Szlovákia – USA 4:1 (vége) | Franciaország – Niemcy 2:3 (hosszabbítás vége) | Csehország – Norvégia 7:0 (vége)
Lettország – Finnország 2:3 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Franciaország
2:3 (1:1, 1:0, 0:1)
Niemcy2
kedd 14.05.2013, 15:15A csoportos Világbajnokság

Megérdemelt német győzelem született végül. Többet tettek érte, mint a franciák és kilenc ponttal a csoport ötödik helyén végeznek. A franciák hét ponttal a hatodik helyet szerzik meg, mert nem valószínű, hogy Lettország az esti meccsen pontot tudna szerezni a finnek ellen, akik elsők akarnak lenni a csoportban és elkerülni az USA vagy Oroszország csapatát a negyeddöntőben. (17:45:29)

61:05
    Németország gólt szerzett!
    ERHOFF CHRISTIAN az NHL sztárja nem hibázik. Közelről védhetetlenül a fölső sarokba lövi a pakkot, és eldönti a mérkőzést. Gólpassz: Goc Marcel.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Sikerült a németeknek az egyenlítés a harmadik felvonásban.Jobban játszottak, de a győzelmet már nem sikerült kiharcolni a rendes játékidőben. Hosszabbítás következik.

60:00
    Befejeződött a 3. harmad.

59:20
    Kiegészült a francia csapat

59:00
    Gyenge az emberelőny eddig, lassan lejár a két perc, és semmit sem sikerült a németeknek kidolgozni

58:05
    Les (Németország)

57:50
    Nagy német lehetőség megszerezni a győztes gólt.

57:18
    Kiállítás a franciák csapatából, 2 perc Besch

57:15
    Úgy néz ki hosszabbításban fog eldőlni a meccs.

55:10
    Desrosiers lövését éles szögből, ismét Zepp biztosan védi.

54:30
    Jól játszik most a jégen lévő francia sor, sikerült nyomás alatt tartani a német kaput. Da Costa lövését védi végül Zepp

53:00
    Ismét Huet birtokában a pakk

52:50
    Nagy kavarodás Zepp kapuja előtt, több francia lövés is lepattan.

52:10
    A másik oldalon Goc N. bombája után reklám szünet.

51:50
    Treille kemény lövését védi Zepp

50:50
    Tilos felszabadítás (Franciaország)

50:35
    A németek aktívabbak ezekben a percekben, de nem tudnak igazán nagy helyzetbe kerülni és átvenni a vezetést.

49:30
    Erhoff lövését védi Huet

49:00
    Egy palánkról visszapattant korongra tenyerel rá Huet kapus.

48:30
    25:28 a lövések aránya eddig a mérkőzésen a németek javára.

47:40
    Krueger szóló. Huet bravúr.

47:20
    Nyílt a mérkőzés, mindkét csapat egyformán esélyes a győzelem megszerzésére.

46:30
    Zepp véd. Reklám szünet következik

45:50
    Sorozatban sok pontatlan francia lövés

45:00
    Kevés a megszakítás ebben a harmadban, folyamatos a játék.

44:05
    Fleury lövését védi Zepp

43:30
    Most rám cáfolnak a franciák benyomják a német csapatot.

42:45
    Aktívabbak a németek a harmad elején, megérdemelt az egyenlítő találat

41:24
    WOLF MICHAEL egy kipattanó korongot Huet kapusról visszakotor az üres kapuba. Gólpasszok: Hordler Frank

41:00
    Rankel szépen korcsolyázta körbe a kaput, majd veszélyesen visszapasszolta a korongot.

40:08

40:01

A németek nem tudták kihasználni a sok emberelőnyt a franciák találtak egy gólt, és ezzel az egy góllal vezetnek az utolsó harmad kezdete előtt. 15 perc szünet után folytatjuk a közvetítést.

40:00

39:30
    Huet kiüti Hordler lövését

39:00
    Francia nyomás az utolsó perc elején

37:55
    Seidenberg kerül nagy helyzetbe és közelről fölé lövi a ziccert.

Franciaország gólt szerzet!
    ROUSSEL ANTONIE belenyúl a botjával egy lövésbe és a hálóba irányítja a pakkot. Gólpassz nélkül.

34:30
    Nagyon visszaesett az iram ebben a harmadban

33:50
    Zepp kapus mutat be egy könyebb védést

33:00
    5:4 a második harmadban eddig a kapura lövések aránya a franciák javára.

31:55
    Ullmann jobboldalról szép lövést ereszt el Huet kapusra

31:00
    Eseménytelen a játék ezekben a percekben, amolyan szabadon választott korcsolyázást láthat a helyi közönség.

27:15
    Nagyon fegyelmezetlen a francia csapat, ez már a hatodik kiállításuk a meccsen.

26:07

25:20

24:40

23:16
    Kiállítás a franciák csapatából, 2 perc Betrand

22:45
    Német nyomás a franciák harmadában, körbe passzolgatják a pakkot.

