17:29 (9:15)
Magyarország_dup
vasárnap 11.08.2013, 18:15IHF Férfi U19 kézilabda világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:15 - kor kezdődik.

A magyar csapat egy teljes forduló után, jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a D-csoportot. Mai ellenfele az a Gabon lesz, akik az első mérkőzésen 37-22-es arányban maradtak alul Ausztria csapatával szemben. Nem mondhatni tehát, hogy egy túl erős ellenfél vár ma a fiúkra. Reméljük azonban nem veszik félvállról a mérkőzést és a Venezuela ellen látott játékkal szórakoztatják ma is a kilátogató szurkolókat.

Szurkoljunk együtt a magyar győzelemnek és a jó játéknak. Hajrá magyarok!

Teltház és nagyon lelkes közönség fogadja a magyar csapatot a bemutatáskor. Minden adott egy jó hangulatú, reményeink szerint győztes mérkőzéshez.

1

1
    A gaboni csapat kezdte a mérkőzést. (0:0) (0:0)

1
    INDJELET a mérkőzés első góljának szerzője. (1:0) (1:0)

1
    BUJDOSÓ egalizál lerohanásból. (1:1) (1:1)

2
    Idjelet próbálkozik átövésből, de mellé. (1:1) (1:1)

2
    Labdaszerzés után gyors indulás, amiből FALUVÉGI a gólszerző. (1:2) (1:1)

3
    Elég lassan járatják a labdát az afrikaiak, szerencsére nem tudnak helyzetet kialakítani. (1:1) (1:1)

4
    Büntetőből egalizálnak a gaboniak. (2:2) (2:1)

5
    Újabb FALUVÉGI gól, amivel megint a magyar csapat vezet. (2:3) (2:3)

6
    Újabb labdaszerzés, újabb lerohanás és újabb magyar gól, ezúttal FEKETE volt eredményes. (2:4) (2:4)

7
    NGUEMA tesz pontot egy hosszú támadás végére. (3:4) (3:4)

7
    Szépen játszotta ki a figurát a magyar csapat, de a szélre kipasszolt labda sajnos nem talált embert. (3:4) (3:4)

8
    Bujdosó totyogta el a támadást, jöhetnek a vendégek. (3:4) (3:4)

9
    Miklós védi szépen Nguema lövését. (3:4) (3:4)

9
    A magyar támadás gyorsan góllal záriul, FALUVÉGI a 3. gólját szerzi. (3:5) (3:5)

10
    Labdaszerzés után egy pontatlan indítás, jöhetnek ismét a gaboniak. (3:5) (3:5)

Indjelet kap sárga lapot. Jöhetnek előre a magyarok. (3:5) (3:5)

11
    Sajnos elpuskázta a lehetőséget a hazai válogatott. A beállós kezéből pördül ki szerencsétlenül a labda. (3:5) (3:5)

12
    Labdaszerzés utáni lerohanásból szerez gólt BOHÁCS. (3:6) (3:6)

12
    Gaboni szabálytalanság után jöhetne a hazai csapat, de az indítás egy gaboni játékosnál köt ki. (3:6) (3:6)

12
    Litona kap sárga lapot. (3:6) (3:6)

12
    Törtely Koppányt is lappal büntetik a játékvezetők. (3:6) (3:6)

13
    Gól nem, lap annál több születik az utóbbi percekben. Ezúttal Ango a büntetett. (3:6) (3:6)

14
    Egy hosszú támadás végén újra BOHÁCS eredményes. (3:7) (3:7)

14
    Időt kér a gaboni szövetségi kapitány. (3:7) (3:7)

15
    Már mindenki azt hitte, hogy tanácstalanságukban nem tudnak mit kezdeni a vendégek, amikor gólt szereznek NGUEMA révén. (4:7) (4:7)

16
    A magyar fiúk gyorsan dűlőre viszik a támadást. TÓTH a gólszerző. (4:8) (4:8)

17
    Idjelet vállalkozik bátran messziről, de a lövése elkerüli a kaput. (4:8) (4:8)

17
    Fekete lövését védi könnyen Ango Nang. (4:8) (4:8)

19
    Bújdosó tör kapura, de szabálytalan szerelik, hétméterest dobhatunk. (4:8) (4:8)

19
    A sértett lövi a 9. magyar gólt. (4:9) (4:9)

20
    Újabb eladott gaboni labda, magyar indítás, amiből újfent BÚJDOSÓ eredményes. (4:10) (4:10)

