Pavlodar – Levszki 2:0 (vége) | Gefle – Narva 5:1 (vége) | Khazar – Sliema Wanderers FC 1:0 (vége)
Ventspils – Broughton 0:0 (vége) | Zilina – Torpedo Kutaisi 3:3 (vége) | FK Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (vége)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (vége) | Dinamo Minszk – Kruoja 5:0 (vége) | Inter Turku – Víkingur 0:1 (vége)
Celje – Tromsö 0:2 (vége) | Malmö FF – Drogheda United FC 2:0 (vége) | Rosenborg BK – Crusaders F.C. 7:2 (vége)
FC Vaduz – FC Chikhura Sachkhere 1:1 (vége) | Botev – Astana 5:0 (vége) | AFC Astra Giurgiu – NK Domžale 2:0 (vége)
HB Tórshavn – ÍBV Vestmannaeyjar 0:1 (vége) | Glentoran FC – KR Reykjavík 0:3 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Paola Hibernians FC 3:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – FK Čelik Nikšić 9:0 (vége) | St. Patrick's – Zalgiris 1:2 (vége) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (vége)
FC Inter Turku
0:1 (0:0)
Víkingur Gøta
csütörtök 11.07.2013, 18:00 • Veritas • Európa liga

Óriási küzdelem árán kiharcolja a továbbjutás a Feröer-szigeteki Víkingur Gøta, az Inter Turku ellen!

Nagyon megérdemelték ezt a győzelmet a vendégek, veszélyesebbek voltak a kapu előtt, és remekül védekeztek az utolsó percekben Jacobsen büntető gólja után, így 2:1-es összesítéssel, ők mennek tovább!

90+5
    Itt a vége, nem sikerült veszélyeztetniük a hazaiaknak a szabadrúgásból!

90+4
    Most egy szabadrúgást hoznak össze a Finnek a vendég térfélen.

90+4
    Nem tud támadni az Inter Turku, dobhat a Vikingur!

90+4
    94. perc! Hazai kirúgással folytatódhat az összecsapás.

90+3
    Turi is besárgul.

90+3
    Ismét ápolni kell, 0:1-es állásnál nagyon sérülékenyek most a vendégek.

90+2
    Óriási helyzetben Lehtonen a kapu mellé lő! Vendég kirúgás jöhet!

90+2
    Ismét letámad az Inter Turku!

90+1
    Djordjevic besárgul, de nem nagyon érdekli.

90+1
    Justinussen lövését védi Bahne! Nagy helyzet maradt ki! Szöglet jöhet!

90
    Bedobásra pattan a labda, nagyon fogy a hazaiak ideje.

89
    Nagyon kinyíltak a hazaiak, ezt kihasználva támad most a Vikingur!

89
    Két perc sincs már hátra a rendes játékidőből, és még két cseréje van a vendégeknek. Óriási a nyomás rajtuk, de nagyon akarják ezt a továbbjutást, lehet hogy sikerülni is fog nekik.

88
    Kirúgás a vége! Camara lőtt a kapu mellé!

88
    Ismét csak szögletig jutnak a vendéglátók.

86
    Sérülés miatt áll most a játék.

86
    Justinussen buktatta Bouwmant, szabadrúgás a hazaiaknak.

85
    Nem volt sokáig a vendégeknél a labda, nagyon felpörgött az Inter Turku.

85
    Nyman lövését blokkolták, már a Vikingurnál a labda.

85
    Nagyon nyomnak most a hazaiak, nem akarnak saját közönségük előtt kiesni.

84
    Gnabouyou lövését blokkolják most, jöhet az újabb hazai szöglet!

84
    Újabb lehetőség az Inter Turku előtt, teljesen letámadnak most a Finnek!

