Real Madrid – CA Osasuna 4:2 (vége) | Barcelona – Málaga CF 4:1 (vége) | Sevilla – Valencia 4:3 (vége)
Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 2:2 (vége) | RCD Mallorca – Valladolid 4:2 (vége) | Levante – Real Betis 1:1 (vége)
Granada – Getafe CF 2:0 (vége) | La Coruňa – Real Sociedad 0:1 (vége) | Real Club Celta de Vigo – RCD Espanyol 1:0 (vége)
Real Zaragoza – Atlético Madrid 1:3 (vége)
Levante UD
1:1 (0:0)
Real Betis Balompié S.A.D.
szombat 01.06.2013, 21:00 • Ciutat de València • Primera División

Igazságos döntetlen született a mérkőzésen. Az első félidőben a hazaiak voltak aktívabbak és veszélyesebbek, majd a vezetést is sikerült megszerezniük. Ezt követően viszont a Betis ragadta magához a kezdeményezést, és egymásután vezette a támadásokat, ami gólt is eredményezett. Egy kifejezetten élvezetes és jó mérkőzést láthattunk, igaz kicsit sok volt a szabálytalanság.
    A kollégáim nevében is köszönöm, hogy egész évben velünk tartottak a spanyol bajnokságban, most egy hosszabb szünet következik, aztán újult erővel találkozunk a 2013/2014-es szezonban. (22:53:36)

90+2
    Rios cselezget a középpályán, majd jól is passzol. Végül tisztáztak a védők.

90+1
    Casto kap sárga lapot.

90
    Három perc lesz a hosszabbítás.

90
    A hazaiak végezhettek el szabadrúgást a tizenhatos vonaláról. Nem jelentett veszélyt.

90
    Nono kapott sárga lapot.

89
    A vendégek rúghattak szabadrúgást, a középre belőtt labdát kivágják a hazaiak.

88
    A vendégek dobhatják be a labdát, de nem sokáig maradt náluk.

87
    Rodas kapott sárga lapot.

86
    Navas rúghatja ki a labdát.

85
    Garcia még bírja a birkózást a vendég védőkkel. Ezúttal a védők győztek.

84
    Dorlan Pabon helyére Alvaro Vadillo állt be.

83
    A hazaiak támadása könnyen elhalt.

82
    Valdo helyére Nabil El Zhar állt be.

81
    Juanlu próbálkozott lövéssel, nem jelentett problémát a vendégek kapusának.

80
    Tíz perc maradt hátra a mérkőzésből.

79
    Garcia tört előre, könnyen szerelik.

78
    A hazaaik passzolgatnak kényelmesen, mintha a döntetlen is elég lenne nekik.

77
    Nikos Karabelas ment le a pályáról. helyére Juanlu állt be.

75
    Bal oldalon építkezett a Betis, beadásig már nem jutottak.

74
    A hazaiak végezhetnek el szabadrúgást.

73
    Továbbra is sok a szabálytalanság, meglehetősen akadozik a játék.

72
    Az első félidőhöz képest változott a mérkőzés képe, most a Betis játszik jobban.

71
    Támadt a Betis, majd a hazai tizenhatoson belül buktatták az egyik vendégjátékost. Elmaradt a büntető, véleményes a dolog megítélése.

70
    Nono ment be Jorge Molina helyett.

69
    A sokadik hazai szögletet Michel rúgta be..Semmi veszély.

68
    Michel lövése akad el a blokkban.

67
    A Betis gólt szerzett!
    Mekkora gól!!!! JORGE MOLINA 18 méterre a kaputól, gyönyörűen kilőtte a bal felsőt. Navasnak esélye se volt.

65
    Miért kellett várni a vendégeknek ezzel a játékkal? Kifejezetten aktívak a gól óta.

64
    Valdo felé egy hosszú labda, hiába szedte a lábát a hazai játékos, már nem tudta befutni.

63
    Amaya beívelt szöglete után a gyepen marad az egyik hazai játékos. Hamar meggyógyul.

62
    Szögletet rúghatnak a vendégek.

61
    A bekapott gól óta aktívabb a Betis, jóval többet támad.

60
    A vendégek végezhetnek el szabadrúgást..

59
    Campbell rúgja fölé-mellé a labdát.

58
    Molina fordult rá a labdára, és közelről lőtt kapura. A lövés elakadt az egyik hazai védőben. komoly figyelmeztető jel a hazaiaknak.

57
    Felfokozott hangulatban mind a két együttes.

56
    Növelhette volna előnyét a hazai együttes. Michel szépen passzolt Garcianak, aki viszont nem tudta ellőni a labdát Casto mellett. Nagy helyzet volt

55
    Campbell esett el a tizenhatoson belül, nincs büntető, mivel nem is bántották.

54
    Joel Campbell áll be Salva Sevilla helyére.

53
    Sevilla rúgja be a vendégek szögletét. Nem jelentett veszélyt.

52
    Megérdemelten vezet a Levante, sokkal többet tettek eddig a gólért, mint ellenfele.

51
    Levante gólt szerzett!!
    Egy szabadrúgást követően PEDRO RIOS megelőzve védőjét gyönyörűen fejelt a kapuba. Karabelas rúgta középre a labdát.

