MTK Budapest FC
3:1 (3:0)
kedd 16.07.2013, 17:00 • Hidegkuti Nándor Stadion • Felkészülési mérkőzések

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

Ötödik felkészülési mérkőzésen az NB II keleti csoportjának második helyezettjét, a Vasast fogadja a Európa Liga indulásról épphogy lemaradó MTK a Hidegkuti Nándor Stadionban. A négy felkészülési meccséből eddig hármat megnyert, míg egyszer kikapott az MTK, amelynek kerete alaposan meggyengült a nyáron. Leginkább a hátsó alakzatból voltak távozók, hiszen a Rafa Wolfe, Hidvégi Sándor és Zsidai László is távozott.
    A vendéglátó együttes nyilván szeretné feledtetni szurkolóival a múlt heti vereséget, a Vasas pedig bizonyítani akarja, hogy az első osztályban lenne a helye.
    Ezért is ígérkezik izgalmasnak a találkozó.
    Mindenkinek jó szurkolást kívánunk!

Kellemes időben vonultak a pályára a csapatok.

MTK Budapest FC: Groppioni – Nagy, Kálnoki Kis, Tóth, Deutsch – Pölöskei, Poór, Kanta – Vass, Tischler, Horváth

Vasas SC: Hermány – Horváth, Izing, Marcsek, Gál, Schulc – Crisan, Boda, Vida – Zamostny, Ádám

3
    A vendégek egyik védője hazaadta a labdát, kapusuk azonnal kivágta, a lehető legrosszabb helyre, ugyanis az egyik hazai játékoshoz került a labda, aki azonnal kapura tette, de a kaput se sikerült eltalálnia. Nagy helyzet maradt ki.

5
    Az MTK gólt szerzett!
    Hamar vezetéshez jutott az MTK. Egy gyors hazai támadás végén a lövést még védte a vendégek kapusa, de a kipattanóra érkezett PÖLÖSKEI, aki azonnal a felsőbe bombázott. Szép akció végén, szép gól.

6
    Gyenge lábakon áll a Vasas védelme. Egymás után vezeti támadásait az MTK.

7
    A vendégek kapusa rúgja mezőnybe a labdát.

9
    Megvolt az első valamirevaló Vasas támadás is. Viszont a lövést a végén blokkolták a hazai védők.

11
    HORVÁTH ZSOLT 10-12 méterrel a vendégek kapujától kíméletlenül eltalálta a kaput. Ezzel 2:0-ra növelte a hazaiak előnyét.

13
    A Vasas állandó védekezésben, de ezt is elég gyengén teszi.

14
    Hazai passzolgatás a saját térfélen.

15
    TISCHLER góljával már hárommal megy az MTK. Pontosan és szépen kijátszott akció végén a kifutó kapus fölött szépen a kapuba emelte a labdát TISCHLER.

17
    Szabadrúgás az MTK javára. Egyik játékos lent is maradt a gyepen, de hamar meggyógyult.

18
    Jobb oldali Vasas beadás után, könnyedén fejelik ki a hazai védők a labdát.

19
    Mélységi indítás az MTK részéről, nem sokon múlt az újabb hazai helyzet.

20
    Húsz perc is elég volt ahhoz, hogy elmondhassuk, kiütközik az osztálykülönbség a két csapat között. Sokkal jobb a hazai együttes.

22
    Pölöskei lövését védte a vendégek kapusa.

23
    A játékvezető ivószünetet rendelt el.

25
    Rövid szünet után folytatódik a mérkőzés.

26
    Dobhatnak a vendégek.

27
    Jobb oldalon vezetett támadást az MTK, a vendégek bedobásra mentettek.

28
    Les miatt szabaddal jöhet a Vasas.

29
    Az MTK a szokásos gyors, kis passzos játékát mutatja. És ezt nagyon jól csinálja.

30
    Újabb hazai lehetőség. Horváth ugrott volna ki a védők mögül, de a kifutó kapus végül elrúgta a labdát. Helyzet volt a javából.

31
    A Vasas végezhet el szögletet.

32
    A beívelt szögletet könnyedén kifejelték a hazaiak, majd azonnal megindultak.Sikerült is zavart okozni a Vasas védelmében. A lövést végül blokkolták.

33
    A mérkőzés sportszerű, csak apró-cseprő szabálytalanságok vannak.

34
    A Vasas támadója indult meg bal oldalon, könnyedén elválasztották a labdától.

35
    Groppioni rúgja mezőnybe a labdát.

36
    A vendégek passzolgatnak a középpályán, keresik a rést a hazai védelmen.

37
    Zamostny rúgta kapura, a hazaiak kapusa magabiztosan fogta. Végre láthattunk valamit a Vasastól is.

38
    Jobb oldalról kétszer is próbálkozhatott beadással a Vasas, végül a hazai kapus szépen húzta le a levegőből a labdát.