83
    Justinussen lőtt a kapu mellé.

83
    Támadásban a vendégek.

83
    Lehtonen szögletét Gnabouyou próbálta kapura fejelni, de mellé ment!

83
    Bouwman lövése szögletre pattan.

82
    Letámad az Inter Turku!

82
    Alig tíz percet kell már csak kibírnia a vendégeknek a bravúros továbbjutás kiharcolásához!

81
    Gnabouyou maradt lesen, szabadrúgás kifelé a vendégeknek!

80
    Bouwman kihagyja a büntetőt! Marad a 0:1!

79
    Gregersen kap sárgát iménti szabálytalanságáért.

79
    Újabb büntető, ezúttal az Inter Turku javára!!! Óriási egyenlítési lehetőség előtt a hazaiak!

78
    A Vikingur gólt szerzett!

JACOBSEN beverte a büntetőt!!! Továbbjutásra állnak a vendégek!

77
    Sirbiladze szabálytalankodott a tizenhatoson belül, büntetőhöz jut a Vikingur!!!

77
    Kiharcolnak egy szögletet a vendégek.

76
    Csere hazai oldalon, Camara váltja Tumantot

76
    Ezúttal a vendégeknél köt ki a labda a kirúgás után.

75
    Gnabouyou lőtt a kapu mellé, újabb vendég kirúgás jöhet.

75
    Jó ideje tartja már a labdát az Inter Turku, nem nagyon tudnak mit csinálni a vendégek.

73
    Ismét a Finnek szerzik meg a labdát, de inkább tartják minthogy gyorsan elveszítsék.

72
    Kirúgás a vége az akciójuknak.

71
    Eldugja most a labdát az Inter Turku.

70
    Bő húsz perce van már csak a vendégeknek a gólszerzésre. Ha így marad az Inter Turku megy tovább.

69
    Gyorsan próbáltak támadni most a vendégek, de csak egy bedobásra futotta nekik.

67
    Nikkari szöglete Duahról ment a kapu mellé. Vendég kirúgás jöhet.

67
    Cserélnek a vendégek is, H. Hansen be Lervig le.

66
    Jöhet a negyedik hazai szöglet.

65
    Bartalstovu szabadrúgásából nem alakul ki nagy veszély, kirúgás a vendég akció vége.

64
    Most Duah buktatta B. Hansent, ezúttal elég jó helyen kapnak szabadrúgást a vendégek.

64
    Sirbiladze buktatta B.Hansent, szabadrúgáshoz jutnak a vendégek a kezdőkörnél.

64
    De ott gyorsan elvesztik, már a Vikingur támad.

63
    Nagy nehezen felgyötrik a labdát a vendég kapu elé a hazaiak.

60
    Egyik csapat sem tudja huzamosabb ideig megtartani most a labdát.

59
    Csak sikerül kijönniük a szorításból, és rögtön kapnak egy szabadrúgást is.

59
    Beszorul most a kapuja elé az Inter Turku.

58
    Pontatlan, elvesztik a labdát. Kontrázhatnak a vendégek.

58
    Ismét a hazaiak akcióznak a vendég kapu előtt.

56
    Lehtonen szögletét Sirbiladze próbálta kapura irányítani, de mellé ment!

56
    Csere az Inter Turkunál, Gruborovics Tamás helyén folytatja Duah.

55
    Gyorsan felvitték a labdát a hazaiak a vendég tizenhatosig, szöglet a támadás vége.

55
    Ez az akció sem volt igazán veszélyes.

54
    Sirbiladze buktatta Lerviget, vendég szabadrúgás következhet.

54
    Justinussen lőtt kapura a tizenhatoson kívülről, de mellé ment, nem volt igazán veszélyes.

54
    Egy perc alatt négy bedobást végeztek el a felek, végül a vendégek tudták elhozni a labdát.

