Real Madrid – CA Osasuna 4:2 (vége) | Barcelona – Málaga CF 4:1 (vége) | Sevilla – Valencia 4:3 (vége)
Rayo Vallecano – Athletic Bilbao 2:2 (vége) | RCD Mallorca – Valladolid 4:2 (vége) | Levante – Real Betis 1:1 (vége)
Granada – Getafe CF 2:0 (vége) | La Coruňa – Real Sociedad 0:1 (vége) | Real Club Celta de Vigo – RCD Espanyol 1:0 (vége)
Real Zaragoza – Atlético Madrid 1:3 (vége)
Deportivo La Coruňa
0:1 (0:1)
Real Sociedad
szombat 01.06.2013, 21:00 • Riazor Stadion • Primera División

A Real Sociedad ezzel a győzelemmel kiharcolta a negyedik helyet, így a BL-selejtezőkön lesz érdekelt, a Deportivo La Coruna viszont kiesett az élvonalból!

Drámai mérkőzés volt, de igazából a helyzetkihasználás döntött, a Sociedad kevés komoly helyzetéből egyet gólra váltott, míg a hazaiak nagyon bizonytalanok voltak a kapu előtt, hiszen többször is csak centikre voltak a góltól. (22:53:05)

94
    Lamas 25 méterről próbálkozik, ez is magasan fölé

Nagy erőkkel támad tíz ember ellen a Depor, de úgy tűnik nem tudnak gólt lőni

93
    Riki cselei a jobb oldalon, nem tud beadni, túlvezeti az alapvonalon a labdát

92
    Pizzi beadását Riki kézzel próbálja kapura húzni, közben eljátssza, hogy lerántják, sárgát kap

91
    Salamao beadását Martinez blokkolja

4 perc a hosszabbítás

Griezmann csúnyán felrúgja Oliveirát, örülhet, hogy sárgával megússza az esetet

Elszabadulnak az indulatok egy kicsit a végére, de érthető az események fényében

88
    Pizzi nagyon jól ad be, de kevéssel elszáll a labda a támadók feje fölött, Gonzalez hozza ki

87
    Pizzi beadását kifejelik

86
    Csere a Real Sociedad-nél/nál: lemegy Prieto, bejön Ansotegi.

84
    Pizzi beadása után a védők felfejelik a labdát, Aguirre próbál hozzáférni, de szabálytalankodik, szabadrúgás kifelé

79
    Csere a Real Sociedad-nél/nál: lemegy Illaramendi, bejön Chory.

Nagyon szorítja már az idő a hazaiakat, ebből kiesés lesz....

78
    Pablo beadását Bravo húzza le a rövid saroknál

76
    Silvio lő 18 méterről, kijön Bravóról, Riki a kipattanóval eltalálja a kapust, Aguirre fejese pedig a felső lécről pattan a játéktéren kívülre

76
    Beadás balról, ezt is kivágják a Sociedad védői

75
    Pablo beadása után Bravo elvéti a labdát, a hosszú saroknál Salomao bevetődve próbál kapura fejelni, de túl gyorsan érkezik a labda, nem tudja irányítani, fölé megy a kísérlete 4 méterről

73
    A beívelés után Aguilar fejel a kapu elé, a védők kifejelik, Lamas fordulna kapura a labdával, de szerlik

73
    Riki cselezget három védő között, szabadrúgást kap, mert felrúgják, 20 méterről próbálkozhatnak a hazaiak

71
    Pizzi ível be jobbról, Oliveira bevetődve emel a kapu fölé 5 méterről

Húsz perce maradt a Deportivónak, hogy megfordítsa az eredményt, különben búcsút mondhat az első osztálynak

70
    Csere a Real Sociedad-nél/nál: lemegy Vela, bejön Zurutuza.

68
    A szabadrúgást Illaramendi lövi, könnyedén véd Aranzubia

67
    Lamas rúgja fel Agirretxét 30 méterre a kaputól, sárgával bűnhődik

66
    Riki ad be ismét balról, González fejeli ki menetrendszerűen

Kettővel vezet a Sevilla már a Valencia ellen, ez nagyon rossz hír a hazaiaknak, ezt a meccset nem nagyon fogja kiengedni a kezéből a Real Sociedad

