Szlovákia – Ausztria 1:2 (0:1 szétlövés után) | Szlovénia – Csehország 2:4 (vége) | Oroszország – Finnország 2:3 (vége)
Fehéroroszország – Kanada 1:4 (vége)
Oroszország
2:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Finnország
péntek 10.05.2013, 19:15 • Hartwall Arena, Helsinki • A csoportos Világbajnokság

A játék képe alapján megérdemelt a finn győzelem, az orosz csapat csak az első harmadban és az utolsó 10 percben adta igazi önmagát, ez kevés volt a lelkesen játszó hazai csapat ellen.

Oroszország gólt szerzett!
    Nyikulin lövése lepattan, Tyeresenko ad vissza lövésre ILJA KOVALCSUKNAK, aki kapura teszi a korongot, és az egyik védőről a hálóba pattan! 2:3 Assziszt: Tyeresenko, Nyikulin

Savinainen lő balról távolról, mellé megy a korong

Nagyon fogy az oroszok ideje, alig öt perc alatt nem lesz könnyű ledolgozni a kétgólos hátrányát

52:51
    Petrov készítene le egy korongot Gyeniszovnak, ez is pontatlan

51:35
    Radulov nagy szlalom után teszi vissza Kovalcsuknak a korongot fonákkal a kapu mögül, lemarad róla

49:06
    Kiegészül a finn csapat, jól védekezték le a hátrányt

48:55
    Tyerescsenkónak centereznek be egy korongot, egészen közelről lövi bele Raantába

Nem nagyon tudnak felállni az oroszok, egálban nagyobb fölényt tudtak kiharcolni a finn harmadban

Ismét esély az oroszok előtt, ezt az emberelőnyt illene kihasználni

47:06
    Kiállítás a finneknél, Hietanen bottal akasztásért ül le két percre

46:55
    Kontiola hatalmas cselsorozat után a kapu előtt találja magát, de nem jut lövéshez

45:35
    Kokarjov nagy szlalom után lő, Raanta fogja a korongot

45:18
    Viitalouma lő jobbról, távoltól, Varlamov üti ki a korongot

44:25
    Nyikulin ad be fonákkal a kapu elé, Radulov bele tud érni, de így is fogja Raanta

44:05
    Most Nyikulin lövését fogja bravúrral Raanta, óriási formában a finn hálóőr!

41:08
    Hátrányban Pihlstrom viszi kapura a korongot, de lövéshez nem jut, lekapcsolják az akcióját

Másfél percig még az oroszok vannak előnyben

40:01

Ez a harmad a finneké volt, két gólt szereztek, ami még ugyan nem jelent megnyugtató előnyt, de innen már a kezükben érezhetik a meccset.

40:00

39:53
    Kettős kiállítás verekedésért, Anyiszimov, és Vaananen kezdi a záró harmadot a büntetőpadon

39:53
    A harmad utolsó pillanataiban kisebb verekedés alakul ki a pályán

39:37
    Kiállítás a finneknél, Melart késleltette a játékot, kiötötte szándékosan a korongot a lelátóra

39:05
    Radulov startol egy kipattanóra, éppen csak lemarad róla

37:52
    Kovalcsuk lövését az egyensúlyát vesztő Raanta hárítja, a kipattanót Radulov szúrja rá, ez is kijön Raanta mammutjáról

37:30
    Hytonen áll ki gáncsolásért két percre, felzárkózhat az orosz csapat

36:00
    Finnország gólt szerzett!
    Pesonen teszi át a jobb oldalon üresen álló JUHAMATTI AALTONENNEK a korongot,.ő kapásból vágja kapura, Varlamovról csorog a gólvonal mögé! 1:3 Assziszt: Pesonen

35:20
    Felállnak a finnek, Kontiola ad vissza Pesonennek, Varlamovról jön ki a lövés

34:38
    Birjukov áll ki két percre bottal akasztásért

34:38
    Kapu mögül érkező korongra Kontiola megy rá, a kapus hárít, és rátenyerel a korongra Korpikoski előtt

31:45
    Radulov adna vissza a kapu mögül Kovalcsuknak, beleér egy finn bot, nem lesz ebből sem helyzet

Finn tilos

Ismét a finnek vezetnek, ráadásul egy csodálatos gól után.

