Franciaország – Szlovákia 2:6 (vége) | Csehország – Fehéroroszország 2:0 (vége) | Finnország – Niemcy 4:3 (hosszabbítás vége)
Svédország – Svájc 2:3 (vége)
Csehország
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Fehéroroszország
péntek 03.05.2013, 16:15A csoportos Világbajnokság

Annak ellenére, hogy enyhén szólva sem sziporkázott a cseh válogatott, végig vezetve, biztosan fektette két vállra a fehéroroszokat. Azonban azt is látni kell, hogy a "nagyok" ellen ez vajmi kevés lesz, ettől sokkal jobban kell a folytatásban jégkorongozniuk a cseh játékosoknak.

Köszönöm a figyelmüket! (18:21:48)

60:00

59:45
    Eldőlt a mérkőzés, a csehek győzelemmel kezdik a VB-t.

59:31
    Voráček-Michálek akció után akár újabb cseh találatot is láthattunk volna, de elmaradt a gól.

59:00
    Megkezdődik a harmadik harmad utolsó perce.

58:30
    Valószínűleg a csehek behúzzák ezt a mérkőzést, két góllall vezetnek.

58:00
    Két perc van hátra a mérkőzésből.

57:58
    Teljes létszámban a fehérorosz együttes.

57:00
    Fogytán az idő, lassan az emberelőny is lejár a beloruszoknak.

56:55
    Ugarov próbálkozását hárítja Salák.

56:30
    5 a 4 ellen, emberelőnyben a fehéroroszok, utolsó esélyüket használhatják ki.

56:05
    Teljes létszámban a fehérorosz csapat.

55:58
    Nakládal (CZE) bottal akasztás miatt kénytelen két percre lekorcsolyázni.

55:00
    Akár eldönthette volna a találkozót Csehország, de az imént kimaradt a nagy helyzet.

54:35
    Šmíd lövését Fleischmann-ról a kapufára vágódik!

54:05
    Kulakov (BLR) bottal ütés miatt ül két percig.

53:33
    Tenkrát kísérletét hárítja Belinski.

53:00
    Valamit ki kell találni Belorussziának, mivel egyre kevebesebb az idő és kétgólos hátrányban vannak.

52:35
    Beszorulnak most a csehek, jönnek előre a fehéroroszok.

51:30
    Fokozza a tempót a belorusz együttes.

50:00
    Tíz perc van hátra a záró harmadból.

49:57
    Csehország gólt szerzett!

Újabb emberelőnyben növeli előnyét Csehország. Šmíd szánta el magát és lőtt a kék vonalról, lövése Hanzal-ról RADIM VRBATA-hoz került a korong, aki nem hibázott.

Gólpassz: Martin Hanzal és Ladislav Šmíd

49:15
    Nagy nyomás alatt a fehéroroszok.

48:30
    Nagyon sok a fehérorosz kiállítás, előbb utóbb ez megbosszulja majd magát.

48:09
    Stefanovich (BLR) akadályozás miatt áll ki két percre.

47:10
    Yefimenko próbálkozását védte Salák kapus.

47:01
    Belinski ment most nagyot, Novotný került helyzetbe.

46:30
    Nehezen jutnak el helyzetig a csapatok, komoly lehetőséget alig látunk.

45:45
    Salák kapusnak kellett játékba avatkoznia, tette a dolgát.

44:08
    Teljes létszámban a feféhroroszok.

43:08
    Egy perc már letelt a kiállításból, jól tartják magukat a beloruszok.

42:08
    Yefimenko (BLR) meg nem engedett testtel való játék miatt korcsolyázik le két percre.

41:52
    Šmíd lökete nem sokkal suhant el Belinski kapuja mellett.

41:30
    Sokkal aktívabban kezdenek a csehek, nyomást gyakorolnak ellenfelükre.

40:55
    A csehek támadnak, a fehéroroszok védekezni kényszerülnek.

40:03
    Az utolsó harmadban is a csehek nyerik az első bedobást.

40:01

A második harmad kiegyenlített játékot hozott. A csehek nem tudták fokozni tempójukat. A beloruszok sem tudtak újítani, így maradt az első játékrész részeredménye a második után is.

Maradjanak velünk!

