejező harmadban. Nagy-Britannia minden helyzetét és emberelőnyeit is elhibázta eddig, így nem is lehet más az eredmény 40 percnyi játék után, mint kétgólos japán vezetés. Tartsanak velünk az újabb szusszanás után is!

40:00

39:00
    Egy perc a harmadból, kiütik a britek a védő pályarészből a korongot.

38:14
    A páros büntetés és az egyik brit is letelik, 5 a 4 ellen támadhat Japán.

37:23
    Újabb brit kiállítás; ezúttal bottal akasztásért Lee a kiállított.

37:18
    Kudzsi közeli lövését védte Murphy.

36:14
    4 a 3 ellen támadhatnak a japánok, akadályozásért Clarke is kiáll 2 percre.

36:08
    Páros kiállítás; Kavasima és Weaver bottal lökésért illetve durvaságért.

36:08
    Csak szorongatnak a britek, de gólt egyelőre nem tudnak lőni és a japán ellenakciók rendre veszélyesek.

36:02
    Kudzsi lövését védte bravúrral Murphy.

35:00
    Találós kérdés; vajon hány emberelőny kell a briteknek egy gólhoz?

33:41
    Egészen elképesztő! Ez a brit fór is kimaradt, Japán csapata kiegészült.

33:03
    Felszabadítanak a japánok.

31:41
    Fukufudzsi szépen védte Dowd lövését, de előtte már Kavasima bottal akasztott, ki is ment 2 percre, újabb brit emberelőny!

31:34
    Kiegészültek a japánok, egyre jobban Nekik áll a meccs!

30:42
    Gólszerző UENO. Elvesztették a korongot az emberelőnyben támadó britek, így UENO egyedül vihette kapura a korongot és Murphy alatt be is csúsztatta! EMBERHÁTRÁNYOS JAPÁN TALÁLAT! 2-0

29:34
    Nagyon sokat szabálytalankodnak a japánok, ebből előbb vagy utóbb beütnek egyet a britek. Most bottal akasztásért Szaszakit állították ki.

28:48
    Ueno lövése zúgott el a brit kapu mellett.

27:58
    Kimaradt a japán fór, Nagy-Britannia kiegészült.

26:57
    Murphy védte biztosan, Mizucsi közelről meglőtt korongját.

26:15
    J.Phillips majdnem emberhátrányból ütött gólt, de Fukufudzsi ezúttal is menteni tudott.

25:58
    Most a britektől állítják ki 2 percre Weaver-t, bottal akasztásért.

22:33
    Durvasága miatt még 10 perc fegyelmivel is sújtották a bírók a japán játékost.

22:33
    Kiállítás a japánoktól, palánkra lökésért Takagi. Vajon lesz -e valami ebből a brit fórból?

21:58
    Eddig a második harmadban is jobban kevergetnek a japán támadók.

20:49
    Szuzuki lövése ment a brit kapu mellé.

20:01

Hamarosan folytatódik a mérkőzés, 1-0-s japán vezetésről, tartsanak továbbra is velünk!

Egy góllal vezet egy harmadnyi játék után a japán válogatott egy nagyon pontatlanul támadó brit csapat ellen. Vajon lesz -e fordulat a britek játékában, hamarosan kiderül, tartsanak velünk a folytatásban is!

20:00

19:48
    Japán kiegészült, újabb kihagyott brit fór.

19:13
    Fukufudzsit egyelőre nem állítják megoldhatatlan feladat elé a brit támadók, megint könnyedén védett.

18:12
    Ueno majdnem emberhátrányból talált be, végül fölé emelt egy szóló után.

17:48
    Megint kapnak egy esélyt a britek, gáncsolásért Mitamura megy ki 2 percre.

16:38
    Japán kiegészült, a britek továbbra is mintha be lennének oltva gól ellen!

15:18
    Fukufudzsi nagyon szépen védte Weaver lövését.

14:38
    Megint egy brit emberelőny jöhet, a kiállított japán Szuzuki, magas bottal való játékért.

14:10
    A britek is teljes létszámban a jégen.

14:07

12:50
    Gólszerző HASIMOTO. Assziszt: Jamasita. Jobban ment a játék Japánnak 4 a 4 ellen, Jamasita tette vissza a korongot és a hátvéd Hasimoto óriási erővel lőtt a hálóba. 1-0 Japán javára!

12:10
    Ez nagy fegyelmezetlenség volt, Shields támadásban gáncsolt, Ő is kiáll 2 percre. 4 a 4 elleni játék jön.

12:07
    Brit emberelőny lesz, bottal akasztásért Szuzuki áll ki 2 percre.

