Reading FC – Queens Park Rangers 0:0 (vége) | Chelsea F.C. – Swansea City 2:0 (vége) | Arsenal FC – Manchester United 1:1 (vége)
Chelsea Football Club
2:0 (2:0)
Swansea City
vasárnap 28.04.2013, 16:00 • Stamford Bridge • Barclays Premier League

Jó iramú mérkőzés volt, amit a Chelsea nagy fölényben játszott végig, és az első félidő hajrájában el is döntötte a három pont sorsát.

A Swansea hiába próbálkozott többet a a második játékrészben, esélyük nem nagyon volt a szépítésre sem. (17:58:11)

93
    Mata ível a hosszú sarokra, Demba Ba alig marad le a labdáról, ziccer lehetett volna

92
    Rangel kap jó beadást, a kaputól 15 méterre kapásból lő, Cech magabiztosan fogja ezt a labdát is

91
    David Luiz ível be a kapu elé, Vorm húzza le a labdát

90
    3 perc a hosszabbítás

90
    Dyer cselezget a 16-oson belül a jobb oldalon, egy lövőcsel után küldi kapura a labdát, Cech fogja a rövid saroknál

Eseménytelen mezőnyjátékkal telnek a rendes játékidő utolsó percei

88
    Mata ível szögletet a hosszú oldalon várakozó Lampardhoz, aki 17 méterről kapásból lő, Williams lábbal blokkolja a labdát

87
    Chico rúgja fel Oscart az oldalvonal mellett a bal szélen, a szabadrúgást Mata íveli Cahill felé, de elfejelik a védő elől

86
    David Luiz viszi el a labdát Hernandez mellett a jobb szélen, de szabálytalanul, szabadrúgás kifelé

81
    Csere a Swansea-nél: lemegy Davies, bejön Taylor, aki hosszú sérülés után tér vissza a csapatba

80
    Mata gyönyörűen emel Lampard elé, aki a kaputól 13 méterre mellel veszi át a labdát, de hosszan, Vorm lép ki a kapujából és összeszedi a játékszert

Negyed óra van hátra a mérkőzésből, lelkesen futballozik a Swansea, de igaz helyzetre a második félidőben sem futotta az erejükből

76
    Azpilicueta ad be jobbról, Chico fejeli ki a veszélyes labdát Ba elől

75
    Demba Bát szereli Chico a bal szélen

73
    Mata játssza tisztára magát egy jó csellel, de kicsit kisodródva 13 méterről kevéssel a jobb alsó sarok mellé lő

71
    Ki és Michu játszana össze a Chelsea 16-osánál, pontatlan Michu passza, felszabadítanak a védők

70
    Cserél a Swansea: lemegy Britton, bejön Shechter.

70
    A szabadrúgást beíveli Mata a kapu elé, nem veszélyes

69
    Davies rúgja fel Oscart a kaputól 35 méterre egy sárgáért, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak

68
    Ba kényszerítőzne Lamparddal, de hosszú a visszakapott labda

67
    Az első csere a Swansea-nél: lemegy Routledge, bejön Dyer.

66
    A szöglet veszélytelen

65
    Demba Ba lőhet éles szögből, Chico blokkol szögletre

64
    Mata a 16-os jobb sarkáról ível a hosszú sarokra, Terry adja vissza a labdát Demba Bának, aki fekve próbálja kapra terelni, kevés sikerrel

63
    Michu jó csel után lőhet, de inkább beadás lesz a dologból, kivágják a labdát a védők

62
    Mata indítja Demba Bát, aki háttal a kapunak rosszul veszi át a labdát, el is esik, ebből sem lesz helyzet

61
    Ki ad középre, Michu lőhet 18 méterről, Terryről jön ki a labda

60
    Lampard hibájából De Guzman indulhat kapura, de belebotlik a labdába, így oda a helyzet

59
    Lampard hozza helyzetbe Demba Bát, aki a jobb oldalról 14 méterről lő, Vorm bravúrral ér le, és hárít a jobb alsó sarok elől

57

56
    Ki hozza rá a védőkre a labdát, majd De Guzmanhoz passzol, aki mellé lő, de megpattan egy védőn a labda, így szöglet lesz

