4 6 6
Maria Joao Koehler
1
6 2 4
péntek 02.08.2013, 14:24 • Tennis club "VicCourt" (Donetsk) • Donetsk - Női egyes (kemény borítás)

Közel két és fél óra játék után a 3. helyen kiemelt Babos Tímea legyőzi az 5. helyen rangsorolt portugál Maria Joao Koehlert, és ezzel bejut a $75.000 összdíjazású kemény pályás donetski ITF verseny döntőjébe, ahol majd a hazai pályán játszó, 1. helyen kiemelt ukrán Elina Svitolina lesz az ellenfele!
    A rémálom szerű kezdést követően (0:5) feljavult a magyar játékos, és habár az első szettet már nem tudta megmenteni (4:6), a másodikat már nagyon magabiztosan megnyerte (6:2). Aztán a döntő játszmában 2:1-es magyar vezetésnél jött egy kis rövidzárlat, ekkor zsinórban három game lett a portugálé, de 2:4 után már az összes játék Timié lett!
    Vért izzadva, de megvan a döntő! (16:53:06)

Mérkőzés vége

6:4
    Babos Timi egy tenyeres nyerővel zárja le végre azt a mérkőzést!