Nigéria – Spanyolország 0:3 (vége) | Uruguay – Tahiti 8:0 (vége)
Nigéria
0:3 (0:1)
Spanyolország
vasárnap 23.06.2013, 21:00 • Estadio Castelao, Fortaleza, Brazília • Konföderációs Kupa

Ennyi volt a Nigéria – Spanyolország mérkőzés, reméljük jól szórakoztak. Kövessék máskor is az onlajnok.com-ot! Jó éjszakát kívánunk! (23:01:07)

Labdabirtoklás (%): 42-58

A második félidő elején még tartotta magát Nigéria, de teljesen kedvét szegte a második spanyol gól. Ezután momentumuk is alig volt, az utolsó tíz percre pedig már semmi ellenállást nem tudtak tanúsítani. A szoros első félidő után összességében egy sima másodikat láthattunk. Spanyolország csoportelsőként jutott az elődöntőbe, ahol Olaszország lesz az ellenfelük, Nigéria pedig búcsúzott a Konföderációs Kupa további küzdelmeitől.

Ezt meg is tehetik, vége a mérkőzésnek.

90+3
    Úgy tűnik, már mind a két csapat menne az öltözőbe.

90+2
    Torres beadásáról lemarad Villa.

90+1
    David Villa lőhetett tisztán 16 méterről, Enyeama véd!

90
    3 perc túlóra.

89
    Spanyolország gólt szerzett!
    Villa ugratta ki egy kontra végén a saját térfeléről induló JORDI ALBA-t, aki egy finom csellel elvitte Enyeama mellett a labdát és az üres kapuba passzolt! Úgy tűnik, teljesen szétesett a nigériai válogatott.

87
    Oboabona került a földre, rövid idő után folytatni tudta a játékot.

86
    Silva – Villa összjáték után utóbbi lőtt magasan fölé.

85
    Echiejile beadása jócskán a kapu mögé ment.

85
    A spanyolok is visszább vették a tempót, inkább már az elődöntőn járhatnak lélekben.

84
    Kissé kedvetlennek és szárnyaszegettnek tűnnek már a kétgólos hátrányban lévő Szuper Sasok. Abszolút spanyol fölényt tapasztalhatunk.

83
    Musa a bal oldalon kibillentette Arbeloát, majd lőtt, ez is mellé.

82
    Obi Mikel távoli bombája mellé ment.

81
    Silva szöktetése Villának nem jó, csak Enyeamának.

80
    Obi Mikel ívelése hosszú Ideyének, így Valdés birtokába jut.

80
    A hangulat remek a lelátókon!

79
    Musa remekül cselezgetett, de Busquets szerelte.

78
    Silva indítása nagyon hosszú Iniestának.

76
    David Silva és Torres lövését is blokkolták az afrikai védők.

75
    Csere a Spanyolország-nél/nál: lemegy Pedro, bejön Villa.

75
    Kellett mondanom! Musa cselezett ki két védőt a jobb oldalon, passzát Muhamad ziccerben mellé lőtte!

73
    Torres gólja után kissé leült a játék. Vannak ugyan helyzetek, de közel sem annyi, mint volt az első hatvan percben. Nigéria sem támad már annyit.

72
    Obi Mikel hozta volna helyzetbe Ideyét, de Ramos fejjel tisztázott.

72
    Csere a Nigéria-nél/nál: lemegy Akpala, bejön Muhamad.

70
    Pedro egy lövőcsellel becsapta Ambrose-t, de lövését blokkolták.

69
    Pedro remek beadását Torres Oboabona szorításában nem tudta kapu felé juttatni .

67
    Echiejilét hozta volna remek helyzetbe Ogu, de lesen volt az előretörő balhátvéd.

66
    Iniesta ismét remekült szöktetett, ezúttal Torrest hozta ziccerbe, aki elől Oboabona az utolsó pillanatban tisztázott!

