Ferencvárosi Torna Club – GKS Piast Gliwice 1:1 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Kozármisleny 1:2 (vége) | ZTE – Zala-megye válogatottja 2:1 (vége)
Győr – CS Pandurii 2:1 (vége)
Ferencvárosi Torna Club
1:1 (0:0)
GKS Piast Gliwice
szerda 10.07.2013, 13:00 • Albert Flórián Stadion, Budapest • Felkészülési mérkőzések

A negyedik felkészülési mérkőzésen is veretlen maradt a Ferencváros, azonban most csak egy döntetlenre futotta a jó erőkből álló lengyel együttes ellen.
    Azt lehet mondani, hogy igazságos döntetlen született, mind a két csapatnak voltak lehetőségei.
    A bajnoki rajt előtt még azért Moniz mesternek van bőven tennivalója a csapat körül.
    Köszönjük megtisztelő figyelmüket. (14:53:56)

90
    Szőts valószínűleg nem hosszabbít majd.

89
    Hidvégi próbált megindulni, a vendégek tisztáztak.

88
    Szögletet követően Kurucznak kellett védenie, ismét sarokrúgás következhet.

87
    Somali sodorta ki szögletre a labdát a vendégek csatára elől.

86
    Haligalic jött be Besic helyett.

85
    Öt perc maradt hátra a találkozóból, kiegyenlített a játék a pályán.

84
    Nagy szerencséje volt a Fradinak. A vendégek középen ugratták ki Zganach-ot, aki szépen pörgette át Kurucz-on a labdát. Alig ment mellé.

83
    Szabadrúgást rúghatott a hazai csapat, a vendégek könnyedén kivágták.

82
    Jenner rúgta be középre a labdát, Böde elől tisztázott a lengyel védelem.

81
    A vendégek kísérleteztek egy lövéssel, nem sokkal ment mellé.

80
    A hazaik adogattak a középpályán, majd a lengyelek indulnak meg.

78
    Jenner cselezgett, labdát veszített.

77
    Busai játszotta ki jobbra Hidvéginek, végül labdát veszít a Ferencváros.

76
    Hátul passzolgatnak a vendégek, a Fradi letámad.

75
    Főleg a középpályán harcolnak a felek.

74
    Les miatt a lengyelek jöhetnek.

73
    Szumski kirúgását Sequeira tisztázza bedobásra.

72
    Hosszú indítás a vendégek részéről, nem jelentett veszélyt.

70
    A Gliwice gólt szerzett!
    ADRIAN KLEPCZYNSKi góljával egyenlítettek a vendégek. Jobb oldalról jött a beadás, Klepczynski pedig közelről a kapuba lőtte a labdát. Kurucz ezt nem védhette.

68
    Egy kis szünet után vendég szöglettel folytatódik a mérkőzés.

67
    Egy kis ivószünetet rendelt el a játékvezető.

65
    Veszélyes lövés a vendégek részéről, alig ment fölé.

64
    A Fradi gólt szerzett!
    BÖDE DÁNIEL menetrendszerűen ismét gólt szerzett. Középen szépen játszották meg a csatárt, aki picit jobbról szépen alányúlt a labdának, és a hosszúba rúgta azt.

62
    Jól kezdte a hazai együttes a második félidőt, jóval aktívabb, mint a Gliwice.

60
    Kurucz hatalmas kidobása Böde felé, a vendégek védője azonban előnyösebb helyzetben volt.

59
    Jenner lógott meg a jobb oldalon, végül bedobásra tisztáztak a vendégek.

58
    Zganiacz jött be Jurado helyett.

57
    Besic lövését kellett védenie a lengyel kapusnak.

57
    Jenner ballal szépen csavarta kapura, alig ment mellé.

56
    Jenner beadást könnyedén húzza le Szumski.

55
    Ionescu lövését Szumski védte.

54
    Böde ellen szabálytalankodtak, szabaddal jöhet a Fradi.

53
    Böde indította Jennert, Klepczyński kikísérte a labdát.

52
    Ferencváros dobhatja be a labdát.

51
    Hazai szöglet után szép fejes, nem sokkal ment mellé.

50
    Ionescu belőtt labdáját a vendégek kivágták Böde elől.

49
    Klepczyński jött be Cuerda helyett.

48
    Lement a szünetben Otten, Valpoort, Bönig, Jovanovic, Gyömbér, Józsi. Helyettük a pályán, Ionescu, Jenner, Hidvégi, Busai, Sequeira, valamint Diallo.

47
    Egy sor csere volt a szünetben a hazaiknál.

46
    A hazaiak kezdték a második játékrészt.

46

Az első játékrészben valamivel többet birtokolta a labdát a Ferencváros, ennek ellenére a vendégeknél voltak nagyobb lehetőségek. A második játékrészben várható egy sorcsere a hazaiaknál.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45
    Lassan vége a félidőnek, hosszabbítás nem valószínű hogy lesz.

