Szlovákia – USA 4:1 (vége) | Franciaország – Niemcy 2:3 (hosszabbítás vége) | Csehország – Norvégia 7:0 (vége)
Lettország – Finnország 2:3 (hosszabbítás vége)
Csehország
7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Norvégia
kedd 14.05.2013, 16:15 • Hala Globen, Stockholm (Sweden) • A csoportos Világbajnokság

Védési hatékonyság (%): 100.0 ill. 80.56

A csehek szó szerint lemészárolták a norvégok a záró fordulóban, ezzel megelőzték az északiakat, és bejutottak a negyeddöntőbe, mondanunk sem kell, teljesen megérdemelten!
    Nézzük meg a mérkőzés statisztikáját és a táblázatot!

60:00

59:30
    A csehek taktikusan tartják a pakkot, a norvégok utolsó percben mutatott játéka tükrözi az egész meccses teljesítményüket

59:01
    Beléptünk az utolsó percbe, a norvégoknak ennyi idejük maradt a szépítésre – emberelőnyben

58:23
    Plekanec (CZE) megy ki 2 percre fogásért

58:03
    Francouz óriási véd! Továbbra sincs norvég gól!

54:35
    Ez már nagyon megalázó az északiak számára, szerencséjük, hogy már biztosították a bent maradásukat

53:32
    Kapust cserélnek a csehek is, Francouz a jégen

53:32
    Csehország gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Összeomlottak a norvégok! IRGL elé kerül a korong, aki hátrafelé korcsolyázva egy lövőcsellel elfekteti a kapust, majd a hálóba emel! 7:0!
    Gólpassz: Jiri Novotny és Petr Hubácek

53:11
    GÓÓÓL! RADIM VRBATA megkerüli a norvég kaput, alig támadják, ezt még fogja Volden, a duplázását azonban már nem! 6:0!
    Gólpassz: Martin Haznzal

52:40
    Thoresen húzza el a korongot a cseh kapus mellett, majd fonákkal fejezné be a támadást, kapuvas!

52:28
    Újabb Pavelec védés, úgy látszik, a norvégok szeretnének szépítő gólt ütni

52:18
    Helyzet a fehér mezesek előtt! Thoresen próbálkozását fogja másodszorra Pavelec!

51:34
    Hubácek lövése is elkerüli Volden ketrecét, továbbra is szinte csak a csehek próbálkoznak

51:23
    Novotny lapos lövése zúg el a norvég kapu mellett

50:45
    Vrbata lövi kapura a pakkot, végül Hanzal ismételne, kisebb tömegjelenet alakul ki a norvégok kapuja előtt

50:01
    Egészen elképesztő, 29:9 a kapura lövések aránya

48:25
    Fleischmann lövése megy el keresztben Volden kapuja előtt

47:48
    A bedobás a semleges harmadból következi majd, teljesen veszélytelen a norvég támadójáték

47:14
    Ritka pillanat, a norvégok felállnak létszámazonosságnál a cseh harmadban

46:43
    Vorácek lövése irányt változtat egy bekken, és egészen érdekes, hulló felével szerűen esik a norvég kapu felé, de elkerüli azt

45:47
    Vrbata próbálja megszeliditeni a korongot, de mire sikerül neki, ketten körbeveszi és végül szerelik a cseh játékost

45:11
    A bedobás a semleges harmadból következhet

43:50
    Nagyot esett a színvonal az előző két harmadhoz képest, ami valahol azért várható volt

42:45
    Sörvik átadása nem jut el a címzetthez

40:47
    Fleischmann óriási helyzetével indul a záró harmad, minden ott folytatódik, ahol abbamaradt, támadásban a csehek!

40:01

Nézzük meg az első két harmad statisztikáját:
    Lövések: 25 (12,13) illetve 8 (4,4) lövés
    Emberelőny: 2/1 illetve 5/0
    Kiállítások: 10 illetve 4 perc
    Védési hatékonyság (%): 100.0 ill. 80.00

Tovább növeli előnyét a cseh válogatott, a piros mezesek gyakorlatilag már a negyeddöntőben érezhetik magukat!
    A norvég válogatott nagyon rosszul játszik, az eddigi 40 játékperc alatt nyolcszor lőtt csak kapura, ami irtózatosan kevés! A fehér mezesek nem érdemelnek győzelmet, és valószínűleg még döntetlent sem fognak elérni! Nagy kérdés, hogy a csehek mennyire engednek ki a záró harmadra a biztos előnyük tudatában.