65
    Silva nagy helyzetben eltörte Iniesta beívelt labdáját!

63
    Vérfrissítés az afrikaiaknál. A mai mérkőzésen halovány Mba helyett jön Ogu.

63
    Ambrose felívelését elfejelik a védők.

62
    A két perce becserélt FERNANDO TORRES máris betalált! Pedro remek beadását juttatta fejjel Enyeama kapujába!

60
    Soldado helyére a Tahiti ellen négy gólt szerző Torres jön.

59
    Pedro hosszan vette át Silva forintos labdáját, így Enyeama zsákmánya.

58
    Xavi 20 méteres lövését könnyedén védte Enyeama.

57
    Pedro sarkazott Jordi Albához, akinek beadása nem talált embert.

54
    Csere a Spanyolország-nél/nál: lemegy Fabregas, bejön Silva.

53
    Xavi lőtte alig fölé!

52
    Egwuekwe rántotta le Soldadot, szabadrúgás a spanyoloknak 20-22 méterről, középről, gólszerzési lehetőség!

51
    Ambrose szöktette a jobb oldalon Musát, aki középre tette, a Valdés fölött átszálló labdát Ideye nem tudta Arbeloa szorításában az üres kapuba tenni. Végre valami esemény!

49
    Iniesta labdáját fejelte el Ambrose, lefülelve ezzel az indítását.

48
    Elég langyosan kezdődik a második félidő, eddig semmi említésre méltó esemény nem történt.

47
    Nigéria birtokolja a labdát, a spanyolok letámadás helyett inkább a biztonságos védekezésre fektetik a hangsúlyt.

46

Érkeznek vissza a csapatok a folytatásra, a spanyolok fogják kezdeni a második félidőt.

Labdabirtoklás (%): 46-54

Jó iramú, hajtós, küzdelmes félidőt láthattunk, lehetőségekkel mindkét oldalon. Enyhe spanyol fölény tapasztalható a játékrész egészét számba véve, Nigériának még több helyzetet kell kialakítani és a helyzetkihasználáson is javítania kell, ha komoly céljai vannak a mérkőzéssel kapcsolatban. A spanyoloknak kicsivel több helyzete volt és – szokásuk szerint – a labdát is többet birtokolták.

45+2
    Xavi oldalszabadrúgása után Sergio Ramos életerős fejesét fogta Enyeama.

45+2
    Fabregas lőhetett a tizenhatosról, de a becsúszó Egwuekwe tisztázni tudott.

