Oroszország – Franciaország 1:2 (vége) | Csehország – Dánia 2:1 (3:2 szétlövés után) | Szlovákia – Lettország 3:5 (vége)
Svédország – Kanada 0:3 (vége)
Oroszország
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Franciaország
csütörtök 09.05.2013, 15:15 • Hartwall Arena, Helsinki (Finland) • A csoportos Világbajnokság

8. Lettország 0 pont

Ma este a Szlovákia – Lettország találkozó után kapunk teljes képet a csoport állásáról, mégpedig 4 kör után

Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját:
    Lövések: 29 (6,12,11) illetve 19 (7,7,5) lövés
    Emberelőny: 3/0 illetve 2/0
    Kiállítások: 4 illetve 6 perc
    Védési hatékonyság(%): 89.47 illetve 96.55

Óriási meglepetés a VB 7. játéknapján, igazi tippmix-gyilkos összecsapást láthattunk! A harmadik harmadban is többet támadtak az oroszok, ám a franciák nem álltak be kizárólag bekkelni, több nagy helyzetük is akadt a galloknak. Alighanem a torna eddig legváratlanabb eredménye született meg, amivel újra nyílttá válik a csoport elsőségért folytatott küzdelem. Franciaország pedig ezzel a győzelemmel immár 6 pontos, és minden bizonyság szerint bebiztosítja az első osztályú tagságát!

59:45
    Mi marad ki a francia kapu előtt! Atya ég! Radulov az üres kapu mellé lő két méterről fonákkal!

59:01
    Üres a piros mezesek kapuja! 6 az 5 ellen az oroszok a jégen!

57:20
    S. Treille lövés helyett okosan passzol, de a társa nem tudja lekezelni a korongot

56:54
    Nikulin és Denisov távoli lövése sem talál utat a francia ketrecbe!

56:17
    A bedobás a francia kapu elől jön

55:49
    Janil próbálja meg begyötörni a korongot az orosz kapu megkerülve, de nem jár sikerrel

55:30
    Egyre fogy az oroszok ideje, érik a bombameglepetés!

54:19
    Óriási védés Hardytól, majdnem megbosszulta magát a franciák játéka!

54:10
    Kiegészül Oroszország csapata, nagyon könnyelműek a franciák, még helyzetbe sem kerültek az elmúlt kettő percben

53:35
    Ismét kikerül a korong az orosz harmadból, nincs lövés francia részről

52:57
    Felszabadítanak az oroszok

52:15
    Nagy esély a franciák előtt, ha gólt ütnek, minden bizonnyal pontot szereznek ma!

48:21
    Felszabadítanak a franciák, de megindulni nem tudnak, visszakerül a korong az oroszokhoz

46:32
    Kovalcuk nem tud belekotorni a korongba

45:49
    Guttig hagy ki óriási helyzetet, Koseckin bravúrral véd! a franciák sem mondtak le a támadásról!

45:01
    Eltelt az utolsó harmad negyede, továbbra is vezetnek a fehér mezesek, nagy meglepetésre

Védési hatékonyság(%): 85.71 illetve 94.44

Ahogyan az várható volt, sokkal izgalmasabb lett a második harmad, valamint azt sem volt nagy dolog megjósolni, hogy az oroszok felbillentik a pályát a maguk javára. Ez utóbbi is megtörtént, hiszen sokkal többet birtokolták a korongot a piros mezesek, és a második játékrész lövési aránya is elég egyértelmű (12:7). Arra viszont csak nagyon kevesen gondolhattak, hogy a vezetés megszerzése után megtáltosodnak a franciák, és megfordítják az eredményt! Mindezt figyelembe véve nagyon jó záró harmad elé nézünk!

40:00

39:37
    Moziakin lövés helyett még egyet cselez, ez lesz a veszte az orosz szélsőnek

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik

38:21
    Perezogin szinte a kapu torkából akart egyenlíteni, de Hardy résen volt!

37:52
    Igazi hideg zuhany ez a piros mezesekben, habár azért még sok van hátra a mérkőzésből

36:48
    Franciaország gólt szerzet!
    GÓÓÓL! Vezetnek a gallok! ANTOINE ROUSSEL-t nem veszik komolyan az orosz bekkek, null szögben bekorcsolyázik egészen a kapu elé, és fonákkal begyötri a korongot, óriási meglepetés! 1:2!
    Asziszt nélküli találat volt

35:46
    Kovalcuk kap remek vissza tett korongot a franci kapu mögül, de mire lőne, odaér egy gall védő

35:24
    Az oroszok hozzák el a bulit a kapujuk elől

35:23
    Két lövés most a franciáktól, előbbit védi Koseckin, utóbbi egy bekk botjáról felvágódik

34:08
    Hardy már a jégen feküdt, de a botossal így is képes védeni!

