HK Gladiators Trnava – Ferencvárosi TC_dup 3:0 (vége) | Nové Zámky – HK Orange 20 3:4 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (1:0, 0:1, 2:3)
HK Orange 20
csütörtök 22.08.2013, 18:00Felkészülési mérkőzés

Izgalmasra sikeredett a záró harmad. Sok szép kombinációt kapus bravúrokat és gólokat láthatott az érsekújvári közönség. Megérdemelt tapssal kísérték le a csapatokat. Végül a szlovák utánpótlás válogatott több helyzetet használt ki az utolsó harmadban mint a hazai gárda, és ennek köszönhetően egy góllal megnyerte a mérkőzést. (20:52:25)

60:00

59:47
    Kiegészült a hazai csapat

59:10
    Bezárják most a hazai csapatot

58:30
    Az utolsó két percen belül vagyunk, okosan tartja a korongot a vendégcsapat, az előnyben sem rohannak előre.

57:44
    Kiállítás a hazai csapatból 2 perc gáncsolásért

57:20
    Mindent egy lapra tesz fel a hazai csapat

56:02
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Gyorsan kihasználja az emberelőnyt a hazai csapat SUCHARDA ANDREJ a gólszerző.

55:36
    Kiállítás a vendégektől Cernák 2 perc

55:10
    Az Orange gólt szerzett!
    Végül meghozta eredményét a nyomás és a szlovák fiatalok kettőre növelik az előnyt HORANSKY STANISLAV révén. Gólpassz nélkül.

50:22
    Szép akció végén STEFANKA MIROSLAV a kapus mamutjai között küldi a hálóba a korongot. Gólpasszok: Uram Marek, Caládi Erik

48:49
    Kiállítás az Orange csapatából 2 perc Mlynčár fogásért

48:20
    Szép hazai lövést véd a vendég kapus, buli következik.

47:29
    Szép kombináció után növeli előnyét a szlovák U20 válogatott ČERNÁK ERIK révén. Gólpassz: Tibenský

43:03
    Bomba góllal megszerzi PALOVIC réven a vezetést az U20 válogatott. Gólpassz nélkül.

42:54
    Veszélyesen pattogott a korong a hazai kapu előtt, végül rá tenyerelt a kapus.

42:10
    Kiegészült az Orange csapata

41:50
    Kémény hazai lövés a kék vonaltól, épp hogy csak nem ment be.

41:10
    Kihozzák a vendégek a korongot, támadást indítanak emberhátrányban

40:10
    2 perces kiállítás a vendégektől veszélyes játékért

40:01

A második harmad kiegyenlített játékot hozott. Öt perces előnyben játszott az U20 válogatott és sikerült az egyenlítés, aztán mindkét oldalon több ziccer is kimaradt. A kapusok remekeltek.

40:00

39:20
    Óriási ziccerben Caládi közelről csak a kapuvasat találja el.

38:50
    Eddig semmi nem sikerül a hazai csapatnak az előnyben

38:10
    Kiállítás a vendégektől 2 perc bottal akasztásért

37:30
    Podstavek majdnem bekotorta a kapus teste alatt a korongot, nagy helyzet volt.

36:30
    Kiegészülnek a hazaiak és már indítanak is egy kontrát.

36:00
    Jól védekezik a hazai csapat

35:40
    Uram hozza ki szépen a korongot a harmadból és tartja meg, ezzel is megy az idő.

28:58
    Nem sikerült kivédekezni az előnyt. Az U20 gárda kiegyenlít RZAVSKÝ révén. Gólpassz: Tibenský.

25:50
    Óriási kapus bravúr a hazaiaktól. Hátrányban megszökik egy fiatal szlovák játékos és kétszer is kivédi a ziccert a hazai kapus.

24:50
    Dubec passzol Uramnak aki egy szép lövéssel próbálkozik

23:56
    A vendég Skalický kap 2 percet

23:30
    Először költöznek be a hazaiak a támadó harmadba és mindjárt veszélyt okoznak a kapu előtt.

22:36
    Tovább nyomnak a szlovák fiatalok

21:50
    A kapuvas segít az emberhátrány végén a hazai csapaton

20:50
    Kémény lövést véd a hazai kapus, és rögtön égy újabb ziccer marad ki.

20:30
    Kivágja a hazai csapat a korongot, jól védekeznek a hátrányban

20:01

Jó iramú mérkőzést láthatott a helyi közönség. A harmad elején a fiatal szlovákok diktálták az iramot, majd fokozatosan átvették az irányítást a hazaiak. Megérdemelt hazai vezetés az első harmad után. 15 perc és folytatjuk.

20:00

19:44
    Kiállítás hazai csapatból Dubec 2 perc

19:01
    Elkezdődött a harmad utolsó perce

18:12
    Uram indít egy újabb akciót , nyomnak a hazaiak, de csak egy gyenge lövés a vége.

17:06
    Gyors kombinatív játék mindkét oldalon, megszakítás nélkül

16:00
    Gyors U20-as akció végén ott marad a korong a kapus előtt , majdnem veszély alakult ki.

12:40
    Szépen járatja a korongot ismét a hazai csapat, de végül sikerül kivágni a szlovák fiataloknak

09:36
    Dubec körbekorcsolyázza a kaput, majd szépen tálal HRUDÍK JAKUB elé aki kilövi az alsó sarkot. Gólpassz: Dubec Marek

A játékosok már felsorakoztak a kék vonalon

A Brassói torna után ismét hazai jégen mutatkozik be az érsekújvári csapat. Ezúttal a szlovák U20-as válogatottat hívtak meg egy előkészületire. Romániában három mérkőzést játszottak az újváriak úgy, hogy Lubina László vezető edzőnek minden mérkőzés előtt fejfájást okozott a csapat felállítása, mert több játékos is gyomorbántalmakkal küzdött. Annak ellenére hogy mindhárom meccsen alulmaradt a csapat a fiúk jó benyomást keltettek és szoros mérkőzéseket játszottak.

A mai ellenfél a szlovák U20-as válogatott rendszeresen játszik az utóbbi években a szlovák extraligában. Ezután a mérkőzés után, Hodonín majd Topolčany lesz a két utolsó állomás, az éles rajt előtt a MOL ligában. Szeptember 2-án a tavalyi idény győztesét a DAB csapatát fogadják az érsekújvári jégcsarnokban a bajnoki nyitányon.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Hrudík (Dubec), 51. Štefanka M. (Uram, Caládi), 57. Sucharda – 29. Rzavský (Tibenský), 44. Palovič, 48. Černák E. (Tibenský), 56. Horansky

HC MIKRON Nové Zámky: Krajčovič(Pús) – Hrudík, Zajac, Dubec, Korýtko, Podstavek – Kowalczyk, Sucharda, Čaládi, Štefanka, Uram – Štepánek, Popela, Kraus, Štefanka O., Uhnák – Lehocký, Král, Fiala
    HK Orange 20: Sabol(Pajpach) – Dinda, Rusina, Horanský, Mlynčár, Minárik – Palovič, Černák E., Rzavský, Gašpar, Tibenský – Černák M.,Pacalaj, Skalický, Rehák, Koys – Bačík, Mikuš, Valjent, Šimuna, Trenčan.

Játékvezetők: Bachúrik – Šilhavík, Šilhavíková