Debreceni VSC – Diósgyőri VTK 4:0 (vége) | Fehérvár – Pécsi MFC 5:1 (vége) | Újpest FC – Budapest Honvéd FC 1:1 (vége)
Újpest FC
1:1 (1:0)
Budapest Honvéd FC
vasárnap 11.08.2013, 20:30 • Szusza Ferenc Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

A Honvéd a második félidőben mutatott játékával rászolgált az egy pontra, de ha jobban koncentrálnak Marco Rossi fiai a befejezéseknél akkor mind a három pontot elvihették volna a Megyeri útról. Az első félidő eseménydús játéka után, a második félidőben az Újpest a Paks ellen, szintén a második félidőben, gyengécske játékát mutatta. A Honvéd ezzel a döntetlennel megszerezte első pontját a 2013/2014 idényben. Az NB I 3. fordulójának záró mérkőzésén tehát igazságosnak nevezhető döntetlen született a két fővárosi együttes összecsapásán. (22:29:17)

90+1
    Bavon játszotta magát tisztára majd adott középre, a labda centikkel Kabát lába előtt ment el.

90
    2 perc hosszabbítás.

90
    Ligot indította Bavont, aki elől Barát mentett bedobásra.

87
    Balogh indította Toricskát a jobb szélen, aki pontatlanul centerezett, így nem alakult ki helyzet.

84
    Diarra szabadrúgása után Vécsei elé pattant a labda, aki egy pattanás után 18 méterről centikkel lőtt a jobb kapufa mellé.

81
    Az utóbbi percekben sokat áll a játék a cserék és a sok fault miatt.

80
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Holender, bejön Mancini.

78
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Vasziljevics, bejön Toricska.

77
    Kabát 30 méteres szabadrúgását könnyedén húzta le Kemenes.

76
    Litauszki kapott sárga lapot.

75
    Vasziljevics kényszerítőzött Balogh-gal, majd Barát szorításában 7 méterről lőtt a kapu mellé.

74
    Újpesti győzelem esetén századik alkalommal győznének bajnoki mérkőzésen a kispestiek ellen.

72
    A mérkőzés színvonala eléggé visszaesett a második félidőben.

70
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél/nál: lemegy Vernes, bejön Prosser.

67
    A most csereként beállt 20 esztendős középpályás, Bojan Szankovics a Mladoszt Podgoricából érkezett és részese volt a Videoton kiejtésének az Európa-Ligából.

66
    Csere a Újpest FC-nél/nál: lemegy Lázár, bejön Szankovics.

65
    Bavon kapott sárga lapot mert megtaposta Barátot.

62
    Kabát 33 méterről elvégzett életerős szabadrúgását Kemenes védte.

61
    A második félidő eddig eltelt perceiben a lila-fehér együttes semmit nem mutat az első félidőben látott látványos, támadó focijából.

59
    Vécsei beadása után Holender gyengécske fejesét fogta Balajcza.

58
    Megyeri úton eddig 73-szer játszott egymással a két együttes, 48 újpesti, 17 kispesti győzelem született, 8 mérkőzés döntetlen eredményt hozott, a gólkülönbség 212-102 a hazaiak javára.

55
    A Honvéd adogat az újpesti térfélen, de helyzetet nem tud kialakítani.

53
    Diaby kapott sárga lapot mert letarolta Mihajlovicsot.

50
    Balogh ugratta ki Simont, aki Baráth szerelt vitatható körülmények között, a játékvezető sípja néma maradt.

49
    A második félidő első perceiben a hazai együttes átadta a területet a Honvédnak.

47
    A Honvéd gólt szerzett!
    VERNES RICHÁRD váltotta gólra a 11-est.

Antón kapott sárga lapot Vécsei buktatásáért.

47
    11-eshez jut a Honvéd együttese. Antón buktatta a 16-oson belül Vécseit.

46
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél/nál: lemegy Nagy, bejön Diaby.

46

Kiegyenlített első félidő után vezet az Újpest. Helyzetek mindkét oldalon akadtak, de csak a lila-fehér együttes tudott egyet gólra váltani. A hazaiak labdabirtoklási fölénye veszélyes helyzetekben nem mutatkozott meg. Reménykedjünk a hasonlóan eseménydús második félidőben.

45

44
    Két Honvéd szöglet gyors egymás utánban eredménytelenül.

42
    A második félidő hajrájára átvette a kezdeményezést a hazai együttes.

39
    Szép kispesti tiki-taka után Diarra lövése csúszott le és kerülte el a kaput.

38
    Kabát szabadrúgása ismételten Vasziljevicset kereste, aki a kapu mellé fejelt.

36
    Hidi beadása után Vécsei fejelte le a labdát Nagy Gergőnek, aki kapásból 18 méterről lőtt jócskán a kapu fölé.

35
    Újpesti kontra után Simon lőtt Kemenes könnyedén védett.