40:00

39:30
    Az utóbbi emberelőnyös helyzeteket nem használták ki a csehek, ez még vissza is üthet.

39:14
    Teljes létszámban a fehéroroszok.

39:00
    Egy perc maradt hátra a második játékrészből.

38:00
    Két perc van hátra a második harmad végéből, eddig jól tartják magukat emberhátrányban a beloruszok.

37:55
    Hertl-Vrbata akció riogatta a fehérorosz védelmet.

37:14
    Stas (BLR) gáncsolás miatt ül két percet.

37:05
    Kiegyenlített játék folyik a jégen, nincs domináns fél.

36:15
    Felváltva próbálkoznak a csapatok, sikertelenül.

35:00
    Próbálkoznak a beloruszok, de nincs elég dinamika, átütőerő a játékukban.

34:30
    A csehek szempontjából még legalább egy gólra szükség lenne, mer ez így életveszélyes a fehéroroszok ellen.

33:39
    Továbbra is támadásban maradnak a cseh játékosok.

33:17
    Kavarodás alakult ki a fehérorosz kapu előtt, Hertl fejezhette volna be góllal az akciót, de nem sikerült Belinski kapuját bevennie.

32:31
    Voráček előtt adódott lehetőség, de nem tudott élni vele.

31:15
    Egyelőre nem tud újítani a fehérorosz gárda.

30:25
    Kiegészültek a csehek.

30:00
    A második harmad feléhez érkeztünk.

29:25
    Nehezen állnak fel a beloruszok, a csehek jól védekeznek.

28:25
    Tenkrát (CZE) bottal akasztott, két perc a jutalma.

28:15
    Tilos felszabadítás a beloruszok oldalán.

27:31

27:22
    Novotný löketét hatástalanította Belinski.

26:31
    Egy perc már letelt a kiállításból, eddig megúszták a beloruszok.

26:00
    Újra lőhetnek egy "ajándékgólt" a csehek, emberelőnyben hokiznak.

25:31
    Shinkevich (BLR) fogta ellenfelét, így két percre kiáll.

25:00
    Nem villog a cseh válogatott, még nincs "beolajozva" a gépezet.

24:45
    Filichkin próbálkozását hárította Salák kapus.

24:15
    Mezőnyjátékot követhetünk szemmel.

23:30
    Továbbra sem bírnak egymással a felek.

23:00
    Eddig nem igazán megy a csapatoknak a támadójáték, nem véletlen, hogy az egyetlen gól 5:3-as emberelőnyben született.

22:15
    Jól dolgoznak a védelmek, stabil lábakon állnak.

21:30
    Ebben a játékrészben helyzetig még nem jutottak a csapatok.

21:00
    A középső harmadban küzdenek a felek.

20:03
    A csehek nyerték a második harmad első buliját.

20:01

Az első játékrészben vezetéshez jutottak a csehek. Előnyük azonban nagyon kurta, ráadásul az első harmad végén majdnem egyenlített Fehéroroszország. Ennek ellenére megérdemelt a csehek előnye, mivel a harmad nagy részében jobban játszottak ellenfelüknél.

20:00

19:40
    A játékrész végén a beloruszok a veszélyesebbek, de úgy látszik megússzak a csehek.

19:10
    Az eddigi legnagyobb fehérorosz lehetőség maradt ki! Chernaok lövésébe Ugarov próbált beleszúrni, Saláknak időbe telt, míg megtalálta a korongot.

19:00
    Egy perc maradt hátra az első játékrészből.

18:30
    Biztosan őrzik előnyét a cseh alakulat.

18:00
    Két perc van hátra az első harmadból.

17:40
    Teljes létszámban Csehország, túlélték az emberhátrányt.

16:40
    A kiállítás fele már letelt, egyelőre jól védekeznek a csehek.

16:00
    Egyenlítési lehetőség nyílik a fehéroroszok előtt, emberelőnyben hokiznak.

15:40
    Čáslava (CZE) kénytelen két percre lekorcsolyázni, mivel fogta az ellenfelét.

15:00
    Egyelőre nem tud újítani a belorusz gárda, ettől többre lesz szükségük.

14:15
    Továbbra is Csehország a veszélyesebb és aktívabb együttes.

