Nové Zámky – Corona Brasov Wolves 3:2 (vége) | Dab.Docler – Ferencvárosi TC_dup 3:1 (vége)
HC MIKRON Nové Zámky
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Corona Brasov Wolves
péntek 13.09.2013, 18:00 • Forastav aréna • MOL Liga

Szoros mérkőzésen nyert az Érsekújvár. Az utolsó percben a Brassó időt kért, lehozták Polc kapust is, de már nem sikerült az egyenlítés. Győzelmével megőrizte az Érsekújvár a vezetőhelyét a tabellán a brassóiakat pedig beérte a DAB gárdája. (21:59:18)

53:00
    A vendégek próbálnak nyomást gyakorolni a hazai kapura, mert fogy az idő, és közeledik a meccs vége. Biztos mindent megtesznek az egyenlítés érdekében.

51:55
    Les (Corona)

51:33
    A másik oldalon Chovan biztosít, buli következik

50:30
    Jól támad le az Érsekújvár, Caládi éles szögből veszélyes lövést küld Polc kapujára.

43:39
    Podstavek tálalt Nagy Gergő elé, aki mellé durrantott.

43:15
    Kiállítás a vendégektől 2 perc Molnár

42:32
    Szárnyat kapott a hazai csapat a gól után

41:41
    Az Érsekújvár gólt szerzett!
    Szép akció után megszerzi a hazai csapat a vezetést NAGY GERGÖ révén. Gergő megszerezte az első érsekújvári gólját. Gólpasszok: Podstavek Albín, Kowalczyk Pavel.

40:01

A második harmad kiegyenlített játékot hozott, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de csak két gól született mindkét oldalon, és így egálra áll a meccs a záró harmad előtt

36:07
    Heitamäki gyenge lövése megy el a kapu mellett, majd kivágja a hazai csapat a pakkot.

34:57
    Kiállítása a hazai csapatból, Sucharda 2 perc fogásért

34:57
    Kiegészültek a vendégek, nem tudta gólra váltani a hazai csapat a négy perces előnyt

34:33
    Újabb hazai ziccer marad ki, Fülöp bravúr.

30:30
    Megjött a játékkedvük a vendégeknek a gól után, Többet támadnak és veszélyesebben

30:10
    Les (HC NZ)

29:37
    A Brassó gólt szerzett!
    Szépen kijátszott ziccer, ezt már nem tudta kivédeni Chovan sem. BONAR JOSHUA a gólszerző. Gólpassz nélkül

28:50
    Ismét vendég ziccer, az üres kapu mellé megy a korong, majd az akció végére egy lövést véd a kékről Chovan

28:25
    Kemény csaták a palánknál

27:54
    Óriási ziccerben Péter, egy hazai védelmi hiba után, Chovan varázsolt ismét

27:10
    Chovan a bottal véd, veszélyes lövés volt.

27:00
    Tilos felszabadítás (Érsekújvár)

26:33
    Zajac bombája az előny végére, Fülöp hárít.

26:14
    Fülöp véd sorozatban ziccereket, nagy most a hazai nyomás

24:44
    Gyorsan kihasználja a hazai csapat az emberelőnyt. KOWALCZYK PAVOL a kék vonalról szépen lövi ki a jobbalsót. Gólpasszok: Weissmann Erik, Dubec Marek.

21:28
    Jól védekezik a Brassó, feltolja védelmét, a hazaiak nehezen tudnak helyzetet kialakítani

20:56
    Fülöp védése egy közeli lövés után

20:30
    A harmad első támadását a hazai csapat vezette

20:01

Jó iramban kezdődött a mérkőzés a hazai csapat támadt többet, meg is szerezték a vezetést, majd amikor senki sem várta, Bonar kiegyenlített. 15 perc után folytatjuk.

20:00

19:24
    Ruzicka gyenge lövése, Polc bottal hárít.

19:01
    A harmad utolsó percében járunk

18:12
    Tovább folytatódik a hazai csapat támadó kedve, de nem sikerül helyzetbe kerülni.

17:00
    Remek Polc védés ismét

15:58
    Egy ártatlan ellentámadásból kiegyenlít a vendég csapat a palánk mellől BONAR JOSHUA talál be. Gólpassz: Wehrs Kevin

15:10
    A gól után nagy nyomás alatt tartja a hazai csapat a brassói kaput

14:30
    Újabb hazai ziccer marad ki a gól után, Polc szép védése kellett

13:09
    Gyönyörűen kijátszott akció végén KOWALCZYK PAVOL lőtte az üres kapuba a vezető gólt. Gólpasszok: Dubec Marek, Nagy Gergő

12:09
    Stefanka takarásból majdnem meglepte Polc kapust

11:30
    Ismét sok a pontatlanság a középső harmadban, szétszórt játék.

10:42
    Nagy Gergő helyzetben a kapus mamutjait találja telibe

09:53
    Polc véd a lepkéssel és szakítja meg a játékot, buli következik

09:30
    Stefanka M. szépen viszi be a pakkot a harmadba, majd egy könnyű lövésel próbálkozik.

08:23
    Podstavek szóló, de végül pontatlan a be passz

07:48
    Mindkét csapat jól védekezik a kék vonal előtt, biztonsági játék ezekben a percekben

01:42
    Jó tempóban kezdődik a mérkőzés, mindkét csapat támadólag lép fel.

00:56
    A másik oldalon is veszély alakul ki, de Chovan kapus szépen véd

00:30
    Rögtön az elején helyzetbe kerül a hazai csapat.

00:01

A csapatok már felsorakoztak a kék vonalon

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič)) – Baron, Kowalczyk, Podstavek, Nagy G., Dubec – Sucharda, Siska, Stefanka M., Weissmann, Caládi – Zajac, Král, Korytko, Ružička, Stefanka O. – Pavešic, Lehocký, Hrudik,Púchovsky, Kraus.

Corona Brasov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy Cs., Gliga, Bonar, Saluga – Pysarenko, Heitamaki, Péter R., Antal, Petres – Imecs, Mastaleriu, Molnár, Zsók, Virág –János, Márton, Dumitru, Bálint, Péter Zs.

Játékvezetők: Halassy, Gangel – Timár, Székely..

A Miskolci kiruccanás után ismét hazai pályán lép jégre az érsekújvári csapat. Ezúttal Romániából érkezik ellenfelük, az ugyancsak jó formában lévő Corona Brasov gárdája. Ismét izgalmas összecsapásra van kilátás az érsekújvári jégcsarnokban. Jelenleg mindkét csapat a MOL liga élmezőnyéhez tartozik, és hét pont birtokában a táblázat elején helyezkednek el.

Az idén már találkozott egyszer a két csapat az előkészületi szakaszban, amikor egy brassói tornán szoros meccsen a Corona nyert egy góllal 3:2-re. A legutóbbi fordulóban mindkét csapat a hosszabbításban vesztette el a meccsét. Az érsekújváriak Miskolcon a brassóiak pedig otthon kaptak ki a dunaújvárosiaktól szoros találkozókon.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:00 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 14. Kowalczyk (Dubec, Nagy G.), 25. Kowalczyk (Weissmann, Dubec), 42. Nagy G. (Podstavek, Kowalczyk) – 16. Bonar (Wehrs), 30. Bonar

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič)) – Baron, Kowalczyk, Podstavek, Nagy G., Dubec – Sucharda, Siska, Stefanka M., Weissmann, Caládi – Zajac, Král, Korytko, Ružička, Stefanka O. – Pavešic, Lehocký, Hrudik,Púchovsky, Kraus.

Játékvezetők: Halassy, Gangel – Timár, Székely.