Pavlodar – Levszki 2:0 (vége) | Gefle – Narva 5:1 (vége) | Khazar – Sliema Wanderers FC 1:0 (vége)
Ventspils – Broughton 0:0 (vége) | Zilina – Torpedo Kutaisi 3:3 (vége) | FK Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (vége)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (vége) | Dinamo Minszk – Kruoja 5:0 (vége) | Inter Turku – Víkingur 0:1 (vége)
Celje – Tromsö 0:2 (vége) | Malmö FF – Drogheda United FC 2:0 (vége) | Rosenborg BK – Crusaders F.C. 7:2 (vége)
FC Vaduz – FC Chikhura Sachkhere 1:1 (vége) | Botev – Astana 5:0 (vége) | AFC Astra Giurgiu – NK Domžale 2:0 (vége)
HB Tórshavn – ÍBV Vestmannaeyjar 0:1 (vége) | Glentoran FC – KR Reykjavík 0:3 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Paola Hibernians FC 3:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – FK Čelik Nikšić 9:0 (vége) | St. Patrick's – Zalgiris 1:2 (vége) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (vége)
FK Aktobe
2:1 (1:1)
Gandzasar FC
csütörtök 11.07.2013, 18:00 • Ortalıq Stadion (Aktobe) • Európa liga

Kettős győzelemmel, 4:2-es összesítéssel jut tovább a második körbe a kazah FK Aktobe, a két mérkőzés alapján teljesen megérdemelten. Az örmények egyedül a nagyszerű formában védő kapusuknak köszönhetik, hogy elkerülték a nagyobb arányú verességet! (19:53:20)

90+4
    Khachatryan (Gandzasar) sem talál célt, nagyon közel a vége, és az örmények búcsúja

89
    A kazahok is kihasználják utolsó cseréjüket: Tagybergen, a két gólt szerző Kapadze le

88
    Ebből a szögletből sem lesz helyzet

87
    Logvinenko (Aktobe) lövését tolja szögletre az örmények kapusa!

86
    Utolsó örmény csere: H. Avagyan be, Tatintsyan le

86
    A szögeltből nem lesz helyzet a vendégek kapuja előtt

86
    Logvinenko (Aktobe) nagyon közel jár a harmadik kazah gólhoz, Beglaryan továbbra is a helyén!

78
    Hatalmas helyzet a hazai oldalon: Geynrikh remek lövését védi az örmények kapusa, Beglaryan a vendégek legjobbja!

76
    Nagyon úgy néz ki, hogy negyed órával a meccs vége előtt eldőlt a továbbjutás kérdése

74
    Második csere az örményeknél: Petrosyan be, Vukomanovic le

70
    Geynrikh (Aktobe) kísérletét védi bravúrral az örmények kapusa, egyre nagyobb fölényben az Aktobe!

69

68
    Melkonyan (Gandzasar) lő félmagasan a tizenhatoson kívülről, Sidelnikov hárít!

66
    Muldarov (Aktobe) jó 25-ről próbálkozik, de kísérlete nem okoz gondot a vendégeknek

58
    Khayrullin (Aktobe) lövését védi Beglaryan!

57
    Ismét kettő gól kell a Gandzasar számára, ez azonban már nem hosszabbítást, hanem továbbjutást eredményezne. Ettől azért még nagyon messze vagyunk

56

55
    Kenzhisariev jegyzi a gólpasszt

54
    Az Aktobe gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Újra vezetnek a kazahok! TIMUR KAPADZE duplázik, ezzel összesítésben már 4:2 az Aktobe javára!

53
    Erősödik a hazai nyomás az örményeken

51
    Logvinenko (Aktobe) szabálytalankodik, vigyáznia kell a hazai játékosnak, mert már van egy sárgája

46

Nagyon hamar vezetést szereztek a hazaiak, majd az örmények a 20. perctől szép fokozatosan kimerészkedtek a térfelükről, és egy sarokrúgást követően a 35. percben képesek voltak egyenlíteni. Összesítésben még a kazahok állnak jobban (3:2), de egy újabb Gandzasar találat után már hosszabbításra állnának a felek!

45+1
    A hosszabbításban már nem történik említésre méltó dolog

45
    1 perc lesz a ráadás

A Gandzasar gólt szerzett!
    GÓÓÓL! Egyenlítenek az örmények! Melkonyan sarokrúgását Vukomanovic csúsztatja meg, a hosszún érkezik NAREK BEGLARYAN, és kapuba fejel! 1:1, összesítésben 3:2!

34
    Melkonyan szögletét Obradovic bólintja mellé, de beleértek, így újabb szöglet lesz

34
    A lövés után szöglettel jöhetnek az örmények

34
    Melkonyan (Gandzasar) lövését blokkolják a hazai védők

30
    Óriási lehetőség marad ki! Ismét Davydov próbálkozik, ezúttal fejjel, Beglaryan tartja a lelket az örményekben!

28
    Davydov (Aktobe) közel jár a gólszerzéshez, de távoli lövését védi Beglaryan!