Szlovákia – Ausztria 1:2 (0:1 szétlövés után) | Szlovénia – Csehország 2:4 (vége) | Oroszország – Finnország 2:3 (vége)
Fehéroroszország – Kanada 1:4 (vége)
Oroszország
2:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Finnország
péntek 10.05.2013, 19:15 • Hartwall Arena, Helsinki • A csoportos Világbajnokság

A játék képe alapján megérdemelt a finn győzelem, az orosz csapat csak az első harmadban és az utolsó 10 percben adta igazi önmagát, ez kevés volt a lelkesen játszó hazai csapat ellen.

Oroszország gólt szerzett!
    Nyikulin lövése lepattan, Tyeresenko ad vissza lövésre ILJA KOVALCSUKNAK, aki kapura teszi a korongot, és az egyik védőről a hálóba pattan! 2:3 Assziszt: Tyeresenko, Nyikulin

Savinainen lő balról távolról, mellé megy a korong

Nagyon fogy az oroszok ideje, alig öt perc alatt nem lesz könnyű ledolgozni a kétgólos hátrányát

52:51
    Petrov készítene le egy korongot Gyeniszovnak, ez is pontatlan

51:35
    Radulov nagy szlalom után teszi vissza Kovalcsuknak a korongot fonákkal a kapu mögül, lemarad róla

49:06
    Kiegészül a finn csapat, jól védekezték le a hátrányt

48:55
    Tyerescsenkónak centereznek be egy korongot, egészen közelről lövi bele Raantába
    Gólok és gólpasszok: 24. Radulov (Kovalcsuk), 59. Kovalcsuk (Tyeresenko, Nyikulin) – 4. Kontiola (Aaltonen, Lepisto), 28. Kontiola (Lepisto), 36. Aaltonen (Pesonen)

Oroszország: Varlamov (Brizgalov) – Nyikulin, Birjukov, Loktionov, Radulov, Kovalcsuk – Tyutyin, Medvegyev, Popov, Perezsogin, Anyiszimov – Gyeniszov, Bjelov, Mozjakin, Tyeresenko, Petrov – Riaszenszkij, Kokarjov, Soin – Szöv. kap.: Zinutela Biljaletgyinov
    Finnország: Raanta (Engren) – Lepisto, Hietanen, Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Laakso, Mantyla, Salminen, Korpikoski, Koskiranta – Vaananen, Jalasvaara, Savinainen, Viitaluoma, Pihlstrom – Kukkonen, Melart, Hagman, Anttila, Hytonen – Szöv. kap.: Jukka Jalonen

Játékvezetők: CROFT Ian (USA) , VINNERBORG Marcus (SWE) MORRISON Johnathan (USA) , WILMOT Jesse (CAN)