Magyarország_dup – Szlovákia 30:31 (vége) | Magyarország_dup – Szlovákia 30:31 (vége)
Magyarország_dup
30:31 (16:15)
Szlovákia
szombat 15.06.2013, 18:55 • Szegedi Városi Sportcsarnok • EB Selejtező

A küzdeni tudásért, a szép momentumokért és természetesen a már korábban kiharcolt továbbjutásért jár a gratuláció a csapatnak! (20:44:34)

A magyar válogatott tartalékos összeállításban vereséget szenvedett. Mentségünkre legyen mondva, hogy Mocsai mester sokat kísérletezett, olyan nem alapembernek számító fiatalok is sok lehetőséget kaptak, mint Varsadán, Szalafai, Kocsi és Zdolik, ezzel már a jövő csapatát építve a válogatottban.

60
    Mérkőzés vége. (30:31)

60'
    Lele időntúli szabaddobása levágódik a falról. (30:31) (30:31)

60'
    Lehoztuk a kapust is. (30:31) (30:31)

60'
    Hazai időkérés. (30:31) (30:31)

60'
    8 másodperc van vissza. (30:31) (30:31)

60'
    Vendég időkérés. (30:31) (30:31)

59'
    Stranovsky ismét biztoskezű (30:30) (30:30)

59'
    Szlovák hétméteres következik, Volentics harcolta ki. (30:30) (30:30)

59'
    Kukucka elcsúszott, Kocsit kiállítják. (30:30) (30:30)

Harsányi a megítélt hetest belövi (30:30) (30:30)

58'
    Kopco-t kiállítják (29:30) (29:30)

58'
    Volentics már passzív játéknál lő gólt (29:30) (29:30)

57'
    Zubait ápolják, de szerencsére nincs komolyabb gond és tudja folytatni. (29:29) (29:29)

27'
    Császár mezőnybeli próbálkozását is védi Stochl. (29:29) (29:29)

56
    Stochl kirúgja Császár büntetőjét. (29:29) (29:29)

Zubait megakasztja Kopco ziccerben (29:29) (29:29)

55'
    Polakovic belemegy a magyar falba. (29:29) (29:29)

55
    Balogh kapufát lő. (29:29) (29:29)

54
    Eladott szlovák labda. (29:29) (29:29)

53
    Zubai hétméterest harcol ki, amit Császár belő. (29:29) (29:29)

51
    Császár kipókhálózza a jobbfelsőt. (27:29) (27:29)

51
    Petro-t küldik le a bírót szövegelésért. (27:29) (27:29)

51
    Antl hosszú labdát kap (27:29) (27:29)

50
    Paul védi Császár lövését. (27:29) (27:29)

50
    Sulcot ezúttal blokkolja Kocsi és Sulc sem tudott gólt szerezni (27:29) (27:29)

49
    Mocsai remek átlövésgólt lő (26:29) (26:29)

49
    Antl cselezi be magát a szélről és lő gólt. (26:28) (26:28)

46
    Császár belövi (25:28) (25:28)

Vadkertit akasztják meg ziccerben a szlovákok (25:28) (25:28)

Hazai időkérés. (25:28) (25:28)

47'
    Antl indul és gólt lő (25:27) (25:27)

46
    Petro beállóból (25:27) (25:27)

45
    Császár lő gólt hetesből (25:26) (25:26)

45
    Antl lő gólt ismét (24:25) (24:25)

44.
    Szalafai remekül ejt szélről (23:25) (23:25)

43
    Sulc már a 8. gólját szerzi. (23:24) (23:24)

43.
    Varsandán belemegy, szlovákok jönnek. (23:24) (23:24)

43
    Rado Antl eredmnyes a balszélről (23:24) (23:24)

42.
    Szlovák időkérés. (23:23) (23:23)

42.
    Paul első védése, Lele lövése után. (23:23) (23:23)

41.
    Szalafai szélről lő gólt (23:23) (23:23)

40.
    Szőllősi, Mocsai bejátszásából (22:23) (22:23)

41.
    Mazák átejti az időközben visszatérő Tatait egy kavarodás után. (21:23) (21:23)

40.
    Mocsai tör be jól (21:22) (21:22)

39
    Stranovsky értékesíti (20:22) (20:22)

39
    Polakovic betörése után Kocsi szabálytalan, büntető (20:21) (20:21)

38
    Lékai jó átlövése (20:21) (20:21)

37
    Sulc átlövéseivel nem tudunk mit kezdeni (19:21) (19:21)

37
    Mocsai kapufa. (19:20) (19:20)

Holdos áll ki két percre. (19:20) (19:20)

36
    Sulc hatalmas gól. (19:20) (19:20)

36
    Szép összjáték után Szalafai szélről leadott lövése lesz kapufa (19:19) (19:19)

36
    Petro-t ápolják, így áll a játék. (19:19) (19:19)

36
    Kopco tarthatatlan. (19:19) (19:19)

35
    Szőllősi pattint mellé. (19:18) (19:18)

35
    Paul kapus megsérült, Stochl a szlovák kapuban ismét. (19:18) (19:18)

Tomas Urban lő gólt a szélről (19:18) (19:18)

34.p
    Kukucka eladja, majd Pallag indítása is rossz. (19:17) (19:17)

Lékai lő gólt (18:17)

33.p
    Pallag védi Polakovic lövését

Sulc megint jól lő át, de a magyar válogatott Szőllősi révén válaszol gyorsan.

