Szlovákia – USA 4:1 (vége) | Franciaország – Niemcy 2:3 (hosszabbítás vége) | Csehország – Norvégia 7:0 (vége)
Lettország – Finnország 2:3 (hosszabbítás vége)
Csehország
7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Norvégia
kedd 14.05.2013, 16:15 • Hala Globen, Stockholm (Sweden) • A csoportos Világbajnokság

Védési hatékonyság (%): 100.0 ill. 80.56

A csehek szó szerint lemészárolták a norvégok a záró fordulóban, ezzel megelőzték az északiakat, és bejutottak a negyeddöntőbe, mondanunk sem kell, teljesen megérdemelten!
    Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját és a táblázatot!

60:00

59:30
    A csehek taktikusan tartják a pakkot, a norvégok utolsó percben mutatott játéka tükrözi az egész meccses teljesítményüket

59:01
    Beléptünk az utolsó percbe, a norvégoknak ennyi idejük maradt a szépítésre – emberelőnyben

58:23
    Plekanec (CZE) megy ki 2 percre fogásért

58:03
    Francouz óriási véd! Továbbra sincs norvég gól!

54:35
    Ez már nagyon megalázó az északiak számára, szerencséjük, hogy már biztosították a bent maradásukat

53:32
    Kapust cserélnek a csehek is, Francouz a jégen

53:32
    Csehország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Összeomlottak a norvégok! IRGL elé kerül a korong, aki hátrafelé korcsolyázva egy lövőcsellel elfekteti a kapust, majd a hálóba emel! 7:0!
    Gólpassz: Jiri Novotny és Petr Hubácek

53:11
    GÓÓÓL! RADIM VRBATA megkerüli a norvég kaput, alig támadják, ezt még fogja Volden, a duplázását azonban már nem! 6:0!
    Gólpassz: Martin Haznzal

52:40
    Thoresen húzza el a korongot a cseh kapus mellett, majd fonákkal fejezné be a támadást, kapuvas!

52:28
    Újabb Pavelec védés, úgy látszik, a norvégok szeretnének szépítő gólt ütni
    Gólok és gólpasszok: 2. Fleischmann (Plekanec), 8. Fleischmann (Plekanec, Tlusty), 12. Tlusty (Plekanec), 28. Hanzal (Voracek, Hudler), 40. Michálek, 54. Vrbata (Hanzal), 54. Irgl (Novotny, Hubácek)

Csehország: Pavelec (Francouz) – Zidlicky, Cáslava, Michálek, Smíd, Hejda, Nakládal, Kutlák – Fleischmann, Plekanec, Tlusty – Hudler, Hertl, Vorácek – Vrbata, Hanzal, Koukal – Hubácek, Novotny, Irgl – Tenkrát
    Norvégia: Haugen (Volden) – Holös, Bonsaksen, Trygg, Tollefsen, Ödegaard, Bastiansen, Sörvik – Hansen, Skröder, Röymark – Holtet, K. A. Olimb, Thoresen – Forsberg, Roest, M. Olimb – Spets, Ask, Martinsen – Dahlström

Játékvezetők: Johansson (SWE), Ronn (FIN) – Dahmen (SWE), Seljanin (RUS)