Oroszország – Franciaország 1:2 (vége) | Csehország – Dánia 2:1 (3:2 szétlövés után) | Szlovákia – Lettország 3:5 (vége)
Svédország – Kanada 0:3 (vége)
Szlovákia
3:5 (1:3, 1:1, 1:1)
Lettország
csütörtök 09.05.2013, 19:15A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.

A világbajnokság 6. napjához érkeztünk, ahol a negyedik fordulót játsszák a csapatok. Ezen a meccsen az eddig 6 pontos Szlovákia válogatottja a pont nélküli Lettországgal találkozik. A szlovákok két győzelem mellett egyszer szenvedtek vereséget Finnországtól, míg a lettek mindhárom eddigi találkozójukat elbukták. Itt lenne az ideje javítaniuk, mert akár ki is eshetnek az A csoportból, de nem lesz könnyű dolguk, mivel ellenfelük szempontjábók is nagyon fontos lesz ez a találkozó a negyeddöntőbe jutás szempontjából.
    A meccs érdekességéhez tartozik, hogy az eddig nem bevetett, mindössze 18 esztendős Marko Dano is pályára léphet a szlovákoknál, mivel nevezték a meccsre.

Szlovákia: Staňa (Janus) – Mezei, Sekera, Ďaloga, Sersen, Vydarený, Jurčina, Mihálik – Bližňák, Kopecký (A), Radivojevič (A) – Stümpel, Šatan (C), Hudáček L. – Kukumberg, Mihálik, Záborský – Daňo, Bartek, Surový, Ölvecký

Lettország: Gudlevskis (Masalskis) – Sotnieks, Redlihs (A), Freibergs, Kulda, Jass, Andersons, Pavlovs – Sprukts (A), Darzins (C), Cipulis – Dzerins, Girgensons, Indrasis – Kenins, Berzins, Jekimovs – Stals, Sirokovs, Jass

Játékvezetők: innerborg (SWE), Zalaski (CAN) – Blumel (CZE), Jonannes (SWE).

Szlovákia egy esetleges győzelemmel feljöhet akár a második helyre a csoportban, a lettek pedig megszerezhetnék első győzelmüket, de nagyon rossz gólkülönbségüknek köszönhetően maradnának az utolsó helyen.

A himnuszok elhangzása után kezdetét veheti a mérkőzés.

00:01

00:10
    Itt az első kapuralövés lett részről, Stana hárít.

00:25
    Lettország gólt szerzett!

Megszerzi a vezetést a lett válogatott, a buli után MARTINS CIPULIS egyből kilövi a bal sarkot!
    Assziszt: Janis Sprukts

01:20
    Szlovákia gólt szerzett!
    TOMÁS ZÁBORSKY használ ki egy lett hibát, és Gudlevskis lábai között talál a kapuba, nagyon jó meccs!
    Asszisz nélkül.

02:30
    Kopecky kísérletét blokkolják, buli lesz a lettek harmadában.

04:00
    Alig van játékmegszakítás, színvonalas hokit láthatunk.

04:30
    Nagyon nagy helyzetet hagyott ki Miklík, egy méterről lőhetett, szép védés!

06:00
    Azóta sem állt a játék, kapuralövés volt, de a kapusoknak nem kellett játékba avatkozniuk.

07:00
    Satan átadása után Sekera lőtt egyből, védett a kapus.

07:40
    A lett harmadban jár a korong.

08:20
    Ölvecky elé keveredett egy kósza korong, nem tudta a kapuba tenni.

09:00
    Rossz passz a szlovákoktól, tilos felszabadítás lett belőle.

10:00
    Az eddigi kapuralövések aránya 6-2 a szlovákok javára.

10:30
    Lesre korcsolyázott az egyik szlovák játékos.

11:30
    A kezdeti jó színvonal már a múlté, helyzetet sem láthatunk...

12:20
    Csak kellett mondani, Bartek egy átadás után gondolkodás nélkül lőtt, nem tudott kifogni Gudlevskisen!

13:30
    Óriási lett lehetőség marad ki, Stana először védett, majd senki nem tudta hol a korong, de Mezei megfogta a korongot, ezért büntető következik!

13:30

LAURIS DARZINS elfektette Stanát, és bevágta a kapuba a korongot.

14:00
    Pavlovs lehetőségénél kell figyelnie a szlovák kapusnak.

14:40
    Itt az első kiállítás, Záborskyt küldik ki a játlkvezetők nem megengedett védekezésért.

15:30
    Sikerül kiütniük a szlovákoknak.

15:38
    Mezeit is kiküldik, több mint egy percig kettős emberelőnyben a lettek, csúnya szabálytalanság volt. Hátulról lökés a bűntett.

15:45
    Hibáznak a lettek, középre viszik a bulit.

