Lettország – Franciaország 3:1 (vége) | Dánia – Fehéroroszország 3:2 (vége) | Ausztria – Oroszország 4:8 (vége)
Kanada – Szlovénia 4:3 (hosszabbítás vége)
Dánia
3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Fehéroroszország
hétfő 13.05.2013, 16:15A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Kedves Szurkolók!

Nem kisebb a tétje a ma esti Dánia-Fehéroroszország mérkőzésnek, mint a bent maradás. Aki ma nyer, az jövőre is biztosan a legjobbak között folytatja. Nehéz megjósolni a mérkőzés kimenetelét. A fehéroroszok jobb erőkből állnak, valamivel esélyesebbek. De egy mérkőzésen bármi megtörténhet, ráadásul annyira nagy különbség nincs a két csapat között. Kiélezett, harcias mérkőzésre számítunk.

Szurkoljunk együtt!

Dánia: S. Nielsen (Galbraith) – Larsen, Lassen, Jesper B. Jensen, O. Lauridsen, M. Lauridsen, Mads Boedker, R. Nielsen – Mikkel Boedker, Jakobsen, N. Jensen – Hardt, K. Staal, Green – Madsen, Björkstrand, Storm – Poulsen, Dresler, Starkov – J. Jensen

Fehéroroszország: Milchakov (Belinski) – Shinkevich, Goroshko, Maslenikov, Graborenko, Yeronov, Chernaok – Kitarov, Meleshko, Kulakov – Kovyrshin, Koltsov, Ugarov – Stas, Yefimenko, Stefanovich – Demkov, Solomonov, Andryushenko – Kisly, Gavrus

Játékvezetők: Kirk (CAN), Ronn (FIN) – Carlson (CAN), Woodworth

00:01

00:30
    Óvatosan kezdtek a felek.

01:45
    Egyelőre helyzetig még nem jutottak a csapatok.

02:00
    Aktívabban kezdenek az északiak.

02:36
    Meleshko kínálta meg egy lövéssel Nielsen kapust.

03:30
    Mezőnyben korcsolyáznak a felek.

04:15
    Egyelőre keresik a megfelelő lövőpozíciót a játékosok, ritka a kapura lövés.

05:00
    Továbbra is a dánok irányítanak, a fehéroroszoknak gondjaik vannak a támadásépítéssel.

05:48
    Masilenkov (BLR) gáncsolás miatt ül majd két percet.

06:31
    Dánia gólt szerzett!

Emberelőnyből talál be Dánia válogatottja! PHILIP LARSEN a kék vonalról veszi be Milchakov kapuját. A dán játékos góljával vezetést szereznek az északiak.

Gólpassz: Kim Staal és Nichlas Hardt

07:00
    Megérdemelten jut vezetéshez a dán válogatott, aktívabbak voltak.

07:47
    Yefimenko ütközött és úgy látszik, hogy megsérült. A társai segítik le a jégről.

08:15
    Továbbra is a dánok a kezdeményezőbb csapat.

09:00
    Meglehetősen tompán jégkorongoznak a fehéroroszok.

09:15
    Green egyedül korcsolyázhatott Milchakov kapusra, de célt tévesztett.

10:00
    Az első harmad felénél járunk. Eddig a dánok szája íze szerint alakul a találkozó.

11:03
    M. Lauridsen tüzelt a kék vonalról, lövését Milchakov csak kiütni tudta, Starkov pedig nem találta el a korongot, pedig a kapu üresen tátongott.

11:15
    Továbbra sem megy a fehéroroszoknak, impotensek támadásban.

12:25
    Nagy harc a jégen, minden korongért megküzdenek a felek.

13:30
    Nagyon jól védekeznek a dánok, nem engedik lövésig a fehéroroszokat.

14:57

NICKLAS JENSEN révén kétgólos előnyhöz jutnak az északiak! Larsen tüzelt a kék vonalról, Milchakov kapusról kijött a korong, amire Mikkel Boedker csapott le és kihagyhatatlan passzt varázsolt a gólszerző elé.

Gólpassz: Mikkel Boedker és Stefan Lassen

15:30
    A beloruszokat a második bekapott gól sem ébresztette fel.

16:55
    Maslenikov (BLR) bottal ütés miatt kiáll két percre.

17:55
    A kiállítás fele már letelt, az északiak szempontjából eredménytelenül.

