Lettország – Franciaország 3:1 (vége) | Dánia – Fehéroroszország 3:2 (vége) | Ausztria – Oroszország 4:8 (vége)
Kanada – Szlovénia 4:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Kanada
4:3 (0:2, 2:1, 1:0)
Szlovénia
hétfő 13.05.2013, 20:15 • Hala Globen, Stockholm (Sweden) • A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Elérkeztünk a 2013-as A-csoportos jégkorong VB-hez, amit ezúttal Finnország és Svédország közösen rendez meg. A 16 válogatott két nyolcas csoportra van osztva, ahonnan az első 4-4 csapat jut tovább a kieséses szakaszba

8. Szlovénia 1 pont

Kanada már biztosan a csoport első két hely valamelyikét szerzi meg, amennyiben első helyen szeretne végezni, Szlovéniát feltétlenül le kell győznie. Szlovénia ezzel szemben az életéért küzd, ha ma nem győz, jövőre elveszíti az A-csoportos tagságát!

Kanada: Dubnyk (Smith) – Dillon, Robidas, Hamhuis, Campbell, Schultz, Harrison, Brodie – Ladd, Giroux, Stamkos – E. Staal, Simmonds, Read – Hall, Duchene, Eberle – J. Staal, Skinner, O'Reilly

Szlovénia: Gracnar (Kristan) – Gregorc, Robar, Pretnar, Kranjc, Pavlin, Kovacevic, Tavzelj, Tosic – Sabolic, Ticar, Jeglic – Urbas, M. Rodman, D. Rodman – Pajic, Koren, Razingar – Golicic, Pance, Music

Játékvezetők: Jerábek (CZE), Kaval (USA) – Dehaen (FRA), Schrader (GER).

00:01

00:13
    A kanadaiak piros mezben és fekete alsóban, míg a szlovénok fehér mezben és fekete nadrágban lépnek ma jégre

03:21
    A kapuvasról Gracnarra pattan a korong, a kapusnak még sikerül rátenyerelnie a pakkra a gólvonal előtt!

05:12
    Dillon próbálja kétszer is begyötörni a korongot a szlovén kapuba!

05:42
    Újabb kanadai lehetőség marad ki!

05:53
    Szlovénia gólt szerzett!
    GÓÓÓL! A semmiből vezetnek a fehér mezesek! JAN URBAS elé kerül a korong, aki egészen közelről kapura lő, Dubnyk belekap, de a pakk becsorog a kapujába! 0:1!
    Gólpassz: David Rodman

07:45
    Skinner kapáslövése pattan a szlovén kapusról oldalra!

08:36
    GÓÓÓL! Mi történik! Újabb fehér mezes kontra, ismét JAN URBAS ugrik ki, aki kegyetlenül kilövi a hosszú felsőt! 2:0!

09:19
    A szlovénok rendesen megcibálták az oroszlán bajszát, nézzük, a juharlevelesek miként reagálnak!

10:48
    Brodie kerül tiszta lövőhelyzetbe, lapos kísérletét védi Gracnar!

11:22
    Emberelőnyben Kanada! Razingar (SLO) megy ki 2 percre bottal akasztásért

11:40
    Simmods lő kapásból egy kapu mögül visszatett korongot, Gracnar hárít!

13:57
    Robidas játszik Eric Staalhoz, aki azonban túl közel van a szlovén kapushoz, és nem tud gólt ütni!

15:54
    Stamkos korcsolyázik keresztbe a szlovénok kapuja előtt, keresi a lövőhelyzetet, de nem tud kapura fordulni, a bekkek útját állják

19:20
    Urbas töri el a korongot, így a lövése ezúttal nem okoz problémát Dubynk számára

19:48
    Stamkos (CAN) megy ki 2 percre gáncsolásért

20:00

Kanadai helyzetekkel indult az első harmad, azután Jan Urbas kétszer megvillant, és a legnagyobb meglepetésre ezekkel vezet Szlovénia 2:0 arányban a juharlevelesek ellen az első harmadot követően.
    Ne feledjük, a szlovének emberelőnyben kezdhetik meg a második játékrészt!