11:45
    Haga szép szóló végén közelről lőtt, Murphy szépen védett.

10:09
    Tait bombáját is kivédte a japánok kapusa.

9:21
    Megint Fukufudzsi, ezúttal Lachowicz bombáját tette ártalmatlanná.

9:11
    Fukufudzsi védte Peacock erős lövését.

7:30
    Alig van kapuralövés, mintha tartanának egymástól a csapatok. Hát igen, ez a két gárda közel egy szintet képvisel.

6:30
    Eddig nagyon pontatlanok támadásban a britek, hiába van többet Náluk a korong.

4:28
    Kissé szorongatnak a britek, tilost kell ütniük a japánoknak.

3:28
    Janadori lövésénél volt helyén a brit kapus.

2:45
    Clarke majd Meyers lövését védte a japánok kapusa.

1:55
    Murphy nyúlt ki ügyesen a bárddal.

1:18
    Peacock korongját védte Fukufudzsi.

0:28
    Tanaka R. fonákkal tette rá, Murphy védett.

0:19
    Rögtön Murphynek kell rátenyerelnie a korongra.

00:01

Rövidesen kezdődik a mai nap második összecsapása itt a Papp László Arénában, a japán-brit mérkőzés! A kazahok Korea elleni sikerével eldőlt, hogy a feljutásért folyó harc immár matematikailag is háromszereplős! Éppen ezért a japánok ma a bennmaradásuk végleges bebiztosításáért, illetve azért lépnek jégre, hogy egy remek hajrával még elcsípjék a dobogót. Nagy-Britannia – amely a mezőnyben egyedüliként pillanatnyilag még szerzett pont nélkül áll – mindenféleképpen nyerni akar majd, de várhatóan még így is le kell győzniük a zárónapon Dél-Koreát, nehogy kiessenek a divízió I/B. osztályba! Mark Mahon egy kicsit átvariálta a sorokat a korábbi meccsekhez képest, viszont Tony Hand brit szövetségi kapitány ugyanazokat játszhatja együtt, mint az eddigi meccseken. Meglátjuk, hogy ebből mi sül majd ki. Mindenesetre a csapatok már bemelegítettek, fekete mezben fog játszani Japán és fehérben pedig Nagy-Britannia. A mérkőzésen francia, szlovák, svájci és Nagy Attila személyében, magyar bírók működnek közre. Jó meccset kívánunk, hamarosan jövünk a történésekkel!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 – kor kezdődik.
    A japánok a hamar elszenvedett két vereség után Dél-Koreát végre le tudták győzni, egy gólgazdag találkozón, míg Nagy-Britannia, az olaszok elleni vereség után továbbra is pont nélkül sereghajtó a vb táblázaton. Nyilván nem akarnak a végén kiesni Tony Hand tanítványai, ezért Japán ellen most már nyerniük kellene, mert egy újabb brit zakó – a többi eredmény függvényében – akár még azt is jelentheti, hogy a záró körben már egy esetleges Korea elleni siker is hiába valónak bizonyulhat. Japán elméletben még akár fel is juthat – ha a briteket és a mieinket is legyőzi – de ez kevéssé valószínű, ehhez minden más mérkőzés eredményének is klappolnia kell, a felkelő nap országának csapata számára. Kiesési vagy a minél jobb helyezésért folyó rangadó lesz a pénteki 16 órás összecsapás? Kiderül majd. Egy biztos; nagy csatára számíthatunk és ennek minden rezdülését nyomon követhetik élő, helyszíni, szöveges közvetítésünk segítségével. Jó szórakozást kívánunk kedves olvasóinknak!

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 13. Hasimoto (Jamasita), 31. Ueno, 42. Oszava (Kudzsi), 50. Kudzsi (Szuzuki) – 45. Farmer (Richardson)

Japán2: Fukufudzsi (Hata) – Keller, Hasimoto, Kavaj, Tanaka G, Kudzsi – Janadori, Haga, Szuzuki, Tanaka R.Jamasita, Jamada, Kavasima, Oszava, Mizucsi, Takahasi – Szaszaki, Szato, Takagi, Mitamura, Ueno. Szövetségi kapitány: Mark Mahon
    Nagy-Britannia: Murphy (Bowns) – Phillips D., Meyers, Myers, Tait, Hill – Richardson, Weaver, Peacock, Dowd, Shields – Lee, Thomas, Clarke, Davies, Lachowicz – Boothroyd, Nell, Farmer, Owen, Phillips J. Szövetségi kapitány: Tony Hand

Játékvezetők: Bergamelli(FRA), Konc(SVK) vezetőbírók, Müller(SUI), Nagy A.(HUN) vonalbírók