55
    Azpilicueta kap sárgát, Daviesbe száll bele csúnyán, nyújtott lábbal

54
    Hazard adna be jobbról, Davies blokkolja

53
    Demba Ba Wiliams mellől, a 16-os jobb sarkáról lő kapura, Vorm fogja a labdát a rövid saroknál

52
    De Guzman tenne le lövésre egy labdát Hernandeznek, Cahill lép közbe 15 méterre a kaputól

51
    Cole Hernandezt szereli az alapvonalnál a jobb oldalon úgy, hogy a spanyol légiósról pattan ki a labda

50
    Lampard 20 méterről ereszt meg egy bombát, Williamset lövi fejbe

49
    Oscar játszik Lampardhoz, aki Matát indítaná, de hosszú a labda

49
    Michu ad vissza lövésre egy labdát, Hernandez 18 méterről próbálkozhat, de az égbe lő

48
    Mata emelne be Ba elé, Williams ment előle

46
    Demba Ba kap jó labdát 14 méterre a kaputól, blokkolják a lövését

46

Az egész félidőt végigtámadta a Chelsea, de csak Frank Lampard beállásával váltak veszélyessé az akcióik.

A játékrész végén ki is használtak ezekből egyet, majd Lampard a hosszabbításban büntetőből tudta növelni a hazaiak előnyét.

49
    Ba próbálja átfűzni magát Chicón, de szabálytalankodik a védővel, kirúgás jön kifelé

47
    Chelsea gólt szerzett!!
    FRANK LAMPARD nagy erővel vágja a jobb alsó sarokba a büntetőt, Vorm jó irányba vetődött, de nem érhette lel a labdát! 2:0

46
    Britton vágja fel a 16-oson belül Juan Matát, 11-est ítél Clattenburg!

46
    Oscar ad be jobbról, Williams a rövid saroknál ment szögletre

45
    4 perc a hosszabbítás

45
    Hazard ad be balról, elvétik a támadók a labdát

43
    Lampard nagyszerű labdával indítja OSCART, aki a 16-os vonaláról lövi ki a jobb alsó sarkot! 1:0

43
    Folytatódik a játék, visszatérnek mindketten

42
    David Luiz és Davies ütköznek, a fejüket fogva terülnek el a földön, ápolás következik

41
    Mata szögletét Cahill fejeli fölé 6 méterről

40
    Lampard vezeti a labdát a védőkre, 26 méterről lő, Vorm vetődve hárít a jobb alsó sarok elől

39
    Hazard indítaná Bát, akit lesen állít meg a játékvezető

38
    Mata beadását David Luiz fejeli jócskán a kapu mellé

38
    Williams buktatja Oscart a 16-os vonalával egy magasságban, sárgával bűnhődik érte

37
    Hernandez ugratja ki Michut, aki 15 méterről lőhet, de egyik lábával elrúgja a másik elől a labdát, van ilyen egy gólkirály-jelöltnél is

36
    Lampard sarokkal vesz át egy labdát, ballal lő 24 méterről, de kevéssel fölé

35
    David Luiz lövését Davies blokkolja a 16-os vonalánál

34
    Ba ad vissza egy labdát szépen Hazard-nak, aki nem jut lövéshez a kaputól 14 méterre

33
    Hernandez játszik össze Michuval a 16-os vonalánál, de nem jön össze a kényszerítő, Hernandeznek hosszú a visszakapott labda

31
    Lampard ível mintaszerűen Hazard-hoz, aki rosszul veszi át 12 méterre a kaputól, kisodródik így helyzet nem alakul ki ebből a támadásból

Fél óra telt el, gól nem esett, helyzetek ugyan voltak, de igazi átütő erő nincs a Chelsea-ben

30
    Davies ad be balról, Cahill vágja ki a labdát a mezőnybe

29

29
    Hazard adna be középre Bának, Williams ment szögletre

28
    Lampard fejeli le Oscarnak a labdát, nem tud kapura lőni 10 méterről, Ba próbálkozik 8-ról, az ő lövését blokkolják, Oscar a földön ülve ismétel, blokkolják a védők

