Oroszország – Franciaország 1:2 (vége) | Csehország – Dánia 2:1 (3:2 szétlövés után) | Szlovákia – Lettország 3:5 (vége)
Svédország – Kanada 0:3 (vége)
szétlövés vége (3:2)
Csehország
2:1 (0:0, 0:0, 1:1)
Dánia
csütörtök 09.05.2013, 16:15A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Stockholmban a világbajnokság hetedik játéknapján Csehország létfontosságú mérkőzésen Dánia csapatával találkozik. Meglepően gyengén szerepel a cseh válogatott eddig az idei vb-n. Nagy nyomás alatt fognak ma játszani, ugyanis már nem engedhetik meg maguknak hogy pontokat veszítsenek a továbbiakban a csoport mérkőzéseken.

Ha nem sikerül ma megszerezni a három pontot könnyen előfordulhat, hogy Csehország először Csehszlovákia szétválása után nem kerül a negyeddöntőbe a vb-k történetében.

Dánia eddig szimpatikus hokit játszik. Szoros mérkőzéseken kikaptak Kanadától és Norvégiától majd hosszabbításban legyőzték Szlovéniát. A mai mérkőzés esélyese egyértelműen Csehország, de a dánok képesek meglepetést okozni és megszorongatni a kissé szétszórt cseheket.

Csehország: Pavelec (Francouz) – Z. Michálek, Smíd, Hejda, Nakládal, Cáslava, Kutlák – Vorácek, Hudler, Tlustý – Hertl, Tenkrát, Hanzal – Vrbata, Novotný (C), Hubácek – Irgl, Koukal, Fleischmann – Vrána, Kovár.

Dánia: Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, O. Lauridsen, J.B. Jensen, Mads Boedker, M. Lauridsen, R. Nielsen – Madsen, Starkov, Green (C) – Mikkel Boedker, Hardt, Jakobsen – J. Jensen, Björkstrand, Storm – Poulsen, Dresler, K. Staal.

Játékvezetők: Morgan Johansson (SWE), Daniel Piechaczek (GER) – Chris Carlson (CAN), Jimmy Dahmen.

00:01

00:10
    Az első bulit a fehérben játszó dán csapat hozta el

01:10
    Tlustý a baloldalon vezette az első cseh támadást, de csak a dán harmadik jutott el a koronggal

01:38
    Les (Dánia)

02:15
    Irgl csípet el egy korongot és egyedül mehetett a kapusra, végül a kapuvasat találta el.

02:55
    Cseh mezőnyfölényt láthatnak a nézők a Globen arénában, gyakori a játék megszakítása.

04:08
    Kavarodás Nielsen előtt. Buli következik.

05:15
    Figyelmesen játszanak a csapatok. Dánia is jobban odafigyel Irgl nagy helyzete után.

06:00
    Sokat korcsolyáznak a csapatok, de kevés az érdekes szituáció a jégen.

06:32
    Kiállítás a dán csapatból, 2 perc Jakobsen fogásért

07:30
    Nakládal lövése után, sikerül a dán csapatnak felszabadítani.

08:10
    Lassan lejár az emberelőny és helyzet nélkül a cseh csapat.

08:40
    Kiegészült a dán csapat

09:50
    Jól védekeznek a dánok a csehek nem találják a rést a dán kapuhoz. Alacsony iramú a mérkőzés eddig.

10:12
    Tilos felszabadítás (Csehország)

11:20
    Egy nagy Irgl helyzet mindjárt a meccs elején, ennyit lehet elmondani eddig a meccsről.

11:30
    A kapura lövések aránya 3:3.

11:38
    Kiállítás a dán csapatból, 2 perc Green Morten testre ütésért

12:00
    A buli után kivágja dán csapat a korongot.

13:00
    Nakládal lövése a kék vonaltól suhan el a kapu mellett, de ötlet nélkül eddig a cseh előny.

13:40
    Kiegészült a dán csapat, gyenge cseh emberelőny volt.

14:45
    Tenkrát majdnem elérte Hubácek keresztpasszát az üres kapu előtt, de csak majdnem.

15:30
    A másik oldalon Green lőhetett volna gólt, de elpuskázta a ziccert.

16:25
    Laza kis meccset figyelhetünk eddig, pedig a cseheknek nagyon fontos mérkőzés a mai.

16:40
    Reklám szünet következik a csarnokban

17:00
    Morten Green lővése takarásból, Pavelec elkapta a lepkéssel.

