VfB Stuttgart – SpVgg Greuther Fürth 0:2 (vége) | Hannover 96 – 1. FSV Mainz 05 2:2 (vége) | Werder Bremen – 1899 Hoffenheim 2:2 (vége)
Norimberk – Bayer Leverkusen 0:2 (vége) | Eintracht Frankfurt – Fortuna Düsseldorf 3:1 (vége) | Borussia Dortmund – Bayern München 1:1 (vége)
1. FC Norimberk
0:2 (0:1)
Bayer Leverkusen
szombat 04.05.2013, 15:30 • Stadion Nürnberg, Nürnberg • Bundesliga

Ma semmi nem jött össze a hazaiaknak! Több lehetőségük is volt a gólszerzésre, sikerült mindet kihagyniuk. A Leverkusen pedig folytatja remek sorozatát, immáron sorozatban hatodik alkalommal nem találtak legyőzőre a gyógyszergyáriak. A vendég csapat ezzel a győzelemmel matematikailag is bebiztosította a harmadik helyet a tabellán, ami selejtező nélküli BL indulási jogot jelent.
    Ma úgy tudtak nyerni a Nürnberg otthonában, hogy még egy kihagyott büntető is belefért.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (17:25:58)

90+1
    Kiyotake szöglete után Balitsch fejelt a kapu mellé. Semmi nem jön ma össze a hazaiaknak.

90
    Három perc ráadás következik.

89
    Plattenhardt íveli be a hazai szögletet.

88
    Markus Feulner kapott sárga lapot.

87
    A mérkőzés végén is hajt becsülettel a Nürnberg.

86
    Kiyotake jobb oldali szögletét kivágják a vendégek.

85
    Öt perccel a vége előtt úgy tűnik, hogy folytatódik a Leverkusen remek sorozata. Ez lesz sorozatban a hatodik forduló, amikor nem találtak legyőzőre.

84
    Sidney Sam helyett Daniel Schwaab folytatja.

82
    Kiyotake sokadik hazai szöglete nem jelentett veszélyt.

81
    Sidney Sam hagyta ki a büntetőt, miután telibe találta a jobb kapufát.

80
    Tobias Welz tizenegyest ítél a Leverkusen javára. Természetesen reklamálnak a hazaiak, de Klose egyértelműen felrúgta a tizenhatoson belül a vendégek támadóját.

79
    Simons szabálytalansága után, szabaddal jöhetnek a vendégek.

78
    Markus Feulner ment be Niklas Stark helyett.

77
    Bedobással jöhet a Leverkusen.

76
    Támad a Nürnberg, a befejezéssel vannak problémák hazai részről.

75
    Hegeler lövését blokkolják a hazaiak.

74
    Hegeler alig jött be máris kapott egy sárgát.

73
    Hazai támadás a jobb oldalon, végül elhal az akció.

72
    Andre Schürrle helyére Jens Hegeler állt be.

70
    A második félidőt jobban kezdte a Nürnberg, a helyzetei is megvoltak, mégis a Leverkusen növelte előnyét.

69
    Balitsch lőtt a kapu mellé.

68
    Schürrle kísérlete ment a kapu mellé.

67
    Timm Klose kapta a mérkőzésen az első sárga lapot.

66
    Timm Klose bólintott a Leverkusen kapuja mellé. Nagy lehetőség volt. Minden helyzetet elpuskáznak a hazaiak.

65
    Pekhart jött be Esswein helyett.

64
    Kiyotake végzi el a haza szabadrúgást.

63
    Lars Bender áll be Gonzalo Castro helyére.

62
    A Leverkusen gólt szerzett!
    A megítélt büntetőt KIESSLING vágja be. Kettővel megy a Leverkusen.

58
    Kiyotake újabb szöglete után ismét nagy helyzet a vendégek kapujánál. A beívelt szögletet Nilsson rúgja közelről alig mellé. Ezt megúszta a Leverkusen.

57
    Ismét a Nürnberg veszélyeztetett. Húzogattak a Leverkusen tizenhatosán belül, majd jobbról a középre belőtt labda senkinek se volt jó. De bekezdett a Nürnberg!

56
    A mérkőzés képe nem változott az első félidőhöz képest. Több-kevésbé kiegyenlített a küzdelem, valamicskével a Nürnberg aktívabb, mint az első játékrészben.

55
    Rolfes lövését blokkolták a hazaiak.

54
    Castro szöglete nem jelentett veszélyt.

53
    Stark távoli lövése alig ment mellé. Leno már itt verve volt.

52
    Nagy helyzet maradt ki hazai oldalon! Robert Mak közelről rúghatta kapura, a labda centikkel a bal kapufa mellett ment ki.

51
    Szabadrúgás a vendégek javára. A Nürnberg tizenhatosának sarkától berúgott szabadot kivágják a hazaiak.

50
    A hazai szögletet könnyedén kivágja a Leverkusen, majd ebből meg is indulnak.

49
    Kijotake rúgja be a sokadik hazai szögletet.

48
    Frantz lövését blokkolja a Leverkusen játékosa.

47
    Sidney Sam próbálkozott lövéssel, mellé ment.

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

46

Egy meglehetősen kényelmes és sportszerű találkozón a szünetben 1:0-ra a Leverkusen vezet. A gyógyszergyáriak valamivel aktívabban játszottak, több támadást vezettek, aminek egyelőre az eredménye is megvan.
    A Nürnberg ha hazai pályán nem szeretne kikapni, akkor a második játékrészben jobb játékot kell nyújtania, mint az első félidőben.
    Maradjanak velünk.

