Astana – Botev 0:1 (vége) | FK Čelik Nikšić – Budapest Honvéd FC 1:4 (vége) | Suduva – Turnovo 2:2 (vége)
Levszki – Pavlodar 0:0 (vége) | Zalgiris – St. Patrick's 2:2 (vége) | Fehérvár – FK Mladost Podgorica 2:1 (vége)
MOL Fehérvár FC
2:1 (2:1)
FK Mladost Podgorica
csütörtök 04.07.2013, 20:30 • Sóstói Stadion, Székesfehérvár • Európa liga

Vége a szörnyű második félidőnek, végül is soványka, 2:1-es előnnyel utazhatunk Podgoricába. A második félidőben alaposan leromlott a Videoton játéka, helyzeteket is alig tudtunk kidolgozni, szerencse, hogy az első negyvenöt percben megfordítottuk a meccset. Tehát Videoton-Mladost Podgorica 2:1! Köszönjük a figyelmet! (22:24:30)

90+4
    A szöglet veszélytelen.

90+3
    Kleinheisler szabadrúgásába beleér egy védő, és hatalmasat kell védenie Vujadinovicnak. Szöglet!

90+2
    Vítor Gomesnek rúg oda Knezevic, szabadrúgás.

90+1
    Négy perc a ráadás.

90
    Sorra dőlnek el a montenegrói játékosok, érthetetlen okokból.

90
    Kaljevicet váltja Kalezic.

89
    Kleinheisler csinálta meg a helyet, majd Nikolics botlik bele a labdába.

89
    Kaljevicet viszik le a hordágyon.

88
    Kaljevicet kell ápolni.

87
    A Mladost gólját szerző Markovic jön le, helyén Kascelan.

86
    Kleinheislert rúgja fel Sankovic, sárga.

86
    Vítor Gomes passza pontatlan.

85
    Gomes előreívelt labdáját nem tudja átvenni Nikolics.

84
    Első montenegrói csere, Pavicevic váltja Savicevicet.

83
    Ishikara előzi meg Paraibát, szerencsére nincs belőle kontra.

82
    Paraiba és Gomes játszik össze, de a portugál sarkazása után labdát vesztünk.

81
    Paraiba vállalja túl magát a jobb oldalon.

81
    Mamadu beadása pontatlan.

80
    Kleinheisler a második gólt szerző Gyurcsót váltja.

79
    Kleinheisler készülődik beállni.

79
    Oliveira cselezi el magát a jobb szélen.

78
    Viníciusnak kell tisztáznia bedobásra.

77
    Enete szerez labdát, majd veszíti el még a saját térfelén.

76
    Enete adja el hátul a labdát, szerencsére nincs belőle baj, Kaljevicnek hosszú volt az indítás.

75
    Gyurcsó tekeri rá, kapu fölé!

75
    Kovácsot rántotta le Sofranac, szabadrúgás a tizenhatos sarkáról.

74
    Markovic felé egy veszélyes passz, szerencsére nem tudta átvenni a montenegrói.

72
    Egy beadás Sankovicról Kovácshoz került, akit meglepte a labda, így nem tudta helyezni, de Vujadinovicnak így is bravúrral kellett védenie.

71
    Oliveira beadását blokkolják a védők. Nem tud helyzetet kialakítani a Videoton.

70
    Savicevic adja vissza a labdát.

70
    Nikolics marad lenn a földön, áll a játék amíg összeszedi magát.

66
    Mamadu küzd nagyot és harcol ki egy bedobást.

65
    Hátul járatja a labdát a Vidi, a második félidőben még nem volt igazi támadásunk.

64
    Kovácsot döntik fel ketten, de a játékvezető sípja továbbra is néma.

64
    Paraiba cselezget, de Ishikara szerelni tudja.

63
    Sankovic rúgja fel az égbe a szabadot.

62
    Érdekes játékvezetői döntések, előbb Savicevic futott el lesen, majd a kaputól 30 méterre kap szabadrúgást a Mladost.

61
    Kaljevic passza jó Seratlicnak, de a visszapassz már nem, Tóth felszabadít.

60
    Kovács ad parádés passzt Paraiba felé, a brazil centikkel marad le róla. Vujadinovicé a labda.

59
    Nem jó a szöglet, indulhat a Videoton az ellentámadással, de Gyurcsó hosszan szökteti magát, így vége az akciónak.

