Pavlodar – Levszki 2:0 (vége) | Gefle – Narva 5:1 (vége) | Khazar – Sliema Wanderers FC 1:0 (vége)
Ventspils – Broughton 0:0 (vége) | Zilina – Torpedo Kutaisi 3:3 (vége) | FK Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (vége)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (vége) | Dinamo Minszk – Kruoja 5:0 (vége) | Inter Turku – Víkingur 0:1 (vége)
Celje – Tromsö 0:2 (vége) | Malmö FF – Drogheda United FC 2:0 (vége) | Rosenborg BK – Crusaders F.C. 7:2 (vége)
FC Vaduz – FC Chikhura Sachkhere 1:1 (vége) | Botev – Astana 5:0 (vége) | AFC Astra Giurgiu – NK Domžale 2:0 (vége)
HB Tórshavn – ÍBV Vestmannaeyjar 0:1 (vége) | Glentoran FC – KR Reykjavík 0:3 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Paola Hibernians FC 3:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – FK Čelik Nikšić 9:0 (vége) | St. Patrick's – Zalgiris 1:2 (vége) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (vége)
Malmö FF
2:0 (1:0)
Drogheda United FC
csütörtök 11.07.2013, 19:00 • Swedbank Stadion, Malmö • Európa liga

Megérdemelten nyerte a találkozót, és jutott tovább a Malmö. Okosabban, taktikusabban futballoztak a hazaiak, kapura is veszélyesebbek voltak.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (20:55:50)

90+4
    Byrne kap még egy sárgát a végén.

90+3
    A Malmö gólt szerzett!

A cerekén beálló SIMON KROON végleg eldöntötte a párherc kimenetelét. A vendégek kinyíltak, és a meglehetősen szabadon lévő Kroon nem hibázta el a lehetőséget.

90+1
    Les miatt kifelé jöhet a Malmö.

90
    Négy perc lesz a ráadás.

89
    Eriksson tartotta meg ügyesen a labdát a középpályán, indítása már nem jó.

84
    Eriksson szabálytalankodott Byrne-nel szemben, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

82
    A Malmö játékosai passzolgatnak, már az idővel is játszanak.

77
    Szűk negyedóra maradt hátra, lassan a Drogheda-nak már mindent egy lapra kell feltenni.

76
    Hamad passzolta be középre a labdát, végül tisztáztak a vendégek.

75
    Védőt hozott le a vendégek kapitánya, de már muszáj kockáztatnia.

74
    McNally helyett Rusk a pályán.

72
    Les miatt a vendégek jöhetnek kifelé.

71
    Eriksson aktív a középpályán, ügyesen mozgatja a csapatot.

70
    Thern helyett Friberg a pályán.

68
    Hamad próbálkozott egy átlövéssel, nem jelentett veszélyt.

67
    A hazaiak már az idővel is játszanak, próbálják tartani a labdát, az előre játékot se feltétlenül erőltetik.

65
    O'Brien alig észrevehetően játszik, nagyon ritkán jut el hozzá labda.

64
    Eddig meglehetősen sportszerű a találkozó, persze küzdelem az van a pályán.

63
    O'Conor szabálytalankodott, szabadrúgással jöhet a Malmö.

62
    A vendégek kapitánya egyelőre vár a cserékkel, pedig talán érdemes lenne már váltani. Egy-két játékos fáradni látszik.

61
    Dobhat a Drogheda.

60
    Harminc perc maradt hátra a találkozóból, a vendégeket egyre inkább sürgeti az idő.

59
    Thern próbálkozott egy kiugratással, Rantie nem tudta lekezelni a labdát.

57
    Cassidy vacakolt el egy ígéretesnek tűnő támadást.

56
    Les miatt a hazaiak jöhetnek kifelé.

54
    Eriksson lódult meg a szélen, beívelt labdája már nem tökéletes.

53
    Sok a pontatlanság most a pályán mind a két csapat részéről.

52
    Brennan küzdött egy nagyot Thernnel a labdáért.

51
    Rantie került helyzetbe, végül megúszták a gólt a vendégek.

50
    A hazaik passzolgatnak a középpályán, nekik már nem sürgős.

49
    O'Conor szabálytalankodott, szabaddal jöhet a Malmö.

48
    O'Neill kapott egy használható labdát, a középre ívelését azonban kifejelték a hazai védők.

47
    A vendégeknek most már a bunkerfocit fel kell adniuk, hiszen hátrányban vannak, jelen állás szerint kiesésre állnak.

46
    A hazaiak kezdték a második félidőt.

46

Az első félidőben a Malmö jóval többet tett a gólért, ennek meg is lett az eredménye, hiszen Forsberg a félidő legvégén bevette Sava kapuját.
    A párharc azonban még közel nincs lefutva, hiszen egy esetleges vendég góllal, máris a Drogheda állna továbbjutásra.
    Maradjanak továbbra is velünk.