19:45
    Nagyon úgy néz ki, hogy változás már nem lesz ebben a harmadban.

20:00

Megérdemelten vezet a dán válogatott. Leszámítva az utolsó percet, abszolút fölényben hokiztak. A fehéroroszok eddig nagyon szürke teljesítményt nyújtanak. És ez még finom megfogalmazás.

Maradjanak velünk!

20:01

20:03
    A második harmad első buliját a szlávok nyerték.

20:15
    N. Jensen lövését fogta Milchakov kapus.

21:22
    M. Lauridsen riogatta Milchakovot.

21:45
    A második játékrészt is a dánok kezdték jobban.

22:05
    Állandóan résen kell lennie a fehérorosz kapusnak.

22:45
    Borzasztó passzív a fehérorosz gárda.

23:00
    Nielsen kapus akár egy kávéra is beülhetne.

24:15
    A fehéroroszok ebben a játékrészben még nem találták el a kaput, az elsőben is csak egy veszélyes lövésük volt. Legyünk őszinték, ez katasztrofális mutató.

24:35
    Lassen tüzelt a kék vonalról, Milchakovról kijött a korong, de N. Jensen nem tudta kapuba juttatni.

25:00
    Eddig a fehérorosz teljesítményt talán egy szóval lehetne jellemezni: harmatgyenge.

25:45
    A fehéroroszok nemhogy a dán kapuig nem jutnak el, de még a semleges harmadba is nehezen.

26:15
    A levegőben lóg az újabb dán gól.

26:36
    Jakobsen (DEN) bottal akasztás miatt áll aki két percre.

27:03

MORTEN GREEN emberhátrányból talált be! Ez a találat jól szemlélteti a fehéroroszok teljesítményét. Háromgólos hátrányba kerülnek a fehéroroszok.

Gólpassz: Nichlas Hardt

27:03
    Kapust cserélnek a beloruszok, Milchakov helyett Belinski a kapuban.

27:30
    Érdekes döntés ez a kapuscsere, hiszen a fehérorosz csapat legjobbja eddig a kapus volt, nem rajta múlott a gyenge teljesítmény.

28:36
    Kiegészültek a dánok.

29:17
    A dánokat lesen állítják meg a játékvezetők.

30:00
    A második harmad feléhez értünk, nagy valószínűséggel egyben a mérkőzés felénél járunk.

30:40
    Staal próbálkozását hárította Belinski kapus.

31:04
    Kapuvasat ütöttek a fehéroroszok! Demkov találta telibe a vasat!

31:18
    Green (DEN) durvaság miatt kiáll két percre.

31:18
    Kisly (BLR) fejre, nyakra irányuló támadás miatt áll ki két percre. Ezen kívül 10 perces személyiben is részesül.

32:10
    Fehéroroszország gólt szerzett!

KONSTANTIN KOLTSOV szánta rá magát egy távoli lövésre, mely után a korong utat talált Nielsen kapujába.

Gólpassz: Oleg Goroshko

33:00
    Vajon befolyásolja ez a gól a mérkőzés kimenetelét?

34:15
    Belisnski kapusnak sincs sokkal könnyebb dolga, mint kollégájának, Milchakov hálóőrnek volt. Neki is állandóan résen kell lennie.

35:00
    A dánok irányítják a mérkőzést, győzelmük egyelőre nem forog veszélyben.

36:36

Feljönnek a fehéroroszok egy gólra! ROMAN GRABORENKO használja ki Nielsen kapus hibáját.

Gólpassz: Andrei Stas és Alexei Ugarov

37:15
    Dresler fejezhette volna be a támadást, de a jobb pozícióban levő Björkstrand-ot kereste, aki előtt az üres kapu tátongott. Az akció azonban nem lett kivitelezve.

38:00
    Két perc van hátra a második harmadból.

38:32
    Nagy kavarodás a dán kapu előtt, de megúszták az északiak.

39:00
    Egy perc van hátra a második játékrészből.

39:36
    O. Lauridsen (DEN) könyökhasználat miatt ül két percig.

40:00

Egy már megvert fehérorosz gárdát hoztak fel a dánok. Könnyelműbben hokiztak az északiak és ráfizettek, mivel újra visszajött a meccsbe a belorusz gárda. Pedig ez nem az ő napjuk, nagyon gyengén játszanak.

40:01

40:30
    Emberhátrányban a dánok.

41:36
    Kiegészült a dán válogatott.

