Athletic Bilbao – RCD Mallorca 2:1 (vége) | Valladolid – La Coruňa 1:0 (vége) | CA Osasuna – Getafe CF 1:0 (vége)
RCD Espanyol – Real Madrid 1:1 (vége)
Athletic Bilbao
2:1 (1:0)
RCD Mallorca
szombat 11.05.2013, 16:00 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Nagyon kínkeserves győzelmet aratott a Bilbao, ezzel a baszkok valószínűleg már nem eshetnek ki az első osztályból, a Mallorca viszont így marad utolsó a tabellán, és egyre biztosabb, hogy nem tudják kiharcolni a bent maradást! (17:54:53)

90+4
    Dos Santos keverget a hazai tizenhatoson belül, nem sokon múlott az egyenlítő találat!

90
    3 perc lesz a ráadás, ennyi ideje maradt a Mallorcanak, hogy pontot szerezzen

87
    Aurtenetxe a földön, szabadrúgás kifelé. A mérkőzés végén mindent egy lapra feltéve rohamoznak a szigetlakók

83
    Dos Santos végzi el ezt a pontrúgást is, nem sokkal megy mellé a labda, Iraizoz nem érte volna el, ha beljebb megy!

82
    Iraola (ATB) buktatja ellenfelét, újabb szabadrúgás jó helyről a vendégek számára, igaz, ennek a szöge rosszabb

81
    A Mallorca gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Szépítenek a szigetlakók! GIOVANI DOS SANTOS végzi el a pontrúgást, és ballal, remekül tekeri el a labdát a sorfal fölött, Iraizoz nem ér oda a rövidre! 2:1!

81
    Nagyon jó helyről lesz szabadrúgás a Mallorca javára, a távolság 20 méter lehet

80
    Emberhátrányban, két gólos hátrányból nem fog felállni a Mallorca

79
    A Bilbao gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Valószínűleg eldől a mérkőzés! Susaeta remekül megy el a jobb oldalon, éppen a vonal előtt még középre játszik, mivel kiment rá a kapus, két védő áll csak a gólvonalon, a levegőből FERNANDO LLORRENTE félfordulatból, a levegőből szép gólt szerez! 2:0!

78
    Ismét Nsue próbálkozik, a vendégek játékosa félfordulatból lő fölé

77
    A csereként beállt Nsue fejelhetett az üres kapura, hiszen Iraizoz pocsékul mozdult ki, de a labda mellé megy!

76
    Arizmendi harcol ki szögletet a szigetlakók számára

75
    Susaeta bombáz a sorfalba

74
    Hutton tünteti el Herrerat, jogos a lap, ráadásul nagyon jó helyről jöhet a Bilbao!

74
    De Marcos (ATB) van lesen, pedig gólhelyzetben léphetett volna ki a hazaiak támadója

73
    Nagy nehézségek árán tudnak csak felszabadítani a baszkok!

70
    Susaeta centerezését Llorrente várja középen, de a labda elakad a vendégek kapusában!

69
    Muniaint sodorják el a tizenhatoson belül, a játékvezető helyesen kirúgást ítél

68
    Dos Santos lövése jócskán elkerüli a hazaiak kapuját. Ne feledjük, a Bilbao a 24. perc óta emberelőnyben játszik

68
    Második vendég csere: Marti le, Nsue be

67
    Dos Santos harcolna ki szögletet a Mallorca javára, de a vendégek támadója ezúttal nem jár sikerrel

66
    Fernando Llorrente fejel a vendégek kapuja fölé, hatalmas füttyszó a nézőtéren

65
    Köztudott, hogy Fernando Llorrente a szezon végén a Juventushoz távozik, ami egy eléggé elhúzódó huza-vona végén jött létre, érthető tehát, hogy a szurkolók jelentős része ellenérzéssel viselkedik a játékossal szemben. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy az átigazolás körül helyi politikai vita is kirobbant

64
    Dos Santos tör be a hazai tizenhatoson belülre, a negyedik baszk játékos elrúgja előle a labdát

63
    Susaeta középre tett labdájáról nem sokkal marad le Llorrente, aki mintha visszahúzná a lábát, ezért a saját, hazai közönség kezdi el fütyülni és szidni

62
    Arizmendi beadása kikanyarodik az alapvonalon túlra, Iraizoz végezhet el majd kirúgást

61
    Labdabirtoklási arány: 61% – 39%

60
    Hatalmas hazai helyzet marad ki! Muniain lövése levágódik, Llorrente pedig vetődve éri csak el a labdát, és a kapu helyett középre irányít!

54
    Iturraspe adja el a labdát már nem először, a szünetben beállt védekező középpályás eddig sokat hibázik

53
    Iraizoz dobja előre a labdát. Ahogy látszik, a hazaiak mestere sem elégedett a mutatott játékkal, újabb csere készül a baszkoknál

52
    Most a vendégek jöhetnek pontrúgással. Érdekes módon, annyira nem tud dominálni a Bilbao, mint azt hazai pályán, emberelőnyben, a teljesen utolsó Mallorca ellen kellene

51
    Iturraspe veszíti el a labdát, gyorsan fordulnak a vendégek, Marti azonban kisodródott helyzetből csak az oldalhálót találja el!

47
    Ander Herrera hiába lő gólt, a játékvezető érvényteleníti, mert előtte már elhagyta a játékteret a labda!

47
    A vendég alakulat nem cserélt a szünetben

46

Cserélnek a baszkok a szünetben: San José helyén Iturraspe folytatja

1:0 arányban vezetnek a baszkok egy félidőnyi játékot követően a Mallorca ellen. A szigetlakók nem csak emiatt szomorkodhatnak, hiszen a 24. perctől emberhátrányban is játszanak. Aduriz a gólja mellett kihagyott egy büntetőt, ez tartja még meccsben a fehér mezeseket!

45+1
    Teljesen beszorulnak a vendégek, de már nem jutnak lövéshez a csíkos mezesek

45
    1 perc lesz a hosszabbítás az első félidő végén

44
    Muniain nagy sprintet vág ki, de mivel hosszan tolja meg a labdát, oda a hazai kontra

44
    Marti beívelt labdáját Iraizoz húzza le, majd indítja Muniaint

43
    Szabadrúgás a Mallorca javára, beívelés várható

43
    Susaeta kap picit hosszú labdát, így a vendégek izraeli kapusa könnyedén megelőzi a baszk támadót

42
    Járatja a labdát a Bilbao

41
    Susaeta íveli át a pontrúgást a hosszúra, de Muniain (ATB) a kapáslövése előtt lesről lépett vissza

41
    Szabadrúgással jön a Bilbao, Ximo kezelt, neki is van már sárgája!

40
    Dos Santos kap hosszú labdát, baszk kirúgással kezdődik meg az első félidő hajrája

39
    Tisztáz a mallorcai védelem a szögletet követően

39
    Muniain elképesztő cselek után játszana középre, a védőkről szögletre pattan a labda!

38
    Dos Santos lő váratlan helyzetből, a labda jócskán mellé megy, azért Iraizoz veszekszik a védőivel

37
    Susaeta (ATB) van lesen

36
    Labdabirtoklási arány: 55% – 45%

35
    Sikerül tisztázniuk a fehér mezeseknek, akik az utóbbi percekben egyenrangú ellenfelei az emberelőnyben játszó baszkoknak

32
    Tissone lövésébe San José vetődik bele, felélénkültek a vendégek!

29
    Majd 65 percet fog emberhátrányban játszani a Mallorca, ha nem lesz újabb piros lap. Nagyon nehéz helyzetben a szigetlakók

28
    De Marcos beadása bedobásra vágódik

27
    A kihagyott büntető ellenére gól- és emberelőnyben focizhat az Athletic Bilbao!

26
    Aduriz büntetőjét Aouate kivédi, a kipattanó után pedig szabálytalankodnak a vendégek kapusával!

25
    Ximo (MLR) sárgul be reklamálásért

25
    11-es a Bilbao javára!

24
    Fontas (MLR) kapja meg második sárgáját, mehet zuhanyozni! A vendégek játékosa kezezett a tizenhatoson belül!

22
    Az első Mallorca lehetőség! Víctor fejeli kapura dos Santos lágy beadását, azonban Ekiza remekül blokkol fejjel!

19
    Csendesen csordogál a mérkőzés, Aduriz góljával továbbra is 1:0 arányban vezetnek a baszkok a szigetlakók ellen

17
    Könnyedén tisztáznak a hazaiak, a labda egészen Aouateig jut hátra

16
    Dos Santos a földön, az oldalvonal mellől jöhet a Mallorca

15
    Kicsit vissza vett a tempóból a Bilbao, a vendégeken pedig egyáltalán nem látszik, hogy az életükért küzdenek