63
    Pizzi ad be balról Bella fejeli ki

62
    Riki ad be most jobbról, Martinez szabadít fel a kapu előtt

A Sevilla ismét vezet a Valencia ellen, így a Sociedad ismét a negyedik az élő táblázaton

60
    A szöglet veszélytelen

60
    Riki ad be balról, González ment, de úgy hogy a fejese a jobb kapufáról kerül szögletre

59
    Vela indul meg a jobbösszekötő helyén, lőhetne is akár, de cselekbe bonyolódik, így nem lesz ebből helyzet

Közben egyenlít a Valencia Seviilában, a Mallorca pedig két góllal vezet már, ezek nem jó hírek a csapatoknak

57
    Pablo ível be az oldalvonal mellől a jobb oldalról, Bravo húzza le a labdát az ötösön

56
    Csere a Deportivo La Coruna-nél/nál: lemegy Aythami, bejön Oliveira.

53
    Agurretxe cselezget a 16-os vonalánál, lövésre tenné le Velának, szerelnek a védők

52
    Most ezekben a percekben a Sociedad tarja a labdát, nem enged kezdeményezni a Depornak

49
    Aguilart kell ápolni, fejbe találta a labda

48
    Valeron lő 21 méterről kapásból, de kevéssel a jobb sarok mellé

A sevillai mérkőzésen a hazaiak fordítottak az első félidő végén, így ezzel az eredménnyel a Sociedad a negyedik!

47
    Lesen állítják meg Rikit egy előre vágott labda után

46
    Csere a Deportivo La Coruna-nél/nál: lemegy Gama, bejön Salomao.

46

Bajban van a Deportivo, pedig nem játszanak rosszul, sok helyzetük volt, de a nagyobbakat a Real Sociedad alakította ki, egyet ezekből értékesítettek is, ezzel vezetnek a vendégek.

Akiknek ez is kevés a negyedik helyhez, mert a Valencia is vezet Sevillában. A Depor pedig jelenleg kieső helyen áll, mert a Celta Vigo és a Mallorca is vezet egy góllal hazai pályán.

46
    Gama beadását kifejelik a védők

45
    1 perc a hosszabbítás

45
    Aguilar lő 18 méterről, Bravo véd vetődve a bal sarok előtt

45
    Gama indítja Valeront a bal szélen, aki rájátszik egy szabálytalanságra, megússza ő is a sárgát

44
    Aythami szabálytalan most Prietóval szemben, örülhet, hogy megússza a második sárgát

Aythami kap sárgát buktatásáért

A Valladolid egyenlít Mallorcán, de ez nem változtat most a Depor helyzésén, továbbra is kiesők

39
    Griemann és Bella akcióját hárítják a védők, kirúgás jön

38
    Silvio rúgja fel Martinezt egy sárgáért cserébe

38
    Vela kap teljesen üresen egy labdát Griezmanntól, 11 méterről fölé tudja rúgni!

36
    Griezmann indítja Agirretxét, jól lép közbe Aythami

36
    Jobb oldalról ívelnek be Riki felé, de a csatár lemarad a labdáról, igaz kevéssel

35
    Valeron elől ad haza Martinez

34
    28 méterről jöhet most szabadrúgással a Sociedad, Griezmann lövi el, gyengén, mellé is megy jócskán a labda

33
    Valeront indítják a szabadrúgással, aki egy cselt csinál az alapvonal közelében, de a beadását kivágják a védők

32
    22 méterről jöhet szabadrúgással a Deportivo, Rikit rúgják fel a védők

32
    Valeron ad jó labdát Rikinek, aki 18 méterről szúrja rá ütemtelenül, Bravo bravúrral védi a bal felső előtt

27
    Illiramendi borítja fel Pablót 28 méterre a kaputól, a szabadrúgást blokkolják a védők

25
    Silvio a 16-os bal sarkánál csinál befelé két cselt, és 17 méterről lő kevéssel a bal sarok mellé

Ezzel a góllal jelenleg sima kieső a Depor

22
    A Real Sociedad gólt szerzett!
    Agirretxe jó cselekkel tör be a 16-oson belülre, 14 méterről lő, Aranzubiáról kipattan a labda, a jobb oldalon érkező ANTOINE GRIEZMANN elé, aki kapásból továbbít a jobb sarokba! 0:1