27:21
    Egy percig folyamatosan nyomás alatt tartotta a finn válogatott az oroszok kapuját, Varlamov kétszer is bravúrral hárított, aztán Lepisto távoli lövésébe PETRI KONTIOLA ér bele zseniálisan, most már Varlamov sem védhet, a kapu jobb olaldába vágódik a korong! 1:2 Assziszt: Lepisto

25:42
    Radulov bot nélkül hozza ki a labdát a harmadból, labdarúgó módjára

23:37
    Kovalcsiuk teszi rá közelről "csuklóból" a korongot, a kipattanót ALEKSZANDER RADULOV veszi át, s az üresen maradt kapu bal sarkába helyez! 1:1 Assziszt: Kovalcsuk

20:01

Helyzetekkel nyitottak az oroszok, de ezekre a 4. percben góllal válaszoltak a finnek, azóta felváltva forognak veszélyben a kapuk.

Az oroszok hagytak ki nagyobb helyzeteket, összességében a finn vezetés megérdemelt.

Kapura lövések aránya: 7:7

20:00

19:42
    Kontiola kap jó korongot, de a lövés pillanatában elcsúszik.

18:53
    Hagman lövése pattan ki a lelátóra

18:00
    Két perc maradt, nagy az iram, élvezetes a mérkőzés

17:29
    Varlamov is nagyot véd, Salminen lövésébe ér bele, így jön ki a kapuvasról a korong

Radulov lövését fogja Raanta

Az emberelőnyt nem tudták kihasználni az oroszok, de nagy fölényben vannak 5 az 5-ben is.

12:10
    Kokarjov kap remek indítást a bal oldalon, rávezeti a kapura, és fonákkal teszi rá a korongot, de a kapuvasról perdül ki a lövése

06:58
    Bjelovot állítják ki két percre, a térdét használta, előnyben az így is vezető finnek

05:50
    Radulov trükkösen tesz vissza egy korongot a kapu mögül Kokarjovnak, aki a rövid sarokba próbálja behúzni, kipattan.

Orosz helyzetekre rögtön góllal válaszol a finn csapat, fel van adva a lecke!

03:25
    A bal oldalról a kapu mögül játssza vissza a korongot, Aaltonen teszi rá, kipattan, PETRI KONTIOLA azonban kilövi a jobb sarkot! 0:1 Assziszt: Aaltonen, Lepisto

1:20
    Mozjakin centerez, Petrov lövését hárítja Raanta

01:15
    Radulov lövését hárítja Raanta, fogja is a korongot

00:01

Oroszország: Varlamov (Brizgalov) – Nyikulin, Birjukov, Loktionov, Radulov, Kovalcsuk – Tyutyin, Medvegyev, Popov, Perezsogin, Anyiszimov – Gyeniszov, Bjelov, Mozjakin, Tyeresenko, Petrov – Riaszenszkij, Kokarjov, Soin – Szöv. kap.: Zinutela Biljaletgyinov

Finnország: Raanta (Engren) – Lepisto, Hietanen, Pesonen, Kontiola, Aaltonen – Laakso, Mantyla, Salminen, Korpikoski, Koskiranta – Vaananen, Jalasvaara, Savinainen, Viitaluoma, Pihlstrom – Kukkonen, Melart, Hagman, Anttila, Hytonen – Szöv. kap.: Jukka Jalonen

Játékvezetők: CROFT Ian (USA) , VINNERBORG Marcus (SWE) MORRISON Johnathan (USA) , WILMOT Jesse (CAN).

Tavaly ez a két csapat játszotta az egyik világbajnoki elődöntőt, így nem akármilyen összecsapásra van kilátás.

Az A csoportban Oroszország az első helyen áll kilenc ponttal a finnek nyolc pontja a harmadik helyhez elegendő.

Az oroszok első három mérkőzésüket megnyerték, az USÁ-t szenzációs játékkal verték, utána viszont nagy meglepetésre kikaptak a franciáktól.

A finnek hosszabbításban verték a németeket, a szlovákokat és a franciákat egyaránt két góllal múlták felül, de az USA nem kegyelmezett nekik, 4:1-re kaptak ki tőlük.

Ezek alapján Oroszország tűnik esélyesebbnek, főleg akkor, ha az amerikaiak elleni formát tudják a pályára tenni, mert az ellen kevés csapatnak lehet ellenszere.

A tavalyi elődöntőt nagy fölénnyel, 6:2-re nyerték az oroszok, egyértelmű, hogy a finneknek van miért visszavágni, és hazai pályán erre képesek lehetnek.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 24. Radulov (Kovalcsuk), 59. Kovalcsuk (Tyeresenko, Nyikulin) – 4. Kontiola (Aaltonen, Lepisto), 28. Kontiola (Lepisto), 36. Aaltonen (Pesonen)