Nagy-Britannia – Dél-Korea 1:4 (vége) | Olaszország – Kazahsztán 0:3 (vége) | Magyarország – Japán2 1:0 (vége)
Nagy-Britannia
1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Dél-Korea
szombat 20.04.2013, 12:30 • Papp László Budapest Sportaréna • Div. I/A Világbajnokság

A Koreai Köztársaság válogatottja, végső soron magabiztosan harcolta ki – története során először – a vb második vonalában való bennmaradást, míg a gyengén teljesítő Nagy-Britannia pont nélkül esett ki a divízió I/B. osztályba.
    Várjuk kedves olvasóinkat a 16.00-kor kezdődő éa a mieink számára sorsdöntő kazah-olasz meccsre is! Egyelőre a viszontlátásra! (14:38:07)

60:00

59:43
    Még egy bunyó is maradt a végére; Lee Yongjun és Clarke között, mindketten kaptak egy-egy 2 plusz 2 perces büntetést.

59:05
    Még egy koreai időkérés a végére!

58:00
    Kettő perc van hátra – már a britek is ennek a számukra lesujtó eredménnyel végződő vb-nek a végét várják!

57:00
    Már nem eröltetik a koreaiak a támadásokat – feladatuk teljesítve!

55:44
    Clarke már gyakorlatilag alibiből küldte csak kapu felé a korongot – sokkal fölé.

54:36
    Megint egy koreai játékost, ezúttal a gólt és gólpasszt is adó Kim Kisung-ot kell letámogatni a jégről. Nem volt szabálytalanság – csak hősiesen küzdenek a koreaiak! Meg is fogják érdemelni a bennmaradást!

54:11
    Peacock próbálkozott még a gólszerzéssel, de ebből sem lett semmi.

53:00
    Már csak hetes perc van hátra, Korea továbbra is három góllal vezet, ez a hajó már elment a britek számára.

50:50
    Richardson korongját védte, a szintén remeklő kapus, Park Sungje.

49:44
    A koreai válogatott egyetlen nem ázsiai születésű játékosa, Brock Radunske – aki az egész vb-n remekel – veszélyeztetett, Murphy most hárított.

48:12
    Megint Farmer és Park Sungje csatája és megint a koreai kapus lett a győztes.

47:19
    Farmer nem tudta átpasszírozni a korongot Park Sungje alatt.

46:36
    A túloldalon Radunske korongja kerülte el Murphy kapuját.

46:22
    Nell lőtt mellé, nagy helyzetben.

44:30
    Most már 4 gólt kellene ütniük a briteknek és egyet sem kapni, hogy elkerüljék a kiesést! Mit mondjak? Nem könnyű a helyzetük!

43:06
    Dél-Korea gólt szerzett!
    Gólszerző KIM KISUNG. Assziszt: Kim Sangwook. Eldőlni látszanak a lényeges kérdések, Kim Sangwook korongjába Kim Kisung belszúrt a kapu előtt, meglepve ezzel Murphyt. Ezzel a koreaiak kihasználták az emberelőnyt és már 4-1 a javukra.

42:15
    Most Korea került fórba, bottal akasztásért Nell kapott 2 percet.

42:00
    Kiegészültek a koreaiak.

41:48
    Weaver lövése mellé ment.

41:00
    Eddig jól védekezik emberhátrányban a koreai csapat, sokkal magabiztosabb együttes benyomását keltik.

40:02
    Szabálytalan testjátékért kapta a büntetést Park Woosang.

40:01

A harmad végén, a nagy rohanásban kicsit nehéz volt megállapítani, hogy kit is szórt ki a vezetőbírói kettős! Mostanra minden tisztázódott; Park Woosang kezdi majd a harmadik harmadot a büntetőpadon, teljes 2 perc lesz tehát a brit emberelőny! Talán az utolsó nagy lehetőség a briteknek, hogy versenyben maradjanak! Mindjárt folytatjuk a III.harmaddal, ne menjenek sehova!

Kiállítással ért véget a II.harmad, de egyelőre még pontosan nem tudjuk, hogy melyik csapatból lesz 2 perces büntetés mert pont a dudaszó pillanatában emelte magasra kezét a játékvezető! Majd kiderül, mindenesetre a koreaiak kétgólos előnye megnyugtatónak tűnik számukra és biztos bennmaradást, a briteknek viszont kiesését vetít előre! De van még hátra 20 perc tiszta játékidő, figyeljék a meccs további alakulását itt, nálunk, az onlajnok.com-on!

40:00

39:19
    Lee Yongjun szólóban léphetett ki, de kihagyta.

38:27
    Clarke gyengébb lövése nem okozott gondot Park Sungje-nek.

38:11
    Meyers és Farmer közeli próbálkozása után is mentett a remeklő koreai kapus.

37:41
    Gyors koreai akció végén Shin Sangvo lőtt mellé.

