Magyarország_dup – Szlovákia 30:31 (vége) | Magyarország_dup – Szlovákia 30:31 (vége)
Magyarország_dup
30:31 (16:15)
Szlovákia
szombat 15.06.2013, 19:00 • Szeged • EB Selejtező

A végére igencsak parázs hangulatúvá váló mérkőzésen nem sikerült megszerezni az egy pontot, így egy hazai pályán elszenvedett vereséggel ér véget a magyar válogatott London óta húzódó hosszú szezonja. Ami a lényeg, hogy a fiúk ott vannak a januári dániai EB-n, így nem véletlen, hogy a közönség vastapssal búcsúzik a válogatottól! Mi is köszönjük a figyelmet, hamarosan a Brazília-Japán Konföderációs Kupa nyitó meccsel folytatjuk közvetítésünket itt az onlajnok.com-on! (20:43:33)

60
    Mérkőzés vége. (30:31)

60
    Lelének nem sikerült bedobnia szabaddobást. (30:31) (30:31)

60
    Petrót kiküldik, de hiába állt a hatoson belül, csak időn túli szabaddobás. (30:31) (30:31)

60
    Balogh labdát szerez, de nem sikerül leindítani a szlovákokat. Mocsai Lajos viszont időt kér. 8 másodpercünk maradt! (30:31) (30:31)

60
    24 másodperccel a vége előtt egy eladott labda után a szlovákok támadhatnak. Vendég időkérés. (30:31) (30:31)

59
    STRANOVSKY a jobb alsóba lövi a hetest. Vezetnek a szlovákok egy perccel a vége előtt! (30:31) (30:31)

59
    Szlovák betörés, majd Zubai szabálytalansága után vendég büntető jöhet! (30:30) (30:30)

59
    Kocsi Andrást kiállítják, pedig Kukucka csak elcsúszott. Emberhátrányban fejezzük majd be a meccset. (30:30) (30:30)

58
    HARSÁNYI GERGELY kilövi az alsót! (30:30) (30:30)

Kopco a kiállított. (29:30) (29:30)

58
    VOLENTIC töri meg az öt perces gólcsendet, aki szélről talál a magyar kapuba. (29:30) (29:30)

57
    Zubai marad lent, akit ápolni kell, de hamarosan újra talpon a magyar beállós. (29:29) (29:29)

56
    Stochl lábbal tolja ki Császár hetesét! (29:29) (29:29)

56
    Zubainak ismét a bejátszott labda, de kimarad a lövése, viszont büntetőt harcol ki. (29:29) (29:29)

55
    Balogh találja el a jobb kapufát, így marad az egál. (29:29) (29:29)

54
    Sok a technikai hiba mindkét oldalon. A magyarok támadhatnak a vezetésért. Erre a közönség is felélénkült. (29:29) (29:29)

52
    Vadkerti és a kipattanó után Zubai ziccere is kimarad, a büntetőt viszont CSÁSZÁR GÁBOR értékesíti. Újra egyenlő az állás! (29:29) (28:29)