59
    Mitrovic lövése vágódik szögletre.

58
    Viníciusnak kell bedobásra mentenie hátul.

54
    Cserél a Videoton, Álvarezt váltja Paraiba!

52
    Álvarez beadásáról centikkel maradt le Nikolics, így viszont Vujadinovicé.

51
    Középen folyik a játék.

50
    Álvarez passzáért vívott Sofranac és Nikolics, a Vidi támadója földre került, de a tizenegyes elmarad.

49
    Sankovic beadását szedi le könnyedén Tujvel.

48
    Sofranac az utolsó hajszálával fejelte haza a labdát Nikolics elől.

47
    A szögletet Mitrovic próbálta meg rálőni kapásból, de hatalmas luftot rúgott.

46
    Markovic fűzött be két védőt, majd a passzát Szekeres tisztázta szögletre.

46
    Gyurcsó vesz át rosszul egy passzt, így a Mladosté a labda.

46
    A Videoton kezdte a második félidőt.

46

Egyik oldalon sem volt csere a szünetben.

Az első félidő adatai:
    Kapuralövések: 4:2
    Lesek: 3:2
    Elkövetett szabálytalanságok: 4:7
    Sárga és piros lapot nem osztott a játékvezető.

Egy harmadik percben értékesített büntetővel a Mladost szerzett vezetést nagy meglepetésre, de a Videoton mezőnyfölénye az idő előrehaladtával két gól formájában érvényesült. Vinícius egyenlített a 35. percben, amit a 41.-ben Gyurcsó tanári szabadrúgásgólja követett. Reméljük még nem fejezték be a gólgyártást a fehérvári játékosok, és a második játékrészben növelni tudjuk a különbséget.

45+1
    Egy perc a hosszabbítás, közben Kovács marad lenn a félpályánál....

45
    Markovic veszélyeztet a tizenhatos vonalánál, de a beadása nem jó.

44
    Nikolicsot buktatta Markovic, egyből elvégezzük a szabadrúgást, de Oliveira beadása nem jó az érkezőknek.

43
    Tujvelnek kellett felszabadítania a tizenhatoson kívül.

42
    Vinícius labdája hosszú Gyurcsónak.

41
    A Vidi gólt szerzett!
    GYURCSÓ ÁDÁM valami kíméletlen módon tekeri be a kapu bal sarkába a labdát, tanári góllal fordít a Videoton!!!

40
    Nagyon jó helyről kap szabadrúgást a Videoton!

40
    Gyurcsó és Álvarez cserélnek szélt, Gyurcsó a jobb oldalon, míg Álvarez a balon folytatja.

39
    Zivkovic beadása pontatlan.

39
    Középen veszít labdát a Videoton.

38
    Tóth Balázs zseniális passzát Mitrovic fejelte el Álvarez elől az utolsó pillanatban!

37
    Mitrovic vágja ki bedobásra Oliveira passzát Álvarez elől.

37
    Seratlic hosszan tolja meg a szélen, kirúgás.

36
    A gól meghozta a Videoton kedvét, de Ishikara szemfülesen labdát szerez.

35
    Gyurcsó beadása átment a montenegrói lábakon, és kapu előtt álló PAULO VINÍCIUSHOZ került, aki közelről kíméletlenül kilőtte a bal alsót.

34
    Mamadut buktatja Tomic, szabadrúgás a szögletzászlótól nem messze!

33
    Markovic passzát fejeli el Oliveira Seratlic elől, majd egy rossz beadást szed fel Tujvel.

32
    Seratlic és Oliveira párbaját a Videoton játékosa nyeri.

31
    Markovic beadását Szekeres vágta ki az utolsó pillanatban az ötösön belül.

31
    Oliveira beadását üti el Gyurcsó elől Vujadinovic.

30
    Mamadu beadását szedi fel Vujadinovic.

29
    A felívelt szabadrúgásból még Seratlic harcolt ki egy bedobást.

29
    Gomes volt szabálytalan a félpályánál.

29
    Gyurcsó beadását fejeli ki Mitrovic.

28
    Markovic tépte meg Oliveirát, érdekes módon a lap elmarad.

28
    A szögletet kifejelik, majd Tóth távoli próbálkozását blokkolják a védők.

27
    Sofranac fejeli szögletre Oliveira beadását.

26
    Mamadu mellett vitte el a labdát Tomic, majd passzolt középre veszélyesen, szerencsére nem volt érkező ember.

26
    Vinícius szereli Zivkovicot tanárian.

25
    A gólszerző, Markovic helyezkedik lesre.

24
    Ishikara viszi rá a védőkre a labdát, majd tolja meg hosszan maga előtt. Kirúgással jöhet Tujvel.

23
    Gyurcsó lövését blokkolták.

22
    Zivkovic fejeli ki egy beadást, amit Ishikara vág ki a pályáról.

22
    Álvarez beadását fejeli ki ismét Sankovic.

