Trenčín – AFC Astra Giurgiu 1:3 (vége) | Aktobe – Breidablik 1:0 (vége) | FK Minsk – St. Johnstone 0:1 (vége)
Jablonec – Strömsgodset IF 2:1 (vége) | Qarabag – Gefle 1:0 (vége) | Dinamo Minszk – Trabzonspor 0:1 (vége)
Ventspils – Maccabi Haifa 0:0 (vége) | Petrolul – SBV Vitesse Arnhem 1:1 (vége) | Odessa – Crvena Zvezda 3:1 (vége)
Randers – FC Rubin Kazany 1:2 (vége) | Zalgiris – Lech Poznań 1:0 (vége) | Häcken – Thun 1:2 (vége)
Rijeka – Zilina 2:1 (vége) | Tromsö – Differdange 1:0 (vége) | Botev – VfB Stuttgart 1:1 (vége)
FK Kukësi – Donetsk 2:0 (vége) | FK Vojvodina Novi Sad – Bursaspor 2:2 (vége) | CS Pandurii – Hapoel Tel Aviv 1:1 (vége)
Liberec – Zürich 2:1 (vége) | Asteras – Rapid 1:1 (vége) | AS Saint-Étienne – Milsami 3:0 (vége)
Skoda Xanthi – Standard Liège 1:2 (vége) | Motherwell – Kubany 0:2 (vége) | Široki Brijeg – Udinese Calcio 1:3 (vége)
Śląsk – Club Brugge KV 1:0 (vége) | Swansea City – Malmö FF 4:0 (vége) | Estoril – Hapoel Ramat Gan 0:0 (vége)
Hajduk – Dila Gori 0:1 (vége) | Sevilla – FK Mladost Podgorica 3:0 (vége)
Motherwell FC
0:2 (0:0)
FK Kubany Krasznodar
csütörtök 01.08.2013, 20:45 • Fir Park • Európa liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:45 - kor kezdődik.

A labdarúgó Európa-liga csoportkörébe jutáshoz idén is négy párharcot kell megnyerniük azon csapatoknak, amelyek már a selejtező első fordulójában megkezdték szereplésüket.
    A harmadik selejtezőkörben Motherwell FC (skót) és Kubany Krasznodar (orosz) párharcra kerül sor. Mind a két együttes csak a harmadik körben csatlakozott a mezőnyhöz.
    A hazaiak a Celtic mögött második helyen végeztek a skót bajnokságban, a Kubany Krasznodar pedig negyedik helyen az egyre erősebb orosz bajnokságban.
    Nehéz megjósolni a mérkőzés, illetve a párharc kimenetelét, talán ez az egyik legkiegyensúlyozottabb mérkőzés a harmadik selejtezőkörben.
    A mérkőzéshez mindenkinek jó szurkolást kívánunk!

Motherwell FC: Hollis – Hammell, McManus, Hutchinson, Ramsden – Vigurs, Lasley, Francis – Lawson, McFadden – Sutton

FK Kubany Krasznodar: Bellanov – Kozlov, Reame, Dealbert, Bugaev – Popov, Tsoraev, Sosnin – Bucur, Kabore – Balde

Játékvezetők: .

1

1
    A hazaik kezdték a találkozót.

2
    A hazaik vezették az első támadást, a vendégek tizenhatosánál labdát veszítettek.

4
    Hollis labdázgat a labdával, majd előre vágja.

5
    A vendégek kapnak szabadrúgást a középpályán.

6
    Bucur passzolta ki jól a labdát balra, de a beadás lecsúszott.

7
    A vendégek dobhatnak.

8
    A vendégek végezhettek el egy szabadrúgást úgy 30 méterrel Hollis kapujától, a szabad a sorfalban elakadt.

9
    Hazai jobb oldali beadást könnyedén húzta le Bellanov.

10
    Az első tíz perc után elmondhatjuk, hogy a vendégek valamivel aktívabbak.

11
    A Kubany jól tartja a labdát, jóval többször jutnak el az ellenfél kapujáig.

12
    Balde bal oldalról ügyesen cselezte be magát, majd el is lőtte a hosszúra. Alig ment fölé.

13
    Jól játszanak eddig az oroszok, a skótok gyakorlatilag még nem jutottak el Bellanov kapujáig.

14
    Bugaev húzta meg a bal oldalon, majd beadását már kirúgták a hazaiak.

15
    Apró szabálytalanság után, szabaddal jöhet a hazai csapat.

17
    Hollis rúgja ki a labdát.

18
    A Motherwell gyakorlatilag kis időre se tudja megtartani a labdát.

19
    McFadden felé egy hosszú indítás, Bugaev hibája miatt nem sokon múlt, hogy százszázalékos helyzetbe kerüljön a hazai támadó. Végül sikerült szögletre menteni a labdát.

20
    A hazai szöglet nem jelentett veszélyt, kifelé jöhetnek a vendégek.

21
    Balde nagyon él eddig. Középen, 23 méterrel Bellanov kapujától kapott egy labdát, majd egy csel után jobbal bődületesen előtte. A labda a felső kapufán csattant. Megúszták a gólt a hazaiak.

23
    A középpályáról végezhettek el szabadrúgást a vendégek. Az előreívelt labdát, a hazai védő Hollishoz fejelte.

24
    A hazaiak támadtak, a Kubany tizenhatosáig nem jutottak el. Bedobással jöhetnek a vendégek.

25
    A Motherwell átengedi a területet a vendégeknek, a hazaiak visszaszorulnak teljesen a saját térfelükre.

26
    A vendégek támadása után Hollis rúgja ki a labdát.

27
    Most a Motherwell passzolgat, de előre nem igazán jutnak.

28
    Ügyesen tartották a hazaiak a labdát a középpályán, majd rosszul játszották be középre.

