Lettország – Franciaország 3:1 (vége) | Dánia – Fehéroroszország 3:2 (vége) | Ausztria – Oroszország 4:8 (vége)
Kanada – Szlovénia 4:3 (hosszabbítás vége)
Ausztria
4:8 (3:3, 1:3, 0:2)
Oroszország
hétfő 13.05.2013, 19:15 • Hartwall Arena, Helsinki • A csoportos Világbajnokság

Óriási mérkőzést láttunk, másfél harmadon keresztül. Úgy tűnt, hogy érik az újabb meglepetés a vébén, de az oroszok nagyon összekapták magukat, és a második harmad közepétől fokozatosan elhúztak.

A záró harmad is élvezetes játékot hozott, de már igazából tét nélkül játszottak a csapatok. (21:34:25)

Raffl lő ismét, nem talál kaput

Nyílt játékot látunk mindkét csapattóla küzdelem továbbra is, bár a mérkőzés már eldőlt

Oroszország gólt szerzett!
    Petrov játszik vissza a kapu mögül, JEVGENYIJ KUZNYECOV veszi át a korongot, és mivel senki nem támadja, hatalmas lövést zúdít a kapu jobb felső sarkába! Starkbaumnak esélye sem volt a hárításra! 4:8 Assziszt: Petrov

49:30
    Szorongatnak az oroszok

49:06
    Petrov húz kapura jobbról, a kapu elé korcsolyázik, Starkbaum védi a közeli lövését

47:28
    Tyeresenko próbálkozik egy váratlan fonák lövéssel, mellé megy a korong

45:30
    Az osztrákok nem adják fel a támadások lehetőségét, dicséret illet őket ezért, de sok esélyük már nincs az egyenlítésre

44:31
    Pock próbálkozik távolról, Varlamov könnyedén véd

43:35
    Orosz les

43:26
    Vanek lő távolról, takarásból, de mellé megy a korong, nem kell közbeavatkoznia Varlamovnak

Kaptak egy balszerencsés gólt, most szereztek egyet nem kis szerencsével az oroszok, ezzel eldőlni látszik a mérkőzés

41:36
    NYIKITA ZAJCEV jobbról a palánk mellől lövi a kapu elé a korongot, megpattan Lukason és így kerül Starkbaum válla mellett a jobb felső sarokba! 4:7 Assziszt: Petrov

Kicsit késve indult a játék, a jéggel voltak gondok

40:01

Kapura lövések aránya ebben a harmadban: 11:7

Folytatódik az őrület Helsinkiben, szinte folyamatosan csak gólokat látunk, az oroszok viszont szép lassan érvényesítik erőfölényüket, emberhátrányból is gólt tudtak szerezni, ez már lehet, hogy elvesz Ausztria kedvét a záró harmadra.

40:00

39:42
    Osztrák tilos

39:07
    Starkbaum mammuttal hárít egy közeli lövést

38:38

Hátrányból is gólt tudtak szerezni az oroszok, ha ez nem töri meg az osztrákok ellenállását, akkor semmi.

37:17
    SZERGEJ SOIN a bal oldalon mutat be egy lövőcselt, aztán középre korcsolyázva lő kapura, takarásból, Starkbaum nem tud hárítani! 4:6 Assziszt: Kokarjov

36:38
    Tyutyint állítják kii akadályozásért

36:38
    Ketttő a kettőben mennek kapura az oroszok, Nyikulin lövését fogja Starkbaum

36:15
    Raffl kemény lövését hárítja Varlamov, nincs érkező osztrák támadó a kipattanóra

35:11
    Kiegészülnek az osztrákok, sikerült kivédekezni ezt az előnyt

34:30
    Nyikulin hátraadott korongját szerzik meg az osztrákok, ketten húznak kapura, de nem jutnak lövéshez

34:05
    A kék vonalról süvít egy korong Starkbaum kapujára, véd a hálóőr

33:40
    Felállnak az oroszok

33:11
    Peintner csinál butaságot, a palánk melletti ütközés után bottal üt ellenfele karjára, kiáll két percre

Valóban elképesztő mérkőzés, és az osztrákok most sem törtek meg, bátran támadnak tovább.

31:07
    Nem könnyű lépést tartani az eseményekkel, Nyikulin lő középre balról a palánk mellől, a kapu előtt ólálkodó SZERGEJ MOZJAKIN teszi bele a korong útjába az ütőjét, így köt ki Starkbaum hálójában! 4:5 Assziszt: NYikulin, Popv

Az osztrákok támadásban maradnak, komlyan gondolják, hogy ma is meglepetést okozhatnak

27:51
    Ausztria gólt szerzett!
    Baumgartner hozza helyzetbe FLORIAN. IBERERT, aki a beadást választja, de a korong Nyikulin korcsolyájáról a meglepett, és egyben a hárításra esélytelen Varlamov hálójába vágódik! Assziszt.: Baumgartner, Altmann

26:48
    Raffl lő balról, könnyedén véd Varlamov

26:10
    Petrov célozza meg a kaput, Starkbaum hárít

Gyorsan kihasználták az előnyüket az oroszok, hiába, ennyit tesz a rutin, Radulov egyszerű megoldást választott.

24:50
    ALEKSZANDER RADULOV indul visszafelé a koronggal, aztán újra a kapu felé fordul, és kettős takarásból lövi el, Starknbaum lábai között talál a hálóba! 3:4 Assziszt: Kovalcsuk

24:35

24:10
    Hundertpfund áll ki a játék késleltetéséért két percre, újra vezethetnek az oroszok

20:01

Kaput találó lövések az első harmadban: 15:5 (!)

