Franciaország – Ausztria 3:1 (vége) | Fehéroroszország – Szlovénia 4:3 (vége) | Niemcy – Oroszország 1:4 (vége)
Svájc – Kanada 3:2 (1:0 szétlövés után) | Lettország – USA 1:4 (vége) | Norvégia – Dánia 3:2 (vége)
Norvégia
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Dánia
vasárnap 05.05.2013, 20:15A csoportos Világbajnokság

Majdnem megbosszulta magát, hogy kiengedtek a norvégok, azonban végül sikerült két vállra fektetniük ellenfelüket, még ha a vártnál talán nehezebben is. Dánia ugyanúgy, mint Kanada ellen, itt is szimpatikusan küzdött, de ma is vereséggel hagyják el a jeget. Nem jutott ma sem más nekik, mint a szimpatikus vesztes szerepe.

Köszönöm a figyelmüket! (22:38:35)

60:00

59:45
    Önfeláldozóan védekezik a norvég együttes.

59:15
    Holtet célozhatta meg az üres kaput, de nem járt sikerrel.

59:00
    Megkezdődik a harmadik harmad utolsó perce.

58:25
    A dánok kapus nélkül a jégen!

58:25
    Időkérés: Dánia

58:25
    Fokozódik a feszültség, a játékosok lökdösik egymást. A kiállítás elmarad.

58:00
    Két perc van hátra a záró harmadból.

57:28
    Norvégia gólt szerzett!

PATRICK THÖRESEN nem sokkal a vége előtt újra előnyhöz juttatja a norvég válogatottat! A norvégok kiválósága fonákkal veszi be Galbraith kapuját.

Gólpassz: Per-Age Skroder

57:02
    Megsérült a norvégok csapatkapitánya, Tollefsen, csapattársai segítik le a jégről.

55:20
    Bastiansen majdnem meglepte Galbraith kapust, de végül megúszta a dán hálóőr.

55:00
    Öt perc van hátra a rendes játékidőből, vajon hosszabbításba torkollik a mérkőzés?

54:10
    A dánoknak sikerült elszórakozniuk kétgólos előnyt, ezzel saját maguk dolgát tették nehézzé. A lélektani előny nyilván a túloldalon van.

53:45
    Nem hagyják magukat a norvégok sem, akik mindent elkövetnek azért, hogy újra náluk legyen az előny.

52:25
    Nagy küzdelem a jégen, egyelőre nem bír egymással a két csapat.

51:15
    Szemmel láthatóan megfogta a két bekapott gól a norvégokat.

49:58
    Dánia gólt szerzett!

MADS BOEDKER a szépítő találatot követően rövid időn belül kiegyenlít! Nem egész 5 perc alatt kétgólos hátrányt dolgozik le Dánia és egalizál!

Gólpasz: Mikker Boedker és Mads L. Christensen

48:15
    Feldobta a gól a dánokat, támadásban maradnak, az egyenlítő gólért harcolnak.

47:30
    Vajon mennyiben befolyásolja ez a dán találat a mérkőzés további menetét?

46:00
    A dánok megérdemelték a szépítő gólt, mivel sokat dolgoztak érte.

45:09

STEFAN LASSEN visszahozza a dánokat a mérkőzésbe! Egy jól eltalált lövéssel egygólosra csökkenti a két csapat közötti különbséget.

Gólpassz: Mikkel Boedker és Mads L. Christensen

44:30
    Skroder fejen találta Galbraith kapust, de úgy néz, ki hogy rendben lesz a norvég portás.

44:12
    Teljes létszámban a norvég együttes.

43:12
    A kiállítás fele már letelt, norvég szempontból eredményesen.

42:12
    Roymark (NOR) könyökhasználat miatt két percet ül.

40:01

A második játékrészben sikerült egy újabb találattal növelnie előnyét a norvég együttesnek. A dánok egyelőre képtelenek kapuba találni, így bizony nehéz lesz.

Maradjanak velünk!

40:00

39:50
    4 a 4 ellen a jégen.

39:35
    Túl sok játékos volt egyszerre a pályán a dán csapatban, így két perces büntetést kap Dánia válogatottja.

39:11
    Kavarodás a norvég kapu előtt, de a dánok képtelenek a kapuba találni!

39:00
    Egy perc van hátra a második harmadból.

38:03
    Solberg (NOR) fogta az ellenfelét, így kiáll két percre.

38:03
    Green ütőjről a kapuban a korong, azonban az ütő magasan volt, ezért videóelemzést használtak a bírók. Ezt követően nem ismerik el a bírók a találatot!

37:05

ANDERS BASTIANSEN szánta rá magát egy lövésre a kék vonalról. Próbálkozása gólt eredményezett!

Gólpassz: Morten Ask és Alexander Bonsaksen

36:22
    A norvégok továbbra is tartják kurta előnyüket, vezetnek.

35:55
    Teljes létszámban a dán csapat.

34:45
    Egyelőre a norvégoknak nem akar sikerülni az emberelőny.

33:55
    Christensen (DEN) bottal ütés miatt korcsolyázik le két percre.

33:00
    Green előtt adódott helyzet, de Haugen meghiúsította.

32:29

31:25
    Jakobsen emberhátrányban korcsolyázhatott Haugen kapusra, azonban a norvég hálóőr védett, majd ezt követően Holtet majdnem saját kapujába juttatja a korongot.