Ismét Gama indítása a bal szélen, a védők lépnek közbe

És most már a Celta Vigo és a Mallorca is vezet, így a Depor jelen állás szerint kiesik!

17
    Gama indítja Silviót a balösszekötő helyén, kicsit hosszú a labda

Közben a Valencia megszerezte a vezetést a Sevilla ellen, így a Sociedad nem érheti el a BL-selejtezős negyedik helyet

15
    A szöglet után Gama kerül nagy helyzetbe, az ötös sarkáról a kimozduló Bravóba lövi a labdát

6
    Vela jó cselekkel tör előre, két védő között lő kapura 22 méterről, Aranzubia könnyedén véd

5
    Vendég szöglet jön a jobb oldalról, Valeron a rövid saroknál rosszul ér bele, a saját kapujára pattan róla a labda, Aranzubia vetődve véd

4
    Agirretxe lépne ki középen, Castro lép közbe jól

3
    Hazai szöglet jön jobbról Pizzi adja be, a rövid saroknál szabadítanak fel a védők

1
    Bal oldalról ívelnek be a vendégek, de a kapu fölé száll a a labda

1

Az utolsó forduló nem mindennapi izgalmakat tartogat a spanyol futball kedvelőinek, nem beszélve a csapatokról.

A Real Sociedad még versenyben van a BL-selejtezőt érő negyedik helyért, ám ehhez szinte biztosan győznie kellene, mert a vetélytársa, az előtte két ponttal vezető Valencia a senki földjén tartózkodó Sevilla otthonába látogat, és ott a győzelem nem éppen lehetetlen vállalkozás.

Azonban Deportivo La Coruna nem a senki földjén található, hiszen akár még utolsó is lehet, ha kikap és az őt üldöző három csapat győz. Ami nem is lehetetlen, mert ezek kivétel nélkül olyan gárdákkal találkoznak, akiknek már nem oszt nem szoroz az utolsó forduló.

Vagyis a hazaiaknak csak a győzelem jelentené a biztos bennmaradást.

A hazaiaknak volt egy négyes győzelmi sorozatuk a tavasszal, de azóta három döntetlent játszottak, kétszer kikaptak és csak az Espanyolt sikerült odahaza 2:0-ra legyőzniük.

A Sociedad is változó formát mutat, az utóbbi hat mérkőzésük felén döntetlent játszottak, és két győzelem mellett van egy vereségük is, azt még a Getafe otthonában szenvedték el.

Az egymás elleni eredményeik kiegyensúlyozottak, de az utóbbi 15 évben mindössze kétszer tudott nyerni a Real Sociedad La Corunában.

Nagyon nehéz mérkőzés elébe néz tehát mindkét csapat, a tét óriási, és így lesz izgalom bőven.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 22. Griezmann

Lapok:   38. Silvio (DEP), 40. Aythami (DEP), 67. Lamas (DEP), 81. Aranzubia (DEP), 85. Aguirre (DEP), 88. Oliveira (DEP), 92. Riki (DEP) – 30. Bergara (RSC), 82. Zurutuza (RSC), 88. Griezmann (RSC)   84. Bergara (RSC)

Deportivo La Coruňa: Aranzubia – Pablo, Aythami (56. Oliveira), Castro, Silvio – Aguilar, Lamas – Gama (46. Salomao) Valeron, Pizzi – Riki
    Real Sociedad: Bravo – Martinez, González, Martinez, Bella – Bergara, Illiramendi (79. Chory) – Vela (70. Zurutuza), Prieto, Griezmann – Agirretxe

Játékvezetők: Fernandez Borbalan