Fenerbahçe – Benfica 1:0 (vége) | FC Basel – Chelsea F.C. 1:2 (vége)
Fenerbahce
1:0 (0:0)
Benfica
csütörtök 25.04.2013, 21:05 • Şükrü Saracoğlu Stadion, Isztambul • Európa liga

A Fenerbahce behúzta a hazai meccset az Európa liga elődöntőjében, de akár nagyobb arányban is nyerhetett volna, hiszen megvoltak hozzá a helyzetei. A második félidőben Korkmaz góljával megszerezték a vezetést, amit meg is tudtak tartani az erőtlenül játszó Benficaval szemben. Jó meccs volt, ahol megérdemelten verte a Fener 1-0-ra a Benficat. (23:06:13)

90+3
    Nincs erő már a Benficaban, vége a meccsnek.

90+2
    Még két perc van hátra a beigért 3perces ráadásból.

90+1
    Webó elrúgta a sipszó után a labdát, sárga, de emiatt kihagyja majd a visszavágót.

90
    Megkezdődik az utolsó perc, vajon milesz a vége?

89
    Lágy beadás a bal szélről, de ezis kevés a Benficatól.

88
    A cserék elfogytak mindkét oldalon, már nincs lehetőség a további változtatásokra.

87
    Nincs sok hátra, vezet a Fener jelen állás szerint.

86
    Kettős csere a hazaiaknál, Cristian jön le, helyette Sahin jön be, valamint Sowt Krasic váltotta.

85
    Veszélyes labda szállt középre, de a jó labdaátvétel elmaradt a vendégnél.

84
    Ziegler állitja meg a vendégeket, majd vele szemben történik szabálytalanság.

83
    Az utolsó csere a Benficanál, Gomez helyén Carlos Martins.

82
    Webó szabálytalansága után kifelé jár a szabadrúgás.

81
    A Fener nem siet sehova, nekik nagyon jó az, ha minnél hosszabb ideig náluk van a játékszer.

80
    A 80. perchez érve nagy a vendégeken a tanácstalanság, eddig védték a 0-0-át, de mostmár támadniuk kéne.

79
    Nemvolt jó a vendégek zavaró mozgása a szabadrúgásnál, hiszen Demirel igyis lehúzta a labdát.

78
    Salvio harcol ki szabadrúgást a szélen.

77
    Demirel pontatlan rúgása után ismét jöhet a Benfica.

76
    Mennének előre a vendégek, de kezd látszódni rajtuk a fáradtság is.

75
    A Benficanak egyértelműen többelt kell vállalnia.

74
    Cristian már nem iveli föl egyből a szabadrúgást, inkább hátra passzol, már nem siet a Fener.

73
    Góllá érett a sok hazai helzyet.

72
    A Fenerbahce gólt szerzett!
    Egy vendég fejről hátrakerült labdát vágott be KORKMAZ ,a védők már csak a gólvonalon túlról tudtak tisztázni.

70
    Gökhan bedobásaiból sincs komoly veszély.

69
    Sowt böki Jardel, de Mazic szerint nem történt szabálytalanság.

68
    Egyre idegesebb a vendégek trénere, nem azt látja, amit kért a játékosaitól.

67
    Nem tudják végigvinni a gyors kontrájukat a törökö.k

66
    Cristian beadásából sincs veszély, már Artur kezében a labda.

65
    A Benfica eladott labdájából nem tud előnyt kovácsolni a Fener.

64
    A sérült Meirelest Ucan váltja, a másik oldalon is változás, John jön le és helyén Rodrigo a pályán.

63
    Szögletet harcolt ki a Benfica.

62
    Meirelesnek vannak nagy fájdalmai, hordágyon kell őt levinni.

61
    Most a másik oldlaról rúgta be a labdát Cristian, Meireles kapáslövése azonban nem volt jó.

60
    Cristian szögletét sikerül kifejelni.

59
    Demirel nyugtatja a többieket és játékba hozza a labdát.

58
    Cardozo elől Korkmaz tisztáz szögletre, nincs veszély a sarokrúgásból.

57
    A Benfica jelenleg csak behátrál és többnyire lesre állitják a hazaiakat.

56
    Most jutnak előrébb, de les miatt félbeszakad a támadásuk.

55
    A Fener épiti a játékot, de egyenlőre csak a saját térfelükön adogatnak.

54
    Szép összjáték után Gaitan tekerte rá a 16on kivülről a labdát, ami a kapufáról ment mellé. Továbbra sincs gól, csak rengeteg kapufa.

