Franciaország – Ghána 2:1 (vége) | Irak – Uruguay 1:1 (7:6 bűnt. vége)
bűntető vége (7:6)
Irak
1:1 (1:0)
Uruguay
szerda 10.07.2013, 20:00 • Hüseyin Avni Aker Stadyumu (Trabzon) • FIFA U20 Labdarúgó világbajnokság

Vége! Közepes iramú mérkőzésen Uruguay győz a maratoni tizenegyespárbajban, ezzel döntős, Irak pedig bronzmeccsen van. Uruguay ellenfele Franciaország lesz, Irak Ghánával találkozik! (22:58:22)

8/2
    Salman fölérúgja nagyon csúnyán!!!! Salman hagyta ki az Ázsia-bajnokságon is, amikor vesztett Dél-Korea ellen Irak!

8/2
    Salman jön.

8/1
    Silva a jobb alsóba, megint nem érzi Hameed. 7-6!

8/1
    Silva, a csk jön.

7/2
    Fúú de szoros volt ez is! Középre, gyengén, de megvan! 6-6!

7/2
    Kamil érkezik.

7/1
    Giménez a bal alsóba gurít, a kapus megint nem találja az irányt. Bennvan!

6/1
    Rolan is a jobb sarokba lövi, ő erőből! 5-4!

6/1
    Rolan érkezik!

5/2
    Adnan is berúgja! 4-4, folytatjuk! De Amores tán hozzá is ért, de elég erős volt! A meccs embere Adnan!

4/2
    Tariq is bebikázza, a felső lécről vágódik a gólvonal mögé! 3-3!

3/2
    Kadhim is behelyezi, ő a bal sarokba! 2-2!

3/2
    Kadhim érkezik.

3/1
    Avenatti is a jobb alsóba lövi, most nem érezte az irányt Hameed. 2-1!

2/1
    Pais a jobb alsóba lő, Hameed majdnem elérte, de bent van! 1-0!

1/1
    És kiszedi az iraki kapus!!!! A bal alsóból Rodríguez tizenegyesét fogja ki Hameed!

1/1
    Uruguay lövi az első tizenegyest!

Büntető lövés kezdete.

Befejeződött a 2.hossz..

Tizenegyesek jönnek majd!

120
    Hameed kétszer is kijön egy-egy beadásra, nem igazán jól, Buenoét kiüti, Rolan visszaemeli, itt most szerencséje volt, mellécsorgott!

118
    Adnan, a hős szereli Lópezt és még szöglet sincs belőle!

116
    De Amoreeeees! Óriási védés! A szabadrúgást Adnan gyönyörűen csúsztatja meg, a kapus semmit sem láthatott, de véd!

106
    Elkezdődött a 2.hossz..

115
    Avenatti rántja le Nadhimot, szabadrúgás ez is.

114
    Bueno faultol és még a labdát is elrúgja, sárga a jutalma.

114
    Adnan cselezget a balszélen Varelával szemben, ráfújják.

111
    López tört volna be az alapvonalon, Nadhim veszi el előle a labdát.

110
    Rolan 30-ról, laposan lőtt egy szabadot, hatástalan.

108
    Kamil középreadásánál Varela fejeli ki Abdulraheem elől nagy mentéssel.

108
    Adnan nem tud befutni egy labdát.

106
    Adnan kap sárgát Avenatti lekönyökléséért.

103
    Avenatti ugrott fel Salmannal és taszít óriásit az irakin, aki alig van eszméleténél, hordágyon viszik le őt is.

102
    Adnan lőtt távolról, De Amores fogja.

101
    Hameedet kell ápolni ez után is. Vajon meddig húzza még?

100
    López ugrott ki megint Avenatti labdájából, ellövi Hameed mellett, oldalháló!

100
    Irak inkább tartja a labdát.

99
    Lassú most a játék.

98
    Az irakiakon érződik, hogy semmi kedvük sincs a maradék percekhez, mert csak veszthetnek rajta, de azért küzdenek.

97
    Érintés nélkül megy át a túloldalra, majd a visszaadást Hameed húzza le.

96
    Bueno adna be, szögletre vágódik.

95
    Khadim lépett át egy labdát szépen, de Giménez lefülelte Abdulraheem elől.

95
    Rolan megkerülős csele nem sikerül.

93
    Erőszakosabban kezd Uruguay, de kontrákból veszélyes lehet Irak is!

91
    Bueno tette be Hameed kiüti ,nem tud lőni a kipattanónál Uruguay!

92
    Irak kezdte a hosszabbítást!

91
    Elkezdődött az 1. hossz..

Egyik csapatnak sincs már cseréje.

Vége a rendes játékidőnek, a harmadik hosszabbításos meccsét kénytelen játszani Irak! Jó fél óra vár még ránk!