36:54
    Kiegészültek a britek, gól most nem született ebből a koreai emberelőnyből, de így is tetemes az ázsiai csapat előnye!

36:40
    Szépen felállnak a koreaiak, de lövésük egyelőre nincs a fór során.

34:54
    Ráadásul még kiállítással is sújtják a briteket, de jogos volt; a kapus Murphy gáncsolt, helyette Weaver üli le a 2 percet.

34:24
    Gólszerző RADUNSKE. Assziszt: Kim Kisung. a túloldalon viszont újabb koreai gól született; Radunske szép cselek után lőtt a kapu közepébe, Kim Kisung tette le Neki a korongot. Immár 3-1 Dél-Korea javára!

33:38
    Hill óriási helyzetbe került, de közeli lövését Park Sungje nagy bravúrral hárította.

33:20
    Murphy kapta el a lepkéssel, Radunske emelését.

32:45
    Most bizony hátul is sok a brit bizonytalankodás.

31:20
    Valamit ki kell találniuk a briteknek, mert így bizony Ők fognak elbúcsúzni ettől a divíziótól!

30:55
    Thomas bombája zúgott el a kapu felett.

30:10
    Murphynek kellett megint kétszer közbeavatkoznia, lendületben a dél-koreai válogatott.

29:31
    Nagy-Britannia gólt szerzett!
    Gólszerző YOON JIMAN. Már Korea vezet, Yoon Jiman lőtt nagy erővel a kapuba, Kwon Tae an passzából. Nagy bajban a britek; 1-2

29:06
    Shin Sanghoon korongja nem jutott el a britek kapujáig.

28:22
    Murphy védett megint nagyon szépen.

28:13
    Kiegészült a brit együttes.

27:13
    Nagy nehezen kiütötték a britek a korongot a harmadukból.

26:55
    Lee Don Ku nagy lövését védte a brit hálóőr.

26:23
    Murphy mamutjával hárított és nagy szerencsével.

26:13
    Kiállítás a brit csapatból, Myers megy ki 2 percre durva játékért.

26:00
    Most nagyon igyekeznek a britek.

25:02
    Richardson korongja kerülte el a koreai kaput.

24:00
    Jelen állás szerint Korea a bennmaradó, de nagyon sok van még a végéig.

23:19
    Gólszerző LEE YONGJUN. Assziszt: Lee Yongjun. Egyenlítettek a koreaiak. Lee Yongjun parádésan tette vissza a korongot Lee Yongjun-nak, aki kilőtte a hosszú sarkot. Murphy tehetetlennek bizonyult! 1-1

22:49
    J.Phillips került nagy helyzetbe, de Park Sungje védett.

21:51
    Clarke löketét védte Park Sungje.

21:03
    Radunske most nem jutott lövéshez a brit kapu előtt.

20:17
    Brit tilossal kezdődött a második harmad.

20:01

Tüstént kezdődik a kiesési rangadó II.játékrésze, ne feledjük; az Egyesült Királyság jégkorongozóinak mindenképpen 60 perc alatt kell nyerniük a bennmaradáshoz, a magyar csapat ellen 2 pontot szerző Koreai Köztársaság ellen, akiknek tulajdonképpen egy rendes játékidős iksz is elegendő ehhez. Maradjanak továbbra is velünk!

Egy góllal vezet egyelőre a győzelmi kényszerben lévő brit együttes, folytatás szűk negyedóra múlva. Tartsanak velünk akkor is!

20:00

19:23
    Weaver közeli erős lövését védte a koreai kapus.

19:00
    Egy perc van a harmadból, a koreaiak harmadában zajlik a játék.

18:32
    Most a koreaiak ütöttek tilost, enyhe a brit fölény.

17:33
    Park Woosang nagy helyzetben nem tudta jól átvenni a korongot.

16:28
    Meyers hatlmas bombája zúgott el a koreai kapu mellett.

15:00
    Egyelőre támadásban maradtak a koreaiak.

14:09
    Kiegészültek a britek, Dél-Korea sem élt az emberelőny adta lehetőséggel.

13:19
    Murphy előbb Radunske közeli- majd Kim Kisung távoli lövését hárította.

12:15
    Megugrottak a britek emberhátrányban, Park Sungje-nek kellett kinyúlnia a bárddal.

12:09
    Jonathan Phillips volt a tettes, Ő megy ki 2 percre.

12:09
    Brit kiállítás, nagyon durva jelenet után egy koreai játékos, mozdulatlanul fekszik a jégen, méghozzá Kim Donghwan az. Végül lekorcsolyázott, persze segítséggel.

11:00
    Elmozdult a koreai kapu, de nem volt benne szándékos mozdulat.

10:16
    Shin Sangvo korongját védte Murphy.

9:39
    A britek is kiegészültek, előtte majdnem emberhátrányból ütött gólt Shields.