20
    Szabálytalan védekezésért kap sárga lapot Horváth. (4:10) (4:10)

21
    NGUEMA szerzi negyedik, csapata 5. gólját. (5:10) (5:10)

22
    IDJELET góljával 4 gólra feljön a vendég csapat. Ma kicsit kapkodóbban játszik a magyar válogatott, mint pénteken. (6:10) (6:10)

23
    Labdaszerzés után LEIMETER egy védővel a nyakán szerez gólt. (6:11) (6:11)

23
    Idjelet volt szabálytalan az előbbi támadásnál, büntetése 2 perc. (6:11) (6:11)

24
    Leimeter is szabálytalannak ítéltetett, az ő büntetése is 2 perc. (6:11) (6:11)

24
    Újfent NGUEMA a gaboni gólszerző. (7:11) (7:11)

25
    Tóth lövése centikkel száll a kapufa mellé, jöhetnek a vendégek. (7:11) (7:11)

26
    Miklós véd bravúrosan a gaboni lövésnél. (7:11) (7:11)

27
    BOHÁCSNAK játsszák ki a labdát a bal szélre, aki nem kegyelmez és belövi a 3. gólját. (7:12) (7:12)

28
    Szépen kijátszott akció végén TÓTH tör be és ziccerben nem hibázik. (7:13) (7:13)

29
    KANTOULA a 8. gaboni gól szerzője. (8:13) (8:13)

30
    LEIMETER csodálatos lövése pókhálózza ki a jobb felső sarkot. (8:14) (8:14)

30
    Leimeter szabálytalankodott 2 percet érően. (8:14) (8:14)

30
    LITONA szerez nagyszerű átlövés gólt. (9:14) (9:14)

Kovács Péter időt kér. (9:14) (9:14)

30
    Gyönyörű kínai figura végén BUJDOSÓ szerzi meg a csapat 15. gólját. (9:15) (9:15)

30
    Befejeződött az 1. félidő. (9:15)

Az tisztán látszik, hogy nincs egy súlycsoportban a két csapat, de a magyar válogatott kicsit indiszponált játékának köszönhetően csak 6 gólos a különbség a félidőben. Ha a fiúk kicsit összeszedik magukat a szünetben, akkor kijöhet a 2 csapat közötti valós különbség.

A második játékrészben Borbély váltja Miklóst a kapuban.