45
    Két perc lesz a ráadás.

45
    Soldadot indította Xavi, de a tizenhatoson belül szerelni tudott Oboabona.

44
    Jordi Alba középre adásáról maradt le Pedro.

42
    Echiejile beadása nagyon hosszú mindenkinek.

41
    Ambrose beadását Ideye nem tudta közelről a kapuba pofozni, ügyetlenül találta el a labdát.

39
    Soldado centerezett a jobb oldalról, Fabregas pedig óriási helyzetben a kapufát találta el.

39
    Felváltva birtokolják most a labdát a csapatok, a mezőnyben folyik a játék.

37
    Musa ugorhatott volna ki ziccerben, de lesen tartózkodott.

35
    Szép ritmusváltás után Musa középre tett labdáját vágta ki Jordi Alba.

34
    A visszahúzódó Ideye védekezett jól Pedroval szemben a bal szélen.

32
    Most Nigéria van fölényben.

31
    Xavi futtatta Soldadot, de lövését ismét védte Enyeama.

29
    Ideye volt körülményes ígéretes helyzetben, így Arbeloa szerelni tudott.

28
    Ambrose kapta a labdát a jobbszélen, beadását Akpala fejelte nagy helyzetben Valdés kezébe.

27
    Musa lódult meg a bal oldalon, de centerezését kivágta Jordi Alba.

26
    Soldadot ugratta ki Piqué, de lövése után Enyeama bravúrral védett.

25
    Piqué az ápolás után visszatérhet a pályára.

23
    Piquét kell ápolni a spanyol orvosoknak az eset után.

23
    Obi Mikel szabadrúgása után veszélyes helyzet alakult ki, de már lest fújt a bíró.

22
    Obi Mikellel szemben volt túl erőszakos Busquets, szabadrúgás.

21
    Musa szögletébe csak beleérni tudtak a nigériai támadók.

20
    Ideye kavargatott a jobb oldalon, majd Mba-hoz passzolt , akinek jó 20-25 méteres lövését bravúrral fogta Valdés.

19
    Egyelőre jó a mérkőzés, mostmár Nigéria is hozzá tud szólni érdemben a játékhoz.

18
    Musa-nak lett hosszú egy indítás, így nem tudta beadni a labdát.

16
    Ideye kényszerítőzött volna Musa-val, de a spanyol védők lefülelték.

15
    Ogude volt szabálytalan, szabadrúgás a spanyoloknak a nigériai térfél közepén. Xavi lövése a sorfalba ment.

14
    Pedrot találta lesen a partjelző.

13
    Akpala gyenge lövését fogja Valdés.

12
    A sérült Omeruo nem tudja folytatni, Egwuekwe a pályán.

12
    Pedro nem tudta védőjét lerázni, így nem került helyzetbe.

11
    Akpala lövését blokkolták, Obi Mikel viszont ziccerben elteketóriázta.

10
    Xavi szöglete Fabregasnak ment kapásra, de csúnyán célt tévesztett.

10
    Omeruot ápolják az eset után.

9
    Fabregas kényszerítőzött Xavival, de Omeruo önfeláldozóan tisztázott, mielőtt Fabregas lőhetett volna.

8
    Szórványos füttyszó kíséri most a spanyolok adogatását.

7
    Xavi indítása mindenkinek hosszú.

6
    A spanyolok most ismét türelmesen passzolgatnak, Nigéria csak elvétve ér labdához.

4
    Egy remek spanyol támadás végén Iniesta passzolt JORDI ALBA-hoz, aki kis szerencsével kicselezte Omeruot, majd ballal a jobb alsóba helyezett.

3
    A szöglet után Musa lőtt jócskán mellé.

2
    Echiejile passza után Ideye lőtt, blokkolták, szöglet.

2
    Iniesta játszotta magát tisztára, majd éles szögből lőtt, Enyeama védett.

1
    A spanyolok szokásukhoz híven már meg is szerezték a labdát és most ők adogatnak.

1

Nigéria kezdi a meccset.

Nigéria tiszta fehérben, Spanyolország piros felsőben, kék alsóban fog játszani, már felálltak a csapatok, mindjárt kezdődik a mérkőzés. Jó szórakozást kívánunk!

Nigéria himnuszán már túlvagyunk, most Spanyolország himnusza szól.

Vicente del Bosque Victor Valdés személyében harmadik kapusát is beveti Casillas és Reina után, Stephen Keshi pedig csak a kispadra nevezte a kisebb sérüléssel bajlódó házi gólkirályát, Nnamdi Oduamadit.

A kezdők:

Nigéria: Enyeama – Ambrose, Omeruo, Oboabona, Echiejile – Mba, Obi Mikel, Ogude – Akpala, Ideye, Musa
    Szövetségi kapitány: Stephen Keshi

Spanyolország: Valdés – Arbeloa, Ramos, Piqué, Alba – Xavi, Busquets, Iniesta – Pedro, Soldado, Fabregas
    Szövetségi kapitány: Vicente del Bosque

A B csoport állása:
    1. Spanyolország 6 pont (12-1)
    2. Nigéria 3 pont (7-3)
    3. Uruguay 3 pont (3-3)
    4. Tahiti 0 pont (1-16)

Azononos pontszám esetén a gólarány mérlegel.

A két válogatott eddig egy alkalommal mérte össze tudását, 1998-ban kisebb meglepetésre a világbajnokságon 3-2-re verték a Szuper Sasok a hispánokat. Nigériának alaposan fel kell kötnie azt a bizonyos alsómenűt, ha hasonló eredményt akarnak elérni ma este, hiszen ellenfelük elképesztő formában van: 14 meccse nem találtak legyőzőre nagy nemzetközi tornán. A csoport első két fordulójában a spanyolok meggyőző mezőnybeli fölénnyel verték Uruguayt (2-1) és még simábban (10-0) Tahitit. Nigériának – természetesen – szintén nem okozott gondot az óceániai válogatott (6-1), azonban Uruguay-jal már nem voltak ilyen eredményesek (2-1 a dél-amerikaiak javára), ezzel megszakadt 20 meccses veretlenségi sorozatuk.

Ma, vasárnap este, magyar idő szerint 21 órakor csap össze a Konföderációs Kupa B csoportjának két válogatottja, a világ- és Európa-bajnok Spanyolország (világranglista 1. hely) és az Afrikai Nemzetek Kupája győztese, Nigéria (világranglista 31. hely) a csoportkör harmadik fordulójában. A spanyol csapat egyértelmű esélyese a találkozónak, azonban Nigéria az Afrika Kupán megmutatta, hogy képes meglepetésre, jóllehet, egyik ellenfele sem ütötte meg azért a spanyol Armada szintjét. A mérkőzés tétje nem kevés: mindkét csapatnak van még matematikai esélye a továbbjutásra (ezzel az elődöntőbe jutásra), de a kiesésre is.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.