Besiktas JK – Tromsö 2:0 (vége) | OGC Nice – Apollon Limassol 0:0 (vége) | Sporting Braga – CS Pandurii 0:2 (hosszabbítás vége)
AZ Alkmaar – PAE APS Atromitos Athens 0:2 (vége)
AZ Alkmaar
0:2 (0:0)
PAE APS Atromitos Athens
péntek 30.08.2013, 11:00 • AFAS-Stadion, Alkmaar • Európa liga

A mérkőzés rengeteg izgalmat hozott! 88 percig volt kénytelen 10 emberrel játszani az AZ. Kihagyott egy büntetőt az Atromitos, ami ha bemegy, most a görög csapat megy tovább. Sok játékvezetői hiba fordult elő. Szépít a PAE. Tűz üt ki a stadion tetőterén... Karagounis meghozza az esélyt a vendégeknek...
    Jó mérkőzés volt ez nem is kérdés, akciókkal tarkítva. Az Alkmaar végül kiharcolta a továbbjutást, de biztos hogy nagyobb károkat is szenvedtek. Szépen helytállt az Atromitos, nincs okuk a szégyenkezésre, talán ha a hazai találkozón nem kapnak ennyi gólt... (11:35:59)

90+1
    A 2012/13-as szezon a holland csapatnak nem éppen a tervek szerint alakult, hamar búcsúztak az EL-tól, a Eredivisie-ben csak a szerény tizedik helyet érték el, azonban a Holland Kupában egészen a döntőig meneteltek, amit ha már ott voltak meg is nyertek a PSV ellenében 2-0-ra. Így nyerték el az EL indulási jogot.

90+1
    Karagounis lőtt rá, ez azonban elkerüli a kaput!

90
    Umbides állítja meg szabálytalanul Gudmundssont,

87
    Mindent megtesz a harmadik gólért a vendég gárda. Most Napoleoni került helyzetbe, de a kapufa mentett!!

87
    Tavaly ugyanarra a sorsra jutott az AZ Alkmaar, mint az athéni együttes, a playoffban csatlakozott, majd búcsúzott az Európa Ligából. Az Anzsi Mahacskala ütötte el őket a továbbjutástól könnyed 0-6-os eredménnyel. Idén valamelyik csapatnak nagyobb szerencséje lesz.

86
    A szöglet veszélytelen, Umbides végezte el. Nagy lehetőség volt az előbbi!

86
    Fitanidis lő kapura, de Esteban kivédi, szöglet!

84
    Védő helyett csatár! Tavlaridis hagyja el a pályát és a brazil Brito érkezik helyette.

84
    Pitu kapott sárgát, Beerenset állította meg szabálytalanul.

80
    A tavalyi évadban az Atromitos a bajnoki szakaszban a negyedik helyen végzett. Viszont a Szuper Liga play-offjában mindössze egy vereséget szenvedtek, így feljöttek a harmadik helyre, ami EL indulást eredményezett nekik idén is.

76
    A gólpasszt adó Iglesias sárgult be!

74
    Az Atromitos gólt szerzett!

Elnézést kérünk a technikai problémáért, de csak a gólokat tudjuk közvetíteni. 0-2! Már csak egy gól kell a továbbjutáshoz a vendégeknek! Karagounis talált be, Iglesias adta a gólpasszt!

A találkozó pénteken 11:00-kor folytatódik!

Az esélyekről annyit, hogy talán a legrosszabbkor szakad félbe a találkozó a vendégek részéről, ugyanis kezdtek bele lendülni, átvették az irányítást, a gólt is megszerezték. Ugyan két gólra így is szükségük van a továbbjutáshoz, de nem gondolom lehetetlen feladatnak.

Úgy néz ki mára a találkozónak vége. Későbbi időpontban fogják befejezni!

Mostanra már üres az egész stadion, kiterelték a nézőket!

Elviekben folytatódni fog a találkozó, de most tűzoltók készülnek a stadionba.

Jankó Gergely

Gólok: 53. Papadopoulos, 74. Karagounis

Lapok:   19. Alvarado (ALK), 55. Gouweleeuw (ALK) – 22. Dimoutsos (PAE), 76. Iglesias (PAE), 84. Pitu (PAE)   2. Henriksen (ALK)

kimaradt büntető: 20. Papadopoulos (ALK), kapus Esteban hatástalanítva

AZ Alkmaar: Esteban – Johansson, Gouweleeuw, Wuytens, Viergever (C) – Gudelj, Henriksen, Elm – Beerens, Johannsson (56. Berghuis), Gudmundsson. Cserék: De Winter, Berghuis, Gorter, Martens, Ortiz, Overtoom, Reijnen.
    PAE APS Atromitos Athens: Cennamo – Fitanidis (C), Tavlaridis (84. Brito), Lazaridis, Papoutsogiannopoulos (46. Giannulis) – Dimoutsos, Iglesias, Karagounis, Papadopoulos, Umbides – Napoleoni. Cserék: Sifakis, Brito, Giannoulis, Kallergis, Karamanos, Nastos, Pitu,

Játékvezetők: Antony Gautier, Guillaume Debart, Frédéric Haquette, Benoît Millot
    22.08.2013
    PAE APS Atromitos Athens - AZ Alkmaar 1:3

Gólok: 76. Papadopulosz (bünt.) – 51. Gudmundsson, 74. Jóhannsson, 93. Gudmundsson

Lapok:   46. Fitanidisz (PAE), 65. Jannulisz (PAE) – 7. Viergever (ALK), 76. Esteban (ALK), 89. Overtoom (ALK)