42:05
    Shinkevich próbálkozását Nielsen kapus hatástalanította.

43:06
    Chernaok (BLR) bottal lökés miatt kénytelen lekorcsolyázni két percre.

44:09
    Nagy helyzetek maradtak ki a dán oldalon. N. Jensen közvetlen közelről sem tudott túljárni Belinski kapus eszén, majd a belorusz kapuvas is zengett.

45:06

45:50
    Koltsov löketét hárítja Nielsen.

46:25
    R. Nielsen tornáztatta meg Belinski kapust.

46:36
    N. Jensen előtt adódott lehetőség, aki a fehérorosz kapust "találta meg".

47:00
    Nagy harc a jégen, a fehérorosz gólok jót tettek a találkozó színvonalának.

47:25
    Fokozzák a tempót az északiak, tudják, ha ez marad az eredmény, bármi megtörténhet.

48:15
    Chernaok riogatta a dán hálóőrt.

49:00
    Nyílt a mérkőzés, bármi megtörténhet. 3:0 után és főleg az addigi fehérorosz teljesítmény tudatában nem sokan gondolták volna, hogy visszajönnek a meccsbe a beloruszok.

49:22
    N. Jensen kínálta meg egy lövéssel Belinski kapust, aki védeni tudott.

50:00
    Tíz perc van hátra a záró harmadból.

50:30
    Látványosságot nélkülöz most a játék, inkább a küzdelem dominál.

51:30
    Vajon tartogat még fordulatokat a találkozó?

52:35
    Már hosszabb ideje, hogy nem láttunk kapura tartó lövést. Mezőnyben harcolnak a felek.

53:11
    Yeronov lövéséből nem sokat látott Nielsen, de védeni tud.

54:20
    Jól tartják az eredményt az északiak, nem engedik kibontakozni a szlávokat.

55:00
    Öt perc van hátra a harmadik játékrészből. Vajon a találkozóból is?

55:15
    Fokozzák a tempót a beloruszok, egyenlíteni szeretnének.

56:22
    Beszorulnak a dánok, védekezni kényszerülnek.

57:00
    Lassan kockáztatniuk kell a beloruszoknak.

57:20
    " A legjobb védekezés a támadás" elv szellemében játszanak a dánok, addig sincs veszély a kapujuk előtt.

58:00
    Két perc van hátra a záró harmadból.

58:11
    Talán a mai meccs legjobbja, N. Jensen tüzelt, azonban Belinski védett.

58:30
    Nagyon jól áll a lábán a dán védelem, nehéz dolguk van a fehéroroszoknak.

58:30
    Lekorcsolyázik Belinski kapus, hatan a beloruszok.

59:00
    A záró harmad utolsó percén belül járunk.

59:02
    Belinski újra kénytelen elfoglalni a kapuját.

59:28
    Újra kapus nélkül a fehéroroszok.

59:50
    Nem tudnak nyomást gyakorolni ellenfele kapujára a fehérorosz együttes.

60:00

Érdekes mérkőzést követhettünk nyomon. A dánok jól kezdtek, elhúztak 3:0-ra. A fehéroroszok mintha a pályán sem lettek volna, nagyon gyengén jégkorongoztak. Aztán találtak egy gólt, majd még egyet. Ezzel visszajöttek a mérkőzésbe. Ennek ellenére a dánok jól őrizték előnyüket és ők álltak közelebb a negyedik gólhoz. A végén ugyan támadtak a fehéroroszok, de nem sikerült egyenlíteniük. A mai teljesítményükre nem igen lehetnek büszkék a beloruszok. A dánok meg okulhatnak, hogy nem szabad kiengedni, mert egy pocsék formában levő csapat is okozhat meglepetést.

Köszönöm a figyelmüket! (18:35:45)

Tinta Sándor

Gólok és gólpasszok: 7. Larsen (Staal, Hardt), 15. Jensen (Mikkel Boedker, Lassen), 28. Green (Hardt) – 33. Koltsov (Goroshko), 37. Graborenko (A. Stas, Ugarov)

Fehéroroszország: Milchakov (28. Belinski) – Shinkevich, Goroshko, Maslenikov, Graborenko, Yeronov, Chernaok – Kitarov, Meleshko, Kulakov – Kovyrshin, Koltsov, Ugarov – Stas, Yefimenko, Stefanovich – Demkov, Solomonov, Andryushenko – Kisly, Gavrus