52
    Passzív játék miatt elveszik a szlovákoktól a labdát. (28:29) (28:29)

51
    CSÁSZÁR GÁBOR használja ki a fórt, és lő óriási gólt a jobb felsőbe átlövésből! (28:29) (28:29)

51
    Petro kap szövegelés után kiállítást. (27:29) (27:29)

50
    Mindkét oldalon kihagyott lehetőségek. (27:29) (27:29)

49
    MOCSAI TAMÁS hatalmas gólt lő a kilencesről a kapus mellett! (27:29) (27:29)

48
    ANTL tör be, és lő Tatai lábai között a hálóba. (26:29) (26:29)

48
    CSÁSZÁR GÁBOR bebombázza a büntetőre visszatérő Stochl mellett. (26:28) (26:28)

47
    Vadkerti harcol ki egy hetest, ami előtt törölni kell. (25:28) (25:28)

47
    A szlovákok labdát szereznek, amit ANTL értékesít. Mocsai Lajos ezt követően időt kér. (25:28) (25:28)

46
    PETRO a bejátszott labdát gólra váltja. (25:27) (25:27)

45
    Lékai harcolja ki a hetest, amit CSÁSZÁR GÁBOR lő a bal sarokba. (25:26) (25:26)

44
    ANTL most a kipattanót lövi be. (24:26) (24:26)

44
    SZALAFAI GÁBOR lehetetlen helyzetből szépít. (24:25) (24:25)

43
    SULC kilenc méterről lő, most a bal alsóba. (23:25) (23:25)

43
    ANTL jó tanácsokat kapott a rövid szünetben, hiszen ismét vezetnek a vendégek az ő találatával. (23:24) (23:24)

42
    Gyors gólváltások után, szlovák időkérés. (23:23) (23:23)

41
    SZALAFAI GÁBORNAK passzolja le a szélre Mocsai a labdát, aki belövi a bal sarokba. (23:23) (23:23)

41
    SZŐLLŐSI SZABOLCS kap labdát és középről belövi a ziccert. (22:23) (22:23)

23
    MAZÁK a kavarodás után átejti Tatai felett a labdát. (21:23) (21:23)

40
    MOCSAI TAMÁS átlövésből lő gólt. (21:22) (21:22)

39
    STARNOVSKY belövi Pallagnak a hetest, majd Tatai tér vissza a helyére. (20:22) (20:22)

38
    LÉKAI MÁTÉ ugrik fel és lövi ki a felsőt. Újra magyar gól!(20:21) (20:21)

37
    SULC emberhátrányból lő ismét hatalmas gólt a bal alsóba. (19:21) (19:21)

37
    Holdos az első szlovák kiállított. (19:20) (19:20)

37
    SULC átlövésből megállíthatatlan. Ismét vezetnek a vendégek. (19:20) (19:20)

36
    Szélről hagy ki nagy ziccert a hazai csapat. Kapufa lett a lövésből. (19:19) (19:19)

35
    KOPCO kap egy bepattintott labdát, amit könnyedén helyez a hálóba. (19:19) (19:19)

34
    URBAN Pallag feje felett lő a szélről a hazai kapuba. (19:18) (19:18)

34
    LÉKAI MÁTÉ betörésből újra két gólosra növeli az előnyünket. (19:17) (19:17)

33
    SZŐLLŐSI SZABOLCS gyors válasza beállóból. (18:17) (18:17)

33
    SULC megállíthatatlan. Ismét átlövésből eredményes. (17:17) (17:17)

32
    MOCSAI TAMÁS felszedi a kipattanó labdát és felavatja az új vendég kapust. (17:16) (17:16)

31
    FRANTISEK SULC átlövésből lő kapufás gólt. (16:16) (16:16)

31
    Mindkét csapat kapust cserél. Pallag Péter a mieinknél, Paul Teodor pedig a túloldalon a kapuban. (16:15) (16:15)

31
    Elkezdődött a második félidő. (16:15)

Jól kezdett a magyar válogatott, majd a vendégek előbb felzárkóztak, majd sokáig vezettek pár góllal. A félidő hajrájára azonban fordítottak a mieink, így a sok hiányzóval felálló, és fiatalokkal kiegészülő kísérleti válogatottunk egy gólos előnnyel várja a folytatást. Nemsokára mi is jövünk a második játékrésszel!

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:15)

30
    Három másodperccel a félidő vége előtt BALOGH ZSOLT kapura fordul a kilencesről, és hatalmas bombát lő a bal sarokba! Vezetünk a félidőben! (16:15) (16:15)

30
    Kopco a kapu közepébe lő beállóból. (15:15) (15:15)

29
    Egy perc alatt VARSANDÁN MILÁN a második gólját szerzi. Most egy indítást követően! (15:14) (15:14)

28
    VARSANDÁN MILÁN első labdaérintéséből a szélről eredményes. (14:14) (14:14)

28
    STRANOVSKY ötödik találatát szerzi. (13:14) (13:14)

27
    A vendégek eladják a labdát, de sajnos a mieink hamar visszaadják. (13:13) (13:13)

26
    LÉKAI MÁTÉ Balogh passzából lentről lövi el a labdát, ami utat talál a hálóba. (13:13) (13:13)

26
    Petro kap sárgát a szlovákoknál. (12:13) (12:13)

25
    egy kis kavarodás után SZALAFAI GÁBORT találja meg a labda, aki belövi a ziccert. (12:13) (12:13)

24
    SZALAFAI GÁBOR szépít a magyaroknak. (11:13) (11:13)

23
    STRANOVKY könyörtelenül használja ki a büntetőt. (10:13) (10:13)

23
    Petro jól dolgozik középen, ismét hetest harcol ki. (10:12) (10:12)

22
    BALOGH ZSOLT Stochl kezei között ellőve szerez gólt. (10:12) (10:12)

21
    FRANTISEK SULC hatalmas gólt lő átlövésből a jobb alsóba a blokk felett. (9:12) (9:12)

21
    Vadkertivel egy zseniális összjátékot követően LÉKAI MÁTÉ tör be, és szerez fantasztikus gólt. Talán nem véletlen a szlovák időkérés ez után! (9:11) (9:11)