17:24

A szimpa előnyt azonban belövik a lettek, a mindössze harmadik válogatott meccsét játszó ZEMGUS GIRGENSONS a gólszerző.Assziszt: Arturs Kulda

18:50
    Kukumberg nem találja el a kaput.

19:26
    Az első szlovák emberelőny, palánkra lökésért Kulda ül le.

19:40
    Radivojevic hagy ki egy nagy ziccert!

20:00

Itt az első harmad vége, hatalmas meglepetésre a lettek vezetnek 3:1-re. A semleges nézők nem unatkozhatnak, reméljük a további két játékrész is nagyon kemény, színvonalas játékot hoz.

Kapust cseréltek a szloválok, Janus lép pályára Stana helyett.

20:01

20:30
    Nem kezdődik jól a harmad az emberelőnyben lévő szlová válogatottnak, nem tudnak felállni.

21:26
    Kiegészültek a lettek.

21:50
    Hiba a szlovákoknál, les.

23:00
    Itt az első Dano lövés, a fiatal tehetség első világbajnoki kísérlete.

24:00
    Élteti kedvenceit a szlovák közönség, de a fiúk valahogy ma nem találják az összhangot.

25:30
    Hibázik a szlovák csapat saját harmadában, nem sikerül kihasználniuk a letteknek.

26:30
    A lett cserepadon akorong, reklámszünet következik...

27:40
    Jurcina elkeseredett próbálkozását blokkolja egy lett bot.

28:00
    Satan átadása nem találta meg Hudáceket.

28:30
    Janus kétszerre fog meg egy kellemetlen lövést.

29:20
    Ölvecky hagyja ki a második harmad legnagyobb lehetőségét!

29:30
    Dano áll ki két percre nem megengedett védekezés miatt!

31:00
    Záborsky Miklíket hozza kihagyhatatlan helyzetbe, ő azonban az üres kapu mellé teszi!

36:09

Szépítenek a szlovákok, TOMÁS SUROVY lő messziről szép gólt!

38:50

Megint kettővel megy a lett válogatott, szerencsés gól, Dalogán pattan meg LAURIS DARZINS korongja!

39:30
    Tiszta gólhelyzet szlovák részről, a kapufa mentette meg a letteket!

40:00

A második harmad hasonlított az elsőhöz, a szlovákok uralták a harmadot, mégsem tudtak ellenfelükhöz közelebb kerülni. Még van rá 20 percük, lehet itt lesz a nap második meglepetése...

40:01

40:25
    Kezd egyoldalùvà válni a meccs, megint a letek szereztek vezetèst, LAURIS DARZINS harmadik gólját lövi!

42:00
    Csak a lettek támadásait láthatjuk.

43:20
    Indrasis szerezhette volna meg a hatodikat, de megkegyelmezett a szlovákoknak!

45:00
    Mezei szerel látványosan.

46:00
    Sirokovs korongja pár centivel megy mellé!

47:00
    Bliznák találja a máasik oldalon telibe a kapuvasat!

48:02
    Sersen bottal akasztásért megy ki két percre.

49:00
    Kétszer is betalálhattak volna a lettek, de megúszta ellenfelük!

50:02
    Kiegészült a szlovák válogatott.

51:20
    Pavolvs áll ki, itt az utolsó szalmaszál a szlovákoknak.

51:40
    Felszabadítanak a lettek...

52:40
    Jurcina erős lövését védi a kapus!

53:20
    Kiegészültek a lettek, szerintem itt a vége.

54:00
    Lesre korcsolyáztak a lettek.

54:15
    Kis kakaskodás, végén Ölveckyt és Freibergset állítják ki.

55:30
    Teljesen reménytelen a szlovákok játéka.

56:20
    Kukumberg nem helyezte lövését, simán védi Gudlevskis.

57:00
    Mezeit szerelik szépen.

58:03
    Brezins ül le az utolsó 2 percre.

58:30
    Bartek lövésének kipattanojára nem érkezik társ.

59:00
    Kiütik a lettek.

59:30
    Hudácek lő a végére egyet, ez sem akad be.

59:42

RENÉ VYDARENY egy gyors buli után megszerzi Szlovákia 3. gólját. Assziszt: Hudácek.

60:00

Óriási meglepetés születik a csoport másik meccsén is, a lettek 5:3 arányban le tudják győzni a szlovákokat, teljesen megérdemelten. A szlovákok holnap javíthatnak Ausztia ellen, meg kell szerezniük a 3 pontot, ha be akarnak jutni a negyeddöntőbe.
    Köszönöm, hogy velem tartottak! (21:30:42)

Gólok és gólpasszok: 2. Záborsky, 37. Surovy, 60. Vydareny (Hudacek) – 1. Cipulis (Sprukts), 14. Darzins, 18. Grigensons (Kulda), 39. Darzins, 41. Darzins

Játékvezetők: innerborg (SWE), Zalaski (CAN) – Blumel (CZE), Jonannes (SWE)