Nagy-Britannia – Dél-Korea 1:4 (vége) | Olaszország – Kazahsztán 0:3 (vége) | Magyarország – Japán2 1:0 (vége)
Nagy-Britannia
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Dél-Korea
szombat 20.04.2013, 12:30 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

A Koreai Köztársaság válogatottja, végső soron magabiztosan harcolta ki – története során először – a vb második vonalában való bennmaradást, míg a gyengén teljesítő Nagy-Britannia pont nélkül esett ki a divízió I/B. osztályba.
    Várjuk kedves olvasóinkat a 16.00-kor kezdődő éa a mieink számára sorsdöntő kazah-olasz meccsre is! Egyelőre a viszontlátásra! (14:38:07)

60:00

59:43
    Még egy bunyó is maradt a végére; Lee Yongjun és Clarke között, mindketten kaptak egy-egy 2 plusz 2 perces büntetést.

59:05
    Még egy koreai időkérés a végére!

58:00
    Kettő perc van hátra – már a britek is ennek a számukra lesujtó eredménnyel végződő vb-nek a végét várják!

57:00
    Már nem eröltetik a koreaiak a támadásokat – feladatuk teljesítve!

55:44
    Clarke már gyakorlatilag alibiből küldte csak kapu felé a korongot – sokkal fölé.

54:36
    Megint egy koreai játékost, ezúttal a gólt és gólpasszt is adó Kim Kisung-ot kell letámogatni a jégről. Nem volt szabálytalanság – csak hősiesen küzdenek a koreaiak! Meg is fogják érdemelni a bennmaradást!

54:11
    Peacock próbálkozott még a gólszerzéssel, de ebből sem lett semmi.

53:00
    Már csak hetes perc van hátra, Korea továbbra is három góllal vezet, ez a hajó már elment a britek számára.

50:50
    Richardson korongját védte, a szintén remeklő kapus, Park Sungje.

49:44
    A koreai válogatott egyetlen nem ázsiai születésű játékosa, Brock Radunske – aki az egész vb-n remekel – veszélyeztetett, Murphy most hárított.

48:12
    Megint Farmer és Park Sungje csatája és megint a koreai kapus lett a győztes.

47:19
    Farmer nem tudta átpasszírozni a korongot Park Sungje alatt.

46:36
    A túloldalon Radunske korongja kerülte el Murphy kapuját.

46:22
    Nell lőtt mellé, nagy helyzetben.

44:30
    Most már 4 gólt kellene ütniük a briteknek és egyet sem kapni, hogy elkerüljék a kiesést! Mit mondjak? Nem könnyű a helyzetük!

43:06
    Dél-Korea gólt szerzett!
    Gólszerző KIM KISUNG. Assziszt: Kim Sangwook. Eldőlni látszanak a lényeges kérdések, Kim Sangwook korongjába Kim Kisung belszúrt a kapu előtt, meglepve ezzel Murphyt. Ezzel a koreaiak kihasználták az emberelőnyt és már 4-1 a javukra.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 5. Dowd (Meyers), 30. Jiman (an) – 24. Yongjun (Yongjun), 35. Radunske (Kisung), 44. Kisung (Sangwook)

Nagy-Britannia: Murphy (Bowns) – Phillips D., Meyers, Farmer, Dowd, Tait, – Weaver, Thomas, Peacock, Shields, Phillips J. – Richardson, Lee, Clarke, Myers, Lachowicz – Boothroyd, Nell, Davies, Owen, Hill Szövetségi kapitány: Tony Hand
    Dél-Korea: Park Sungje(Eum Hyunseung) – Lee Don Ku, Kim Donghwan, Kim Sangwook, Kim Kisung, Radunske – Kim Wooyoung, Kim Yoonhwan, Kim Won Jung, Shin Sangvo, Cho Minho – Oh Hyonho, Yoon Kyungwon, Yoon Jiman, Ahn Hyunmin, Kwon Tae an – Park Woosang, Shin Sanghoon, Lee Yongjun. Szövetségi kapitány: Byun Sun Wook

Játékvezetők: Bergamelli(FRA), Szergejev(RUS) vezetőbírók, Brown(USA), Németh M.(HUN) vonalbírók