40:00

40:00
    GÓÓÓL! A dudaszó pillanatában tovább növeli előnyét Csehország! MICHÁLEK lő a kék vonalról, a korong a kapus bal válláról a kapuvasra pattan, onnan pedig a kapuba! 5:0!

37:45
    A norvégok szinte kapura sem tudnak lőni, az eddigi majd 38 perc alatt mindössze nyolcszor próbálkoztak! Ez nagyon kevés!

32:57
    Tollefsen elé pattan a korong, a norvégok csapatkapitánya azonban jó helyzetből a blokkba lő

31:52
    A bedobás a kezdőkörből lesz

31:15
    Az eddig nem életük tornáját játszó csehek ma kifejezetten tempós, élvezetes hokit mutatnak, magabiztosan vezetnek 4:0 arányban a nem egy súlycsoportban lévő norvégok ellen

30:50
    Veszélyesen visszatett korong a norvég kapu mögül, de a pakk nem talál meg piros mezes játékost

30:15
    A bedobás a fehér mezesek harmadából jöhet

29:51
    Volden védi a lepkéssel Novotny életerős lövését, a korong kipattan, de eltakarítják a norvégok!

29:31
    Pavelec dobja oldalra a korongot

28:10
    A csehek vannak olyan rutinosak, hogy innen nem engedik ki a győzelmet – és a továbbjutást – a kezükből

27:56
    GÓÓÓL! Valószínűleg eldől a mérkőzés! Voracek lövését védi Volden, a kapus próbálja a botossal elütni a pattogó korongot, ami így MARTIN HANZAL elé kerül, a cseh játékos az üres kapuba lő! 4:0!
    Gólpassz: Jakub Voracek és Jiri Hudler

26:16
    Fleischmann ugrana ki a bal oldalon, de a korong érdekesen pattogott a cseh játékos előtt, így a bekkek szerelni tudják

25:00
    Haznazl lövését fogja Volden, a norvég kapusról nem jön ki a korong

24:23
    A bedobás a semleges harmadból jöhet

23:16
    Fleischmann dönthette volna el a meccset, de Volden véd a mamuttal! Jót tett a kapuscsere a fehér mezeseknek, azóta nem kaptak gólt!

22:40
    Kiegészül Csehország, az 5. előnyét sem tudja kihasználni Norvégia. Így nem lehet győzni

22:31
    Tollefsen életerős lövését fogja Pavelec, buli jön a kapuja elől!

22:15
    Ismét felszabadítanak a piros mezesek

21:45
    Hatalmas Pavelec védés után folytatódik a mérkőzés és a norvég előny!

Védési hatékonyság (%): 100.0 ill. 75.00

Átrobogott a cseh gyorsvonat a norvég állomáson, végig mezőnyfölényben játszottak a piros mezesek, és lehetne sokkal nagyobb is a különbség!
    Jelenleg semmi nem mutat arra, hogy a norvégok fel tudnának állni, így viszont a csehek fognak bejutni a negyeddöntőbe!

20:00

19:49
    Már nem változik az eredmény a végén

19:01
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce

18:58
    Voracek kap remek korongot kapáslövésre, de nem találja el a norvégok kapuját!

16:34
    Tlusty (CZE) ül le 2 percre magas bottal való játékért, esély a szépítésre a norvégok előtt

16:16
    A jobbnál jobb helyzetet keresik a csehek, már az első harmadban eldönthetik a mérkőzést, ha ütnek még 1-2 gólt!

15:27
    Vrbata ugrik ki ziccerben, ám kissé dadog a korong, így nem születik meg a negyedik cseh találat, Volden hárít!

12:06
    Kapuscsere a norvégoknál, Volden a jégen!

12:06
    Nakládal (CZE) ül le 2 percre bottal lökésért, 4 a 3 ellen a norvégok a jégen!

11:27
    GÓÓÓL! 4 a 4 ellen növeli előnyét a cseh csapat, a norvég kiállított visszajöhet! Gólszerző: JIRI TLUSTY! 3:0!

08:36
    A bedobás a csehek kapuja előtt lesz, aki most beszorulnak a védekező harmadukba

07:46
    Emberelőnyben a norvégok! Koukal (CZE) ül le 2 percre gáncsolásért

07:18
    GÓÓÓL! TOMAS FLEISCHMANN kerüli meg a norvég kaput, majd fonákkal, egy bekkel a nyakán kötényt húz Haugennek! 2:0!
    Gólpassz: Tomas Plekanec és Jiri Tlusty

06:27
    Michálek lövése kerüli el nem sokkal a norvégok kapuját!