33:15
    Továbbra is rohamoznak az oroszok, akiket kissé talán meglepett az egyenlítő gól

32:13
    Petrov ugrik i ziccerben, ám kissé kisodródva, Hardy ezúttal is hárít!

31:29
    Kovalcuk közeli lövését védi bravúrral Hardy!

30:42
    A franciák a második harmadban kétszer találták el Koseckin kapuját, az egyikből gól született. Jó helyzetkihasználás

29:52
    GÓÓÓL! A semmiből egyenlítenek a franciák! DAMIEN FLEURY kap remek korongot a kék vonalon magasságában a bal oldalon, kicsit lopja a távolságot, majd kegyetlenül ellő Koseckin botos keze mellett! 1:1!
    Gólpassz: Pierre-Edouard Bellemare és Kevin Hecquefeuille

29:00
    Moziakin tör a francia kapura, Hardy bravúrral hárít, a korong nem jön ki a kapusról!

28:34
    Az oroszok érezhetően nagyobb sebességre kapcsoltak, aminek már meg is van az eredménye, és továbbra sincs megállás!

26:57
    Oroszország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Vezetnek a piros mezesek! ALEXANDER PEREZOGIN kerüli meg a francia kaput, majd kisség nagy ívben, de megfordul, és kilövi a rövid sarkot! 1:0!
    Gólpassz: Alexander Popov és Anton Belov

26:40
    Radulov lőheti a büntetőt, de Hardy bravúrral hárít!

26:40
    Radulov ugrik ki ziccerben, de beakasztanak neki!

26:30
    Felszabadítanak a franciák

25:02
    Hardy védi Belov távoli lövését

24:14
    Felállnak a piros mezesek létszámazonosság mellett, egyértelmű most már az orosz dominancia

23:40
    Egyre nagyobb iramot diktálnak az oroszok, ahogyan arra számítani is lehetett

23:31
    Medvedev lövi be a korongot a francia kapu elé, végül Hardy tenyerel rá a pakkra

Védési hatékonyság(%): 100.0 illetve 100.0

Elég álmosan kezdő csapatok "bemelegítő" harmadát láthattuk az első 20 perc alatt. Az egyértelműen esélyes orosz válogatott nem tudott mezőnyfölényt kiharcolni, sőt, a fehér mezesek lőttek többet kapura idáig. Azonban ne legyen kétségünk, a csapatok a folytatásban biztosan felpörögnek, és akkor ki fog jönni a tudásbeli különbség, ami a piros mezes alakulat javára döntheti el a három pont sorsát!

18:20
    Szinte játékmegszakítás nélkül pörögnek a percek, jórészt mezőnyjátékot láthatunk

17:42
    Loktionov egy remek cselt követően majdnem ziccerbe kerül, de nem találja el a francia kaput

16:00
    Koseckin véd egy kék vonalról eleresztett löketet, a kipattanót eltakarítják az oroszok

14:51
    Kiegészül Franciaország csapata, az oroszok a második előnyüket sem tudták gólra váltani, továbbra sincs gól az összecsapáson

14:06
    Hardynak kell többször is védenie, de egyik sem volt igazán veszélyes próbálkozás

13:30
    Kicsúszik a francia harmadból a korong, építkezhetnek előlröl a piros mezesek

12:51
    Besch (FRA) áll ki 2 percre fogásért, emberelőnyben ismét Oroszország!

12:40
    Petrov húz el a jobb oldalon, majd mikor kapura törne, elveszíti az egyensúlyát, és elesik

11:57

11:11
    Kiegészül Franciaország válogatottja, az oroszok sem tudtak élni első előnyös helyzetükkel, marad a 0:0

11:10
    Nagy kavarodás, hirtelen senki sem találja a korongot, végül felszabadítanak a franciák! Veszélyes helyzet volt!

10:31
    Most sikerül ez a piros mezeseknek, Kovalcuk lövését fogja Hardy, bedobás lesz a gallok harmadából