44
    Hosszabbításra nem igazán van oka a játékvezetőnek, se cserék, se ápolás nem volt a pályán.

43
    Bedobással jön a Nürnberg.

42
    Szögletet rúghatott a hazai csapat. Nem volt veszélyes kapura.

41
    Esswein lőtt kapura, de az eredmény nem változott.

40
    A Nürnberg adogat a középpályán.

39
    Leverkusen nem vesztett mérkőzést az utolsó öt mérkőzésén, jó formában vannak a gyógyszergyáriak.

38
    A Leverkusen dobhatja be a labdát.

37
    Akasztás miatt szabadrúgás a hazaiak javára a középpályáról.

36
    A vendégek lódultak meg, Schürrle szépen passzolta ki a labdát Sam-nek, aki végül kicsit belebonyolódott a húzogatásba, és elveszítette a labdát.

35
    A nürnberg jobb oldalon vezetett támadást, a beadást Leno szépen húzta le.

34
    Hazai szabadrúgás.

33
    Castro rúgja be az újabb Leverkusen szögletet.

32
    Schürrle volt lesen, kifelé jöhetnek a hazaiak.

31
    Kicsit megélénkült a meccs, továbbra is a vendégek aktívabbak.

30
    Castro végzi el a Leverkusen szabadrúgását.

28
    Boenisch próbálkozása ment a kapu mellé.

27
    A gól hátha kicsit felrázza a hazaiakat.

26
    Castro bal oldalról végezte el a szögletet. A beívelt szögletre OMER TOPRAK – megelőzve védőjét – érkezett pontosan, és közelről a kapuba fejelt.

25
    Boenisch fejese száll a Nürnberg kapuja mellé.

24
    Nem rágják le a körmüket a szurkolók. Kevés az izgalom a pályán.

23
    Az újabb hazai szögletet kivágják a vendégek.

21
    A Leverkusen játékosa blokkolta Hanno Balitsch kísérletét.

20
    Húsz perc után elmondhatjuk, hogy kiegyenlített a játék, igazából egyik csapat sem nőtt a másik fölé. Helyzetek már mind a két oldalon voltak.

19
    Gonzalo Castro rúgja a szabadot. Bele a sorfalba.

18
    Szabadrúgáshoz jut a Leverkusen, 23 méterrel Schäfer kapujától.

17
    Kiyotake bal oldali szögletét kivágják a vendégek.

16
    Ügyesen passzolgattak a hazai játékosok, majd durván 30 méterről Esswein lőtte kapura a labdát. Lenonak bizony védenie kellett a hálóba tartott lövést.

15
    Hazai bedobás.

14
    Valamivel aktívabb a Leverkusen, a labdát is többet birtokolják.

13
    Schürrle lőtt a kapu mellé.

12
    Az egyik hazai játékos meglódult a bal oldalon, fel se nézett úgy adott középre. Persze bent senki nem volt a csapattársak közül.

11
    A Leverkusen dobhat.

10
    Hazai támadás a jobb oldalon. A beadásra senki nem érkezik középen, így kifelé jöhetnek a vendégek.

8
    Meglehetősen kényelmesen fociznak a csapatok, felváltva támadnak.

7
    Megvan a mérkőzés első nagy helyzete! Sebastian Boenisch bal oldalról rúgta kapura a labdát. Alig kerülte el a jobb felsőt.

6
    Schürrle kapott egy mélységi indítást, a hazai védőknek sikerült a tisztázás.

5
    A középpályáról végezhet el szabadot a hazai csapat.

4
    A vendégek húzogattak a hazai tizenhatos előtt, majd Boenisch-t próbálták kiugratni. A végén nagyon gyengécskén rúgta a kapu mellé a labdát.

3
    Kijotake berúgott szögletét Stark fejelte fölé.

2
    Passzolgatnak a hazaiak.

1
    A Nürnberg kezdte a mérkőzést.

1

1. FC Nürnberg: Schäfer – Balitsch, Nilsson, Klose, Plattenhardt – Simons, Stark – Mak, Kijotake, Frantz – Esswein

Bayer Leverkusen: Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Boenisch – Reinartz – Castro, Rolfes – Sam, Schürrle – Kiessling

Játékvezetők: Welz – Unger, Foltyn.

A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 32. fordulójának keretében Nürnberg – Leverkusen mérkőzést rendeznek.
    A hazaiak az elmúlt három fordulóban egyaránt vereséget szenvedtek, jelenleg a 13. helyen tanyáznak a bajnokságban. A Nürnbergnek jövőre is biztosított a helye az első osztályban, de ettől függetlenül szeretnék eredményesen zárni a bajnokságot. Hazai közönség előtt pedig dupla erővel küzdenek majd a győzelemért.
    A Leverkusen a selejtező nélküli BL-indulásért hajt, és ez minden bizonnyal össze is fog jönni a gyógyszergyáriaknak. Bár matematikailag a Schalke még megelőzheti őket, ezért valószínűleg minél hamarabb szeretnék bebiztosítani a harmadik helyüket a tabellán. Ezért is nem az angol kisasszonyok találkozója lesz ez a mai összecsapás.