Puskás Akadémia FC – Tatabánya 0:1 (vége) | Győr – Gyirmót 0:1 (vége)
ETO FC Győr
0:1 (0:0)
Gyirmót FC Győr
péntek 24.05.2013, 18:00 • ETO Park, Győr • Merkantil Bank Liga

Végig a Gyirmót irányította a mérkőzést, óriási helyzeteket hagytak kihasználatlanul, de a hajrában Oross egy jól eltalált lövéssel megszerezte a vezetést, és egyben a győzelmet is a vendégeknek.

Ezzel a három ponttal a Gyirmót FC már mindenképpen bronzérmes a bajnokságban. (19:52:51)

92
    Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Bellar, bejön Varga.

92
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Csizmadiáról pattan OROSS MÁRTON elé a labda, aki 18 méterről nagy erővel kilövi a jobb alsó sarkot! 1:0

90
    A nemrégiben beállt Németh sárgul be durvaságért

90
    Oross beadását kifejelik a hazai védők, majd Csizmadia kezére pattan a labda, kifelé szabadrúgás

84
    Oross lövésszerű beadásába Kelemen teszi bele a fejét, szöglet jön, ami veszélytelen, kifejelik a védők

82
    Erős beadását Oross 8 méterről fejeli fölé

81
    Oross lő 30 méterről ballal, jócskán a kapu mellé/fölé

79
    Németh indul meg jól középen, a védők csak kergetik, de nagy helyzetből 18 méterről fölé lő a cserecsatár

Nagy nyomás alatt tartják az ETO kapuját a vendégek, de a gól továbbra is hiányzik

77
    Tóth ad jó labdát Fitosnak a jobb oldalon, aki az ötös sarkáról lövi telibe a jobb kapufát

76
    Fitos ível be jobbról nagyszerűen, Oross 10 méterről kapásból lő fölé

75
    Erős indítja a balösszekötő helyén Magasföldit, aki egy pattanás után lövi el, kevéssel a jobb felső mellé

72
    Németh 28 méteres lövését védi Deli

72
    Gévay indításánál Tóthot állítják meg lesen

71
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Balog, bejön Fitos.

70
    Balog marad lenn egy szerelés után, ápolni kell a pályán

69
    Paget indítását Balog szép mozdulattal emeli ki Bellar elől

68
    Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Matetits, bejön Németh.

67
    Erős szögletét Magasföld csúsztatja meg, de felszabadítanak a védők

65
    Erős jobboldalról ível be szabadrúgást, Vida húzza le

62
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Tölgyesi, bejön Oross.

62
    Gévay ad be tökéletesen balról, Tóth mozdul jól a labdára, de a csúsztatását Vida védi

60
    Tóth szépen tesz vissza egy labdát lövésre, Cseri lőhet 17 méterről, de jócskán mellé

Huszáros rohamokkal kezdte a második félidőt a Gyirmót, de eddig csak helyzetekig jutottak

51
    Csere a Gyirmót FC Győr-nél/nál: lemegy Laki, bejön Erős.

51
    Csere a Győri ETO FC-nél/nál: lemegy Vankó, bejön Serfőző.

46

Hajtós félidőn vagyunk túl, a Gyirmót több helyzetet dolgozott ki, kapufát is lőttek, de a vezetést nem sikerült megszerezniük a lelkes hazai csapat ellen

45
    Magasföldi lő szabadrúgást 26 méterről, a bal felső sarokra tartó labdát Vida tolja a kapu fölé

44
    Hajba beadását Magasföldi csúsztatja meg 8 méterre a kaputól, Vida bravúrral véd

42
    Kozma megy el a bal szélen, a beadása a kapu mögött landol

41
    Matetits jól látja meg, hogy Deli kint áll a kapujából, 32 méterről emelne, de fölé megy a labdája

40
    Matetits szögletét Paku a rövid saroknál berobbanva fejeli mellé

39
    Kozma kap jó labdát a bal szélen, Balog ment szögletre Bellar elől

38
    Az utóbbi percekben a középpályán zajlik a játék, a kapuk nem forognak veszélyben

30
    A mérkőzés első 10 perce a Gyirmóté volt, ezután magára talált a hazai csapat, de a nagy helyzeteket a vendégek alakították ki, de ki is hagyták őket

30
    Vankó íveli jobbról a szabadrúgást, Deli húzza le a kaputól 4 méterre

29
    Gévay buktatja Matetitset, szabadrúgással jöhet az ETO

27
    Laki indul meg középen a labdával, 25 méterről lő ballal, kevéssel a bal kapufa mellé

25
    Matetits három jó csel után ad be jobbról lövésre, de nincs érkező ember

24
    Tóth kap nagyszerű labdát középen, jól lép, ki de mielőtt lőhetne, Kálmán szereli

22
    Nagy indul meg a jobb oldalon, szögletre szerelik, a beadást Csizmadia kevéssel fejeli a jobb sarok mellé

20
    Paku szabálytalankodik haza támadás során Baloggal, kifelé jön a szabadrúgás

18
    Hajba nagy bedobása után zavar a hazai védelemben, Tóth emeli a bal kapufára labdát, majd felszabadítanak a védők

17
    Paku indítaná Kozmát a bal szélen, Csizmadia keresztez

15
    Magasföldi lőhet 22 méterről szabadrúgást jó helyzetből, elcsavar a sorfal fölött, de Vida vetődve véd

13
    Kálmán sárgul be Tóth buktatásáért

12
    Cseri lő 22 méterről, lepattan egy védőről a labdája, Nagy csapna le rá, de lesen volt az elrúgás pillanatában

1

Győri rangadót játszanak ma este a másodosztályban, aminek a presztízsen túl inkább csak a Gyirmótnak jelent tétmeccset.

A vendégek ugyanis megszerezhetnék a nyugati csoportban a harmadik helyet, és egy érem akkor is szépen csillog, ha bronzból van, és nem ér feljutást.

Az ETO kettes számú csapata a 13. helyen áll a táblázaton, ők már biztosan a harmadik osztályban folytatják, mert az NBI-es klubok tartalékegyüttesei nem kerülhetnek feljebb ennél az új kiírás szerint.

A Győrnek egyszer sikerült nyernie idén hazai pályán, míg a Gyirmót már négyszer győzött idegenben az utóbbi három hónap során, így nem kell latolgatni különösebben az esélyeket, minden jel arra mutat, hogy a városi rangadót ők nyerik.

Az egymás ellen lejátszott 9 mérkőzésükből hatot nyert a Gyirmót, mindössze egyet a Győr, nem valószínű, hogy ezt a statisztikát éppen ma javítják a hazaiak.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Gólok: 92. Oross

Lapok:   13. Kálmán (ETO), 90. Németh (ETO)

ETO FC Győr: Vida – Kálmán, Lang, Paku, Matetits (68. Németh), Kelemen, Paget, Kozma, Bellar (92 Varga), Vankó (51. Serfőző), Papp
    Gyirmót FC Győr: Deli – Nagy G, Csizmadia, Balog (71. Fitos), Gévay, Tölgyesi (62. Oross), Hajba, Cseri, Magasföldi, Laki (51. Erős), Tóth

Játékvezetők: Gyarmati II Tibor – Demeter János, Török Katalin