Csodálatos harmadot láthattunk, szép gólokkal, sok akcióval, és fordulattal. Az oroszok kétgólos előnyét fordították meg az osztrákok, de kettős előnyből végül mégis egyenlíteni tudott Oroszország.

20:00

Fordulatos mérkőzést látunk, szenzációs, gólra törő hokival mindkét oldalon!

18:32
    ILJA NYIKULIN kapja a korongot a jobb oldalon, fonákkal bombázza kapura, Swettének esélye sincs a hárításra, mire felemelné a kezét, már a bal felsőben van a korong! 3:3 Assziszt: Medvegyev, Kovalcsuk

18:12
    Pockot állítják ki 2+10-re, kettős előnyben az oroszok

16:52
    Baumgartnert állítják ki két percre

Elképesztő, kétgólos hátrányból fordított Ausztria!

15:56
    Vanek lő a bal oldalról, MICHAEL RAFFL jól szúr bele a korongba a botjával, Varlamov ezt sem tudja hárítani! Szép találat volt! 3:2. Assziszt: Vanek és Hundertpfund.

13:25
    Oberkopfler lő csaknem a kék vonalról, a szédítő sebességű korongot bravúrral fogja Varlamov

11:00
    Gyorsan kiegyenlítettek az osztrákok, és komoly támadásokba kezdtek a kicsit megzavarodott Oroszország ellen

09:08
    Gyorsan kihasználják az osztrákok az emberelőnyt, Pock lövésébe THOMAS VANEK ér bele a kapu előtt, a megpattanó korongot Varlamov nem tudja hárítani. Assziszt: Pock, Raffl

09:04
    Anyiszimov áll ki újra, bottal akasztásért, előnyben ismét az aosztrákok

08:53
    Lukas lőhet balról kapura, Varlamovról éppen MICHAEL IBERER elé pattan a korong, ő közelről helyez a hálóba! 1:2 Assziszt: Lukas

08:15
    IGOR KOVALCSUK a kék vonalról passzol jobbra, Radulov vezeti tovább a korongot, majd jól lövi középre, ahol Kovalcsuk könnyedén továbbít a kapuba! 0:2 Assziszt : Radulov

07:32
    Kiegészülnek az oroszok

06:50
    Három a kettőben mennek kapura az oroszok, mellé lőnek nagy helyzetben

05:45
    Raffl lőhet kapura jobbról, Varlamovról kijön a korong, de még időben rátenyerel

05:32
    Anyiszimovot ki is állítják két percre, hivatalosan akadályozásért, előnyben az osztrákok

05:32
    Anyiszimov tör kapura, elsodor kaput kapussal együtt, de nem tudja hálóba gyötörni a korongot

04:20
    Tyeresenko lövi középre a korongot jobbról a palánk mellől, Kovalcsuk a hosszú saroknál várja, de egy védő még beleér, így nem tudja kapura tenni

03:52
    Gyors ellenakció az osztrákoktól, Lakos lőhet jó helyzetből, Varlamov fogja a korongot

02:30
    Lassan eszmélnek az osztrákok a gyors gólból, az első jó támadásukra még várni kell

01:25
    Gyors góllal kezdenek az oroszok, Popov ad középre nagyon jó ütemben, ALEKSZANDER PEREZSOGIN közelről fonákkal vágja Swete hálójába a korongot! 0:1 Assziszt: Mozjakin és Popv.

00:01

Ausztria: Swette (Starkabaum)– Pock, Lakos, Raffl, Vanek, Hubndertpfund – Schumnig, Lukas, Oberkopfler, Peintner, Baumgartner – Altmann, Iberer, Latusa, Kristler, Herburger – Reichel, Klimbacher, M. Iberer, Schuller – Szöv. kap. Manny Viveiros

Oroszország: Varlamov (Kosecskin) – Nyikulin, Birjukov, Tyereshenko, Radulov, Kovalcsuk – Tyutyin, Medvegyev, Mozjakin, Popv, Perezsogin – Gyeniszov, Bjelov, Anyiszimov, Petrov, Kuznyecov, Zajcev, Loktionov, Kokarjov, Soin – Szöv. kap.: Zinutela Biljaletgyinov

Játékvezetők: CROFT Ian (USA) , RANTALA Aleksi (FIN) KILIAN Jon (NOR) , WILMOT Jesse (CAN).

A helsinki csoportban az aosztákok az utolsó előtti helyen állnak 5 ponttal, le tudták győzni az utolsó helyezett Lettországot, és nagy meglepetésre, hosszabbításban Szlovákiát is.

Azóta a finnek megszórták őket, így várják most az oroszokat, akik viszont meglepetésre kikaptak Franciaországtól, és nem meglepetésre Finnországtól is.

Világbajnokságon kétszer találkoztak az utóbbi 10 évben, és természetesen mindkétszer Oroszország győzött, igazi szenzáció volna, ha ma nem így történne.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:15 - kor kezdődik.
    Gólok és gólpasszok: 9. Iberer (Lukas), 10. Vanek (Pock, Raffl), 16. Raffl (Vanek, Hundertpfund), 28. F. Iberer (Baumgartner, Altmann) – 2. Perezsogin (Mozjakin, Popv), 9. Kovalcsuk (Radulov), 19. Nyikulin (Medvegyev, Kovalcsuk), 25. Radulov (Kovalcsuk), 32. Mozjakin (Nyikulin, Popov), 38. Soin (Kokarjov), 42. Zajcev (Petrov), 50. Kuznyecov (Petrov)