Kanada gólt szerzett!
    GÓÓÓL! MATT DUCHENE ravasz lövése átcsorog a szlovén gólvonalon! 1:2!
    Gólpassz: Jay Harrison és Jordan Staal

22:51
    GÓÓÓL! Egyenlítenek a piros mezesek! Stamkos kerüli meg a szlovének kapuját, ráhúzza a pakkot a ketrecre, ezt még védi Gracnar, a kipattanóval Giroux fordított irányból kerüli meg a kaput, visszapasszol STEVEN STAMKOS elé, aki a fekvő kapus fölött a hálóba emel! 2:2!
    Gólpassz: Claude Giroux

23:50
    Gyorsan válaszoltak a piros mezesek, három perc alatt eltüntették az első harmadban összeszedett hátrányukat

27:17
    GÓÓÓL! Hihetetlen, újra vezetnek a szlovénok! A buli TOMAZ RAZINGAR elé kerül, aki messziről tüzel, a korong a kanadai kapuban köt ki! 2:3!
    Gólpassz: Luka Tosic és Rok Pajic

28:50
    Gracnar fog egy kanadai lövést, a buli a kapuja elől jöhet

29:19
    Gracnar tenyerel rá a pakkra, erősödik a piros mezesek nyomása!

30:40
    Sabolic elől vetődve ment az egyik kanadai bekk, szép megmozdulás volt

31:26
    Emberelőnyben a juharlevelesek: Pajic (SLO) áll ki két percre bottal akasztásért

32:22
    Felállnak a kanadaiak

32:45
    Stamkos nem találja el a szlovén kaput

33:00
    Robidas passzol lövés helyett, pedig jó pozícióban volt a kanadai bekk!

33:26
    Kiegészül Szlovénia, marad a 2:3

34:01
    Hamhuis kerüli meg a fehér mezesek kapuját, de a fonákkal visszatett korongja nem jut el egyetlen csapattárshoz sem

34:06
    A bedobás a szlovén kapu elől következhet

34:25
    Kranjc (SLO) megy ki 2 percre fogásért, esély az egyenlítésre!

38:10
    Robidas kapáslövése nem volt a legtisztább helyzetből, nem is lesz belőle komolyabb bonyodalom

38:26
    Kiegészül Szlovénia válogatottja, egymás után a második emberhátrányt vészelték át Gracnarék

39:01
    A második harmad utolsó perce kezdődik meg

39:45
    Utolsó rohamra indulnak a piros mezesek

40:00

2:1 arányban nyeri a második játékrészt a sokkal esélyesebbnek kikiáltott Kanada, de még így is egy gólos hátrányban van az életükért küzdő Szlovéniával szemben. A juharlevelesek nagyon gyorsan egalizáltak, aztán Razingar gólja megtörte a lendületüket, majd utána talán kicsit ki is engedtek Eric Staalék. Folytatás hamarosan!

41:30
    Elképesztő jelenetek a szlovén kapu előtt! A kanadaiak mintha rögbi meccsen lennéne, próbálják átvinni a korongot a gólvonalon, de ott a kapus mellett még két védő fekszik a vonal elé! Kicsit mókás jelenet is volt!

42:55
    Ismét megnyomja a harmad elejét Kanada, mint ahogyan azt az első két játékrészben is tették

43:28
    Dubynk teszi ki oldalra a pakkot, így elkerüli a bulit a kapuja előtt

44:50
    Sikerül átmenetileg felszabadítaniuk a fehér mezeseknek, akik hősiesen védekeznek, és őrzik a soványka kis előnyüket

45:40
    Teljesen beszorulnak a szlovének

46:37
    Urbas lép ki a jobb oldalon, a centerezése azonban nem ér célba

47:09
    GÓÓÓL! Nem bírta a nyomást a fehér mezes alakulat! BRENDEN DILLON érkezik középen, lekezeli a korongot, van ideje megnézni, hova célozzon, és végül Gracnar jobb válla fölött helyez a kapuba! Erős lövés volt, a szlovén hálóőr nem védhetett! 3:3!
    Gólpassz: Taylor Hall és Jeff Skinner

48:30
    Lássuk, mennyi erő maradt még a fehér mezes szomszédainkban, akiknek kevés lehet a hosszabbításos győzelem