13:30
    Kézben tartják a mérkőzést a csehek.

12:45
    Vrána belőhette volna a másodikat is, azonban Belinski útját állta.

11:47
    Kiegészültek a fehéroroszok.

11:47

11:03

JAKUB VORÁČEK góljával vezetést szerez az esélyesebb cseh együttes. Ki tudták használni a kettős emberelőnyt, így előnyhöz jutottak.

Gólpassz: Radim Vrbata és Zbynek Michálek

10:30
    Kettős emberhátrányban a beloruszok, 5 a 3 ellen a jégen.

10:00
    Az első harmad feléhez érkeztünk. Gólt még nem láthattunk, helyzetek is alig akadtak.

09:47
    Filichkin (BLR) is kénytelen két percre lekorcsolyázni, mivel késleltette a játékot.

09:41
    Kitarov (BLR) korcsolyázik le két percre, mivel bottal ütött.

09:30
    Kulakov került helyzetbe, de nem tudott túljárni Salák kapus eszén.

09:15
    Egyelőre a támadásokat pontatlanság kíséri. A védelmek eddig jól szerepelnek.

08:30
    Befejezésig azonban nem jutnak el a cseh jégkorongozók.

08:05
    Hosszú idő után támadásban Csehország együttese.

07:45
    Most beszorulnak a csehek, fokozzák a tempót a beloruszok.

07:15
    A fehéroroszok fegyvere a gyors ellentámadás lehet, eddig ebből egyelőre keveset láttunk.

06:45
    Felváltva próbálkoznak a felek.

05:50
    Újra a csehek a kezdeményezőbbek.

05:15
    Továbbra is támadásban maradnak a fehéroroszok.

04:52
    Ugarov eresztett el egy löketet Salák kapujára. Ez volt az első veszélyes belorusz próbálkozás.

04:25
    Aktívabban kezdte az összecsapást a cseh gárda.

03:55
    A semleges harmadban zajlik a játék.

03:15
    Nagy küzdelem a jégen, minden korongért megharcolnak a felek.

02:30
    Biztos lábakon áll egyelőre a fehérorosz védelem, nem tud áthatolni rajta a cseh támadósor.

02:00
    Támadnak a csehek, védekeznek a fehéroroszok.

01:30
    A csehek birtokában a korong, mezőnyfölényt harcoltak ki.

01:10
    A túloldalob Voráček tette próbára Belinski kapust.

00:25
    Az első lövéssel végződő támadást a fehéroroszok vezethették Kulakov révén. Az irányzékkal azonban baj volt.

00:05
    A csehek nyerték a mérkőzés első buliját.

00:01

A csapatok már a jégen, a himnuszok következnek.

Csehország: Salák (Francouz) – Michálek, Šmíd, Hejda, Nakládal, Čáslava, Kutlák – Fleischmann, Vrbata, Hanzal – Tlustý, Hudler, Voráček – Tenkrát, Vrána, Hertl – Hubáček, Novotný, Irgl – Kovář

Fehéroroszország: Belinski (Milchakov) – Kaznadei, Chernaok, Filichkin, Graborenko, Shinkevich, Maslenikov, Goroshko – Kulakov, Meleshko, Kitarov – Solomonov, Koltsov, Kovyrshin – Ugarov, Yefimenko, Stas – Andryushenko, Demkov, Stefanovich – Kisly

Játékvezetők: Kaval (USA), Piechaczek (GER) – Schrader (GER), Woodworth (USA).

Kedves Hokirajongók!

A mai nap startol a 2013-as közös rendezésű svéd-finn Jégkorong Világbajnokság. Az A csoport küzdelmein belül Csehország Fehéroroszország ellen kezdi VB szereplését. Ez az összecsapás az A csoport nyitómérkőzése is egyben. A VB előtt az esélylatolgatásoknál a cseheket a 4. helyre, míg a Fehéroroszokat a 14. helyre sorolták. A papírformának megfelelően tehát a csehek számítanak előzetesen esélyesebbnek, azonban a KHL-re épülő fehéroroszokat nagy hiba lenne lebecsülni. Ennek ellenére egy fehérorosz pontszerzés meglepetést jelentene. Izgalmas, érdekes összecsapásra van kilátás.