Paul védett egy magyar átlövést, de a kipattanót Mocsai belövi

31.p
    A második félidő kezdete: Sulc egyből felavatja

A kapunkban Pallag Péter kezd Tatai helyett a másofik félidőben.

Az első félidő remekül indult, 5 percig nem szerzett gólt a szlovák csapat, a magyarok elhúztak. Ezután következett egy kis hullámvölgy, a szlovákok átvették a vezetést, de a magyar cserék felpörgették a ritmust és a félidő végére ismét a magyar csapat vezet.

30
    Befejeződött az 1. félidő. (16:15)

Balogh a dudaszó előtt közvetlenül gyönyörű gólt lőtt szabaddobásból! (16:15) (16:15)

30.p
    Kopco beállóból megint gólt lő (15:15) (15:15)

Varsandán ismét szépen, ezúttal Tatai indítás a után! (14:14) (14:14)

28.p
    Varsadán szépen mutatkozik be szélről! (14:14) (14:14)

27.p
    Stranovsky székső létére remek átlövéséből gól (13:13) (13:13)

Lékai derékmagasságban, Stochl lába közé lövi a labdát! (13:13) (13:13)

(12:13)

26.p
    Kukucka alulról eleresztett próbálkozását sáncolják a magyar védők. (12:13) (12:13)

Kapkodó játék, több eladott labda után Szalafai lövi be ismét ziccerét (12:13) (12:13)

Szalafai a jobbszélen, szépen be is mutatkozik (11:13) (11:13)

Stranovsky a bal felsőbe lövi (10:13) (10:13)

Petro-t rántja le Zubai (10:12) (10:12)

Balogh Zsolt ütemtelenül a kapu jobb oldalába lő (10:12) (10:12)

Sulc átlövésből (9:12) (9:12)

Peter David, szlovák szövetségi kapitány kér időt. (9:11) (9:11)

Kukucka belemegy, rendezetlen védelem ellen Lékai lő gólt ziccerből (9:11) (9:11)

20.p
    Zdolik átlövését Stochl védte (8:11) (8:11)

20.p
    Stranovsky ismét szemtelen megoldást választott (8:11) (8:11)

19.p
    Szép szlovák összjáték után Petro harcolt ki hetest (8:10) (8:10)

Zubai lő gólt Császár bejátszása után (7:10) (7:10)

(7:10)

Császár gólját nem adják meg (7:10) (7:10)

Kapkodó játék most mindkét oldalon, Szűcs Csaba növeli a szlovák előnyt (7:9) (7:9)

Zdolik lő kapufát

Stranovsky lövése Tatairól Petro-hoz pattan, aki belövi (7:8) (7:8)

Kocsi kapott kétperces büntetést (7:8) (7:8)

15.p
    Cászár talpról átlő, gól! (7:8) (7:8)

15.p
    Magyar időkérés (6:8) (6:8)

A magyar csapat eladta a labdát, megint remekül indultak a szlovákok, Kukucka fejezi be góllal. (6:8) (6:8)

Tatainak nem okozott gondot Polakovic lövése (6:7) (6:7)

13
    Sulc lövését óriási bravúrrar védi Tatai, a kontrából Stochl védi Harsányi próbálkozását (6:7) (6:7)

Mocsai bejátszása nem jó, jönnek a vendégek. (6:7) (6:7)

Sulc átlövésből a jobb alsóba lő. (6:7) (6:7)

Császár bevágja! (6:6) (6:6)

Zubait faltolják ziccerben, hetes! (5:6) (5:6)

Mocsai blokkolt lövése után sarokdobás (5:6) (5:6)

Tomas Urban szerett gólt indításból (5:6) (5:6)

Stranovsky szélről lőtt gólt (5:5) (5:5)

Vadkerti falba való befutás után szerzett gólt (5:4) (5:4)

Szlovák eladott labda, jöhetnek a magyarok (4:4) (4:4)

9 perc telt (4:4) (4:4)

(4:4)

Lele próbálkozását Stochl tenyerelte ki (4:4) (4:4)

Polakovic lőtt gólt indításból, Császár eladott labdája után (4:4) (4:4)