29
    Bugaev kapott egy jó labdát a bal oldalon, majd miután meghúzta, ballal rá is lőtte. A labda az egyik hazai védőről szögletre ment ki.

30
    A vendégek szögletét kirúgják a hazaiak.

31
    Bellanov rúgja ki a labdát, támadnak a vendégek.

32
    A kezdőkörből végezhet el szabadrúgást a Motherwell, miután az egyik orosz játékos elég csúnyán belépett. A lap elmaradt.

33
    Kabore lövése vágódott le a blokkról.

34
    Balde balról lőtte középre a labdát, Popov alig maradt le róla.

35
    Jó iramú, lendületes eddig a mérkőzés.

36
    Balról belőtt labdát Sutton tette kapura, de lövésében már nem volt erő.

37
    Bellanov kirúgása után dobással jöhetnek a hazaiak.

38
    Balde a pálya minden oldalán megtalálható, most jobbról lőtte középre a labdát, de ebben nem volt veszély.

39
    Minden labdáért nagy a harc a pályán, ugyanakkor a kemény játék ellenére eddig sportszerű a találkozó.

40
    Popov lövését védte könnyen Hollis.

41
    Öt perc maradt hátra az első félidőből.

42
    Támadásban voltak az oroszok, majd a középpályán egy eladott labdával indultak meg a hazaiak, de sikerült a vendégeknek a visszazárás.

43
    A hazaiak dobhattak, hamar elveszítették a labdát.

44
    A vendégek járatják a középpályán a labdát.

45
    Szabadrúgáshoz jutott a vendég együttes. Kabore emelte be középre a labdát, Hollis aláfutott, de nem lett baj belőle, mert a védő besegített.

Jó iramú, lendületes első félidőt láthattunk. A vendégek játszottak aktívabban, több ígéretes támadást is vezettek, majd Balde bombájával majdnem a vezetést is sikerült megszerezniük, de a labda a felső kapufán csattant.
    A hazaiak komoly gólszerzési lehetőséghez még nem jutottak, igaz 1-2 alkalommal veszélyesen jutottak el Bellanov kapujáig.
    Összességében eddig a vendégek játszanak jobban.
    Maradjanak velünk a folytatásban is.

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

47
    Balde felé egy hosszú indítás, a hazaiak lefülelték a labdát.

47
    Kozlov dobja be a labdát.

48
    Bugaev adta be veszélyesen a labdát, a hazaiaknak sikerült kirúgni.

49
    A vendégek továbbra is támadóbbak, agilisebben futballoznak.

50
    Popov- Balde összjáték a hazaiak tizenhatosa előtt, végül tisztáztak a védők.

52
    A Kubany Krasznodar gólt szerzett!
    Balde húzta meg a bal oldalon, majd sikerül laposan középre rúgnia a labdát, az ötösről pedig a berobbanó POPOV a kapuba pofozta a labdát. Szép akció volt.

53
    Megérdemelten vezetnek a vendégek, sokkal többet tettek eddig a gólért.

54
    A Kubany dobhatott, majd jól tartja a labdát.

55
    Francis-Angol felé egy indítás, de nem érhette el a hazai játékos.

56
    Hollis rúgta ki a labdát.

57
    Szabadrúgáshoz jutott a Motherwell, a középre beívelt labdát Bellanov magabiztosan húzta le.

58
    A középpályán járatja a labdát a Kubany.

59
    A vendégektől egy előreívelt labda, de hosszú volt. Kifelé jöhet a hazai csapat.

60
    Most a hazai együttes tartja a labdát, de nem igazán sikerül előre jutniuk.

61
    Harminc perc maradt hátra a találkozóból

62
    Baldét vágják fel elég csúnyán, szabadrúgáshoz jut a vendég együttes.

63
    A vendégek szögletét kivágják a hazaiak.

64
    A hazaiak emelték be középre a labdát, vendégek kivágták, majd Kozlov szabálytalankodott.

65
    Kozlov kapja a mérkőzés első sárga lapját.

66
    Hutchinson is besárgult.

67
    Balde lövése alig ment fölé.

68
    A hazaiak is kezdenek magukhoz térni, egyre többször jutnak el a vendégek kapujáig.

69
    Bal oldalról végzett el szögletet a hazai csapat, középen jött is a fejes, de fölé ment.

70
    Vigurs lövését kellett hárítania Bellanovnak.

71
    Húsz perc maradt hátra a találkozóból.

72
    Francis- Angol ment el a bal oldalon, majd ütközött Kozlov-val, aki lent is maradt a gyepen. Ápolni kell az orosz játékost.

73
    Kozlov visszöjött a pályára.

75
    Jönnek előre a skótok, ezzel persze hátul ki is nyílnak, lehetőséget adva a vendégeknek a kontrákra.

78
    Kozlov szerzett labdát a középpályán, majd Baldehez passzolt, aki jobbról középre gurított, centerben pedig POPOV védőtől nem zavartatva laposan a kapuba rúgta a labdát. Tiki-taki gól.

79
    Fidler jött be Tsoraev helyett.

80
    Tíz perc maradt hátra, ezzel a második góllal valószínűleg el is dőlt a találkozó.