53
    Jó ideje már a középpályán a labda.

52
    Elvesztették a labdát a vendégek, Djordjevic szabálytalankodott, szabadrúgás kifelé.

52
    Mehet tovább, dobhat a Vikingur.

51
    Sérülés miatt áll a játék.

51
    Elvesztik a Finnek a kapu előtt a labdát, már a Vikingur támadhat.

50
    Gnabouyou lövését blokkolták, dobhatnak a vendéglátók.

50
    Kicsit kinyíltak most a vendégek, ezt kihasználva támad az Inter Turku.

49
    Lehtonen végezte el a sarokrúgást, nem volt veszélyes.

49
    Szöglet a vége az akciónak.

49
    Támadhat az Inter Turku.

48
    Justinussen tüzelt az akció végén, de nem találta el a kaput.

48
    Rendesen letámadnak most a vendégek.

46
    Egyik fél sem változtatott az összeállításán a félidőben.

46

Az első félidőben elég érdekes volt a meccs képe, több veszélyes támadást vezetett az Inter Turku, azonban kapura mégis a Vikingur volt veszélyesebb, kétszer is közel jártak a gólhoz, azonban Bahne eszén eddig nem sikerült túljárniuk, így 0:0-ás állásról folytatódhat az összecsapás.

A jelenlegi eredmény a hazai csapat számára kedvez, hiszen ha most fújnák le a meccset akkor idegenben lőtt több góllal ők jutnának tovább.

45+1
    Bouwman lövését blokkolták!

45+1
    Elvesztik a labdát a vendégek, talán az utolsó akciót vezetheti az Inter Turku ebben a félidőben.

45+1
    Egy perc a hosszabbítás.

44
    Veszélytelen a szabadrúgás, már a vendégek vannak támadásban.

44
    Bouwmant buktatták, hazai szabadrúgás jöhet.

43
    Gyorsan eljutnak a tizenhatos előteréig a labdával most a Finnek.

43
    Justinussen maradt lesen, hazai szabadrúgás következhet.

41
    Gruborovics vágta fel H. Jacobsent, övé a meccs első sárgája.

40
    Ez akció is pontatlanság miatt lövés nélkül zárul, újabb kirúgás jöhet.

40
    Jó ideje már a vendég kapu előtt a labdával a vendéglátók, ebből akár még lehet is valami.

39
    Rögtön lecsapnak a labdára a hazaiak a kirúgás után.

39
    Pontatlan volt az akció, kirúgás a vége.

38
    Nem tud eljutni a kapuig a labdával a Vikingur, fordulhat az Inter Turku.

37
    Ezúttal elvesztik a labdát a félpályánál, dobhatnak a vendégek.

37
    Kivágják a vendég térfélről, kezdheti elölről az akciót a Finn együttes.

37
    Folytatódhat a mérkőzés, támadásban az Inter Turku.

35
    Elvesztették a vendégek a labdát, majd Gregersen buktatta Sirbiladzet, ápolás miatt áll a játék most.

33
    Gnabouyou lövését blokkolta egy védő, indulhat a Vikingur akciója.

32
    Lassan hozzák fel most a labdát a hazaiak, kicsit össze kéne szedniük magukat hátul, nagy gondban lennének ha bekapnának egy gólt.

30
    Bartalstovu szabarúgása után Justinussen került remek helyzetbe de Bahne ezt is védi! Veszélyesebbek a vendégek!

28
    Jó ideig próbáltak helyzetig jutni most a vendégek, de csak egy szabadrúgásra futotta nekik, Bouwman buktatta Bartalstovut.

