Fehérvár – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | KTE-Phoenix Mecano – Budapest Honvéd FC 3:1 (vége) | Debreceni VSC – Kaposvári Rákóczi FC 7:1 (vége)
KTE-Phoenix Mecano
3:1 (1:0)
Budapest Honvéd FC
vasárnap 28.07.2013, 18:30 • Széktói Stadion, Kecskemét • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

A labdarúgó NB1 nyitófordulójában a Kecskeméti TE a fővárosi Honvéd FC csapatát fogadja a Széktói Stadionban. A KTE-nél edzőváltás történt a nyáron, Horváth Ferenc Paksra szerződött, helyét a Videoton volt pályaedzője, Bekő Balázs vette át, akivel felemás felkészülési időszakon vannak túl a lila-fehérek, a Kozármislenytől például kikaptak, míg a Békéscsabát sikerült legyőzniük.
    A Honvéd felkészülését az Európa Liga jelentette, a Niksic gárdáját 13-1-es összesítéssel küldték haza Marco Rossi tanítványai, azonban a második fordulóban már a Vojvodinától öt gólt kaptak, míg a piros-feketék csak egyet rúgtak, ezzel elbúcsúztak az EL további küzdelmeitől.
    Kövessék velünk a mérkőzést, jó foci várható!

Kecskeméti TE: Németh – Mogyorósi, Póti, Karan, Forró – Vukaszovics, Bulajics – Leo, Szavics, Balázs – Rajczi

Budapest Honvéd FC: Kemenes – Ikenne-King, Lovrics, Ignjatovics, Alcibiade – Vernes, Vécsei, Nagy, Hidi – Holender, Testardi

Játékvezetők: Solymosi Péter, partjelzők: Berettyán Péter, Horváth Róbert, alapvonali játékvezetők: Bognár Tamás, Németh Ádám.

A Kecskemét gólt szerzett!

Parádés összjáték Leo és BORISZ BULAJICS között, az utóbbi Rajczival kényszerítőzik, a visszakapott labdát magabiztosan tűzi kapura, Kemenes csak beleérni tud a labdába! Első lehetőségét gólra váltja a KTE!

13
    Alcibiade iramodik meg, majd egy kecskeméti játékos kezét éri a labda, így veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Honvéd

14
    A sorfalba bombázza Alcibiade

15
    Mogyorósi a szélről Szavics elé tálalja a labdát, a KTE kapitánya azonban luftot rúg

16
    A pókfociból Rajczi jön ki jobban, de Kemenes fogja

18
    Alcibiade rúgja fel Balázst veszélyes helyen

18
    Szavics pontrúgása épphogy elcsorog a kapu mellett, de Honvéd játékost érintette a labda, így szöglet

19
    Vernes cselezgetésének Forró vet véget szép szereléssel

21
    Holender villan meg a szélen, de tudták a hazaiak mi következik, így már ők támadhatnak

35
    Leo nagyszerű beíveléséből Balázs lő egyből, de nem találja el a kaput. Óriási lehetőség maradt ki hazai oldalon.

36
    A Honvéd is veszélyeztet, Holender fejese alig száll fölé

37
    Hasonló akció mint a gólnál, Bulajics most bead, Kemenes figyelt

39
    Eddig inkább a KTE dominál a mérkőzésen, de azért elvétve akadt pár Honvéd helyzet is

43
    Leo rossz megoldást választ 3-3 ellen, a kontrából Holender elé kerül a labda, de gyenge lövése elhagyja a pályát

44
    Tizenegyest reklamálnak a fővárosiak, de néma maradt a síp

45
    Szöglet a KTE csapatának

45+1
    Leo vállalkozik messziről, de próbálkozása célt téveszt

45 percnyi játék után a hazai csapat Borisz Bulajics 7. percben lőtt góljával vezet a Budapest Honvéd együttese ellen! A játék képe megegyezik az eredménnyel, a KTE dominált az első félidőben, a Honvédnek csak elvétve akadtak helyzetei. Folytatás 15 perc szünet után.

50
    Az ellenfél térfelén labdázgat a KTE, azonban nem tudnak helyzetbe kerülni a lila-fehérek

51
    Testardi ellen történik szabálytalanság, Hidi végzi el a szabadrúgást, de Németh kezébe hullik a labda

56
    Elveszti a labdát a KTE, Szavics páros lábbal való szabálytalanságáért jár a sárga cédula

64
    Szavics játssza meg Leot, de kicsit hosszú az átadás, Kemenes jöhet már kirúgással

65
    Vukaszovics labdája mélyre és hosszúra sikerült

66

Mogyorósi a jobb szélről adja be a labdát, LEO jól számítja ki a labda ívét, és Kemenes mellett fejel a vendég kapuba! Ezzel két góllal vezet a Kecskemét!

76
    Kis szöglet, majd szépen forgatja meg a Honvéd védőket Pekár, de a beadás már pontatlan

82
    A vendég csapatból a négyes számmal játszó Ignjatovics kap sárga lapos figyelmeztetést

82
    Pekár 35 méterről küldi kapura, jól csapódik a labda, felsőléc!