53
    Cardozo messzi pattogós lövését Demirel szedi össze.

52
    Cristian jó elképzelését nem tudta kivitelezni, ugyanis hosszan passzolt.

51
    Kuyt fordulatból tüzelt és kapufáig jutott, a kipattanóra Artur hasalt rá.

50
    Támadásban maradtak a hazaiak.

49
    Meireles próbálkozásánál is a helyén Artur.

48
    Cristian próbálta jóvátenni hibáját, erős lövésát védte a kapust azonban.

47
    Webót döntötte föl Jardel a félpályánál.

46

A szünetben cserél a Benfica, Gaitan jön Aimar helyére.

Jó iramú első félidő után 0-0 az állás. A Fener többet tett a vezetés érdekében, de elrontották a ziccereket. Sow kétszer is helyzetbe került, de csak a keresztlécig jutott, majd a félidő legvégén Cristian 11est lőhetett, de a kapufa Arturral volt,igy maradt a döntetlen. A második félidő is izgalmasnak igérkezik, érdemes lesz követni a mérkőzést továbbra is.

45+2
    Cristian juttathatta volna csapatát a szünetben biztos előnyhöz, de a jobb kapufát taláta el életerős lövése, a kapus az irányt érezte, de nem tudta volna védeni a lövést.

45+1
    John sárgát kap, rossz ütemben szerelt és jár a büntető.