44
    Gyömbér indította volna Valpoort-ot, de ez a labda nagyon magas volt a szélsőnek.

43
    Jovanovic szabálytalankodott, szabaddal jöhetnek a vendégek.

42
    Kurucz szépen jött ki a kapuból egy jobb oldali beadás után.

41
    Cukic kanalazta középre a labdát, Szumski lehúzta.

40
    Rövid szünet után folytatódhat a mérkőzés.

39
    Bönig szorul ápolásra. Lent maradt egy belépő után a gyepen.

38
    Szépen adogatnak a lengyelek a középpályán.

37
    Hanzel beadása veszélyes hullott a kapu fölé.

36
    Hanzel sárgul be.

35
    Kezdeményezőbb, aktívabb a Ferencváros.

35
    Cukic nagyszerűen tette Böde elé a labdát, Böde elől azonban szögletre mentettek a vendégek.

34
    Cukic próbálkozott lövéssel, nem sok sikerrel.

33
    Ismét szabadrúgással jöhetett a lengyel együttes, ezúttal azonban a beívelt labdát Böde biztosan fejelte ki.

32
    Podgorski beívelt szabadrúgását Matras fejelte teljesen tiszta helyzetből mellé. Ezt megúszta a Fradi, nagy lehetőség volt a vendégek részéről.

31
    Szabadrúgást rúghat a Gliwice.

30
    Szumski húzta le a labdát Böde elől.

29
    Jobb oldali beadás után Valpoort kezére pattant a labda. Szabaddal jöhet a Gliwice.

28
    Józsi indított Böde felé, a hazai csatár nem tudta átvenni a labdát.

27
    Szumski védett, miután Somalia belsővel kapura terelte a labdát.

26
    Józsi szögletét Böde fejelte nem sokkal mellé. Ebben bőven benne volt a gólszerzési lehetőség.

25
    Vége az ivószünetnek, hazai szöglettel folytatódhat a mérkőzés.

24
    Szőts Gergely játékvezető a nagy hőségre tekintettel egy kis frissítő szünetet rendelt el.

23
    Bönig bal oldalról küldte be a labdát, a vendégek szögletre fejelték ki.

22
    Somaliat csak szabálytalanul tudták megállítani.

21
    Eléggé kapkodó-csapkodó a játék.

20
    Cukic elveszítette a labdát, ebből indult meg a Gliwice, végül tisztáztak a zöld-fehérek.

19
    Bönig beadása lepattan, bedobással jöhetnek a hazaiak.

18
    Józsi szabadrúgása mindenki fölött átszállt.

17
    Szabbal jöhet a Fradi nem messze a tizenhatos sarkától.

16
    Les miatt szabadrúgás jár a Ferencvárosnak.

15
    Bönig beadást kifejelték a vendégek.

14
    Somalia beadását blokkolták a lengyel védők. Kezd magára találni a Ferencváros.

13
    Valpoort balról adta be a labdát, a rövid felszabadítást követően Józsihoz került a labda, aki ballal azonnal lőtt. Szumski védett.

12
    Les miatt kifelé jöhet a Fradi.

12
    A vendégek kapujánál némi zavar, majd Cukic ballal, fordulásból próbálta kapura tenni a labdát. Fölé ment.

11
    Cukic jobb oldali beadását szögletre vágták a vendégek.

10
    Böde vitte földre az egyik lengyel játékost, szabadrúgással jöhet a Gliwice.

9
    Podgorski próbálkozott egy lövéssel.

8
    Az első percekben inkább a vendégek alakítottak ki helyzeteket, a hazaiaknak nem igazán sikerül stabilizálni a védelmet.

7
    Cicman ment el a jobb oldalon, majd a beadást követően Jurado fejelte fölé a labdát.

6
    Cukic ellen szabálytalankodtak, szabaddal jöhet a Fradi.

5
    Hátul passzolgat a lengyel együttes.

4
    Szumski rúgja ki a labdát.

3
    A beívelt szögletből majdnem gól született. A kapura tartó fejest Józsi mentette a gólvonalról.

3
    Az első szögletet a Gliwice rúgta.

2
    Az első támadásból helyzetig jutott a lengyel együttes, miután Otten ügyetlenkedett hátul. Végül tisztáztak a hazaiak.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

Ferencvárosi Torna Club: Kurucz – Gyömbér, Besic, Otten, Bönig – Jovanovic, Józsi – Somalia, Cukic , Valpoort – Böde

GKS Piast Gliwice: Szumski – Zganach, Cuerda, Matras, Jurado – Cicman, Podgorski, Hanzel, Murawski – Sikora, Ruben Jurado

Játékvezetők: .

A bajnoki rajt előtt negyedik felkészülési mérkőzését játssza a Ferencváros. Ezúttal a lengyel Piast Gliwice ellen folytathatja győzelmi sorozatát a zöld-fehér együttes. A lengyel együttes az előző bajnoki idényben újoncként a negyedik helyen végzett, így az Európa-ligában szerepel majd.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:00 – kor kezdődik.

Gólok: 64. Böde – 70. Klepczyński

Lapok:   36. Hanzel (GKS)

Ferencvárosi Torna Club: Kurucz – Jovanovi, Besic, Otten, Bönig – Gyömbér, Józsi – Somalia, Cukic , Valpoort – Böde
    GKS Piast Gliwice: Szumski –Zganach, Cuerda, Matras, Jurado – Cicman, Podgorski, Hanzel, Murawski – Sikora, Ruben Jurado

Játékvezetők: Szőts Gergely