39
    A félidő végére kezd kiegyenlítetté válni a mérkőzés. Egyre többet jön előre, és birtokolja a labdát a Vasas.

40
    Szabálytalanság után egy gyorsan elvégzett szabadrúgás okozott némi zavart a vendégek kapujánál.

41
    Apró szabálytalanság után hazai szabadrúgás.

42
    Vasas támadás végén Vida bombázta fölé a labdát jobb oldalról.

43
    Az MTK passzolgat hátul, a Vasas letámadással próbálkozik, kevés sikerrel.

45
    Hosszabbításra nem igazán van oka a játékvezetőnek.

Az első játékrész végén magabiztosan vezet az MTK, nem érdemtelenül. Gyors, pontos passzaival könnyedén, többször is zavarba hozták a Vasas védelmét. A vendégek az első harminc percig gyakorlatilag semmit nem mutattak, egyértelműen az MTK játszott fölényben.

47
    Rögtön egy hatalmas helyzetet hagyott ki a Vasas. Oren vágta a felső kapufára a labdát.

50
    Hazai támadás végén Hermány kezében a labda.

51
    Bal oldalon vezetett támadást az MTK, végül Horváthtól könnyen elveszik a labdát.

53
    Újabb Vasas helyzet maradt ki. Gál Mátyás fejelte a bal kapufára a labdát. Szerencséje sincs a vendégeknek.

54
    Nehéz megmondani, miért nem így játszott a Vasas az első félidőben.

55
    Horváth jött be Tischler helyett.

56
    Gál veszélyeztetett, az eredmény maradt.

57
    Jobb oldalon próbálkozott a Vasas, bedobás lett a vége.

58
    Ügyesen járatta a labdát a középpályán az MTK.

60
    Harminc perc maradt hátra a mérkőzésből. Most egy kicsit leült a mérkőzés.

61
    Jobb oldalról rúghat szögletet az MTK.

62
    A beívelt szöglet után zavar a Vasas kapujánál, végül a lövés fölé ment.

64
    Kiugratási kísérlet hazai részről, Hermány a hazaadott labdával ügyetlenkedett egy sort.

66

68
    MTK szabadrúgással folytatódik a mérkőzés.

69
    Túljátszotta az MTK a helyzetet. Mikor már kapura kellett volna rúgni a labdát, a hazaiak egyik játékosa még akkor is passzolt. Végül odalett a helyzet.

70
    Támad a Vasas. Jobb oldali beadás végén a lövés elakadt a hazai játékosban, majd az ismételt lövés fölé ment.

71
    Kényelmesre vették a csapatok a játékot. Az MTK semmit nem erőltet, a Vasas ugyan próbálkozik, de kimaradtak a helyzetei.

72
    Hermány jött ki a kapujából egy előreívelt labdára. Bedobásra vágta ki.

74
    Szabálytalanság után az MTK jöhet szabaddal a kezdőkörből.

75
    Nagy Tibor sárgult be visszahúzásért.

76
    A hazaiak ügyesen tartják a labdát, majd egy gyors ritmusváltásból megindulnak a jobb oldalon. Végül szögletet rúghatnak.

77
    Mélységi indítás hazai oldalról, a labda hosszú. Bedobással jöhet a Vasas.

78
    Fejes sárgult be buktatásért.

80
    Körülbelül 23 méterről végezhetett el szabadrúgást a Vasas. Nem sikerült eltalálni a kaput, fölé ment a labda.

86
    A Vasas gólt szerzett!
    ZAMOSTNY góljával szépített a Vasas. Cseke játszotta meg szépen a vendégek támadóját, aki pontosan lőtte ki a jobb alsó sarkot.

87
    A második félidő alapján teljesen megérdemelten rúgott gólt a Vasas. Továbbra is talány, miért nem így játszottak az első félidőben.

88
    A Vasas jön előre. Hatalmasat kellett védenie a hazai kapusnak, miután egy bombaerős lövés tartott a kapujára. Szép lövés, szép védés.

89
    MTK helyzet maradt ki. Bal oldalról, üresen lőhetett kapura a hazai játékos, Hermány védett.

90
    Jobb oldalról beívelt szabadrúgás volt a mérkőzés utolsó jelenete. A beívelt labdát végül fölé lőtte a hazai játékos.

Megérdemelten és magabiztosan győzött az MTK. Már az első játékrészben eldöntötték a találkozót, a vendégek csak a második játékrészben voltak komoly ellenfelek. Ha a Vasas úgy tud játszatni az első félidőben, mint tette azt a másodikban, akkor valószínűleg egy sokkal izgalmasabb találkozót láthattunk volna.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket. (18:47:01)

Gólok: 5. Pölöskei, 11. Horváth, 15. Tischler – 86. Zamostny

Lapok:   75. Nagy (MTK), 78. Fejes (MTK)