22
    Vítor Gomes passza nem jó Gyurcsónak, bedobással jöhet a Mladost.

21
    Seratlic ápolása miatt állt a játék.

19
    Kaljevic lövését tornázta ki Tujvel, befért volna a bal felsőbe.

18
    Egy szemfüles labdaszerzést követően Kovács varázsolt, három védőt etetett meg, de az ötös sarkáról középre passzolt Nikolicsnak, aki a védőbe vágta. Hatalmas helyzet maradt ki!

17
    Mamadu és Kovács játszott össze, utóbbi passza kissé hosszúra sikeredett, Sankovic szabadított fel.

16
    Vítor Gomes szerez labdát.

15
    Zivkovic rúgott oda Álvareznek, szabadrúgás a félpályánál.

15
    Nikolics fut lesre.

14
    Álvarez beadását Seratlic blokkolta.

13
    A Videoton térfelén passzolgat a Mladost, de Kaljevic eladja a labdát, így jöhet a Videoton.

12
    Gyurcsó kapott labdát a bal szélen, tolt rajta egyet majd lőtt. Vujadinovic védett nagyot!

11
    Álvarez szerzett labdát bravúrosan becsúszva, Nikolicshoz került a labda, de a védőbe vágta.

11
    Tóth blokkolt lövését Álvarez tenné tovább Nikolicsnak, de Vujadinovic felszedi a játékszert.

10
    Kovács és Oliveira játszott össze, de Mitrovic felszabadított.

9
    Középen passzolgat a Vidi.

8
    Gyurcsó ment el a szélen, majd passzolt középre Nikolicsnak, aki egyből lőtt, de egy montenegrói láb blokkolni tudott.

7
    Álvarez előreívelt labdáját Sofranac fejeli el Nikolics elől.

6
    Vítor Gomes szerez labdát, majd teszi ki Gyurcsónak, aki beadja, de Sankovic kifejeli.

5
    Ishikara fut el a bal szélen, de a beadására nincs érkező ember.

4
    Rögtön egy Videoton támadás a gól után, Kovács indította Nikolicsot, de a partjelző lest jelzett.

3
    A Podgorica gólt szerzett!
    És MARKOVIC belövi a büntetőt....

2
    Seratlicot buktatta Oliveira a tizenhatoson belül, jogosnak tűnik.

2
    Büntető a Mladostnak!

1
    Hamar megszereztük a labdát, de aztán Mamadu passza nem jó Gyurcsónak.

1
    A Mladost kezdte a mérkőzést!

1

Videoton FC: Tujvel – Oliveira, Szekeres, Vinícius, Mamadu – Tóth, Vítor Gomes – Kovács, Álvarez, Gyurcsó – Nikolics
    Vezetőedző: José Manuel Gomes
    Cserék: Pajovics (K), Paraiba, Kleinheisler, Lupeta, Stopira, Szolnoki, Enete

FK Mladost Podgorica: Vujadinovic – Zivkovic, Sankovic, Sofranac, Mitrovic – Kaljevix, Markovic, Savicevic, Seratlic, Tomic – Ishikara
    Vezetőedző: Nikola Rakojevic
    Cserék: Marcelja (K), Cetkovic, Knezevic, Kascelan, Polovic, Pavicevic, Kalezic

Játékvezetők: Andreas Ekberg – Fredrik Nilsson, Mehmet-Mohammed Culum (SWE).

Tíz perc a kezdésig!

Remek idő van Székesfehérváron, a pálya állapota tökéletes, minden adott egy élvezetes mérkőzéshez.

Az emlékezetes 2012-es szereplését követően, ismét az Európa Ligában láthatjuk a Videoton együttesét! Most az első selejtezőkörben kezdi meg nemzetközi szereplését a fehérvári gárda a montenegrói bajnokság hatodik helyezettje, az FK Mladost Podgorica csapata ellen. Papíron a Videoton az erősebb, és mindenkinek fontos lenne Székesfehérváron egy sok gólos győzelem a 2013/2014-es szezon nyitányán, ennek ellenére nem szabad lebecsülni a montenegrói csapatot. HAJRÁ VIDEOTON!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik.