Brazília – Mexikó 2:0 (vége) | Olaszország – Japán 4:3 (vége)
Olaszország
4:3 (1:2)
Japán
szerda 19.06.2013, 23:59 • Cidade da Copa, Recife • Konföderációs Kupa

Fantasztikus összecsapást láthatott a közönség, azt gondolom, nem túlzunk ha azt mondjuk: a torna eddigi legjobb meccse volt látható. A találkozó elején két gólos előnyre tett szert Japán csapata, de Olaszország nem adta fel, és a második játékrészben megfordította az állást. Innentől kezdve az olaszok átadták a teret az ellenfélnek, és ezt ki is használták Zaccheroni tanítványai. Ezután simán benne volt a találkozóban a Japán győzelem (három kapufa), de a végén a sok kihagyott helyzetet megbosszulta a Prandelli-csapat, így az A csoportból Brazília és Olaszország jutott tovább az elődöntő küzdelmeibe. (01:57:29)

93

92
    Lehet, hogy ez volt az utolsó sansza a fehér mezeseknek. Buffon rúgja ki a labdát

88
    Okazaki rúg kapufát, a kipattanót Joshida belövi, azonban les miatt nem érvényes a találat

88
    Japán szöglet! 2-5 a szögletarány

87
    Chiellini löki el Okazakit, jár a szabadrúgás Japánnak

86
    Olaszország gólt szerzett!

Viszont Olaszországnak igen! Megszületik a hetedik gól a meccsen miután Marchisio tálal a csereként beáll Giovinco elé, aki az elfekvő kapus mellett az üres kapuba pöccinti a labdát!
    4-3!

85
    Veszedelmesen jön előre Japán, az olaszok 10 emberrel védekeznek, azonban gólt nem sikerül szereznie az ázsiai országnak

82
    Okazaki lövése a kapufán csattan, a kippatanót Kagawa ugyancsak a kapufára helyezi! Elképesztő jelenetsor!

79
    A 14-szeres válogatott Havenaar érkezik csatárposztra

76
    Haszebe óriási lövése centikkel kerülte el a kaput!
    Marad a döntetlen

75
    Szabadrúgás Olaszország számára, de Pirlo az alapvonalon túlra rúgja a játékszert

74
    Balotelli gólhelyzetben kézzel vette át a labdát, nincs gól

73
    Első csere Japánnál

71
    Honda újra megszerezhette volna a vezetést csapatának, de középre menő lövését Buffon védte

69
    Japán gólt szerzett!

OKAZAKI feje fantasztikusan érkezett Endo szabadrúgását követően, így kiegyenlít Japán!
    Mi lesz még itt a hátralévő 20 percben?

68
    Harmadik cseréjét használja ki Olaszország

68
    De Sciglio volt szabálytalan, szabadrúgással jöhet Japán a szélről

65
    Jó indítás Madea felé, de rossz labdaátvételét követően kirúgással jöhet Olaszország

61
    Nagyszerű indítás Honda felé, azonban kisodródik a japán középpályás, így Buffoné a labda

52

BALOTELLI értékesíti a büntetőt, ezzel két gólós hátrányból fordítja meg a mérkőzést a Squadra Azzurra!

51
    Sárga lap – Haszebe

51
    Tizenegyest kap Olaszország!
    Haszebe ért kézzel a labdába!

50

Pirlo visszafejelt labdáját követően Josida ügyetlenkedett, majd Giaccherini középre passzolt labdáját követően UCSIDA lövi be saját kapujába a labdát.

Olaszország: 74% Japán: 77%

Egy félidő elteltével megérdemelt előnyt tudhat magának Japán válogatottja az A csoport negyedik mérkőzésén, azonban nincs kilátástalan helyzetben Olaszország csapata , hiszen a félidő vége előtt sikerült De Rossi révén szépítenie Cesare Prandelli csapatának, így a mérkőzés teljesen nyitott. Ha ilyen iramban folytatódik a találkozó, akkor biztos hogy a második félidőben is nagyszerű focit láthat a Cidade da Copa közönsége.

46

46
    Kapufa! Balotelli remek labdáját követően hozta magát helyzetbe Giaccherini, de lövése a kapufát találta el

41

Pirlo szögletére De Rossi érkezik a legjobban, és fejesével megszerzi a szépítő gólt Olaszország csapatának!

40
    Pirlo szabadrúgása fölé megy

39
    Balotelli ellen történt szabálytalanság. Pirlo végezheti el az olasz szabadrúgást 25 méterről

37
    Honda szabadrúgása kipattan Buffonról, majd Endo próbálkozik lövéssel, ám az olasz kapus a helyén van

36
    De Rossi rúgta fel Hondát! Jogos a sárga lap!

35
    Kínos! Minden japán passznál ollézik a közönség Olaszország ellen!

33

Rossz fölszabadítást követően KAGAWA 10 méterről, fordulásból megszerzi Japán második gólját a meccsen! 0-2!

32
    Pirlot előzi meg Okazaki, és a gyors támadást követően harmadik szögletét harcolja ki Japán

30
    Meglepő csere Olaszországnál. Mindössze 30 perc játék után Aquilanit váltja Giovinco

26
    Haszebe távoli lövése kerülte el a kaput

25
    Honda gólhelyzetbe kerülhetett volna, de les miatt megállította az akciót a játékvezető

22

HONDA teljes erőből a bal alsó sarokba bombázza a tizenegyest! A játék képe alapján megérdemelten vezet Japán!

21
    Okazaki ellen elkövetett szabálytalanságáért jár a sárga lap az olasz kapusnak

21
    Tizenegyes!
    De Sciglio rosszul hazaadott labdájára Okazaki csapott le, és Buffon csak szabálytalanul tudta megállítani a japán játékost

20
    Maggio beadását követően Giaccherini taszítja el magától emberét. Szabadrúgás kifelé