Athletic Bilbao – RCD Mallorca 2:1 (vége) | Valladolid – La Coruňa 1:0 (vége) | CA Osasuna – Getafe CF 1:0 (vége)
RCD Espanyol – Real Madrid 1:1 (vége)
CA Osasuna
1:0 (0:0)
Getafe CF
szombat 11.05.2013, 20:00 • Reyno de Navarra, Pamplona • Primera División

Egy végig feszült, de jó iramú mérkőzésen az Osasuna otthon tartotta a három pontot. A győzelem teljesen megérdemelt, a hazaiak a mérkőzés egésze alatt sokkal aktívabbak voltak, és helyzeteket is bőven dolgoztak ki. Az Osasunanak ez a győzelem a bent maradási versenyben úgy kellett, mint egy falat kenyér. De még mindig nem dőlhetnek hátra.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (21:51:12)

90+2
    A hazai játékosok már nagyon a végét várják.

90+1
    Llorente kapja a mérkőzés nyolcadik (!) sárgáját.

87
    Colunga próbálkozott meg egy lövéssel. Mellé ment.

86
    Lesen a hazaiak játékosa, szabaddal jöhet a Getafe.

84
    A hazaiak se mennek olyan veszettül, mint a gól előtt. Nekik tökéletes eredmény ez.

83
    De las Cuevas volt lesen, kifelé jöhetnek a vendégek.

82
    León lőtt a kapu mellé.

81
    A hazaiak nem vettek vissza az iramból. nem akarják magukra húzni az ellenfelet.

80
    Alvaro Vazquez áll be Lacen helyére.

79
    Hazai bedobás.

77
    Az Osasuna nagyon masszív csapatnak számít a bajnokságban. Mikor vezetést szereztek a hazaiak, akkor hazai pályán mindig be is gyűjtötték a három pontot.

76
    Eddig bírta a Getafe a nyomást. Megérdemelten vezetnek a hazaiak. 15 perce van a Getafe-nek az egyenlítésre.

75
    Az Osasuna gólt szerzett!
    ARRIBAS fejesével megszerezte az Osasuna a vezetést. Armenteros beívelése után szépen előzte meg védőjét.

75
    Armenteros rúghatja be a hazai szögletet.

74
    Joseba Llorente állt be Nino helyett.

74
    Nino lövését kellett védenie Moya kapusnak.

73
    Colunga lövését védte Fernández.

72
    Nino fejese mellé ment, kifelé jöhetnek a vendégek.

71
    Michel is besárgult. nagyon sok a szabálytalanság a mérkőzésen.

70
    Húsz perc maradt a találkozóból. Ez az egy pont a bent maradásért folytatott küzdelemben sovány az Osasunanak.

69
    Gavilan hagyja el a pályát, helyette Colunga a pályán.

68
    Egy mélységi indítással próbálkoznak a vendégek, a hazai védők könnyen tisztáznak.

67
    Punal kapott sárga lapot. A következő mérkőzésen így nem játszhat.

66
    Továbbra is jó iramú, feszült mérkőzést láthatunk.

65
    De las Cuevas felé egy indítás, a vendégek védője azonban előnyösebb helyzetben volt.

64
    A hazaiak is elszánták magukat a cserére. Ruben ment le a pályáról, helyére Oier állt be.

63
    León íveli be a Getafe szögletét. Nem jelentett veszélyt Fernández kapujára.

62
    León végezheti el a vendégek szabadrúgását.

60
    Lacen kap sárga lapot.

59
    A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete maradt ki. Sola fejese a kapufán csattant. Nagy érik a hazai gól.

57
    Hazai bedobás következhet.

56
    De las Cuevas fejezte be lövéssel az Osasuna támadását.

55
    A hazaiak dominálják a második félidőt is eddig, azonban a Getafe védelme jól zár.

54
    Barrada volt lesen, szabadrúgással jöhet kifelé az Osasuna.

53
    De las Cuevas esett el a tizenhatos vonalánál, a játékvezető semmit nem fújt.

52
    Barrada cselezgetett a hazai tizenhatoson belül, végül szöglettel jöhet a Getafe.

51
    A második félidő elején is nagy az iram.

50
    Lafita volt lesen, kifelé jöhet az Osasuna.

49
    Damiá próbálkozott meg egy átlövéssel.

47
    Rafa lövése után nagy helyzetet hagytak ki a vendégek.

46
    Borja ment le a pályáról, helyére Michel állt be a második félidőre.

46
    A vendégek kezdték a második játékrészt.

46

Bár gól nem született, ennek ellenére egy kifejezetten élvezetes első félidőt láthattunk. Az Osasuna gyakorlatilag végigtámadta az első félidőt, a befejezéssel vannak problémái a hazai csapatnak.
    A találkozó feszültségét jól mutatja a félidő alatt kiosztott három sárga lap is, na meg a sok lap nélküli szabálytalanság.
    Soha jobb mérkőzést! Maradjanak továbbra is velünk.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45
    Lacen lövése ment mellé.

44
    De las Cuevas-t állította meg lesen a játékvezető. Eddig a vendégek lestaktikája jól működik.

43
    Borja kapja a mérkőzés harmadik sárgáját.

42
    Nino próbálkozott lövéssel, mellé ment.

41
    Hazai támadást követően Silva fejezte be lövéssel az akciót.

40

39
    Kis híján gólt kapott a Getafe, miután Ruben fejjel veszélyeztetett.

38
    Szép vendég akció. Jobb oldali beadás után Lafita megelőzve védőjét fejelt a kapu mellé.

37
    A kezdőkörből jöhet szabaddal a Getafe.

36
    Borja meggyógyult, folytatódik a játék.

35
    Borja maradt lenn a gyepen, pillanatnyilag áll a játék.

34
    Barrad volt lesen, jöhetnek a hazaiak.

33
    labdát veszített az Osasuna, ebből indultak meg a vendégek, de végül nem jelentett veszélyt az akció.

32
    Silva kísérletét blokkolja a vendégek egyik védője.

31
    Harminc percnek kellett eltelni, míg a vendégek eljutottak a hazai kapuig.

30
    A Getafe játszotta be szépen a hazai kapu elé a labdát, De Lafita már lesen volt.

29
    Nagyon feszült a találkozó, de ez a tét tudatában érthető is.

28
    Emiliano Armenteros kap sárga lapot.

26
    Armenteros fejese száll Getafe kapuja mellé.

25
    Abszolút egyoldalú a találkozó. A hazaik dominálnak.

23
    Hazai szögletet követően Nino feje szállt mellé. Na ez már komoly gólszerzési lehetőség volt.

22
    De las Cuevas lőtt kapura, az eredmény nem változott. Nagy a nyomás a vendégek kapuján.

21
    Armenteros lövése kerülte el a kaput.

20
    Silva húzogatott a bal oldalon, majd jött is a beadás. A Getafe szögletre mentett.

19
    A Getafe próbálja lassítani a játékot, ezzel megtörni esetleg a hazai lendületet.

18
    A szabadrúgás nem jelentett veszélyt, kifelé jöhet a Getafe.

17
    Rafa sárgult be.

16
    Rafa szabálytalansága után szabadrúgáshoz jut a hazai csapat, Moya kapujától 18 méterre. Szemből, jó szögből veszélyeztethet az Osasuna

15
    Fernández hozza játékba a labdát egy hazaadást követően.

14
    Sola elől tisztáztak a vendégek Moya kapujánál.

13
    Hazai támadások egymásután. Az Osasuna minél hamarabb meg szeretné szerezni a vezetést.

12
    Dobhat az Osasuna. Gyakorlatilag csak a vendégek térfelén folyik a játék.

11
    Egy felurást követően Valera maradt lent a gyepen, de hamar meggyógyult. A vendégek jöhetnek szabaddal.

10
    18 méterről, középről Nino lőtt mellé.

8
    A Getafe alig tudja a labdát megtartani, a hazaiak kezdik jóval aktívabban a találkozót.

7
    Les miatt a vendégek jöhetnek kifelé.

6
    Az első veszélyesnek ígérkező támadás hazai oldalon. Bal oldali beadás jól jött be középre, de végül a labda érintés nélkül hagyta el a játékteret.

5
    Hazai támadás, de a vendégek könnyen megakasztják.

4
    Az első percekben helyzet még nem volt, méregetik egymást a csapatok.

3
    De las Cuevas maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

2
    A hazaiak egy esetleges győzelemmel nagy lépést tehetnének a bent maradásért. Ráadásul az egyik nagy vetélytárs, a Deportivo vereséget szenvedett.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

CA Osasuna: Fernández – Bertrán, Arribas, Rubén, Damiá – Punal, Silva, De las Cuevas, Nino, Armenteros – Sola

Getafe CF: Moya – Valera, Fernández, Rafa, Mané – Borja, Lacen, Pedro Léon, Barrada, Gavilán – Lafita

Játékvezetők: Izquierdo – García, Trejo.

A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 35. fordulójának keretében Osasuna – Getafe mérkőzést rendeznek. A hazaiak a 17, míg a vendégek 8. helyen tanyáznak a bajnokságban. Az Osasuna öt forduló óta nyeretlen a bajnokságban, és ha ma sem nyer, akkor jövőre könnyen a második osztályban találhatja magát a csapat. A tabella hátsó részében nagyon sűrű a mezőny, így 1-1 pontnak is óriási lehetősége lehet a végelszámolásnál. A Getafe viszont Európa-ligás helyre hajt, és a maival még négy fordulója van arra, hogy ezt ki is vívja. Ezért is nem lesz egyszerű a mérkőzés egyik csapat sem.