Sulc átlövésre a blokkról vágódott a kapuba (4:3) (4:3)

Lele hatalmas átlövésgólt szerez talpról! (4:2) (4:2)

Stranovsky szép csuklómozdulattal lőtt gólt középről (3:2) (3:2)

Harsányi hibáz ziccert (3:1) (3:1)

Kukucka alulról lőtt gólt (3:1) (3:1)

(3:0)

Mocsait blokkolják, de nálunk marad a labda, Császár 9-ről átlő és gól! (2:0) (2:0)

Holdos lőtt fölé messziről. (2:0) (2:0)

(2:0)

Mocsai Tamás Stochl lábai közt lőtte be a labdát egy betörés után (1:0) (1:0)

5-1-es védekezés a magyar oldalon, szlovák lépéshiba, mi támadunk (1:0) (1:0)

Harsányi vette be a szlovák kaput a jobbszélről (1:0) (1:0)

1

A himnuszok után köszöntötték a magyar bajnokság gólkirályát, Lele Ákost, utána a magyar válogatott elkezdte a mérkőzést!

Schuch Timuzsin a csapaton végigsöprő vírushullám áldozata lett, nem tudja vállalni a játékot.

Folyik a capatok bemutatása, hamarosan kezdetét veszi a mérkőzés!

Már a facebookon is elérhetőek vagyunk: Onlajnok.com
    Lájkolj és nem maradsz le egyetlen mérkőzésről sem!

A magyar válogatott kerete:
    Kapusok: Pallag Péter (Csurgó), Tatai Péter (Pick Szeged),
    Jobbszélsők: Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya), Szalafai Gábor (B.Braun Gyöngyös)
    Jobbátlövők: Balogh Zsolt (Pick Szeged), Mocsai Tamás (Hannover Burgdorf)
    Irányítók: Császár Gábor (MKB Veszprém), Lékai Máté (Celje, szlovén)
    Beállók: Kocsi András (FTC PLER Budapest), Schuch Timuzsin (MKB Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
    Balátlövők: Lele Ákos (Grundfos Tatabánya), Zdolik Bence (Balatonfüred)
    Balszélsők: Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyöngyös)

A szlovák válogatott kerete:
    Kapusok: Richard Stochl (Csehovszi Medvegyi), Paul Teodor (FTC-PLER)

Mezőnyjátékosok: Michal Kopco (Gummersbach), Martin Mazák (FTC-PLER), Andrej Petro (Tatran Presov), Martin Stranovsky (Barcelona), Tomas Urban (Tatran Presov, Radoslav Antl (Tatran Presov), Miroslav Volentic (SKP Bratislava), Szűcs Csaba (Hannover), Peter Kukucka (Kadetten Schaffhausen), FRantisek Sulc (Pick-Szeged), Pvol Polakovic (Maccabi Rishon Le Zion), Lubomir Duris (Hlohovec), Michal Holdos (Hhlohovec), Branislac Cigan (Topolcany).

A magyar válogatottból a lettek elleni mérkőzéshez képest hiányozni fog Nagy László és Nagy Kornél betegség miatt, míg Mikler Roland és Törő Szabolcs pihenőt kapott Mocsai Lajos szövetségi kapitánytól.

A két csapat legutóbbi meccsén, a csoportkör második játéknapján, Eperjesen Magyarország 28-24-re verte északi szomszédját. Akkor, a mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a szlovákok magukhoz ragadták a vezetést. A félidő végére azonban már a magyarok álltak jobban, majd a második félidőben már nem volt kérdés, hogy ki fogja megnyerni a mérkőzést. Azon a meccsen Nagy László 8, Oliver Rabek 5 góllal csapatuk leggólerősebb játékosaik voltak.

A szlovákok eddig egy gőzelemmel és négy vereséggel állnak. A letteket 27-25-re verték otthon, idegenben 28-24-es vereség szenvedtek. Horvátországban 25-21-re, Szlovákiában pedig 32-21-re kaptak ki.

A magyar válogatott két hazai mérkőzését megnyerte, 20-18-ra a horvátok és 32-25-re a lettek ellen, míg idegenben 30-26-ra a horvátok nyertek, Lettországban pedig 25-25-ös döntetlent értünk el

A csoport állása:
    1. Horvátország 8 p, 2. Magyarország 7 p, 3. Lettország 3 p , 4. Szlovákia 2 p

6. és egyben utolsó csoportbeli mérkőzése előtt áll a már biztosan EB-résztvevő magyar válogatott. Az ellenfél az eddig két pontot gyűjtő, jelenleg a csoport negyedik és ezzel utolsó helyén álló szlovák válogatott. A mérkőzés akár tét nélkülinek is volna mondható, de egy magyar-szlovák mérkőzés mindig presztízsrangadónak számít!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:55 - kor kezdődik.