20
    STRANOVSKY csavarja el pimaszul a büntetőt Tatai mellett. (8:11) (8:10)

19
    ZUBAI SZABOLCS estéből talál a jobb sarokba. (8:10) (8:10)

18
    Polakovic kap sárgát, pedig gól lett volna Császár betöréséből. (7:10) (7:10)

17
    SZŰCS szerez labdát a szlovákoknak, majd értékesíti a ziccert. Sok az eladott labdánk. (7:10) (7:10)

17
    Zdolik Mocsai passzát dobja kapufára a szélről. (7:9) (7:9)

16
    Tatai ziccert hárít, de a kipattanót PETRO lövi be. (7:9) (7:9)

16
    Kocsi Andrást küldik ki két percre. (7:8) (7:8)

15
    CSÁSZÁR GÁBOR hatalmas gólt lő egy elhajlásból. (7:8) (7:8)

14
    Kettővel mennek a vendégek, Mocsai Lajos időt kért. (6:8) (6:8)

14
    KUKUCKA az eladott labdát gólra váltja. (6:8) (6:8)

14
    Tatai ismét nagyot véd, elől azonban Mocsai eladja a labdát. (6:7) (6:7)

13
    Tatai egy átlövést, Stochl pedig ziccert hárít! (6:7) (6:7)

12
    SULC lövi az elfekvő Tatai mellett a jobb alsóba. (6:7) (6:7)

12
    CSÁSZÁR GÁBOR a kapus lábai között lövi be a hetest. (6:6) (5:6)

11
    URBAN egy elcsent labda után ziccerből szerez vezetést a vendégeknek. (5:6) (5:6)

11
    STRANOVSKY második gólja, most a szélről. (5:5) (5:5)

10
    VADKERTI ATTILA szélről eredményes. Ismét magyar vezetés! (5:4) (5:4)

9
    A magyar beállós, Zubai kap sárgát. (4:4) (4:4)

8
    POLAKOVIC használja ki a ziccert, és ezzel egyenlít. (4:4) (4:4)

7
    SULC ugrik fel, és lő a felsőbe. (4:3) (4:3)

6
    LELE ÁKOS Stochl feje felett lő a hálóba. (4:2) (4:2)

6
    STARNOVSKY kihasználja a hazaiak hibáját, és felzárkóznak a szlovákok. (3:2) (3:2)

5
    KUKUCKA szerzi meg az első vendég találatot. (3:1) (3:1)

5
    Az első magyar sárgát Kocsi András kapta. (3:0)

4
    CSÁSZÁR GÁBOR talpról és a szaggatottról lő hatalmas gólt! (3:0) (3:0)

4
    Kukucka lő fölé. Eddig jól védekeznek a magyarok. (2:0) (2:0)

3
    MOCSAI TAMÁS a szlovák kapus lábai között szerzi meg a második magyar gólt. (2:0) (2:0)

2
    HARSÁNYI GERGELY lehetetlen szögből, szélről szerzi meg a vezetést. (1:0) (1:0)

1
    Michal Kopco kapott sárga lapot. (0:0) (0:0)

1

Köszöntünk Mindenkit, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Tavaly ősszel, az első meccsen 28-24-re nyertek a fiúk Eperjesen, majd a két csapat legutóbbi találkozóján az Újévi Kupán 31-25-re. Reméljük ma is mi örülhetünk!

A szlovák válogatott kerete:
    Kapusok: Richard Stochl (Csehovszi Medvegyi), Paul Teodor (FTC-PLER)

Mezőnyjátékosok: Michal Kopco (Gummersbach), Martin Mazák (FTC-PLER), Andrej Petro (Tatran Presov), Martin Stranovsky (Barcelona), Tomas Urban (Tatran Presov, Radoslav Antl (Tatran Presov), Miroslav Volentic (SKP Bratislava), Szűcs Csaba (Hannover), Peter Kukucka (Kadetten Schaffhausen), Frantisek Sulc (Pick-Szeged), Pvol Polakovic (Maccabi Rishon Le Zion), Lubomir Duris (Hlohovec), Michal Holdos (Hhlohovec), Branislac Cigan (Topolcany)

balszélsők: Vadkerti Attila, Varsandán Milán

Nagy László fogműtétje, Nagy Kornél vírusfertőzése miatt marad ki a már tét nélküli találkozón, míg Mikler Roland pihenőt kért és kapott a szombati fellépésre.

A mai napon Szegeden zárja a jövő évi kézilabda Európa-bajnokság selejtezősorozatát a magyar válogatott. A 4. csoport utolsó találkozóján, a szlovákokat fogadják a fiúk. A szerdai lettországi döntetlenjének köszönhetően, véglegessé vált, hogy a Mocsai-csapat immár hivatalosan is a dániai EB résztvevőjévé válik. Így ennek az összecsapásnak már nincs tétje, mégis bízunk benne, a nyaralások előtt láthatunk még egy kiváló kézilabda meccset magyar győzelemmel! Szurkoljunk az onlajnok.com-on is ezért!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

Tibor Hortobágyi

Magyarország_dup: Tatai Péter (Pallag Péter) – Harsányi Gergely, Szalafai Gábor, Balogh Zsolt, Mocsai Tamás, Császár Gábor, Lékai Máté, Kocsi András, Szöllősi Szabolcs , Zubai Szabolcs, Lele Ákos, Zdolik Bence, Vadkerti Attila, Varsandán Milán. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
    Szlovákia: Richard Stochl (Paul Teodor) – Michal Kopco, Martin Mazák, Andrej Petro , Martin Stranovsky, Tomas Urban, Radoslav Antl, Miroslav Volentic, Szűcs Csaba, Peter Kukucka, Frantisek Sulc, Pvol Polakovic, Lubomir Duris, Michal Holdos, Branislac Cigan. Szövetségi kapitány: Peter David

Játékvezetők: Cacador, Nicolau (portugálok)