45

FORSBRG megtörte a jeget. Az első félidő legvégén szépen vette be sava kapuját, miután Rantie pontisan passzolta hozzá a labdát.

44
    A hazaiak egyre inkább nyomnak, a vendégek azonban állják a támadásokat.

43
    Cassidy felé egy indítás, a hazai védő bedobásra rúgja ki a labdát.

42
    Támad-támad a Malmö, de eddig nem sikerült bevenni Sava kapuját.

41
    Eriksson próbálkozott egy mélységi indítással, Forsbergnek nem jó a labda.

40
    Öt perc maradt hátra az első félidőből.

39
    A vendégek rúghattak szögletet, a hazai kapus szépen lehúzta a labdát.

38
    Byrne akadályozott meg szépen egy hazai támadást.

37
    A hazaiak dobhatják be a labdát.

36
    Nagyon szép akciót vezetett a Malmö, előbb Johansson játszotta magát tisztára, majd a középre beívelt labdáját végül üggyel-bajjal, de kivágták a vendégek.

35
    Forsberg nagyon aktívan játszik elől, igaz eddig komoly helyzete nem volt.

33
    Brennan szabálytalankodott a középpályán, szabaddal jöhet a Malmö.

32
    Az első harminc perc után elmondhatjuk, hogy a hazaiak birtokolják többet a labdát, de igazából csak mezőnyfölényben játszanak, komoly helyzeteket nem nagyon tudnak kialakítani.

31
    Forsberg próbálkozott lövéssel, Sava a helyén volt.

30
    Brennan kapott egy jó labdát bal oldalon, majd szépen játszotta be középre, azonban a hazai védők végül megoldották a feladatot.

28
    Hazaiak próbálkoztak egy lövéssel, nem sokkal ment mellé.

27
    Hamad ügyesen cselezgetett, majd Forsberget próbálta indítani.

25
    Vendégek szabálytalansága után, haza szabadrúgás jöhet.

24
    Thern kapja a mérkőzés első sárga lapját.

23
    Bal oldalon vezetett támadást a Malmö, a beadás viszont már nem az igazi.

22
    Hazaik rúghattak szögletet, veszélyt nem jelentett Sava kapujára.

20
    Az első húsz perc után elmondhatjuk, hogy komoly helyzet eddig nem volt, küzdelem annál inkább.

19
    Cassidy addig cselezgetett, míg elvették tőle a labdát.

18
    Prendergast vágta előre a labdát, de ott senki nincs a vendégektől.

17
    Abornoz ismét szabálytalankodott, ha így folytatja előbb-utóbb jön a sárga.

16
    Johansson-Eriksson összejáték a középpályán, de itt megállt a tudomány.

15
    A hazaiak jóval támadóbbak, de eddig nem sikerült a vendégek védelmén belülre játszani a labdát.

14
    Albornoz szabálytalankodott Hyenes ellen, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

12
    Rantie kapott egy jó labdát középen, lövésig már nem jutott el.

11
    A Malmö elvileg nagyobb játékerőt képvisel, így mindenképpen meglepetés lenne, ha kiesne a svéd csapat.

10
    Brennan szabálytalankodott, szabaddal jöhetnek a hazaiak.

9
    A Malmö dobhat.

8
    Cassidy cselezgetett a hazai tizenhatos előtt, végül szerelték.

6
    A svédek jobban és aktívabban kezdték a mérkőzést.

5
    Forsberg felé egy indítás, a vendég védő azonban előnyösebb helyzetben volt.

4
    A középpályán passzolgatnak a hazaiak.

3
    Eriksson játszotta be középre a labdát, a vendégek azonban kivágták.

2
    Az első mérkőzésen gól nélküli döntetlen született, így teljesen nyílt a párharc.

1
    A vendégek kezdték a találkozót.

1

Malmö FF: Dahlin – Albornoz, Jansson, Halsti, Ricardinho – Johansson, Eriksson, Hamad, Thern – Rantie, Forsberg

Drogheda United FC: Sava – Prendergast, McNally, Byrne – O'Conor, Brennan, Daly, Hynes – O'Neill, Cassidy, O'Brien

Játékvezetők: .

A labdarúgó Európa-liga csoportkörébe jutáshoz idén is négy párharcot kell megnyerniük azon csapatoknak, amelyek már a selejtező első fordulójában megkezdték szereplésüket.
    A Malmö – Drogheda United párharc első találkozóján 0-0-ás döntetlen született. Mivel a visszavágót Svédországban rendezik, ezért a Malmö van némi előnyben, de egy esetleges ír találat nehéz helyzetbe hozná a hazaiakat.