8:46
    Korea emberelőnyben, ugyanis kiegészültek.

7:41
    4 a 4 elleni a játék a jégen.

7:39
    Egyenlő lesz a létszám, oda a brit emberelőny, a gólszerző Dowd gáncsolásért kell, hogy kiüljön a büntetőpadra 2 perc erejéig.

6:46
    Újabb brit fór, ezúttal Shin Sangvo áll ki 2 percre bottal akasztásért.

4:56
    Gólszerző DOWD. Ami nem megy előnyben, az sikerül egyenlő létszámnál, Dowd hatalmas gólt lőtt a koreai kapuba, egy megugrás után, Meyers remek passza után. Vezetnek a britek, 1-0

4:41
    Kihagyták a britek a fórt, Korea kiegészült.

4:13
    Megint munkában Park Sungje, Shields korongját hárította.

4:00
    Most fel tudtak állni a britek.

3:23
    Weaver lövését védte Park Sungje.

2:41
    Itt az első brit emberfór, Lee Yongjun áll ki 2 percre gáncsolásért.

2:00
    4 teljes sorral a britek, 3 hátvédpárral és 4 csatártrióval a koreaiak.

0:50
    Cho Minho keverte meg a brit védelmet – helyzet nem alakult ki.

0:02
    Murphy és Park Sungje a két kezdőkapus.

00:01

Ha – természetesen – nincs is telt ház az Arénában, azért szép számú brit szurkolósereg buzdítja majd csapatát.Koreaiak is vannak – persze jóval kevesebben. Azonnal kezdünk, most már ne menjenek sehova!

Már bemelegítettek a csapatok, fehér mezben fognak játszani a koreaiak, ezúttal kékben a britek, a kiesési rangadón. Mindkét kapitány – Tony Hand és Byun Sun Wook is megkeverte egy kicsit a sorokat, sokan nem azokkal lesznek majd együtt a jégen, mint az eddigi mérkőzések során. A tét tehát óriási, hiszen Nagy-Britannia csak egy rendes játékidős sikerrel biztosíthatja bennmaradását, minden más eredmény a koreaiaknak kedvezne. Persze minden a jégen dől majd el, itt a Papp László Arénában! Már csak bő 10 perc és kezdődik a brit-dél-koreai csata és persze a mi közvetítésünk is! Tartsanak velünk kedves olvasóink!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:30 – kor kezdődik.
    Az idei, budapesti, divízió I/A. vb utolsó napjának, első meccse a kiesés elkerülésért zajlik majd! A pont nélkül álló brit csapat – amely emberelőnyeit borzasztóan használja, illetve nem használja ki – mindenképpen a rendes játékidőben kellene, hogy legyőzze a 2 ponttal rendelkező koreaiakat, minden ellenkező esetben Dél-Korea meghosszabbítja tagságát ebben a mezőnyben. Mindenesetre azt már most kijelenthetjük, hogy a Koreai Köztársaság együttese az egyik legdinamikusabban fejlődő alakulat – Magyarország szétlövéses legyőzése után a kazahoktól is csupán két góllal kaptak ki. Nagy-Britannia pedig kapott még egy utolsó esélyt a bennmaradás kiharcolására, ha ezzel sem élnek Tony Hand játékosai, akkor tulajdonképpen meg is érdemlik a kiesést. Egy biztos; nagy csata lesz és ennek minden pillanatáról értesülhetnek kedves olvasóink, ha nyomon követik élő, helyszíni, szöveges közvetítésünket. Jó mérkőzést és jó szórakozást kívánunk.

Juhász Attila

Gólok és gólpasszok: 5. Dowd (Meyers), 30. Jiman (an) – 24. Yongjun (Yongjun), 35. Radunske (Kisung), 44. Kisung (Sangwook)

Nagy-Britannia: Murphy (Bowns) – Phillips D., Meyers, Farmer, Dowd, Tait, – Weaver, Thomas, Peacock, Shields, Phillips J. – Richardson, Lee, Clarke, Myers, Lachowicz – Boothroyd, Nell, Davies, Owen, Hill Szövetségi kapitány: Tony Hand
    Dél-Korea: Park Sungje(Eum Hyunseung) – Lee Don Ku, Kim Donghwan, Kim Sangwook, Kim Kisung, Radunske – Kim Wooyoung, Kim Yoonhwan, Kim Won Jung, Shin Sangvo, Cho Minho – Oh Hyonho, Yoon Kyungwon, Yoon Jiman, Ahn Hyunmin, Kwon Tae an – Park Woosang, Shin Sanghoon, Lee Yongjun. Szövetségi kapitány: Byun Sun Wook

Játékvezetők: Bergamelli(FRA), Szergejev(RUS) vezetőbírók, Brown(USA), Németh M.(HUN) vonalbírók