30:29
    Starkov (DEN) bottal akasztás kénytelen két percre lekorcsolyázni.

30:00
    Vajon a mérkőzés felénél járunk vagy csak a rendes játékidő feléhez érkeztünk? Vajon lesz-e hosszabbítás? A záró harmad végén kiderül....

29:49
    Starkov próbálkozásánál Haugen parádézott!

26:32
    Visszajött egy-egy dán és norvég játékos, 4 az 5 ellen a jégen, emberelőnyben Dánia.

26:15
    4 a 3 ellen a jégen, emberelőnyben a dánok.

25:59
    Holtet (NOR) palánkra lökés miatt száll ki két percre.

25:00

24:32
    Páros kiállítás: Jensen (DEN) és Hansen (NOR) durvaság miatt állnak ki két percre.

23:50
    Haugen kapusnak volt mit csinálnia, meleg pillanatokat élt át!

22:35
    Újra Roymark-Galbraith párharcot láttunk, ezúttal is a kapus nyert.

22:58
    Roymark veszélyeztette Galbraith-ot, a dánok kapusát.

22:46
    Kiegészültek a dánok.

22:05
    A Thoresen-Ask akció után nem sokon múlott, hogy a norvégok növeljék előnyüket.

21:30
    A dánok egyelőre nem tudnak nyomást gyakorolni ellenfelük kapujára.

20:46
    Lassen (DEN) bottal akasztás miatt korcsolyázik le két percre.

20:01

Egy villámgyors góllal sikerült megszerezniük a vezetést a norvégoknak. Ugyan növelni nem sikerült az előnyüket, de legalább megtartották az eredményt. Továbbra is nyílt a mérkőzés, bármi előfordulhat.

20:00

19:55
    Nagyon úgy néz ki, hogy több találat már nem születik ebben a játékrészben.

19:15
    Támadnak a dánok, a norvégok védekezni kényszerülnek.

19:00
    Egy perc maradt hátra ebből a játékrészből.

18:25
    Próbálkoznak a dánok, eddig eredménytelenül.

15:11
    Hardt lőtt közvetlen közelről, de Haugen védeni tudott.

14:10
    Tollefsen (NOR) kénytelen két percre lekorcsolyázni palánkra lökés miatt.

13:30
    A norvég csapat irányítja a mérkőzést.

12:00
    Nyomás alatt tartják a norvégok a dánok kapuját.

09:07
    Jakobsena (DEN) gáncsolás miatt lekorcsolyázik két percre.

08:00
    Meleg perceket élnek most át a norvégok, de állják a sarat.

07:40
    Holos (NOR) magas bottal való játék miatt ül két percet.

07:15
    Javarészt a középső harmadban zajlik a játék.

06:00
    Nagy küzdelem a jégen, minden korongért megharcolnak a felek.

04:51
    Kiegészült a norvég válogatott.

03:51
    A kiállítás fele már eltelt, a dánok szempontjából eredménytelenül.

02:51
    Spets (NOR) durvaság miatt kénytelen két percet ülni.

02:30
    Jobban nem is kezdődhetett volna a találkozó a norvégok szempontjából.

01:57
    Tilos felszabadítás a norvégok oldalán.

01:03

MATS TRYGG villámgyors találatával vezetést szerez a norvég válogatott! Kettő az egy elleni szituációban korcsolyázhattak a norvégok, amit ki is használtak.

Gólpassz: Mathis Olimb

00:30
    Aktívabban kezdi a találkozót Norvégia válogatottja.

00:01

Norvégia: Haugen (Volden) – Holos, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen (C), Sorvik, Solberg, Odegaard – Hansen, Skroder, Thoresen – Bastiansen, Olimb K. A., Olimb M. – Holtet, Roymark, Forsberg – Spets, Ask, Martinsen – Roest

Dánia: Galbraith (Nielsen) – Nielsen D., Lassen, Larsen, Lauridsen O., Lauridsen M., Jensen J. B., Boedker Ma., Nielsen R. – Green (C), Starkov, Hardt – Jakobsen, Christensen, Boedker Mi. – Storm, Poulsen, Jensen J. – Bjorkstrand, Staal, Madsen

Játékvezetők: Croft (USA), Ronn (FIN) – Carlson (CAN), Dahmen (SWE)

Kedves Hokibarátok!

Északi rangadót rendeznek ma a a Hoki VB-n. Norvégia – Dánia mérkőzéssel folytatódnak a küzdelmek. Mindkét csapat 3:1-es mérkőzést játszott az előző körben. Azonban míg a norvégok 3:1-re győztek a szlovénok ellen, addig Dánia 3:1-es vereséget szenvedett Kanada legjobbjaitól. A norvégok a vártnál nehezebben gyűrték le Szlovéniát, míg Dánia meglepően jól tartotta magát a juharlevelesek ellen. Nos, az északi párharc esélyese a norvég csapat, azonban ne írjuk le előre Dániát, mely akár meglepetést is okozhat ezen a különleges hangulatú északi rangadón.

Szurkoljunk együtt!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 2. Trygg (M. Olimb), 38. Bastiansen (Ask, Bonsaksen), 58. Thöresen (Skroder) – 46. Lassen (Christensen, Mi. Boedker), 50. Ma. Boedker (Mi. Boedker, Christensen)