Pavlodar – Levszki 2:0 (vége) | Gefle – Narva 5:1 (vége) | Khazar – Sliema Wanderers FC 1:0 (vége)
Ventspils – Broughton 0:0 (vége) | Zilina – Torpedo Kutaisi 3:3 (vége) | FK Mladost Podgorica – Fehérvár 1:0 (vége)
Aktobe – Gandzasar 2:1 (vége) | Dinamo Minszk – Kruoja 5:0 (vége) | Inter Turku – Víkingur 0:1 (vége)
Celje – Tromsö 0:2 (vége) | Malmö FF – Drogheda United FC 2:0 (vége) | Rosenborg BK – Crusaders F.C. 7:2 (vége)
FC Vaduz – FC Chikhura Sachkhere 1:1 (vége) | Botev – Astana 5:0 (vége) | AFC Astra Giurgiu – NK Domžale 2:0 (vége)
HB Tórshavn – ÍBV Vestmannaeyjar 0:1 (vége) | Glentoran FC – KR Reykjavík 0:3 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Paola Hibernians FC 3:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – FK Čelik Nikšić 9:0 (vége) | St. Patrick's – Zalgiris 1:2 (vége) | Libertas – FK Sarajevo 1:2 (vége)
HB Tórshavn
0:1 (0:0)
ÍBV Vestmannaeyjar
csütörtök 11.07.2013, 20:00 • Gundadalur Stadion, Tórshavn • Európa liga

Játékról nem igazán szólt ez a találkozó, inkább sok szabálytalanságról, néhány nem túl veszélyes távoli lövésről, valamit egy 90. percben befújt büntetőről, ami végül mindent eldöntött! A vendégek gondolom nem bánják túlzottan hogy ez ma így történt, de a Torshavn ma nagyon pórul járt, és kénytelen búcsúzni az Európa Ligától. (21:50:04)

A játékvezető lefújja a mérkőzést! Micsoda fordulat, a HB Torshavn 3 percre volt a továbbjutástól, amikor büntetőhöz jutottak a vendégek, és annak értékesítésével továbbjutottak!

90+2
    Slaettalid váltja Jog. Davidsent a hazaiaknál.

90
    Az ÍBV gólt szerzett!

BERGSSON értékesíti a büntetőt! Vezet az ÍBV!!! Óriási bajban a hazaiak!

90
    Hreidarsson sárgul be reklamálásért.

89
    Benjamninsen buktatta Jeffst, Büntetőhöz jutnak a vendégek!!!

89
    Ismét kitámadnak a vendégek.

88
    K. Mouritsen maradt lesen. Szabadrúgás kifelé az ÍBV javára.

88
    Csak a félpályáig jutnak a kontrával, ott egy kicsit lelassulnak vele.

88
    Elvesztik a labdát, indul a hazai kontra.

87
    Kitámadnak a vendégek.

87
    Hosszabbítással együtt nagyjából 5 percet kell még kibírnia a Torshavnnak, ahhoz hogy továbbjusson.

86
    Leósson elvéti a célt, a labda a kapu mellett köt ki. Kirúgás jöhet.

86
    Szépen fordulnak most a vendégek.

84
    Hreidarsson most K. Mouritsent találta meg, újabb hazai szabadrúgás jöhet.

83
    Nem jut helyzetig a labdával az ÍBV se, pontatlan volt az akció.

82
    Elvesztik a vendég térfél közepénél, már az ÍBVnél a labda.

81
    Támadnak a vendéglátók.

81
    Beléptünk az utolsó tíz percbe, továbbjutásra áll a Torshavn.

80
    Kölcsön kenyér vissza jár alapon Joh. Davidsen felrúgta Hreidarssont. Nem érte meg visszaadni, mert ezért kap egy sárgát.

78
    Újabb szabálytalanság, ezúttal Santos az áldozat, Hreidarsson most őt találta meg.

78
    Egy perc sem telt el de, C. Mouritsent ismét lerugják, újabb hazai szabadrúgás jöhet.

77
    Hreidarsson buktatja C. Mouritsent, hazai szabadrúgás jöhet.

76
    A cserére a cserével válaszol a Torshavn, Joensen folytatja Samuelsen helyén.

75
    Cserélnek a vendégek, Thorsteinsson le, Hreidarsson be.

75
    Mouritsen maradt lesen. Szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

75
    Indul is a Torshavn kontrája!

74
    Leósson végezte el ezt a szögletet, de gyorsan visszaszerezték a hazaiak a labdát.

74
    Garner tette középre a szögletet, de az megint az alapvonalon túlra pattant. Újabb vendég szöglet jöhet, ezúttal a másik oldalról.