Vége a második félidőnek.

98
    López rúgja rá a szabadot, fölé.

97
    Natiq volt kénytelen felrúgni Lópezt, sárga!

96
    Aligha fog most már változni az állás a rendes játékidőben, készülhetünk lassan a hosszabbításra.

95
    A szögletből Abdulraheem fejeli el, De Amores nagyon rosszul jön ki, de mellé! Mekkora helyzet volt ez is!

94
    Adnan tör be és a tizenhatos vonaláról, éles szögből lő, De Amores alig tudja védeni!

94
    Elég tompa most mindkét csapat, figyelnek az eredményre is, rossz lenne így kiesni.

93
    Mohammed Jabbar Rabat helyére érkezik tehát az újonc, Ihab Kadhim!

92
    Cristóforo fekszik, pedig ő faultolt.

91
    Rabat csak sétálgatott több tíz másodperce, majd lefeküdt és hordágyon kell levinni! Mi történhetett? Az utolsó csere is kell majd!

90
    8 lesz a ráadás!

89
    És akkor mi lesz most?! Ki támad majd?!

88
    Uruguay gólt szerzett!

Góóóól!! Készülhetünk a hosszabbításra?! Bueno!!
    Micsoda akció! Rolan ívelte be, Avenatti lefejelte, Bueno kapásból bevágta! A csereemberek egyenlítenek, 1-1!!

81
    Qasim le is jön, Saad Natiq a helyén Avenatti fogására!

80
    A jól játszó De Arrascaeta helyén a spanyolok elleni meccs győztes góljának szerzője, Avenatti!

80
    Qasim rúgja meg Paist, sárga.

79
    Avenatti, a 196 centis csatár érkezik majd!

78
    Hameed húz le egy beadást, most is Adnanra esik rá!

78
    Óóóóó! Az újabb De Arrascaeta-szögletől Bueno fejel, felső lécre vágódik ki a labda!

77
    De Arrascaeta szöglete után Giménet fejel fölé, szöglet mégis.

7
    Rolan lő a tizenhatosról, Adnan blokkol.

77
    Irak még nem cserélt!

76
    Bueno lába felett pattan át egy labda.

75
    Rolan vehet át egy Bueno-beadást középen, de blokkolják! Majd De Arrascaeta lő mellé már kiszorított helyzetből!

75
    Adnan távoli szabadrúgása most gyenge.

74
    A második félidőben teljesen eltűnő Cristóforo mellett esik el Shukor.

72
    Megint áll a játék, Hameed fejét kell kötögetni újra.

71
    López ér hozzá kézzel.

70
    Már csak 20 perc a meccsből és Uruguay csatárcseréi ellenére sem nagyon tudott változtatni a meccs képén, fogy az idő!

67
    Adnan hasonló távolságból most De Amores kezébe, ez sem volt veszélytelen.

66
    López eteti meg újra a védőjét, majd lő, Bueno lesen a túloldalon, de Rabat amúgy is el tudta piszkálni! Nagy helyzet!

65
    Adnan lőtt megint jó 35-ről, ez is csak kicsivel mellé!

63
    Adnannak kell mezt cserélnie, kap egy hosszú ujjút.

61
    A szögletet előbb kiüti, majd a visszatett labdát megfogja Hameed.

61
    Uruguayi szöglet! Rolan elől emeli ki Nadhim.

61
    Abdulraheem kapott most pocsék indítást Salmantól.

60
    Adnan emelte volna át elég reménytelenül De Amorest, fölé.

60
    Atiyah rúgja Rolanra, dobhat Irak.

58
    Adnan is visszatért, magússza Irak talán!

56
    Kamil szerelése nyomán esik el Rolan.

55
    Rabat sárgul el.

54
    Hameed tudja folytatni, de akár agyrázkódása is lehet!

51
    A felugró kapus egy rettentő messziről érkező védőjével fejel össze már a földön, amikor mindketten a labdát nézték. Sajnos egyikőjük sincs nagyon magánál!

50
    Milyen helyzet kell még Uruguaynak?! López emelné át Hameedot, de mellé!

50
    Elég pánikszerűen rugdalják most el a labdákat az irakiak.

48
    Hameed emeli át a csatár lábát elég életveszélyesen!

46

46
    A gyengén játszó Laxalt helyén Rolan, a Bordeaux csatára.

Remek első félidő végén világszenzáció-gyanús iraki vezetés! Ezzel jelenleg Irak lenne Franciaország ellenfele az U20-as vb döntőjében.
    Maradjanak velünk, hiszen óriási második félidőre van kilátás!

46
    1 a ráadás.