27
    Oscar lépne ki egy indítással, kicsit hosszú a labda

26
    Routledge kerül lövőhelyzetbe, de eltöri a labdát, Hernandez ismétel 20 méterről, kevéssel a jobb sarok mellé megy a kísérlete

25
    Mata marad lesen egy indításnál

25
    Csere a Chelsea Football Club-nél/nál: lemegy Ramires, bejön Lampard.

24
    Ramires ismét a földre kerül, le kell cserélni a középpályást

21
    De Guzman szöglete a túloldalra kerül, Routledge adja be, Michu elől Cahill tisztáz

Hernandez ad be jobbról, Cahill vágja ki középről a labdát a mezőnybe

Az első negyedóra, ha nem is viharos, de folyamatosan érkező Chelsea-támadásokkal telt, a gólra várni kell még

16
    Ba lő 22 méterről, Vorm védi a középre tartó labdát

15
    Oscar játszik össz Hazard-ral, a visszaadott labda elpattan tőle a kaputól 14 méterre járva, a kapus szerzi meg

13
    Mata lövése elakad a sorfalban

12
    Britton rúgja fel Bát 22 méterre a Swansea kapujától, szabadrúgással jöhetnek a hazaiak

10
    Ramirez indítja Matát, Vorm kilépve a kapujából begyűjti a labdát

7
    Mata indítaná Oscart a jobbösszekötő helyén, Williams keresztez

6
    Az első kapura lövés a hazaiaké, Hazard lő 28 méterről, Vorm könnyedén fogja a középre tartó labdát

5
    David Luiz felszabadító rúgásába Michu ér bele, a Chelsea szerencséjére kirúgás lesz belőle

3
    Azpilicueta harcol meg egy labdáért a vendégek 16-osán belül, de Davies szereli

1
    David Luiz menne el a bal szélen, Rangel szereli

1

A Premier Leage-ben a legnagyobb küzdelem már a Bajnokok Ligáját érő helyezésekért zajlik.

Ennek részese a negyedik helyezett Chelsea, amely a vetélytársainál egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, de így is pontegyenlőségben áll az ötödik Tottenhammel, és csak egy pont a hátránya a harmadik Arsenallal szemben.

Az ágyúsok ma ráadásul a már bajnok Man U-t fogadják, így a Chelsea akár a dobogóra is felléphet, egy győzelemmel.

A formájukban ez is benne van, és odahaza meglehetősen ritkán nem győzik le a gyengébbnek tűnő ellenfeleiket. Erre legutóbb a QPR volt képes még ennek az évnek a nyitómérkőzésén, januárban.

A Swansea azonban nem egyszerű ellenfél, igaz, hogy idegenben nem annyira vitézkedik, de Liga Kupa-mérkőzésen éppen a Chelsea-t verte a Stamford Bridge-en Michu és Graham góljaival.

Aztán a Liga Kupát meg is nyerték, igaz hogy azóta csak egy győzelmet arattak a PL-ben, azt is az akkor még gyengélkedő Newcastle ellen.

Eddigi PL-meccseiken a Swansea még nem tudott nyerni, egy Chelsea-győzelem mellett két döntetlent találunk, legutóbb 1:1-et játszottak, akkor Moses góljára Hernandez tudott válaszolni a hajrában.

A mai mérkőzés esélyese egyértelműen a Chelsea, de ingadozó formájuk miatt ez még nem egy lefutott találkozó.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

Gólok: 43. Oscar, 47. Lampard (bünt.)

Lapok:   55. Azpilicueta (CFC) – 38. Williams (SWN), 69. Davies (SWN)

Chelsea Football Club: Cech – Azpilicueta, Cahill, Terry, Cole – Luiz, Ramires (25. Lampard) – Oscar, Mata, Hazard – Ba – Vezetőedző: Rafael Benitez
    Swansea City: Vorm – Rangel, Chico, Williams, Davies (81. Taylor) – Ki, Britton (70. Shechter) – Routledge (67. Dyer), De Guzman, Hernandez – Michu – Vezetőedző: Michael Laudrup

Játékvezetők: Mark Clattenburg