73
    Thorvardarson lövését blokkolta egy védő. Vendég szöglet jöhet.

73
    Nem jutnak messzire a szabadrúgással a hazaiak, már a vendégeknél a labda.

72
    Garner szabálytalankodott Mouritsennel szemben, sárgával jutalmazza a játékvezető.

70
    Ismét ölik egymást a játékosok, ez pedig nagyon tördeli a meccset.

69
    Sigurbjörnsson harcol ki egy szabadrúgást.

69
    A vendégek is cserélnek, Leósson folytatja Spear helyén

68
    Cserélnek a hazaiak, Heinesen helyén folytatja K. Mouritsen

66
    Thorvardarson került óriási helyzetbe egy előrelőtt labda után, de a kapu mellé lőtt!

66
    Ismét megszerzik a labdát a vendégek.

65
    Garner próbálkozott egy lövéssel, de Gestson védeni tudott!

64
    Ismét nem tudnak eljutni a kapuig a vendéglátók a labdával, már fordul is a Vestmannaeyjar.

63
    Mawejje buktatta Joh. Davidsent, hazai szabadrúgás jöhet.

62
    Thorvardarson próbálkozott egy lövéssel a tizenhatoson kivülről, de nem találta el a kaput!

61
    Nem jutnak, jól szűrt a vendég védelem.

61
    Támadásban a Torshavn, bár kétséges hogy eljutnak e a tizenatosig a labdával.

60
    A jelenlegi állás a hazaiaknak kedvez, akik 0:0-val idegenben lőtt góllal jutnának tovább.

60
    Ismét a középpályáé a főszerep, egyik csapat sem engedi a másikat helyzetbe kerülni.

58
    Bergsson visszaadja Benjaminsennek, már a Torshavn jöhet szabadrúgással.

58
    Csak indulna, Benjaminsen állította meg Garnert – szabálytalanul.

58
    Elvesztik, indul a vendég kontra.

57
    A labda továbbra is a vendéglátóknál.

57
    Samuelsen lövését James védi! Végre valami akció.

56
    Cserélnek a vendégek, Bergsson be Gudmundsson be.

54
    Jeffs lőtt a kapu mellé. Hazai kirúgás jöhet.

54
    Elveszti a labdát a hazai együttes.

53
    Egyelőre helyzetig nem jutottak, visszakerült a labda a saját térfelükre.

52
    Na most talán a Torshavn összehoz egy akciót, lassan hozzák fel a labdát a félpályától.

50
    Játszani egyik csapat sem igazán akar, sorra követik egymást a szabálytalanságok, helyzetig pedig egyelőre egyik fél sem jutott.

47
    Változatlan a két csapat összeállítása, valamit a játék képe is változatlannak látszik, alig egy perc telt el, máris egy újabb szabálytalanság. Jöhet a Torshavn szabadrúgása.

46

Az első félidőben elég kiegyenlített volt a játék, igaz a Torshavn valamivel több helyzetet tudott teremteni a kapu előtt, gólszerzésre nagyjából ugyanannyi lehetőségük volt mint a vendégeknek. A játék egyébként nem túlságosan "szép", nagyon sok egyelőre a szabálytalanság.

45+1
    Mouritsen lövését védi James!

45
    Egy perc a ráadás.

44
    Ezúttal a vendégek vittek végig egy veszélyes akciót, Thorvardarson lövése Gestsonról Mawejje elé pattant, aki ismét Gestsont találta el a labdával! Ezután a labda visszapattant Thorvardasonhoz, de ő ekkorra már lesen volt, így kifelé végezhet el szabadrúgást az Torshavn.

43
    Spear buktatta csúnyán Heinesent, jogos a sárga.

41
    Egy újabb hazai akció végén Heinesen lőtt a kapu mellé.

39
    Ismét megy a harc a középpályán a labdáért, egyik fél sem akar nagyon kitámadni.

37
    Heinesen gyorsan vissza is adta, most ő vágta fel Olafsson-t.

36
    Olafsson buktatta Samuelsent, szabadrúgás a hazaiaknak.

35
    Megint nem sikerül átjátszaniuk magukat a hazai középpályán, el is vesztik a labdát.

35
    Támadásban a vendégek.

34
    Olsen próbálkozott, de blokkolták a lövését. A labda még mindig a hazaiaknál.

33
    Elvesztik a labdát a vendégek, gyorsan próbál kontrázni most a Torshavn.

32
    Ismét a középpályáé a főszerep, nagyon kiegyenlített eddig a mérkőzés, bár a Torshavn azért többször tudott helyzetbe kerülni.