45
    Az utolsó pillanatban büntetőhöz jut a Fener!

44
    Webó a földön fekve is helyzetbe került, de rossz irányba tudta csak pöckölni a játékszert.

43
    Aimar és Salvio játszott össze ismét, de ezúttal is elmaradt a befejezés.

42
    Cardozo kishijján megcsinálta a lövőcselet, de a törökök résen voltak.

41
    Maxi Pereira az újabb játékos, aki sárgát kap.

40
    Salvio kapott jó labdát, de túlságosan is egyedül volt, igy rosszul passzolt.

39
    John lövés szerű beadását könnyedén vágják ki a hazaiak.

38
    Cristian is besárgul, amiért a sipszó előtt végezte el a szabadrúgást.

37
    Aimar rúgta el Meireles lábát, amiért villan a mérkőyés első lapja.

36
    Kuyt vállalt el egy lövést messziről, de nagyon pontatlan volt, kirúgás.

35
    Aimar volt óriási helyzetben, de les miatt jogosan leállitották az akciót.

34
    Elég sportszerű a meccs eddig, de az utolsó percekben egyre több az apró, alattomos szabálytalanság.

33
    Aimar zsinórban második szögletét rúghatja.

32
    John harcolt ki egy szögletet a bal oldalon.

31
    Gomez kapott lapot.

31
    Az első fél óra hamar elszaladt, eddig két nagy hazai helyzetet láthattunk, de a gól még hiányzik.

30
    Aimar labdája volt nagyon rossz, Demirel végezheti el a kirúgást.

29
    Topal lőtt jó messziről, labdáját blokkolták, ezért jöhet a sarokrúgás.

28
    Amint kicsit hosszú a törökök labdája, máris ott terem egy vendég játékos, aki felszabadit.

27
    Pereira beadását Demirel vedődve üti vissza a mezőnybe.

26
    Elveszti a Fener a labdát.

25
    Kuytöt jöttek ápolni, aki hamar felépült.

24
    Cardozo eddig nem nagyon tudja megtartani a labdákat a sok török védő közt.

23
    Pereira labdája nem lett jó Salvionak, hiszen lefülelték a hazai védők.

22
    Pereira ment volna előre, de hamar utolérték.

21
    Nagy bedobás a vendégektől, de Demirel kapus lehúzta azt.

20
    Megint egy fejes, de ezúttal Artur véd.

19
    Továbbra is a hazaiak irányitanak.

18
    Most Kuyt tette középre, ahol Sow rugaszkodott és keresztlécet fejelt, megint közel jártak a törökök a gólhoz.

17
    Webó kap jó passzt, jól teszi középre, ahol Saw elrúgta a kapus orra elől a labdát, de mellé tette, nincs meg a vezetés.

16
    Webó fogja a tarkóját, de már jól van.

15
    Szép lassan fejlődik a portugál támadás.

14
    Most a Benfica tartogatja picit a labdát.

13
    Kavarodás a Benfica 16nál, kivágják, de megint a törököké a játékszer.

12
    A nagy bedobás után Aimar elé került a bogyó, de fölé rúgta az argentin.

11
    Meireles veszti el a labdát, jó helyről dobhatnak a vendégek.

10
    Az első tiz perc óvatos tapogatózással és egy apró Benfica helyzettel indult.

9
    Gönöl rosszul tette vissza a labdát, amire Cardozo le is csapott, de a végén csak sikerült őt szerelni.

8
    Elpuskázzák a törökök a lehetőséget.

7
    Meireles vágta középre a labdát,de Pereira szögletre fejelte.

6
    Hátul adogattak a törökök, majd Demirel rúgta föl a labdát, de Kuyt már nem tudta bet tartani.

5
    Ziegler kapott kötényt és került helyzetbe a Benfica, de Demirel védeni tudott, megvolt az első próbálkozás.

4
    Salvio húzott el a jobb szélen, de a középre tett labdáját kivágta könnyedén.

3
    Amint a vendégek labdához érnek hatalmas füttykoncert veszi kezdetét.

2
    Garay nem engedi, hogy letámadjanak a hazaiak.

1

A csapatok már az öltöző kijáratában vannak, hamarosan tehát kezdődik a várvavárt meccs!

Fenerbahce: Demirel,Korkmaz, Yobo, Ziegler, Gökhan, Topal, Meireles, Cristian, Sow, Kuyt, Webó

Benfica: Artur, Pereira, Garay, Jardel, Melgarejo , Aimar, Matić, Gomes, Cardozo, John, Salvio

Játékvezetők: Milorad Mažić-Ristić,Radojčić.

A mai napon megkezdődnek az Európa liga elődöntőinek küzdelmei. Két nagyon erős csapat próbálja kivivni a fináléba kerülés jogát, méghozzá a török Fenerbahce és a portugál Benfica. A törökök az egyenes kieséses szakaszban a Bate, Plzen, majd pedig a Lazio csapatát is leküzdötték, hogy ma elődöntősnek mondhassák magukat. A Benfica még rögösebb úton érkezett, ők a Leverkusent, Bordeauxot és a Newcastlet is kiejtették. Az előző összecsapásuk még az 1975/1976os Bajnokok Ligája kiirásában volt, ahol hazai pályán a Fener 1-0 nyert,de idegenben hihetetlen 7-0 ra kikaptaka Benficatól. Tehát van mit törleszteniük a törököknek, de a portugálok sem szeretnének leégni, ezért mindenképpen egy nagyon jó mérkőzésre készülhetünk ma este.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:05 - kor kezdődik.

Gólok: 72. Korkmaz

Lapok:   38. Cristian (FEN), 90+1. Webó (FEN) – 31. Gomez (BNF), 37. Aimar (BNF), 41. Pereira (BNF), 45+1. John (BNF)

kimaradt büntető: 45+2. Cristian (FEN), kimaradt bünt.

Játékvezetők: Milorad Mažić-Ristić,Radojčić