31
    Elkezdődött a második félidő. (9:15)

31
    Nyitottabb védekezéssel kezd a gaboni csapat. (9:15) (9:15)

31
    Hátrányban is gólt szerzünk. KOVACSICS jegyzi a találatot. (9:16) (9:16)

31
    Litonat küldik ki 2 percre a bírók. (9:16) (9:16)

32
    IDJELET ereszt el egy lövést derékmagasságból, ami sajnos utat talál a kapuba. (10:16) (10:16)

32
    BÚJDOSÓ válaszol a vendég találatra. (10:17) (10:17)

34
    Mindkét oldalon kimaradnak a helyzetek, 1 perce tart a gólcsend. (10:17) (10:17)

35
    Támadó szabálytalanságot fújnak a bírók, jöhetnek előre a gaboniak. (10:17) (10:17)

36
    Borbély fantasztikus egész pályás passzából szerez gólt KOVACSICS. (10:18) (10:18)

36
    Borbély fog egy ziccert. (10:18) (10:18)

37
    A lerohanásból újra KOVACSICS eredményes. (10:19) (10:19)

37
    Hosszú idő után gólt szerez Gabon. NZAWOU szerzi a találatot. (11:19) (11:19)

38
    TÓTH lövi meg saját maga 3., csapata 20. gólját. (11:20) (11:20)

39
    Folytatódik a KOVACSICS parádé, újabb gólt szerez a szélsó. Először 10 a különbség. (11:21) (11:21)

40
    NGUEMA tartja a lelket csapatában. A 6. gólját szerezte. (12:21) (12:21)

41
    Labdaszerzés után újabb magyar gól. Ki más szerezhette volna, mint KOVACSICS. (12:22) (12:22)

42
    Bánhidit csak szabálytalanul tudják szerelni, büntető következik. (12:22) (12:22)

42
    GIDAI értékesíti a büntetőt. (12:23) (12:23)

43
    Borbély védés után szép indulás, NAGY szerzi a magyar gólt. (12:24) (12:24)

43
    Nagy Szabolcs szabálytalanságát ítélik olyan súlyosnak a játékvezetők, hogy 2 percre kiállítják. (12:24) (12:24)

44
    Jól védekezik most a hazai csapat, több lövés is a blokkról vágódik a vonalon kívülre. (12:24) (12:24)

45
    NDONGO a jobb szélről betörve szépen csavarja el a labdát Borbély mellett. (13:24) (13:24)

45
    Tóth lövését fogja most könnyedén Ango. (13:24) (13:24)

46
    Passzív játékért elveszik a labdát a gaboniaktól. (13:24) (13:24)

47
    Fekete lövése száll a kapu mellé. (13:24) (13:24)

48
    Idjelet dob kapufát, a kipattanó a vendégeké. (13:24) (13:24)

48
    NDONGO a 14. gaboni gól szerzője. (14:24) (14:24)

49
    Elpuskázott magyar helyzet után jöhetnek újra a vendégek. (14:24) (14:24)

50
    Nagy csúszik el és esik ki a kezéből a labda, támadnak a gaboniak. (14:24) (14:24)

51
    A gaboni bal szélső dobhat ziccert, de Borbély bravúrosan véd lábbal. (14:24) (14:24)

Gaboni időkérés. (14:24) (14:24)

51
    Samba lövését fogja Borbély. (14:24) (14:24)

51
    Az ellentámadásból LEIMETER szerez gyorsan gólt. (14:25) (14:25)

52
    Szeitl kényszerül kiállni mezrángatás miatt. (14:25) (14:25)

52
    Kovacsics talán most először hibázik a mérkőzésen, Gabon támadhat. (14:25) (14:25)

52
    Stranigg szabálytalansága után büntetőt dobhat Gabon. (14:25) (14:25)

53
    ANGO NGUEN szerzi csapata 15. gólját. (15:25) (15:25)

54
    Samba áll ki a vendégektől. (15:25) (15:25)

54
    Passzív játék miatt elvesztik a labdát a vendégek. (15:25) (15:25)

54
    SZEITL szerez szép gólt beállós pozícióból. (15:26) (15:26)

56
    Kovacsicsot állítják ki 2 percre, mezhúzásért. (15:26) (15:26)

57
    STRANIGG szerzi a 27. magyar gólt. (15:27) (15:27)

57
    NDONGO a jobb szélről tréfálja meg Borbélyt. (16:27) (16:27)

58
    Stranigg szerez labdát majd a lerohanásból Bánhidi lő bődületes kapufát. (16:27) (16:27)

59
    A kipattanóból STRANIGG lövi második gólját. (16:28) (16:28)

59
    ANGO NGUEN a gaboni gólszerző. (17:28) (17:28)

30
    Az első félidőben pályára sem lépő KOVACSICS már a 6. gólját szerzi. (17:29) (17:29)

Időt kérnek a gaboniak. (17:29) (17:29)

30
    A mérkőzés utolsó lövése a vendégeké, de újabb gól már nem születik. (17:29) (17:29)

60
    Mérkőzés vége. (17:29)

Jó iramú mérkőzésen megszerezte a 2. győzelmét is a magyar válogatott. Nehezen indult a mérkőzés, de a második játékrész elején már 2 számjegyűre hízott a különbség, ami meg is maradt a végére. Holnap szabadnap a fiúk számára, a következő ellenfél pedig Ausztria válogatottja lesz szintén Érden.

Hajrá magyarok! (19:45:02)

urimate

Gabon: ANGO NANG Charles Parfait, ANGO NGUEMA Yann Aldo, ILOUGOU Brice, BOUNGAGHAN IROGOLO Nick, W. NZAWOU Mickmar Emmaus Iska, NDONGO Teddy Yeverice, INDJELET Lcket Serges M
    ROGOMBE Dany Lolc Stan
    LITONA SOMAND Emile N., NGOUBASSEKOUA Dimitri, NGUEMA ABOGHE Yves Terry, KANTOULA NGASSA Terence, EMANE Pierre Celestin, ESSONO Kalifa, NZE SAMBA Nicaise Warren, HSIANGA Ordhinol
    Vezetőedző: Toncy Druskovic

Magyarország_dup: Miklós Gergő, Borbély Ádám (kapusok), Stranigg János, Szeitl László, Törtely Koppány, Faluvégi Rudolf, Bánhidi Bence, Tóth Patrik, Fekete Bálint, Nagy Szabolcs, Leimeter Csaba, Gidai Máté, Kovacsics Péter, Bujdosó Bendegúz, BohácsSándor, Horváth Dániel
    Vezetőedző: Kovács Péter

Játékvezetők: KOLAHDOUZAN Majid (IRI), MOUSAVIAN Alireza (IRI)