Ausztria – Lettország 6:3 (vége) | Szlovénia – Dánia 2:3 (hosszabbítás vége) | Oroszország – USA 5:3 (vége)
Kanada – Norvégia 7:1 (vége)
Oroszország
5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
USA
kedd 07.05.2013, 19:15 • Hartwall Arena, Helsinki • A csoportos Világbajnokság

Kapura lövések aránya a harmadik harmadban: 12:6, a teljes mérkőzésen: 30:22 (21:31:14)

Egészen kiváló mérkőzést láttunk, nagy iram, szép gólok, jó kapusteljesítmények jellemezték a játékot, a végére az összeszokottság, és a jobb helyzetkihasználás döntött az orosz csapat javára, akik megérdemelten nyertek.

Megpattanó korongra tenyerel rá Brizgalov

Innen már nehéz lesz az USA csapatának a dolga, mert az oroszok nagyszerűen játszanak

55:25
    Oroszország gólt szerzett!
    Kovalcsukhoz kerül a korong egy ütközés után, jól veszi észre a kaput megkerülő ALEKSZANDER RADULOVOT, aki 4 méterről zúdítja a korongot Bishop kapujának bal sarkába! 5:3 Assziszt: Kovalcsuk

55:15
    Kristo áll ki két percre az amerikai csapatból magas bothasználatért

53:38
    Mozjakin teszi rá közelről a korongot Bishop kapujára, a kipattanóra többen startolnak, nagy kavarodás végén JEVGENYIJ MEDVEGYEV talál a hálóba. 4:3 Assziszt: Mozjakin, Tyeresenko

53:03
    Kovalcsuk megy el jó cselekkel a védők között, de nem jut lövéshez

52:20
    Szvitov vezeti kapura a korongot, a védője mellől lőne kapura, Bishop fogja a lövést

51:18
    Perezsogin kapja jó helyzetben a korongot a kapu előtt, de fölé tud lőni...

50:28
    Amerikai tilos

49:30
    Korongot szerez Kovalcsuk, a nagy helyzetben lévő Radulovhoz passzolna, az egyik védő korcsolyájában akad el a korong...

49:02
    Faulk lő távolról, Brizgalov üti ki a korongot

47:15
    Mozjakin hozza játékba Tyutyint, blokkolják a lövést
    Gólok és gólpasszok: 6. Bjelov (Gyeniszov, Anyiszimov), 15. Kovalcsuk (Radulov, Nyikulin), 32. Tyeresenko (Mozjakin, Petrov), 54. Medvegyev (Mozjakin, Tyeresenko), 56. Radulov (Kovalcsuk) – 11. Statsny (Smith), 14. Statsny (Faulk), 28. Hunwick (Palushaj)

Oroszország: Brizgalov (Kosecskin) – Nyikulin, Birjukov, Loktionov, Radulov, Kovalcsuk – Tyutyin, Medvegyev, Popov, Perezsogin, Anyiszimov – Gyeniszov, Bjelov, Mozjakin, Tyeresenko, Petrov – Rijaszenkij, Szvitov, Kokarjev, Szoin – Szöv. kapitány: Zinetula Biljaletgyinov
    USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Statsny – Johnson, Hunwick, B. Butler, Stapleton, LeBlanc – Trouba, Ch. Butler, Gionta, Carter, Thompson – Petry, McBain, Kristo, Bjugstad, Palushaj – Szöv. kapitány: Joe Sacco

Játékvezetők: JERABEK Antonin (CZE) , VINNERBORG Marcus (SWE) BLUMEL Petr (CZE) , KACK Johannes (SWE