20:01

Kiegyenlített mérkőzést láthat a Hartwall arénában a finn közönség. Két gól, közepes iram, sok kiállítás , és jó kapus teljesítmények jellemezték az első harmadot. Hamarosan folytatjuk a második felvonással.

17:32
    ERHOFF CHRISTIAN a körök közül a bal felsőbe bombáz. Gólpasszok: Ullmann Christoph, Greilinger Thomas

17:08
    Nagy német nyomás a kettős emberelőnyben.

16:54
    Újabb francia kiállítás Manavian 2 perc

16:40
    Nagy kavarodás Huet kapus előtt a kapuvasra is rápattan a korong, végül rá fekszik a pakkra a kapus

16:00
    Kiszakadt a zsák a kiállításokkal, de egyik csapat sem tudja kihasználni az előnyt.

13:20
    Nagy küzdelem a palánknál a pakkért, végül a franciák hozzák el.

11:00
    Lassan lejár a német előny, sok a passz lövés nélkül.

10:20
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a németek, csak a befejezés hiányzik.

09:22
    Kiállítás a franciák csapatából, 2 perc Manavian

09:00
    Erhoff keményen oda szegezett egy franciát a palánkra, majd Bertrand egy lövést küld Zepp kapujára.

08:25
    Desrosiers megszökik egy pakkal és egyedül korcsolyázhatott a kapura, de csak egy gyenge fonák lövés lett a vége.

07:10
    A másik oldalon Treille veszélyeztett. Zepp kapus szépen véd.

06:45
    Ullmann elhozza a bulit, de nem sikerül a németeknek bent maradni a francia harmadban.

06:25

06:15
    Megnyugodtak a csapatok és visszavettek most az iramból, javarészt a középpályán folyik a játék.

05:10
    Meunier éles szögből majdnem meglepte Zepp kapust

04:25
    Hager lövése a kék vonalról a kapu mellett suhan el.

03:35
    Gyors a játék, le föl váltakoznak a támadások mindkét oldalon

02:30
    A gól után újabb francia lövés Zepp kapujára

01:42
    Szépen kijátsszák a franciák az előnyt, és DESROSIERS JULIEN az üres kapuba ütheti a pakkot. Gólpasszok: Besch Nicolas, Treille Yorick

01:00
    Kiállítás a németek csapatából, 2 perc Baxmann

01:00
    Mindjárt az elején német nyomás a francia kapura. Huet kapus többször is védésre kényszerült.

00:10
    A bulit a franciák hozzák el

00:01

A csapatok már vigyázban hallgassák a himnuszokat.

Szlovákia győzött az Egyesült Államok ellen és bejutott a negyeddöntőbe, úgy hogy ezen a meccsen már csak a végső helyezés a tét.

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu – Bachet (A), Hecquefeuille – Janil, Besch – Moisand – Treille Y., Meunier (C), Desrosiers – Fleury, Bellemare (A), Treille S. – Henderson, Roussel, Da Costa – Ritz, Raux, Guttig – Bertrand

Németország: Zepp (Endras) – Ehrhoff (C), Ankert – Baxmann, Hordler – Goc M., Muller – Kreuger – Rankel (A), Schutz, Goc N. – Wolf, Ullmann (A), Gogulla – Kink, Tripp, Seidenberg – Mauer, Greilinger, Hager – Pietta

Játékvezetők: Baluska(SVK), Reieber(SUI) – Blumel(CZE), Morrison(USA).

Elérkeztünk a csoportmérkőzések utolsó játéknapjához. Helsinkiben és Stockholmban is egyaránt egy továbbjutó hely a negyeddöntőbe még kiadó. A mai francia-német párharcnak csak akkor van tétje ha a nap első mérkőzésén Szlovákia nem szerzi meg a győzelmet rendes játékidőben az USA ellen.

Ha nem sikerül a szlovákoknak nyerni, akkor ezen a meccsen dől el a negyedik továbbjutó csapat neve a negyeddöntőbe. Teljesen nyílt a mai mérkőzés, kicsivel a németek mellett szól a papírforma, de ez nem jelent semmit a pályán dől el minden, és ha még lesz esély a továbbjutásra akkor nagyon kiélezett mérkőzés várható.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:15 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 2. Desrosiers (Besch, Treille), 35. Rousel – 18. Erhoff (Ullmann, Grelinger), 42. Wolf (Hordler), 62. Erhoff (M.)

Niemcy2: Zepp (Endras) – Ehrhoff (C), Ankert – Baxmann, Hordler – Goc M., Muller – Kreuger – Rankel (A), Schutz, Goc N. – Wolf, Ullmann (A), Gogulla – Kink, Tripp, Seidenberg – Mauer, Greilinger, Hager – Pietta

Játékvezetők: Baluska(SVK), Reieber(SUI) – Blumel(CZE), Morrison(USA)