49
    Ott folytatódik a mérkőzés, ahol a szünetben abbamaradt, támad a Levante.

48
    Rios bonyolódott cselbe a vendégek tizenhatosa előtt, majd Diop rá is lőtte. Nem volt veszélyes.

47
    Kétségbeesetten mentett az egyik Betis védő, bedobással jöhet a Levante.

46
    A Betis kezdte a második játékrészt.

46

Gól nélküli, de közel nem eseménytelen első félidőn vagyunk túl. A hazaiak birtokolják többet a labdát, és kapura is jóval veszélyesebbek, mint a vendégek. Egy kifejezetten feszült, jó iramú mérkőzést láthattunk eddig. Kíváncsian várjuk a második félidőt.
    Maradjanak velünk.

45
    1 perc lesz a ráadás.

45
    Távoli lövéssel próbálkoztak a hazaiak, csemege Castonak.

44
    Casto rúghatja mezőnybe a labdát.

43
    A vendégek továbbra is alig-alig tudják megtartani a labdát.

42
    Rios is besárgul.

41
    A hazai szögletet könnyen kivágják a vendégek, majd lesen áll meg a Levante támadása.

40
    Öt perc maradt hátra az első félidőből. Navas rúgja ki a labdát.

39
    Perez kap sárga lapot.

38
    Szokatlan jelenet, a vendégek járatják a labdát a Levante térfelén.

37
    Garcia lövése a blokkban akad el.

36
    Ruben Garcia íveli be a hazai szögletet.

35
    A játékosok nem kímélik egymást, csoda hogy eddig csak két sárga lapot osztott ki a játékvezető.

34
    Iborra volt lesen, kifelé jöhet a Betis.

33
    Sevilla csapott fel mészárosnak, jött is a sárga lap.

31
    Navas rúgja ki a labdát.

30
    Kicsit csapkodó, pontatlan a játék. A játékvezetőnek is gyakran kell a sípjába avatkozni, igaz csak apró szabálytalanságok vannak.

29
    Iborra ment el bal oldalon, majd a középre beadott labdáját Rios tette volna kapura, azonban a vendégek egyik játékosában elakadt a labda. A közönség kezet reklamál. A visszajátszásból nehéz egyértelműen eldönteni.

27
    Jó iramú, kifejezetten élvezetes a mérkőzés.

26
    Valdo volt nem először lesen a mérkőzésen, kifelé jöhet a Betis.

25
    Amaya tarolta le a hazaiak egyik játékosát, szabaddal jöhet a Levante.

24
    A félidő közepére valamelyest kiegyenlítetté vált a játék, bár a hazaiak még mindig aktívabbak.

23
    Hazai szöglet következhet.

22
    Garcia adta be rosszul a labdát.

21
    Robert Acquafresca ment le a pályáról, helyére Michel állt be.

20
    Pabon találta el a kaput, gól azonban nem született.

19
    Bal oldali Betis akciót könnyen lekapcsolják a hazaiak.

18
    Navasnak passzolják haza a labdát, majd a hazai kapus a mezőnybe vágja.

17
    Egyértelműen a hazaiak az aktívabbak, ugyanakkor már a vendégek is eljutottak néhányszor a hazai kapuig.

16
    Acquafresca lövése kis híján gólt eredményezett. Megúszta a Betis.

15
    Valdót ugratták ki, szépen át is vette, de picit kisodródva már nem tudta helyezni a labdát, fölé rúgta. Mindenesetre eddig ez volt a legnagyobb lehetőség.

14
    Jobb oldali támadás végén Rios próbálta meg beadni a labdát, lecsúszott a lábáról.

13
    A beívelt szögletet könnyedén kifejelik a hazaiak, majd Acquafresca bonyolódik cselbe.

12

11
    Ruben Garcia kapja a mérkőzés első sárga lapját.

11
    Üde kivételek egyike....Navasnak kell játékba avatkozni.

10
    A vendégek nem igazán tudják átlépni a felezővonalat, már a saját térfelükön letámadja őket a Levante.

9

8
    Valdo volt lesen. Jobban kezdte a mérkőzést a hazai csapat.

7
    Acquafresca volt lesen, kifelé jöhet a Betis.

6
    A hazaiak dobhatják be a labdát.

5
    Navas végzi el a szabadot, előre rúgott labdáját viszont kivágják a vendég védők.

4
    Iborrát terítették le, áll a játék.

3
    A hazaiaknak tét nélküli a találkozó, ellenben a Betisnek kell, kellenek a pontok.

2
    Megvan a mérkőzés első kísérlete is. Pabon próbálkozott lövéssel, mellé ment.

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1

Levante Unión Deportiva: Navas – Rodas, Vyntra, Navarro, Karabelas – Iborra, Diop – Ríos, Valdo, García – Acquafresca

Real Betis Balompié S.A.D.: Casto – López, Paulao, Amaya, Nacho – Castro, Pérez, Benat, Pabón – Sevilla, Molina

Játékvezetők: Fernando Teixeira – Victoriano Díaz, Manuel Torre.

Elérkeztünk a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 38., egyben utolsó fordulójához. Vannak már lezárt kérdések, de sok kérdőjel is maradt a végére. Például a kieső csapatok, a BL-ben való indulást érő negyedik hely csak az utolsó körben fog eldőlni. Hogy csak a legfontosabb kérdéseket említsük....
    A Levante – Betis találkozónak a hazaiak szempontjából semmi jelentősége nincs, ha csak az nem, hogy szépen szeretnének búcsúzni a hazai közönségtől. Annál inkább van tétje a találkozónak a vendégek számára. A Betis az Európa Ligában szeretne indulni, így közel nem vehetik félvállról a találkozót.
    Szurkoljunk közösen az utolsó fordulóban, aztán a nyári pihenőt követően ősszel ismét találkozunk.