31
    Spear vállalta el a szabadrúgást, de jóval a kapu mellé lőtte.

30
    Elvesztik a labdát a saját térfelükön, ráadásul rögtön szabadrúgáshoz jut az ÍBV.

30
    Támadásban a Torshavn.

29
    Gyorsan eljutottak a labdával a kapuig a vendégek, Spear lövését Gestson védte!

28
    Davidsen buktatta Thortsteinssont, szabadrúgás a vendégeknek.

28
    Samuelsen próbálkozott ismét, de James ezúttal is a helyén volt, és védett.

26
    Mouritsen szöglete veszélytelen a kapura.

26
    Hazai sarokrúgás következhet.

26
    Szép akciót vittek most végig a hazaiak, először Samuelsen lövését védte James, majd Mouritsen is megtornáztatta a vendég kapust, aki mindkétszer hárítani tudott!

24
    Veszélytelen volt a pontrúgás, fordulhat a Torshavn.

23
    Jog. Davidsen buktatta Garnert, jogos a sárga

23
    Lassan de biztosan hozzák fel a labdát a vendégek.

22
    Nagyon sok a mezőnyharc eddig a meccsen, igazi helyzetig még csak a hazaiak jutottak, ők is csak egyszer.

21
    Samuelsen végezte el a szögletet, Heinesenről pedig a kapu mellé ment a labda!

21
    Szögletig jutnak a hazaiak.

20
    Nem jutott messzire a labdával az izlandi csapat, újra a Torshavn támad.

20
    Mouritsen lövése köt ki a kapu mellett, fordulhatnak a vendégek.

19
    A hazaiak jutnak el végül támadásig.

16
    A középpályán megy a csata már egy jó ideje a labdáért.

15
    Benjaminsen került óriási helyzetbe, de nem találta el a kaput!

14
    Újabb szabálytalanság után már a Vestmannaeyjar akciója indulhat.

14
    Támadásban a hazaiak.

13
    Benjaminsen lövése vágódott a kapu mellé.

10
    Samuelsen tette középre a labdát, de az gyorsan kijött a vendég tizenhatosról.

10
    A meccs első szögletét a Torshavn végezheti el.

10
    Mellé ment a lövés, nem volt veszélyes.

9
    Sigurbjörnsson(IBV) végezhet el jó helyről szabadrúgást, miután Thorvardarsont állították meg szabálytalanul már harmadszor.

8
    Nyolc perc alatt 6 szabálytalanság, nem túl szép eddig a játék.

6
    Olsen sárgul be rögtön a 6. percben, Thorvardarsont buktatta.

6
    Olsen lövését védi James!

4
    Sok a szabálytalanság az első percekben.

1
    Mouritsen szabálytalansága miatt kell rögtön megállítani a meccset, Thorvardarsont buktatta.

1

HB Torshavn: Gestsson – Davidsen, Haraldsen, Davidsen, Santos – Vatnsdal – Olsen, Mouritsen, Samuelsen, Benjaminsen – Heinesen.

ÍBV Vestmannaeyjar: James – Gudjonsson, Sigurbjörnsson, Olafsson, Garner – Gudundsson – Thorvardarson, Jeffs, Mawejje, Thorsteinsson – Spear.

Az Európa-Liga első selejtezőkörének visszavágóján a Feröer-szigeteki HB Torshavn fogadja az izlandi Vestmannaeyjar csapatát.

Az odavágón sokkal több veszélyt teremtett a Vestmannaeyjar, a vezetést is viszonylag hamar, bő negyed óra alatt megszerezték, de végül vissza tudott kapaszkodni a Torshavn, és így egy számukra nagyon kedvező 1:1-es végeredmény született.

Kiélezett küzdelem várható tehát most a visszavágón, a favoritok a vendégek, de a hazai pálya előnye sokat nyomhat a latba, ez pedig ezúttal a Torshavnnak kedvez. Meglátjuk tudnak e élni vele, vagy beigazolódik a papírforma, és az izlandi csapat jut tovább.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:00 - kor kezdődik.