Franciaország – Ausztria 3:1 (vége) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:3 (vége) | Niemcy – Oroszország 1:4 (vége)
Svájc – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Lettország – USA 1:4 (vége) | Norvégia – Dánia 3:2 (vége)
Norvégia
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Dánia
vasárnap 05.05.2013, 20:15A csoportos Világbajnokság

Majdnem megbosszulta magát, hogy kiengedtek a norvégok, azonban végül sikerült két vállra fektetniük ellenfelüket, még ha a vártnál talán nehezebben is. Dánia ugyanúgy, mint Kanada ellen, itt is szimpatikusan küzdött, de ma is vereséggel hagyják el a jeget. Nem jutott ma sem más nekik, mint a szimpatikus vesztes szerepe.

Köszönöm a figyelmüket! (22:38:35)

60:00

59:45
    Önfeláldozóan védekezik a norvég együttes.

59:15
    Holtet célozhatta meg az üres kaput, de nem járt sikerrel.

59:00
    Megkezdődik a harmadik harmad utolsó perce.

58:25
    A dánok kapus nélkül a jégen!

58:25
    Időkérés: Dánia

58:25
    Fokozódik a feszültség, a játékosok lökdösik egymást. A kiállítás elmarad.

58:00
    Két perc van hátra a záró harmadból.

57:28
    Norvégia gólt szerzett!

PATRICK THÖRESEN nem sokkal a vége előtt újra előnyhöz juttatja a norvég válogatottat! A norvégok kiválósága fonákkal veszi be Galbraith kapuját.

Gólpassz: Per-Age Skroder

57:02
    Megsérült a norvégok csapatkapitánya, Tollefsen, csapattársai segítik le a jégről.

55:20
    Bastiansen majdnem meglepte Galbraith kapust, de végül megúszta a dán hálóőr.

55:00
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből, vajon hosszabbításba torkollik a mérkőzés?

54:10
    A dánoknak sikerült elszórakozniuk kétgólos előnyt, ezzel saját maguk dolgát tették nehézzé. A lélektani előny nyilván a túloldalon van.

53:45
    Nem hagyják magukat a norvégok sem, akik mindent elkövetnek azért, hogy újra náluk legyen az előny.

52:25
    Nagy küzdelem a jégen, egyelőre nem bír egymással a két csapat.

51:15
    Szemmel láthatóan megfogta a két bekapott gól a norvégokat.

49:58
    Dánia gólt szerzett!

MADS BOEDKER a szépítő találatot követően rövid időn belül kiegyenlít! Nem egész 5 perc alatt kétgólos hátrányt dolgozik le Dánia és egalizál!

Gólpasz: Mikker Boedker és Mads L. Christensen

48:15
    Feldobta a gól a dánokat, támadásban maradnak, az egyenlítő gólért harcolnak.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 2. Trygg (M. Olimb), 38. Bastiansen (Ask, Bonsaksen), 58. Thöresen (Skroder) – 46. Lassen (Christensen, Mi. Boedker), 50. Ma. Boedker (Mi. Boedker, Christensen)

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen (C), Sorvik, Solberg, Odegaard – Hansen, Skroder, Thoresen – Bastiansen, Olimb K. A., Olimb M. – Holtet, Roymark, Forsberg – Spets, Ask, Martinsen – Roest
    Dánia: Galbraith (Nielsen) – Nielsen D., Lassen, Larsen, Lauridsen O., Lauridsen M., Jensen J. B., Boedker Ma., Nielsen R. – Green (C), Starkov, Hardt – Jakobsen, Christensen, Boedker Mi. – Storm, Poulsen, Jensen J. – Bjorkstrand, Staal, Madsen

Játékvezetők: Croft (USA), Ronn (FIN) – Carlson (CAN), Dahmen (SWE)