34
    Vernes veszélyesen középre ívelt szabadrúgása után Barát fejelte el a labdát Alcibiade elől.

33
    Vernes kapott sárga lapot mert lekönyökölte Antónt.

33
    Lázár játszotta magát tisztára a kaputól 22 métere, majd lőtt, középre tartó lövését Kemenes védte.

31
    Diarra 18 méterről leadott lövését fogta másodszorra Balajcza.

30
    Vernes szöglete után Diarra lőhetett 5 méterről de nem találta el rendesen a labdát, amit így Balajcza könnyedén fogott.

29
    Vécsei 17 méterről leadott lövésébe Litauszki lépett bele. Szöglet.

28
    Az első 20 perc nagy irama után, kicsit leült a játék.

26
    Vécsei ugratta ki Vernest, a visszaérő Antón az utolsó pillanatban szerelni tudott. Egyenlítési lehetőség volt.

22
    Kabát szabadrúgásába Vaszikjevics csúsztatott bele, Kemenes nagy bravúrral védett, a kipattanót Litauszki fejelte a kapu fölé.

21
    Az Újpest gólt szerzett!
    SIMON KRISZTIÁN a gólszerző.
    Balogh ugratta remekül SIMONT, aki megtolta a labdát Kemenes mellett és az üres kapuba passzolt.

19
    Kabát szöglete után Vasziljevics fejelt centikkel a bal kapufa mellé.

18
    A Kabát szöglete Balogh elé került aki nem tudott lőni, Nagy felszabadított.

17
    Kabát középre ívelését Barát vágta ki szögletre Lázár elől.

16
    Alcibiade kapott sárga lapot mert letarolta Lázárt.

15
    Diarra kapott sárga lapot Vasziljevics megrúgásáért.

15
    Vécsei 18 méterről leadott lövését fogta Balajcza.

14
    Bavon húzta meg jobb szélen Alcibiade mellett, beadását Kemenes kaparintotta meg.

13
    A Honvéd adogatott a hazaiak 16-osa előtt, de helyzetet nem tudtak kialakítani.

11
    Kabát kapott labdát a 16-oson belül és cselezte le magát az alapvonalig, beadására Bavon érkezett és 5 méterről az üres kapu mellé fejelt.

10
    A Honvéd szurkolói kedvenc csapatuk tulajdonosát szidják..

8
    Kabát kapott labdát kiszorított helyzetből, majd lőtt ballal, Kemenes könnyedén fogta a lövést.

7
    Az első percek helyzetei után, a Honvéd passzolgat hátul.

5
    Vernes lódult meg a jobb szélen, de beadása magas volt a társaknak.

4
    Egymás után két Honvéd szöglet eredménytelenül.

3
    Veszélyes Honvéd kontra után Litauszkinak kellett mentenie Vécsei elől.

2
    Vavon beadása után Ignjatovicsnak kellett mentenie Kabát elől.

2
    Simon játszotta magát tisztára, de lövés helyett rosszul passzolt.

1
    Vernes szöglete átszállt mindenki felett. Bavon indította az újpesti támadást..

1
    A Honvéd együttese kezdte a mérkőzést.

1

Már csak 5 perc és kezdetét veszi a 195. Újpest–Budapest Honvéd bajnoki mérkőzés.

Az NB I 3. fordulójának záró mérkőzését játssza vasárnap este az Újpest és a Honvéd együttese. A vendég együttes a Cselik Niksics elleni győzelmek után nem találja a fonalat, hiszen azóta lejátszott mind a négy mérkőzését elvesztette. Tény, hogy két gólerős támadó, Martinez és Lanzafame, távozott a kispestiektől, de szurkolóik így is többet vártak a kedvenceiktől. Az Újpest háza táján sem volt zökkenőmentes a felkészülés, hiszen rengeteg meghatározó játékos távozott vagy került ki az első csapat keretéből. A felkészülés során erősítés gyanánt viszont csak Jarmo Ahjupera érkezett (aki a mai mérkőzésen eltiltás miatt nem szerepelhet), az előző hetekben viszont két új játékost is igazolt a lila-fehér együttes. A feltételezett gyengülés ellenére az Újpest az első fordulóban tetszetős, támadó futballt mutatott be, igaz kikapott a Pakstól, viszont a második fordulóban már győzött. Hogy az Újpest jó formáját megtartva képes e legyőzni az eddig tudása alatt teljesítő Honvédot, vagy pedig a kispesti gárda megszerzi első pontjait a szezonban, az kiderül 20:30 kezdődő helyszíni közvetítésünkből.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:30 - kor kezdődik.