17:35
    Novotný lövését üti ki Nielsen kapus

18:33
    Kiállítás a cseh csapatból, 2 perc Smíd bottal akasztásért

19:30
    Szépen járatja a dán csapat a korongot, de egy hiba után Tenkrát megy el és éles szögből veszélyes lövést küld Nielsen kapujára.

20:00

Gyenge színvonalú első harmadot produkált a két csapat. Főleg a csehektől vártunk többet. Két cseh kapuvas, és egy-két Pavelec védést láthatunk eddig. Hamarosan folytatjuk a második felvonással.

20:01

20:05
    Még fél percig előnyben játszik a dán csapat a harmad elején.

20:40
    Kiegészült a cseh csapat, Pavelec kesztyűjében a korong

21:10
    Nakládal gyenge lövése

22:22
    Cáslava hozza fel a korongot és indít egy újabb cseh akciót, de továbbra is jól védekeznek a dánok.

23:00
    Szabadon választott korcsolyázást látunk most a jégen.

23:15
    Les (Dánia)

23:45
    Nielsen tenyerel rá egy cseh távoli korongra.

24:30
    Lauridsen lövése a kék vonaltól, de nem volt benne erő.

24:40
    Dánia lesen

25:10
    Pavelec szed fel egy korongot Staal elől

26:20
    Jól jön ki Nielsen a kapujából. Hubácek helyzetbe kerülhetett volna, de Nielsen gyorsabb volt.

27:30
    Ketten az egy ellen, végül Tlustý ziccerben. Nielsen bravúr a kesztyűssel.

27:45
    A buli után Vorácek jól kevergetett a dán harmadban, de nem sikerült senkit helyzetbe hozni.

27:51
    Kiállítás a cseh csapatból, 2 perc Nakládal gáncsolásért

28:10
    Rögtön a buli után kivágják a csehek a pakkot.

29:10
    Sok a harc a korongért a cseh kapu mögött az idő még fogy

30:00
    Kimarad a dán előny a csehek kiegészültek.

30:33
    Pavelec tenyerel rá egy kósza korongra.

31:00
    Hát nem ez a meccs a legjobb reklám a jégkorong sportnak.

31:30
    Bedobják a dánok a korongot a cseh harmadba, és elindulnak cserélni

31:45
    Les (Dánia)

32:06
    Hudler lövése után egy kisebb harc Nielsen kapuja előtt, de Nielsen megoldja a dolgot. Reklám szünet következik.

32:45
    Hardt csíp el egy korongot a középső harmadba, ígéretes helyzetnek mutatkozott, de nem lett belőle semmi.

33:30
    Novotný támadásban, végül Nakládal lövése pattan le a védőkről.

34:30
    Egy kisebb cseh nyomás van kialakulóban, Koukal lövése után Nielsen véd.

35:00
    Larsen szépen küldi előre Greent, aki veszélyesen lő Pavelec kapujára.

35:35
    7:4 a lövések aránya eddig a második harmadban a csehek javára.

36:00
    Lauridsen szépen hozza ki a korongot a harmadából.

36:40
    Nilesen csak kiütni tudja Vrbata lövését, de senki nem volt közelben a csehek közül.

37:06
    Pavelec is véd egyet, Jakobsen lövése után.

38:00
    Beköltöztek most a dánok a cseh harmadba, és jól passzolgatnak.

38:04
    Kiállítás a dán csapatból, 2 perc Larsen gáncsolásért

39:10
    Kovár majdnem helyzetbe került, de Nielsen jól szúrt bele a korongba.

39:30
    Vorácek kemény lövése a kapu mellé megy

39:40
    Újabb dán kiállítás 2+2 Lassen magas bottal való játékért.

40:00

Gyenge színvonalú harmad van mögöttünk. Komoly helyzet nélkül mindkét oldalon. A harmad vége izgalmas lett a kettős cseh előny miatt. Lehet hogy egy gól fogja eldönteni a meccset.

40:01

40:10
    Visszajött az egyik dán a büntetőpadról, de még majdnem négy percig játszhatnak előnyben a csehek.

43:15
    Gyors dán támadás, majd fordul a játék és már a csehek jöhetnek, végül Nielsen kapusnál köt ki a korong.

44:00
    Vorácekot kitolják a harmadból a korongal együtt

44:40
    Nagy dán helyzet, belövik a korongot az elmozduló kapuba a gól nem érvényes

45:52
    Csehország gólt szerzett!
    MICHÁLEK ZBYNEK jobboldalról éles szögből átlövi Nielsen kapust. Gólpassok: Hubácek Petr, Smíd Ladislav.