26
    Gyorsan végigvitte az Inter Turku az akciót, de végül Gruborovics Tamás lövése nem találta el a kaput.

26
    Nagy volt a csata a középpályán a labdáért, végül a hazaiak jöttek ki jobban, kaptak egy szabadrúgást.

23
    Szabadrúgás kifelé a vendégeknek, Djurhuust buktatta Sirbiladze.

23
    Többet támad egyelőre az Inter Turku, de a veszély inkább a vendégek akcióiban van meg.

22
    Most viszont elvesztik, már a hazaiak dobhatnak.

21
    Djordjevic szöglete ezúttal sem volt veszélyes, de marad a labda a vendégeknél.

21
    H. Jacobsen lövését üti Bahne kapus szögletre!

20
    A gyors kontra most nem jön össze, viszont helyette dobhatnak a vendégek.

20
    Nem jutott el a labda a címzetthez, már indul is a Vikingur akciója.

19
    Paajanen buktatta Djurhuus, a kezdőkörnél jutnak szabadrúgáshoz a hazaiak.

18
    Justinussen lövését Bahne hárítja, nem volt veszélytelen ez a gyors kontra!

17
    Ezzel az akcióval sem jutnak lövésig, elvesztik a labdát a tizenhatosnál.

17
    Letámadnak most a vendéglátók.

16
    Gyors hazai akció végén jöhet az újabb vendég kirúgás, kapura egyelőre egyik csapat sem volt igazán veszélyes.

15
    Az első percekhez képest visszavett egy kicsit most a tempóból a hazai csapat, egyre többet van a labda a Vikingurnál.

13
    Másodszorra sem sikerül veszélyt teremteniük, vendég kirúgás jöhet.

12
    Elsőre nem jutnak helyzetig a vendéglátók, visszakerül a labda a saját tizenhatosukig.

12
    Gyorsan elvesztik a labdát a vendégek, már az Inter Turku végezhet el szabadrúgást.

11
    Szépen felhozták a vendég térfélre a labdát a hazaiak, ott viszont Nikkari szabálytalankodott, szabadrúgás kifelé.

10
    Djordjevic szöglete veszélytelen volt, fordulhatnak a hazaiak.

9
    Petersen szabadrúgása után kipattan a labda az alapvonalon túlra, jöhet az első vendég szöglet.

9
    Bowman volt szabálytalan Djordjeviccel szemben, jó helyen jutnak szabadrúgáshoz a vendégek.

8
    Lehtonen szöglete után a vendég kapu mellett köt ki a labda, indulhatnak a vendégek.

7
    Szöglet a vége a hazai akciónak.

7
    H. Jacobsen lövését Bahne hárítja, indul is a hazai kontra.

6
    Kicsit fellélegezhet most a Vikingur, huzamosabb ideje náluk van már a labda.

4
    Az első perceket nagyon megnyomja az Inter Turku, gyakorlatilag folyamatosan náluk van a labda, az iménti akció végén Nikkari lőtt a kapu mellé.

2
    Gyorsan eljutottak a kapu előteréig a vendéglátók, de lövést nem sikerült összehozniuk az akcióból.

1

FC Inter Turku: Bahne – Nikkari, Nyman, Aspegren, Lehtonen – Gruborovics, Bouwman – Gnabouyou, Paajanen, Tumanto – Sirbiladze.

Vikingur Göta: Turi – Hansen, Gregersen, E. Jacobsen, F. Jacobsen – Lervig, Djurhuus – Bartalstovu, Petersen, Djordjevic – Justinussen.

Játékvezetők: Andranik Arsenyan – Erik Arevshatyan, Hovhannes Avagyan.

Az Európa-Liga első selejtezőkörének visszavágóján a Finn Inter Turku fogadja a Feröer-szigeteki Víkingur Gøta csapatát.

A hazaiak az UEFA klubranglistán a 264. helyen állnak, míg a vendégek a 430-on tehát papíron a meccs favoritjai a Finnek, de ehhez képest az odavágó meglepően szoros volt, és 1:1-es végeredmény született. Semmi sem dőlt még el a továbbjutást illetően.

Saját bajnokságában egyik csapat sem muzsikál túl jól mostanság, a Vikingur a 8. (10-ből) és kereken 10 meccse nyeretlen, míg az Inter Turku a 10. (12-ből) és éppen az előző meccsén szakította meg 8 meccses nyeretlenségi sorozatát a Vaasa PS ellen.

A továbbjutás kérdése tehát teljesen nyitott, igaz jóval esélyesebb a Finn együttes, de az előzményeket tekintve akár egy meglepetés is benne lehet a pakliban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.