45
    Abdulraheem kapta megint jó helyen, miután szépen visszalépett, majd ellőtte 23-ról, fölé!

44
    De Arrascaeta szögletét kifejelik, Laxalt lövését blokkolják!

43

43
    Abdulraheem remekül játszik, Shukornak tette most ki szépen, de ő elrontotta csúnyán, belebotlott!

40
    58%-ban Iraké a labda!

39
    Abdulraheem gyönyörű csellel elfekteti Rodríguezt, de aztán nem tudja kitenni a jobbszélre Qasimnak aki ziccerben vihette volna!

38
    Most lesz igazán jó a meccs, Uruguaynak már sietős!

36
    De Arrascaeta egyből pörgette Lópeznek, de Adnan kifejeli. A két uruguayi ennek ellenére borzasztóan érzi egymást.

35
    Uruguay sok helyzetkihagyása megbosszulta magát!

34
    Irak gólt szerzett!

Adnaaaaaaaaaaaaan!!!! Mekkora gól, te jó ég!!! Egy oldalvonalnál kapott szabadrúgást csavar a rövidre, De Amores nem erre számított, nagyon nagy gól!!

32
    Abdulraheem csúsztatja Shukornak, aki előtte 28-ról, pattogós lövését De Amores oldalra üti, majd Acevedo tisztáz dobásra.

31
    Varela vezette ki.

31
    Az első uruguayi szögletből nincs lehetőség.

27
    Hameed ront, üres volt a kapu, de Atiyah nagyon nagyot szerel és kényszerítőzve kihozza a labdát!

27
    Már 7-3 a lövések aránya!

26
    És még egy bődületes helyzet! López ugyanonnan lőhetett volna, csinált egy lövőcselt, Nadhim elfeküdt, de megcsúszott és blokkolni tudták, majd Varelához fejeltek az uruguayiak, ő viszont mellédurrant! Hatalmas lehetőség!

25
    Az első komolyabb helyzet! Cristóforo a levegőből centire pontosan lövi ki Lópezt, aki ballal ráteszi, Hameed fog nagyot!

23
    Tariq szépen csinálja meg a területet, de blokkolják a lövését!

23
    López távoli szabadrúgására Hameed elindul kifelé, majd visszatáncol és megfogja a gólvonal előtt!

22
    De Arrascaeta vágta ki, López le is vette a kezdőkörben, de nem tudott vele mit kezdeni.

21
    Ez most kijön.

20
    Az első szöglet! Jó 35 méteres szabadrúgás pont De Amores előtt pattant le és már csak kint tudta megfogni a kiejtés után!

18
    Hameedon pattan át egy labda, szerencséjére teljesen veszélytelen volt az eset.

17
    Salman indítása nem jó Shukornak.

16
    Pörgős a meccs, de egyelőre szervezetten védekezik mindkét csapat.

13
    Gyönyörűen passzolgatnak az irakiak, technikailag ragyogó megmozdulásaik vannak, de nincs helyzet most.

11
    Most Kamil lőtt 22-ről, mellé.

10
    Cristóforo lő jó 30-ról, fölé.

9
    Szépen fejlődő iraki akció, de a végén nem jó a beadás.

8
    A beadást kifejelik.

7
    Nadhim rúgja le kis híján López fejét.

6
    Máris egy lehetőség! Shukor ívelt be középre Abdulraheemnek, aki levehette, de Silva odaért és elrúgta!

6
    Uruguay 5 meccsen két kapott gólnál jár – Irak ehhez képest az előzőn kapott hármat, korábban pedig további négyet is.

5
    Rabat emelését De Amores húzza le.

5
    Egyelőre kisebb fölényben Uruguay.

4
    Az iraki csapatban 7 olyan játékos is helyt kapott, akik már a felnőtt válogatottban is szerepeltek.

3
    Kék felsőben és fekete nadrágban Uruguay.

2
    Cristóforo indítását López kis híján eléri, Hameed rohan ki és rúgja el.

2
    Fehér mezben Irak.

1
    Irak kezdte a meccset.

1

Az elődöntőbe négy kontinens egy-egy képviselője került be.

Egyik csapat sem kontinensének bajnoka.

Az U20-as vb második elődöntőjében Irak meglepetéscsapata Uruguayjal játszik a döntőért. Az irakiak bombameglepetésre, Anglia, Egyiptom, Chile, Paraguay és Dél-Korea testén át jutottak ide – utóbbi egy 3-3-as meccsen tizenegyesek után következett be.
    Uruguay Horvátország, Új-Zéland, Üzbegisztán és Nigéria legyőzése után a negyeddöntőkben Spanyolországot legyőzve kerültek elődöntőbe.
    Remek összecsapás várható, hasonlóan szinte mindegyik vb-meccshez!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.